aA
Dar vasarą eidamas taku aplink Vilnių pastebėjau naują informacinį stendą prie Belmonto pramogų parko. Jame Pūčkorių pažintinis takas kvietė pasirinkti savo likimą einant vienu iš 3 skirtingo ilgio maršrutų – 2,8 km, 3,7 km ir 5,3 km ilgio. Naujas žaismingai apipavidalintas informacinis stendas rodė pokyčius šiame take, su kuriais susipažinti laikas pribrendo tik gruodžio mėnesį įvedus apribojimus.
Lankytojus sužavėjo atsinaujinęs pažintinis takas Vilniuje: galėtų sėkmingai grumtis gražiausių takų rinkimuose
© Nesedėk namuose

Ne pats maloniausias jausmas pažintiniais takais vaikščioti užsidėjus kaukę. Nusiimti jos nėra kur, nes pašvietus saulei visi vilniečiai plūstelėjo į gamtą. Nepaisant to, kad Belmonto pramogų parkas uždarytas, automobilių stovėjimo aikštelėje laisvų vietų beveik nėra. Jei pavasarinio karantino metu nuo lankytojų srauto duso Šilėnų pažintinis takas, tai įvedus naujus apribojimus sausakimšas ir Pūčkorių pažintinis takas.

Tiesiai nuo automobilio patraukiu prie kabančio tilto per Vilnelę. Ten vasarą mačiau naują pažintinio tako informacinį stendą, ten jį randu ir dabar. Trumpai pastudijavęs skirtingomis spalvomis pažymėtus maršrutus matau, kad visi jie veda naujai įrengta atkarpa dešiniajame Vilnelės krante. Už Pūčkorių atodangos nusileidus prie Pūčkorių palivarko maršrutai išsiskiria. Galima pasirinkti norimą ilgį pagal jėgas ir norus, nors Pavilnių regioninis parkas tai įvardija kaip likimo pasirinkimą. Iki Pūčkorių atodangos visų laukia vienodas likimas, todėl per daug nesukdamas galvos pasileidžiu siauru takeliu per pievą į viršų vedančių laiptų link.

Šia tako atkarpa anksčiau nesu ėjęs, todėl žingsniuoti visai įdomu. Žmonių čia daug mažiau nei senajame Pūčkorių pažintiniame take. Jei ne tas nedidelis stendas prie kabančio tilto, gal ir aš nebūčiau šio tako atradęs. Maršrutas vingiuoja šlaito viršumi, ratu aplenkdamas stačiašlaites raguvas ir pro medžių šakas parodydamas Pūčkorių atodangą kitu kampu. Visai kaip stende parašyta. Ir panašu, jog metų laikas tam pats tinkamiausias – pro belapius medžius daug geresnis matomumas.

Lankytojus sužavėjo atsinaujinęs pažintinis takas Vilniuje: galėtų sėkmingai grumtis gražiausių takų rinkimuose
© Nesedėk namuose

Kaip žaltys besiraitydamas Pūčkorių pažintinis takas praeina pro berželių jaunuolyną, pro tamsų eglynėlį, pro net ir be lapų karališkai atrodančius ąžuolus, kurie man visada primena Dubingius. Piliavietės šlaituose augantys milžinai ten atrodo ypatingai.

Ant žemės sušalę lapai ir apledėję laiptai reikalauja didesnio atidumo – vietomis takas slidus it ledas. Ypač įkalnėse ir nuokalnėse, kurių take netrūksta. Suradęs tokią vietą, kur ir velnias koją galėtų nusilaužti, Pavilnių regioninis parkas pastatė stendą apie raguvas. Tartum sakykla ant raguvos šlaito stovintis stendas keliautojus labiau traukia kaip fotografavimosi vieta nei informacijos šaltinis.

Ši vieta – tarsi apšilimas bijantiems aukščio, kadangi toliau takas veda miške paslėptos regyklos link. Jomis Pavilnių regioninis parkas turtingas. Užtektų nutiesti taką ir parodyti tai, kuo regioninį parką apdovanojo gamta, tačiau įrengta regykla su išpjaustytais Puškino žodžiais yra tarsi tikras pažintinio tako perliukas.

Lai būna ši regykla pagrindiniu akstinu pasivaikščioti nauja pažintinio tako atkarpa, kadangi sekantis objektas vilniečiams ir taip puikiai žinomas. Prieš kurį laiką atnaujinta Pūčkorių atodangos regykla su terasomis ir apžvalgos aikštelėmis bei atokvėpio vietomis Pūčkorių pažintinį taką pakelia į aukščiausią lygą.

Lankytojus sužavėjo atsinaujinęs pažintinis takas Vilniuje: galėtų sėkmingai grumtis gražiausių takų rinkimuose
© Nesedėk namuose

Tai vieta, kur galima užsibūti. Ypač, jei oras puikus. Pūčkorių atodangą nuo Belmonto skiria 1,7 kilometro atkarpa, kuri kilusi aukštyn vėliau pradeda leistis. Pūčkorių pažintinis takas pasiekia lenkų įrengtus bunkerius, o prie jų stovintis informacinis stendas pasiunčia į lengvą nokdauną. Prieš tai buvę keli naujo dizaino stendai su 3 maršrutais kažkur dingo ir toliau visa informacija pateikiama seno tipo stenduose. Tačiau didžiausią sumaištį įneša stenduose nupiešta kita Pūčkorių pažintinio tako schema.

