Šaltą žiemos dieną, pradėjus darbą kavos puodeliu, užbaigėm ją su kolegėmis bilietais į rojaus kampelį – Maldyvus. Viena tokia kelione ir jos įspūdžiais norėtume pasidalinti ir mes.

Šį pasakojimą pradėsime nuo to, kad trys linksmos merginos, palikusios kailiukus Lietuvoje persikėlė į nuostabaus grožio salyną.

Taip jau išėjo, jog pritrūkus įkvėpimo darbui, jo pradėjome ieškoti internete, o ten netrukus ir pastebėjome sensacingą pigių bilietų pardavimą į Maldyvus. Vilnius-Malė-Vilnius, bilietų kainos svyravo nuo 1450 iki 1650 lt už skrydį į abi puses, tereikėjo pasirinkti skrydžio datą.

Nerealu – tvirtai nusprendėme kelių dienų bėgyje tikslią datą ir bilietai jau buvo nupirkti. Sekantis žingsnis buvo nakvynės paieška – o čia visagalis booking.com bei atsiliepimai. Pripažinti galima, baugu buvo organizuojant visą kelionę patiems, tačiau tas noras viską nugalėjo!

Išsirinkome mažą viešbutuką, vietinių gyventojų saloje ir pirmyn. Kelionė prasideda – pirmas skrydis su „Liufthansa“ iš Vilniaus į Frankfurtą trunka porą valandų, dar porą valandų palaukiame savo skrydžio su „Condor“ avialinijomis iš Frankfurto iki Malės. Skrydžio trukmė dar 10 valandų ir mes jau Malėje (Maldyvų sostinė).

Malėje mus pasitiko 32 laipsnių karštis, kuris nenuslūgo visos kelionės metu. Oro uostas, tai turbūt mūsų Palangos dydžio, jei ne dar mažesnis. Pats oro uostas įrengtas vienoje iš salų, todėl norint pasiekti Malę ar kitas salas iš čia plaukia laivai ar skrenda „vandens“ lėktuvai.

Oro uoste mus pasitiko “Arena Lodge” viešbutuko įgaliotas žmogus, kuris padėjo nusigauti jau iki galutinio paskirties taško – Maafushi salos. Galima būtų tai padaryti ir savarankiškai, bet kadangi tai yra gan painoka(keliaujant patiems), o ir ši paslauga yra nemokama, tai mes pasinaudojome šia paslauga.

Pati sala nuo Malės miesto nutolusi apie 35 kilometrus. Gyvena joje 1500 gyventojų. Tikėjimas- islamas. Pačioje saloje yra keletas parduotuvėlių, kuriose galima įsigyti geriamo vandens (litras kainuoja apie 1,3 lito), įvairių vaisių ir kitų dalykėlių, todėl maisto nusipirkti čia nėra problema, o ir pinigų labai išleisti nėra kur.

Mūsų mažas viešbutukas „Arena Lodge“

Atvykus į viešbutį buvome pavaišinti šviežių vaisių sultimis bei sudarėme visą savo kelionės maršrutą, išsirinkome kiekvienos dienos ekskursijas. Kadangi sala buvo vietinių gyventojų, turėjome laikytis tam tikrų taisyklių, kaip pvz. maudytis šioje saloje galima tik su rūbais, todėl kiekvieną dieną plaukėme į skirtingas salas ir ten mėgavomės saule, jūra ir nuostabiais vaizdais.

Plaukėme i Picnick Salą, kelionė mums gavosi 8 doleriai plius įėjimas žmogui 11 dolerių. Į 11 dolerių įėjo pietūs su ką tik pagauta vandenyne žuvimi (kalmarus pavyko pagauti ir mes nepraleidome progos, juos nufotografuoti iš taip arti). Pati sala yra negyvenama ir skirta būtent poilsiui laukinėje gamtoje.

Sala dydžio apie 200 metrų ilgio ir 15 metrų pločio. Koralinio rifo čia neradome, tačiau mėgavomės visa gamta. Grįždami sustojome vidury vandenyno prie lagūnų, kad turėtume galimybę panardyti prie koralinių rifų. Žodžiu, eilinė diena praėjo fantastiškai, ir dar pavyko pamatyti didelius būrius delfinų. Su fotoaparatu sunkiai pavyko pagauti tuos momentus, kai iš vandens išnyra jų apie 20-30 vienu metu.

