NBA Visų žvaigdžių šventė prasideda renginiu JamSession. Vieta, kur žmonės negalintys, nenorintys arba neįperkantys bilietų susirenka gerai praleisti laiką. Visokie krepšinio žaidimai, esamos ir buvusios NBA legendos nuolat apsilanko šventėje. Taip suteikdami proga visiems pajusti šventės dvasią. Mes tuo tarpu irgi šmirinėjam po erdvę, kurioje kalnai pramogų krepšinio tematika. Visiems Roką supažindinu, kad jis yra buvusi Moterų NBA žaidėja. Bajeris neblogai veikė.
Hiustono erdvėlaivių uosto projektas
© AP/Scanpix

Grįžti iš šventės metro, reiškia sutikti McDonaldo lankytojų labiau apsileidusius pusbrolius ir puskes. Gyvi zombiai susėda į tramvajų ir važiuoja neaiškia kryptim. Kartais mėgsta įkalę kalbėti neaiškia liežuvio atsipalaidavimo kalba. Publika tikrai prasta. Gerai, kad pernelyg nesikabinėjanti. Nors vienam, laukiant pusvalandį traukinuko teko vis nuo pradžių paleidinėti CD playerį su Alycia Keys muzika.

Hiustonas patvirtina pavojingo miesto statusą su kaupu. Naktį vietos policija dirba viršvalandžius. Centriukas nespėja padėti ragalio. Veiksmas lyg mieste vyktų nuožmus karas be pertraukų. Sirenos nenustoja – weou, weou, weou.

NBA Visų žvaigždžių savaitgalis

Kaip ir minėjau toks ir buvo tikslas. Nors lietuviai toje šventėje nedalyvavo, tačiau nušviesti kas ten vyksta Lietuvos krepšinio puoselėtojams buvo reikalinga.

Hiustonas iš principo yra legendino krepšininko Hakeemo Olajuwono miestas. Kadangi keliautojams krepšinis tamsaus kambario aukščiausioj lentynoj, tai nesiplėtosiu. Šventė čia sukasi kaip lietuviškas vilkelis. Daug žurnalistų, kamerų, svečių, draugų ir priešų.

Aukščiausio lygio krepšininkai ir dar aukštesnio lygio išprotėjimas iš visų pusės. NBA „Visų žvaigždžių“ savaitgalis susideda iš įvairių renginių, o šventę vainikuoja „Rytų-Vakarų“ rungtynės, Oro karaliaus, snaiperio ir įgūdžių konkursai.

Bilietai į tokį renginį kainuoja ne viena šimtą ar net tūkstantį dolerių. Įdomiausia tai, kad žmonės visiškai pateisina tokią didelę bilietų kainą. Viena moteris ėjusi į šventę sakė. – „Mokėjau 900 dolerių už vieną bilietą. Tai juk NBA „Visų žvaigždžių savaitgalis. Nedažnai tai gali pamatyti gyvai.“ Tai aukščiausio lygio organizatorių darbo įvertinimas.

Džiaugiuosi, kad gyvenime už dalykus reikia mokėti pinigus. „Free stuff“ iš esmės jaukia ir griauna visą sistemą. Gaudamas kažką nemokamai, to visiškai nevertini. Kas atsitinka jei gauni valgyti nemokamai?

1. Prisiėdi kaip kiaulė. 2. Prisikrauni, tiek, kad poto reikia išmesti. 3. Tampi tikru išsikalinėtoju. Tai lyg žaistum žaidimus su kodais ir įsivaizduotum koks esi fainas.

Pavyzdis, kuris atsitiko man. Daug kam patekti į NBA „Žvaigždžių dieną“ yra svajonė. Per daug nekrykštavęs ir galvos nedaužęs iš džiaugsmo į sieną su savo darbu patekau ten be problemų. Žurnalistams skirtos ložės – arenos palubėse, todėl nusprendžiau paieškoti kėdžių salėje, kurios būtų laisvos ir galėčiau pažiūrėti „Oro karaliaus“ konkursą.

Visiškai nesusimastęs sedėjau labai arti veiksmo. EI! Šita vietelė greičiausiai kainuoja gerą 1000$, o aš čia nemokamai padėjau savo užpakalį. Buvo įdomu, bet ne tiek, kad supraščiau, kad aš vos ne pateptasis, juk pats nemokėčiau tokių pinigų.

