Atvykome į Tenerifę, dar pačiame oro uoste supratom, jog tai, ką buvome girdėję anksčiau - jog reikia kuo greičiau įsisavinti daugiau nei pagrindines ispaniškas frazes, jei nori bent paklausti kelio - yra tiesa. Kelios moterys, dirbadamos duty free ne itin daug suprato angliškai, bet infromacijos darbuotojas tobula anglų kalba mus nukreipęs į mums reikiamo autobuso stotelę išsklaidė mūsų sutrikimą.
Tenerifėje
© Asmeninio archyvo nuotr.

Visiškai normalu yra nemokėti anglų kalbos tokioje šalyje, bet, mano manymu, dirbant darbą duty free, anglų kalba yra gan privaloma, bent jau turėtų būti.

Autobuso ir vėliau Taxi vairuotojai pusiau angliškai, pusiau ispaniškai mus pristatė prie mūsų laikino – mėnesiui išsinuomoto būsto , Costa Adeje miestelyje. Butas su vaizdu į vandenyną, baseinu ir skruzdžių plantacija visur, kur tik matai medinį paviršių, o po nakties ir kompiuteryje. Taip pat turime tarakonų, kurių dydis prilygsta 5iems lietuviškiems gentainiams. Manėme, jog priemonės nuo tokių gyvių padės, bet tai – bergždžias reikalas, tad mūsų būstas turi savų pliusų ir minusų.

Tenerifė
Tenerifė
© V. Virbickaitės nuotr.

Pirmasis įspūdis išėjus į gatvę – vien senukai iš Didžiosios Britanijos ir Vokietijos, atrodė, jog mes esame bene jauniausi savo miestelyje. Minios juodaodžių, ikyriai siūlančių laikrodžius, akinius nuo saulės ir iš po skverno traukiančius žolės pakelius. Išbandėme paplūdimius aplink, matėme gan nemažai poilsiaujančių tautiečių. Jausmas čia atvykus kažkodėl buvo panašus, lyg atvykus į Palangą.

Tenerifė
Tenerifė
© V. Virbickaitės nuotr.

Praėjus kelioms dienoms ir susipažinus su aplinka netikėtai parašęs draugas iš Lietuvos, kuris čia vieši jau pora savaičių pakvietė mus susitikti Tenerifės vakarėlių miestu vadinamą Playa las de Amerikas. Čia mus pasitiko Britų jaunimas, ir begalės keistų barų ir klubų.

Kekvienas baras turi krūva darbuotojų, kurie kviečia klientus užsukti į jų pasilinksminimo vietą. Žmones jie vilioja įvairiais pasiūlymais, kurie lepina ausis – 4 eurai už litrą pasirinkto kokteilio plius po kelis šotus kiekvienam, arba 5 eurai už litrą pasirinkto gėrimo ir jei perki tokių ne vieną gauni nemokamų gėrimų. Alaus pintą daugelyje barų čia gali gauti už 1 eurą.

Tenerifė
Tenerifė
© V. Virbickaitės nuotr.

Britų jaunimas nesidrovėdamas perka gėrimus vieną po kito ir šoka iki vėlyvos nakties, nes toliau jau tiesiog nebepaeina... Užsukome į populiariausią klubą Tenerifės pietuose – Papagayo – kas mėgsta elektroninę muziką tiems tikrai patiks čia patrepsėti. Mes čia užsibuvome, sutikome apie 10 lietuvių su grandinėlėmis, su jais persimetę po kelis sakinius, supratome, jog mūsų interesai skiriasi.

Didžiausia pramoga be šokių tą vakarą buvo stebėti azijiečių porelę. Minėta porelė musų akis patraukė tada, kad kaip manėme tada, veikiausiai netyčia sumaišė sieninį barą ir norėjo paimti mūsų draugo gėrimą, bet mes gražiai paaiškinom, jog tai ne jų nuosavybė ir atsiprašę jie šoko toliau. Po kelių akimirkų pastebėjome, jog jie pamažu juda po visą salę ir tik pamatę, jog žmogus yra nusisukęs - gražiai ir greitai pasiima jo gėrimą ir išgeria.

