aA
Panevėžietė Viktorija Grigorjevaitė, trečius metus Mančesteryje (Didžioji Britanija) studijuojanti anglų kalbą, per 33 dienas įveikė 920 kilometrų. Kelionę pradėjo iš Prancūzijos St. Jean-Pied-de-Porto miestelio ir baigė Santjago de Komposteloje (Ispanija), kur nuo seniausių laikų visų šalių piligrimai keliauja pagerbti Šventojo Jokūbo kapo.
Viktorija Grigorjevaitė
© "Panevėžio balsas"
Pasak 24 metų merginos, keliauti paskatino perskaityta Paulo Coelho knyga „Piligrimas“ ir noras įsitikinti, jog ji tai gali padaryti.

Nori surasti

Žaviai šypsodamasi jaunoji panevėžietė „Panevėžio balso“ korespondentei pasakojo, kad Mančesteryje ne tik mokosi anglų kalbos, bet ir dirba restorane vadybininke.

„Be to, neakivaizdžiai baigiu sociologijos mokslų studijas Vilniaus pedagoginiame universitete. Mokytis liko labai nedaug. Kitais metais baigsiu ir galėsiu dirbti sociologe. Tačiau man ne tai svarbiausia. Man labai svarbu surasti savo gyvenimo kelią, suprasti, kas esu, kodėl gyvenu. Perskaičiusi pirmąją brazilų rašytojo Paulo Koeljo knygą „Piligrimas“, nusprendžiau išbandyti garsųjį piligrimų kelią. Jis driekiasi iš Prancūzijos St. Jean-Pied-de-Porto per Pirėnų kalnus ir baigiasi Ispanijos mieste Santjago de Komposteloje. Visi piligrimai, įveikę didįjį kelią, meldžiasi šio miesto katedroje prie Šventojo Jokūbo palaikų ir tiki, kad piligrimo kelias nuplauna visas nuodėmes“, - pasakojo Viktorija.

Keliavo viena

„Pradėjusi kelionę iš St. Jean-Pied-de-Porto, gavau piligrimo pažymėjimą, žemėlapį, informacinę knygą ir pradėjau planuoti žygį, - kalba mergina apie kelionės pradžią. - Keliavau viena. Suprantama, kelyje sutikau ir daugiau piligrimų, bet kiekvienas mūsų kelionę planavo atskirai. Kiekvienas ėjo taip, kaip buvo suplanavęs. Man tai buvo naujas dalykas. Tačiau nebijojau naujovių. Esu ekstremalė, man įdomu nugalėti sunkumus. Šios kelionės tikslas buvo pažinti save. Tai buvo kelionė į save. Noriu suvokti, ką ir kiek galiu. Kelionė man padėjo tai padaryti.“

Beveik tūkstantį kilometrų per 33 dienas

Pasak vietoje nenustygstančios merginos, 920 kilometrų atstumą įveikė per 33 dienas.

„Kartais per dieną nueidavau penkis kilometrus, o kitą kartą tekdavo nukulniuoti ir trisdešimt. Atstumai priklausė nuo kelyje įrengtų piligrimų namų, kur nakvodavau. Beje, vieną naktį miegojau lauke - nespėjau įveikti suplanuoto maršruto, be to, pasiklydau ir pasukau ne tuo keliu. Gerai, kad tąkart ėjau ne viena. Pasiklydome kartu su kitu piligrimu. Sutemo. Iki piligrimų namų dar geras gabalas kelio. Abu matome, kad iki jų nenueisime. Nusprendėme nakvoti lauke. Palapinės neturėjau. Įlindau į miegmaišį ir bandžiau užmigti. Sapnavau visokius košmarus. Baisu buvo. Naktį pradėjo lyti. Miegmaišis peršlapo, ir su bendrakeleiviu nusprendėme, kad reikia eiti. Labai norėjau valgyti, gerti. Kai pasiekėme miestelį ir pamačiau parduotuvę, pirmiausia puoliau pirkti vandens - taip buvau ištroškusi. Tokiais momentais duonos gabalėlis įgyja aukso vertę, vandens gurkšnis tampa saldus saldus. Supratau, ką reiškia kąsnelis duonos ir gurkšnis vandens“, - filosofiškai dėsto Viktorija.