Vėliau „Visų žvaigždžių“ rungtynių metu scenoje dainavo Alicia Keys, užmečiau akį į ją lyg ten grotų kapela „Prūsai ilgi ūsai“. Tai yra nemokamų dalykų pasekmė. Susimokėjęs, įspūdžiais būčiau gaudęs kiekvieną savo sumokėtą dolerį. Žinoma, nieko prieš būčiau, jei komunalinės paslaugos visgi būtų nemokamos.

Norėčiau atkreipti dėmesį į sporto renginiuose atliekamus himnus. Nenuostabu, kad dažniausiai čia skamba dviejų valstybių nacionaliniai himnai – JAV ir Kanados. Šios dvi šalys yra stipriai susijusios įvairiose srityse. Įskaitant ir sportą.

Ne per „Žvaigždžių dieną“, bet per visas likusias sporto varžybas yra giedami abiejų šalių himnai, man lygose dažniausiai dalyvauja dviejų šalių komandos. Įdomiausia, tai, kad vienas žmogus atlieka abu himnus. Įsivaizduokime, kokios šventės metu lietuvių ir lenkų himną sugiedotų vienas žmogus. Atrodytų neįprastai. „Vardan tos Lietuvos, vienybė težydi..(pauzė)….Jeszcze Polska nie zginela, Kiedy my zyjemy.“

Pirmą kartą išgirdau, kai Hiustone giedant Amerikos himną, visa salė pradėda klykti iš džiaugsmo. Ir tai įvyksta ne himno pabaigoje, o viduryje. Dėl vienos paprastos priežasties. (Ištrauka iš JAV himno)

O’er the ramparts we watched were so gallantly streaming?

And the ROCKET‘S red glare, the bombs bursting in air,

Raketų miestui Hiustonui šie žodžiai prideda kibirą pasididžiavimo visos šalies mastu. Juk ne veltui Houston „Rockets“. Tiesa į himną įtraukti žodžiai tikrai nėra NASA darbo įvertinimas, tos raketos iš istorijos, greičiausiai buvo kalbama apie patrankų ore skraidančius degančius sviedinius.

Ponas Rokas suabejojo amerikiečių išsilaipinimu mėnulyje

Viena iš esminių NASA bazių įsikūrusi netoli Hiustono. NASA, tai Nacionalinė aeronautikos ir kosmoso administracija. 18 milijardų dolerių metinį biudžetą vartanti Valstybinė biudžetinė įstaiga darbus atliko 1969 metais, kai galimai nusileido mėnulyje. Ką poto jie darė ir kur leido pinigus man lieka mįslė.

Mano galva, dėl tariamo lėšų išvaistymo reiktų kreiptis į Konstitucinį teismą, kad būtų sudaryta speciali darbo grupė, o kaltieji būtų nubausti pagal dabar galiojančius įstatymus. O vėliau sprendimas būtų skundžiamas. Čia taip būtų, jei viskas vyktų Lietuvoje. Visgi, kodėl NASA nebesiunčia žmonių į mėnulį, man lieka paslaptis. Nusprendžiam išsiaiškinti.

Mažiau nei valanda kelio nuo Hiustono ir mes braunamės į NASA. Įėję pro paradinį įėjimą nuotraukų ir vaizdine pagalba galime susipažinti su visais kosmoso reikaliukais. Pradžia gero nežada, nes pažintis su mums su taip „tolima ir artima tarsi laimė svetima“, visata pateikiama pro vaikiškus akinius. Metas pasileisti po NASA teritoriją.

Susėdam į traukinuką, kuris atsidarius vartams išrieda supažindinti su svarbiais to meto pastatais. Visų mūsų nelaimei traukinukas išrieda į gatvę, kur važinėja paprastų teksasiečių automobiliai. Tai palaukit, kur čia NASA slaptumas? OK. Pirmo namo viduje, vėl žiūrime filmukus. Tuomet norisi paklausti, ką mes čia darom?

Youtubas turi paruošęs dar daugiau filmukų ta tema. Rodykit kažką originalaus!! Priėjome prie Apollo kažkeliolikto skersinio pjūvio. Iš esmės, vėl nieko įdomaus tik krūva laidų. Gidai prašo neliesti kai kurių objektų, kadangi jie dar nėra įstiklinti. Kvailiai. Dabar yra pats metas juos paliesti, nes kai įstiklins galima bus tik palaižyti.