Prie mūsų akių jie tai padarė apie 3 kartus ir tada apsauginis tai pastebėjęs ar gavęs ne vieną nusiskundimą bandė pereiti per minią ir išvesti nepanorusius mokėti šokejėlius. Tada pasidėjo visas įdomumas, porelė pastebėjusi artėjantį pavojų pradėjo brautis pro žmones, bet kadangi klubas buvo sausakimšas jie toli neprasprūdo. Mergina griebė kažkieno gėrimą tiesiai iš rankų tekštelėjo jį apsauginiui į veidą, tas sutrikęs pradėjo valytis skystį nuo akių, o porelė prasibrovusi pro žmones, pradėjo lakstyti aplink klubą, nes išėjimas buvo kiek toliau.

Kilo nemažas sąmyšis, nes į lakstymus įsijungė ne vienas apsauginis, galiausiai porelė buvo sugauta ir išvesta iš klubo. Neužilgo namo pasukome ir mes, nes dangus jau šviesėjo, pakeliui matėme nemažai jaunų ir girtų britų sukeltų muštynių, merginų, kurios bandė kištis ir skirti juos išverkdamos žodį – STOOOOP.

Jautėmės kaip kai kuriuose Londono rajonuose ar net beveik, kaip dokumentikoje apie Graikijos kurortą, esantį Corfu „What happens in Kavos “. Tą akimirką pagalvojom, jog visi kurortai yra tokie patys – atostogoms viskas gal ir nieko, bet jei nori likti čia daugiau nei porai savaičių, reikia apsišlifuoti kantrybe ir rasti savo kelią, kaip pažinti vietą, kurioje esi iš geresnės pusės, nei ją atranda turistai.

Tenerifė
Tenerifė
© V. Virbickaitės nuotr.

Šią savaitę keliausime į šiaurinę salos dalį, kurią žmonės vadina Ispaniškąją Tenerifės dalimi. Aplankysime teatrą esantį Tenerifės sostinėje Santa Cruz, kur Andrius bandys savo laimę būti to teatro dalimi. Taip pat lankysime draugus iš Lietuvos, kurie jau daugiau nei puse metų salos gyvena olose. Bet apie tai kitą kartą.

Tenerifė
Tenerifė
© V. Virbickaitės nuotr.
www.perpasauli.lt
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Savaitės naujienų prenumerata

Top naujienos

Buvęs Meilutytės treneris: tik laiminga Rūta plauks greitai, o dabar tokią ją ir matau specialiai DELFI iš Kopenhagos (6)

Airijos delegaciją į Kopenhagoje vykstančias Europos plaukimo pirmenybes atlydėjęs buvęs Rūtos...

Lietuvos miestelių laukia „miegamųjų rajonų“ ateitis (37)

Užsienio investicijos koncentruojasi didžiuosiuose šalies miestuose. Ypač didelis proveržis...

Jaudinanti Antano istorija: Kalėdų stebuklo jis laukia jau ketverius metus (8)

46-erių kaunietis Antanas Simončikas turi kalėdinę svajonę, kurią bando įgyvendinti jau...

Putino Rusija. Rusiškasis konservatyvizmas kaip naujoji ideologija (92)

2014 m. rugpjūčio 14 d. Jaltoje sakydamas kalbą įvairių partijų atstovams Rusijos prezidentas...

Trakuose užmuštas 20-metis, į areštinę uždarytas karys papildyta (98)

Gruodžio 16-osios naktį, apie 0.15 val., Trakuose, Vytauto g., rastas vyro (gim. 1997 m.) lavonas...

Suvalkuose apsipirkusi moteris: toks įspūdis, kad jie dėl lietuvių užkėlė kainas (656)

Suvalkuose pirmą kartą apsipirkusi lietuvė liko ne tik nusivylusi, bet ir nieko nesutaupė.

Šiurpi žurnalisto akistata su Andų monstru: šaltakraujis žudikas iškėlė sąlygą nužudė daugiau nei 300 mergaičių (161)

Nors pražudė daugiau nei 300 mergaičių, Pedro Lopezas atsipirko vos 14 metų psichiatrinėje...

10 stiliaus klausimų televizijos laidų vedėjai Vaidai Skaisgirei (32)

Televizijos žvaigždę Vaidą Skaisgirę esame įpratę matyti visokią – vienąsyk ji renkasi...

Bitkoinas ir kitos virtualios valiutos: investuoti ar nerizikuoti? (158)

Pastaruoju metu pasaulio dėmesį prikaustė vis brangstanti virtuali valiuta – bitkoinas. Vieni...

Tėvo palaikomas Sabonis pasižymėjo fantastišku dėjimu (30)

Domantas Sabonis rungtyniavo kiek mažiau nei įprastai, tačiau tai nesutrukdė jam atlikti vieno...