Daiktais neapsikrovė

Jaunosios piligrimės kuprinė svėrė vos 6 kilogramus. „Neturėjau daug daiktų. Kuprinėje buvo patys būtiniausi daiktai: miegmaišis, kelnės, marškinėliai, dantų šepetėlis, dantų pasta, higienos reikmenys, dienoraštis, rašiklis ir fotoaparatas. Mačiau kitus nešant sunkias kuprines ir mąsčiau, kodėl jie žygį apsunkino nereikalingais daiktais. Džiaugiausi, kad pasiteisino sprendimas į kelionę pasiimti kuo mažiau daiktų. Visą 920 kilometrų atstumą įveikiau tais pačiais sportbačiais. Jie nei kojų nenutrynė, nei suplyšo. Jais aviu ir šiandien, praėjus po kelionės beveik dviem mėnesiams. Beje, keliauti pradėjau rugsėjo 11-ąją, o baigiau spalio 13 dieną“, - kalbėjo mergina.

Sunkiausia pirmoji kelionės diena

Keliautoja prisiminė sunkiausią buvus pirmąją kelionės dieną. „Teko iškart pakilti į 200 metrų aukštį, o vėliau - iki 1450 metrų. Per dieną įveikiau 27 kilometrus be sustojimo. Šokas buvo. Maniau, neištversiu. Tačiau ištvėriau, nes pagalvojau: kodėl kiti gali? Aiškinau sau, kad nesu silpnesnė už kitus, kad tai pirma diena ir organizmas nespėjo priprasti prie aukščio. Pripratau, ir kasdien darėsi vis lengviau.“

Miegoti teko įvairaus lygio piligrimų namuose. „Vieni jų privatūs, kiti valstybiniai. Nakvojau ir su benamiais. Truputį nejauku buvo. Guliesi į lovą piligrimų namuose ir nežinai, kas prieš tai joje miegojo. Kai pradedi nagrinėti, kad joje galėjo miegoti neaišku kiek dienų nesiprausęs žmogus, visą kūną pradeda niežėti. Ima atrodyti, kad po kūną, drabužius rėplioja neaiškūs gyvūnėliai“, - juokėsi ji ir teigė, kad gyvių į namus neparsivežė.

Jautėsi laiminga

Po piligriminės kelionės mergina sakė esanti labai laiminga. „Kai baigiau kelionę ir Santjago de Kompostelos katedroje išgirdau iš kunigo, aukojusio šventas Mišias už visus piligrimus, kad toje kelionėje dalyvavo tik viena lietuvė, apsiverkiau iš džiaugsmo - ta lietuvė buvau aš. Pasirodo, nieko nėra neįmanoma. Be to, supratau: šiandien yra šiandien, o rytoj bus kita diena, bus kitos kelionės. Rekomenduoju visiems pabandyti įveikti piligrimo kelią. Juolab kad kelionė, be bilietų, man kainavo tik 300 eurų. Sutikau draugų, nugalėjau savo baimes, įžvelgiau kasdienių dalykų esmę, intuityviai atskirti tai, kas gera ir kas bloga. Piligriminė kelionė - pati geriausia gyvenimo pamoka, ją išmokau per 33 dienas.“