Vieną, ką sužinojau, kad kosmose esantys astronautai negali disponuoti dideliu vandens kiekiu. Viskas ką jie suvartoja ir išleidžia, iš naujo perdirba ir vėl suvartoja ir taip sukasi laimės ratas. Vemčiau.

Kita stotelė NASA Johnson Space centro 1969 metų kontrolės kambarys iš kurio buvo priimtas sprendimas skristi į mėnulį. Originalūs kompiuteriai, tuo metu jų atminties talpa siekė 2MB, televizoriai, dizainas ir t.t Ramiai išsilaipinimo mėnulyje istoriją pasakojųsi gidą sunervino klausimas iš auditorijos.

Klausimo autorius, žinoma, buvo ponas Rokas. – Kodėl Amerikos vėliava įbesta mėnulyje plevesuoja? – klausia žingeidus lietuvaitis. Jaunasis gidas greit suprato Roko klausimo kampą. – Jūs norite pasakyti, kad mes nebuvome mėnulyje, Jūs tai norite pasakyti? Gidas akivaizdžiai susinervino mūsų abejonėmis dėl amerikiečių vizito žemės palydove.

Amerikiečiai neva patys pajudino vėliavą, todėl ji atrodo lyg plevesuojanti. Kai pasirodė versija, jog išsilaipinimas mėnulyje buvo nevykusiai nufilmuotas studijoje, amerikos kosmoso atstovai greičiausiai sulaukia ne vieno panašaus klausimo. Abejones sukelia ir faktas, kad nuo 1972 nėra žmonių išsilaipinusiu mėnulyje.

Palyginus šių laikų technines galimybes, tai atrodo neįtikėtina. Galbūt amerikiečiai pamatę, kad Sovietų Sąjunga deda juos į vietą Kosmoso lenktynėse suorganizavo „fake“ apsilankymą. Galbūt ir ne, pats nebuvau, nežinau. Paskutinė stotelė buvo kelių Apollo erdvėlaivių ekspozicija dideliame angare.

www.kelioniuprofai.lt

Kelioniuprofai.lt
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Savaitės naujienų prenumerata

Top naujienos

Baikerio Kilkaus byloje – netikėtas posūkis: policija sulaikė Baltrūno žmoną (5)

Ikiteisminį tyrimą dėl galimo baikerio Aivaro Kilkaus nužudymo atliekantys policijos pareigūnai...

Prabilo kruvinos nakties Panevėžyje liudininkė: buvo galima girdėti, kad kažkas lauke vyksta (72)

Penktadienio rytą Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovai DELFI pranešė,...

To dar nebuvo: perpuošia pagrindinę Kauno eglę (158)

Tiek daug kritikos Kauno Šv. Kalėdų eglutė dar nebuvo gavusi. Panašu, kad kritiką išgirdo...

Sostinėje prie populiarių prekybos centrų susidarė spūstys (21)

Penktadienio vakarą sostinėje, prie populiarių prekybos centrų susidarė automobilių spūstys.

Užkalnis. Mes vis dar atsilikusi Rytų Europa (355)

Pabandyk pavadinti Lietuvą Rytų Europos šalimi, pasigirsta pasipiktinę balsai. Girdi, pasimokyk...

Tapinas atskleidė, kiek jam moka LRT (302)

Pastarosiomis dienomis netylant skandalui dėl LRT biudžeto lėšų panaudojimo, žurnalistas...

Jagelavičiūtė atvėrė namų duris: apie šeimos taisykles, ritualus bei kodėl stengiasi kuo greičiau nusivalyti makiažą (27)

Agnė Jagelavičiūtė šiais metais pateko į įtakingiausių Lietuvos pramogų pasaulio žmonių...

Piontkovskis: Putinas išeis ne po revoliucijos, užteks Vakarų „dovanėlės“ (186)

Rusijoje buvo pareikšta, kad nebūtina reaguoti į Tarptautinio Hagos tribunolo prokuratūros...

Internautus juokina Lietuvos miestelio eglutė: baisiau nesu matęs (141)

Į Pakruojo rajone esančio Žeimelio bendruomenės grupę feisbuke įkeltos nuotraukos sukėlė...

Kaip sutvarkyti įėjimą į namus (1)

„Mano namai – mano tvirtovė“ – toks požiūris į būstą būdingas daugeliui lietuvių. Dėl...