Kalmarai iš arti

Kitas dienas mielai leidome kitose salose, kuriuose labai daug puikių paplūdimių, vietų kur pasislėpti nuo saulės po medžiais prie pat vandenyno. Vienoje saloje teko pasijausti kaip džiunglėse.

Šioje saloje pasijutome kaip džiunglėse

Labiausiai žavėjo nuostabūs koraliniai rifai aplinkui visas salas. (čia jau nieko nestebina šalia kranto plaukiojantys jūrų liūtai, morenos, maži rykliukai, ar iš vandens išlipantis krabas, o ką jau kalbėti apie nuostabaus grožio žuvytes). Giliau nardant gali išvysti ir vėžlių bei rajų.

Kita aplankyta sala buvo toliau, todėl plaukti iki jos reikėjo apie 50 minučių. Įėjimas į salą 23 doleriai. Ji žymiai mažesnė nei praėjusios salos, apeiti galima per 5 minutes, nuostabūs paplūdimiai ir liuksusinis koralinis rifas aplink visą salą. Atrakcijos tos pačios – snorklinimas, plaukiojimas su katamaranu ar kanojomis.

Šioje saloje galite pamatyti, namukus vandenyje, aišku kainos kiek domėjomės tai nuo 500 dolerių per parą, bet kažkaip visai nepasigedome gyvenimo tokiose namukuose. Įdomiausia mums buvo kiekvieną dieną apsilankyti vis kitokio grožio saloje ir ten išvysti vis ką nors nauja.

Vieną vakarą nusprendėme plaukti į naktinę žvejybą. Rusai, kurie plaukė su mumis, ištraukė moreną, kiek išgąsdino toks laimikis. Mūsų kolegė pagavo taip pat nepaprasto grožio žuvį, kurią kitą dieną visos ir ragavome. Pakeliui pamatėme taip pat rekordinio dydžio žuvį, kurią du žmonės traukė, o vienas mušė per galvą. O kur dar valtelė kokia...

Vaizdas buvo kiek šokiruojantis, tačiau įspūdį paliko.

Vieną dieną paskyrėme susipažinti su Maafushi sala, pasivaikščioti, pažiūrėti kuo kvėpuoja vietiniai, paragauti vietinių maisto, pasirankioti paplūdimyje kriauklių į namus, pasiieškoti suvenyrų. Pirmą dienos pusę praleidome savo kambarėlyje, nes lauke būti neįmanoma, o ir vietinių visos parduotuvėlės nedirba.

Įdomus ten pas juos darbo laikas- maisto prekės dar dirba ryte ir nuo vakaro, bet suvenyrų parduotuvės veikia tik nuo 20 valandos vakaro. Į vakarą veiksmas saloje suaktyvėja, vyrukai žaidžia futbolą, moterys atskirai krepšinį, tik krepšiai be lentos tik lankas, bet su teisėjais, švilpukais ir taisyklėmis.

Dauguma prekių yra atvežtinės iš Šri Lankos ir Tailando, nes pagrindinės pajamos Maldyvuose yra iš turizmo ir žvejybos. Ko ko bet žuvų tikrai atsivalgėme.

Malėje praleidome vieną naktį, pasivaikščiojome po miestą, apsilankėme vietiniame turgelyje bei prisipirkome dar įvairiausių lauktuvių.

Iš Malės iki namų Vilniuje kelionėje atgal praleidome apie 15 valandų ir kaip tikėjomės jog įžengsime į pavasarį, deja patekome į žiemą, bet vis tiek eilinį kartą supratome, jog visur gerai, bet namuose geriausia.

Galutiniame rezultate su skrydžiais, ekskursijomis, maitinimu ir suvenyrais vienam žmogui įsipaišėme į 3500 lt. Manau rezultatas neblogas ir tokią sumą už 10 dienų kelionę.

Donata

Kviečiame įvertinti rašinį!


------------------------------------------

Šis rašinys yra konkurso „Mano atostogų atradimai“ dalis. Dalyvauk ir tu ir laimėk kelionę į Tunisą dviems!

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt