aA
Po užsienio šalis keliaujantys lietuviai nuo ilgapirščių dažniausiai nukenčia pietinėse Europos šalyse, o daugiausiai nemalonumų jiems kyla dėl vagysčių iš automobilių, teigiama „Swedbank“ pranešime spaudai. Bankas šiais metais jau atlygino daugiau kaip 20 tūkst. eurų nuostolių, kuriuos keliautojai patyrė dėl vagysčių užsienyje.
© DELFI / Karolina Pansevič

„Kiekvieną savaitę iš savo klientų, kurie yra iš anksto įsigiję kelionių draudimą ar naudojasi kredito kortele, sulaukiame bent kelių pranešimų apie užsienyje patirtas vagystes ir prašymų atlyginti nuostolius. Per penkis šių metų mėnesius, palyginus su atitinkamu praėjusių metų laikotarpiu, jau sulaukėme apie 40 proc. daugiau pranešimų apie daiktų vagystes užsienyje“, – sako „Swedbank“ Taupymo ir draudimo palaikymo tarnybos vadovas Linas Grinevičius.

Pasak banko atstovo, daugiausiai nuostolių keliautojams atneša įsilaužimai į užrakintus automobilius, kai pavagiamas su savimi turėtas bagažas. Tokių vagysčių nuostoliai vidutiniškai sudaro apie 2-3 tūkst. eurų.

Bagažo netekusiems keliautojams nepatogumų kyla ne tik dėl prarastų asmeninių daiktų, bet ir asmens tapatybės bei kelionės dokumentų. Tokiu atveju tenka iš esmės keisti kelionės planus ar ją nutraukti, nes reikia rūpintis laikinais kelionės dokumentais ar iš naujo organizuoti grįžimą į Lietuvą. Tiesa, turint kelionės draudimą, papildomos išlaidos, susijusios su nenumatytais kelionės nesklandumais, yra kompensuojamos.

Žaibiškos vagystės iš automobilių

Banko duomenimis, dažniausiai keliautojai nuo vagysčių nukenčia Italijoje – klientai praneša apie patirtas žalas keliaudami po Romą, Milaną, Barį ir Riminį. Antroje vietoje pagal pranešimų apie vagystes skaičių yra Ispanija, įskaitant jai priklausančias turistų pamėgtas salas. Nemažai klientų nuo vagysčių nukenčia ir atostogaudami Graikijoje.

„Į šias šalis lietuviai dažniausiai vyksta ilsėtis. Natūralu, kad atostogų metu gyventojai yra mažiau dėmesingi, todėl tampa lengvu taikiniu vagišiams. Taip pat pasitaiko vagysčių iš kišenių ar krepšių, kuprinių traukiniuose ir metro. Dažniausiai tokiu būdu ilgapirščiai darbuojasi Prancūzijoje, Italijoje“, – sako L. Grinevičius.

Tuo metu didžiausios žalos patiriamos dėl vagysčių iš automobilių. Tokiais atvejais žmonės netenka drabužių, kosmetikos reikmenų, fotoaparatų ir vaizdo kamerų, kompiuterių ir kitos smulkios elektrinės technikos. Nuo apiplėšimo neapsaugo net tai, kad automobilis užrakintas – vagystės įvykdomos per itin trumpą laiką, transporto priemonę atrakinus nuotoliniu būdu, sulaužius užrakto spynelę ar išdaužus stiklą.

„Fiksavome vieną atvejį, kai keliautojai atvyko apžiūrėti Teidės ugnikalnio Ispanijai priklausančioje Tenerifės saloje ir paliko automobilį gerai matomoje viešoje stovėjimo aikštelėje. Deja, bet grįžę daiktų automobilyje jie neberado. Kiti turistai sustojo užkąsti greitojo maisto restorane ir automobilį pasistatė šalia jo. Vagims prireikė vos kelių minučių – kol keliautojai užsisakinėjo maisto, jie pasisavino visus lagaminus“, – realias klientų istorijas pasakoja L. Grinevičius.

Rekomenduoja nepalikti daiktų be priežiūros
Pasak L. Grinevičiaus, nuo nenumatytų atsitikimų kelionėje niekas nėra apsaugotas, tačiau jų riziką galima sumažinti tinkamai prižiūrint savo daiktus, o potencialių nuostolių išvengti – pasirūpinus kelionės draudimu.

„Keliautojams rekomenduojame automobilyje nepalikti jokių asmeninių daiktų. Net jei krepšyje ar rankinėje nėra vertingų daiktų, jo automobilio salone geriau nepalikti – tai gali būti masalas ilgapirščiams. Jei daiktai vežami keliaujant iš vieno miesto į kitą, juos reikėtų palikti atvykus ir įsiregistravus viešbutyje. O jei pakeliui tenka sustoti pavalgyti ar apžiūrėti vieną ar kitą lankytiną vietą, patartina, kad kažkas iš kartu keliaujančių asmenų turėtų likti šalia automobilio norint apsisaugoti nuo situacijų, kurios gali sujaukti kelionės planus“, – pataria L. Grinevičius.

Pasak jo, taip pat ypatingai atsargiai reikėtų elgtis viešose ir turistų gausiai lankomose vietose − kavinėse, baruose, parkuose, aikštėse, stadionuose. Kartais užtenka akimirkai nusisukti nuo šalia padėtos kuprinės ar telefono, o atsisukus daiktų jau galima neberasti. Analogiški įvykiai dažnai nutinka ir paplūdimiuose, tad prie jūros verta keliauti be jokių vertingų daiktų, kurie galėtų pritraukti ilgapirščių dėmesį.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Svečių namų fenomenas: pigią nakvynę renkasi net ir patogių viešbučių mėgejai (2)

Sunku būtų nepastebėti, kaip sparčiai pasaulyje keičiasi kelionių formatas – nuotykių...

Baltijos šalys suvienijo – turistus iš tolimų kraštų vilios bendromis jėgomis (4)

Turizmo verslas išlieka svarbi tarpinė grandis tarp turistų ir jų pasirenkamų kelionės...

Kur sunkiau vairuoti – „Regitros“ egzamine ar Europos pietuose? (13)

Jei gavai vairuotojo pažymėjimą, keliuose pramokai vairuoti ne egzaminui, o pagal tikras eismo...

Pasaulis to dar nematė – jau šį mėnesį duris atvers milžiniškas viešbutis po žeme (11)

Tokio statinio pasaulis dar tikrai nematė – Šanchajuje (Songjango regione) liko padaryti tik...

Vilniečiai į sostinės viešbučius bėga nuo remontų ir kasdienybės (18)

Viešbučius daugelis visų pirma sieja su vieta, kurioje apsistojame keliaudami: tai pagrindinė jų...

Top naujienos

Gyvai / DELFI Diena. Kaip gyvensime kitąmet: pokalbis su buvusiais premjerais – Butkevičiumi ir Kubiliumi (7)

Kaip gyvensime kitąmet? Valdžiai po truputį pradedant pristatyti kitų metų biudžetą, naujausius...

Pajamų nelygybė tampa išskirtiniu Lietuvos bruožu: šimtai tūkstančių žmonių priversti išgyventi už apgailėtiną sumą (240)

Naujausi duomenys rodo, kad skurdo rizikos lygis Lietuvoje 2017 m. buvo didžiausias nuo pat šalies...

Mistika: lietuvis gavo baudą už greitį Prancūzijoje, nors joje niekada nėra buvęs (53)

Pastaruosius kelerius metus Europos Sąjungos (ES) šalys keičiasi informacija apie prasižengusius...

Ypatinga diena Lietuvoje: pasiektas 100 metų šilumos rekordas (20)

Atrodo, kad šis ruduo – tikrai išskirtinis. Jau antrą savaitę Lietuvoje lepinamės šiltais ir...

Prokuroras prakalbo apie Aidelio įkurtą „Pravieniškių mafiją“: zonoje jie veikė daugiau kaip 6 metus (12)

„Pravieniškių mafijos“ nusikalstamas susivienijimas, kurį sudarė už labai sunkius...

Skvernelis viešai atsakė į opozicijos klausimus: skambėjo Seime negirdėti epitetai (272)

Premjeras Saulius Skvernelis stojo į Seimo tribūną atsakyti į opozicinių partijų parlamentarų...

Ekspertas: Putino planas pernelyg akivaizdus, kad būtų klaidingai suprastas (27)

Rugsėjo 30 dieną Didžiosios Britanijos gynybos sekretorius Gavinas Williamsonas paskelbė, kad 800...

Skvernelis neigia, kad išsipūtęs biudžetas paveiktas artėjančių rinkimų (63)

Vyriausybėje baigtas aptarti svarbiausias finansinis dokumentas – Lietuvos biudžetas ....

Vladimiras Laučius. Demokratinio kapitalizmo saulėlydis. Tamsieji amžiai (171)

Šiuolaikinės demokratijos modelį, įsigalėjusį po Antrojo pasaulinio karo ir iš esmės...

Kurtinaičio sąskaitą papildys įspūdinga suma: strategas laimėjo bylą prieš „Chimki“ (15)

Šiuo metu be darbo esantis Rimas Kurtinaitis iš esmės gali jo kol kas ir neieškoti: Maskvos...