Keliaus po Aziją

Mergina prisipažino: be mokslų Mančesteryje ir Vilniaus pedagoginiame universitete, dar mokosi savanorių kursuose. „Baigsiu kursus ir kitų metų spalio mėnesį važiuosiu savęs išbandyti kaip savanorė į Argentiną. Beje, prieš tai 2008-ųjų birželį žadu skristi į Aziją. Noriu visą vasarą keliauti po šią šalį. Kelionę ketinu pradėti nuo Tailando. Vėliau patrauksiu Indijos, Tibeto link. Svajoju susitikti su Dalai Lama. Man tokie ekstremalūs išbandymai būtini. Negaliu ramiai gyventi. Kaip Kolumbas atrado Ameriką, taip aš noriu pasijusti Kolumbu ir surasti kelią į save. Be to, taip elgtis įpareigoja ir mano vardas, reiškiantis pergalę“, - teigė Viktorija ir labai džiaugėsi, kad tėvai ją supranta, nedraudžia nei keliauti, nei ieškoti savojo kelio.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Žinia apie lietuvių pasiekimus sklis dar garsiau: Vilniuje atidarytas jiems skirtas muziejus (8)

Prancūzai turi Vyno muziejų, italai – Kalnų, kinai – Rožių, lietuviai nuo šiol turės –...

Maljorkai trūko kantrybė dėl siautėjančių turistų (1)

Maljorka užsimojo pažaboti „alkoholinį turizmą“. Balearų vyriausybė inicijuoja naują...

Vilniaus oro uoste atidaryta pirmoji Lietuvoje lėktuvų stebėjimo aikštelė (8)

Vilniaus oro uosto teritorijoje oficialiai atidaryta šalyje analogų neturinti orlaivių stebėjimo...

„Air Baltic“ iš Vilniaus skraidins į dar penkis Europos miestus (6)

Latvijos oro bendrovė „ Air Baltic “ pranešė nuo kitų metų kovo pradėsianti penkis naujus...

Turistai iš Europos viešbučių sugeba išsinešti pačių neįprasčiausių daiktų (27)

Viešbučių vadovo „Wellness Heaven“ ekspertai apklausė beveik 1160 Europos viešbučių...

Top naujienos

Ekspertas apie griežtą bausmę: tai ženklas visiems rusams – juos paaukos nė nemirktelėję

Net ketverių metų draudimas rungtyniauti po savo šalies vėliava ir organizuoti svarbiausias sporto...

Druskininkų reabilitacijos centro darbuotojai papasakojo, kas vyksta už klientų akių: taip yra visoje Lietuvoje (181)

„Paslaugos ir rūpestis, kurį gavau, buvo išskirtiniai; Nuostabi vieta atsigauti po operacijos;...

Ušackas prisimena darbą su Grybauskaite: vadybine prasme tai labai nemokšiška ir netinkama (453)

Maždaug pusmetį šalies vadovės poste praleidusi Dalia Grybauskaitė , 2010 metų sausį...

Atliekų tvarkytojai susidūrė su keistu deficitu (13)

Keičiantis klimatui kasdien vis aktualesnis tampantis atliekų rūšiavimas, regis, virto problema,...

Plastikos chirurgas rėžė: dabar nusisiurbti riebalus – pigiau nei įsigyti naują telefoną

Pastaruoju metu visuomenė sparčiai seka sveiko kūno, tinkamos gyvensenos ir mitybos tendencijomis,...

Žiema sode: laikas ruoštis pavasariui

Kai už lango baigiasi tamsusis gruodis, širdį šildo prisiminimai apie žydintį sodą.

Vitalijaus Cololo laidotuvėse buvusio Artūro Orlausko neapleidžia viena mintis (73)

Pastaruoju metu humoro pasaulį sukrėtė ne viena mirtis. Neseniai palaidotas Vitalijus Cololo ,...

Konservatoriai džiūgauja: prie jų jungiasi ne „zadanijų“ ministrai (158)

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų ( TS–LKD ) atstovė Rasa Baškienė...

Po įspūdingos kovos – amerikiečių liaupsės Kavaliauskui, čempionas džiaugėsi dėl žiūrovų (35)

„Madison Square Garden“ arenoje bokso renginį stebėjusi 10 tūkst. žiūrovų minia reginiu...

Algis Griškevičius: mums visiems reikia išmokti dažniau iš savęs pasijuokti

Algis Griškevičius – tapytojas, fotografas, objektų kūrėjas. Dažnai – lyg visi trys...