Atrodo, tarsi ant seno žemėlapio su senu maršrutu kas nors būtų nupiešęs naują maršrutą, prieš tai neištrynęs senojo. Toks stendas šiek tiek išmušė iš vėžių, bet ne iš tako, todėl mintyse atgaminęs naujojo tako schemą keliauju toliau. Netoli Pūčkorių palivarko esantis tiltas per Vilnelę yra tarsi transporto mazgas, kur sueina ir išsiskiria pėsčiųjų takai. Čia nusileidęs nuo Pūčkorių atodangos į žiedą susijungia Pūčkorių pažintinis istorinis takas. Čia lygiai taip pat susijungia Vilniaus miesto savivaldybės įrengtas Pūčkorių takas. Iki čia ėjęs vienu maršrutu Pūčkorių pažintinis takas išsišakoja į 3 atšakas. Pro čia praveda ir tako aplink Vilnių maršrutas. Jei išėjote šiaip pasivaikščioti – jokių problemų, tačiau norint eiti konkrečiu taku teks gerai pagalvoti.

Lankytojus sužavėjo atsinaujinęs pažintinis takas Vilniuje: galėtų sėkmingai grumtis gražiausių takų rinkimuose
© Nesedėk namuose

Pasirinkau vidutinio ilgio maršrutą, kuris pro patrankų liejyklą eina kairiuoju Vilnelės upės krantu. Žmonių čia kelis kartus daugiau nei atodangos viršumi einančioje atkarpoje. Visi mėgaujasi geru oru ir vaizdu į Pūčkorių atodangą iš apačios.

Nenumaldomai artėja Belmontas, o tuo pačiu ir 3,7 kilometro ilgio Pūčkorių pažintinio tako maršruto pabaiga. Iki Pūčkorių atodangos buvę nauji informaciniai stendai dingo su visam ir iki pabaigos jų nebemačiau. Taip ir liko neįmintas Pavilnių regioninio parko pažintinių takų rebusas. Lyg to būtų maža pasiekęs tako pabaigą išsitraukiau telefoną, kuris… išsijungęs. Negi važiuosiu namo be maršruto? Taip pasitaikė proga ne tik taką praeiti kita kryptimi, bet iš rasti spendimą Pūčkorių pažintinių takų raizgalynei.

Pūčkorių pažintinis istorinis takas – tokį pavadinimą radau užrašytą ant vieno stendo ir pasirodė, jog logiškiausia būtų nuo seno čia įrengtą pažintinį taką vadinti būtent taip. Jam priklauso ir visi seno tipo stendai, kurie dabar yra atnaujinti. Juose taip pat vaizduojama tako schema.

Lankytojus sužavėjo atsinaujinęs pažintinis takas Vilniuje: galėtų sėkmingai grumtis gražiausių takų rinkimuose
© Nesedėk namuose

Pūčkorių pažintinis takas – naujo dizaino stenduose žymimas takas su 3 ilgių žiedinės formos maršrutais. Norėtųsi, jog Pavilnių regioninis parkas rastų resursų dar keliems stendams pastatyti ir nusiteikimo ženklinimui įrengti. Šis takas niekuo nenusileidžia Šilėnų pažintiniam takui ir kartu su kitais žiniasklaidos pamėgtais takais galėtų sėkmingai grumtis TOP10. Gamtos dovanos – yra labai daug, bet joms, kaip ir visoms geroms dovanoms, reikalingas gražus įpakavimas.

Aktyvaus gyvenimo tinklaraštis „Nesėdėk namuose“
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(13 žmonių įvertino)
4.6154

Kodėl nusileidus lėktuvui ne iš karto išlaipina keleivius? (14)

Visi, kam teko skristi lėktuvu, žino – kai lėktuvas nusileidžia, nustoja judėti nusileidimo...

Lenkijoje esančiame bunkeryje – unikalių galimybė astronautikos gerbėjams: siūlo pasijausti tarsi tikrame kosmose (6)

Norite, kad atostogos būtų net ne fantastiškos, o tiesiog kosminės? Šitai tikrai įmanoma, jei...

Graikija planuoja nuo pirmadienio atšaukti saviizoliacijos reikalavimą turistams iš ES

Vyriausybės planą penktadienį dar turi patvirtinti epidemiologijos ekspertai, ketvirtadienį...

Net neprasidėjusi kelionė į Egiptą sukėlė poilsiautojų pyktį: tai – pasityčiojimas (108)

Dar net neprasidėjusi poilsinė kelionė į saulėtąjį Egiptą kaip reikiant sukėlė...

Atostogos 2021: daugiau nei pusė lietuvių atostogų svetur šiemet neplanuoja (38)

Reklamos planavimo agentūros „Inspired UM“ tyrimas rodo, jog pasaulinis karantinas...

Top naujienos

Įtampa tarp Prahos ir Maskvos auga: Čekija sulaikė 5 asmenis, įtariamus teroristine veikla Donbase Praha skelbia ultimatumą (790)

Nacionalinio kovos su organizuotu nusikalstamumu centro policijos daliniai suėmė penkis asmenis,...

Užkalnis. Ko jums reikia mokytis iš Britanijos karalių šeimos (178)

„Ko čia dar mokytis“, pasakysite jūs. „Mes, lietuviai, ir taip viską mokame.“ Žinoma, tai...

Iš pirmų lūpų – apie tikrąją situaciją Rytų Ukrainoje: turime būti pasiruošę viskam (580)

Ukrainos kariškiai fiksuoja, jog į okupuotą Donbaso dalį pastaruoju metu atgabenama daugiau...

Pavasarinė šiluma atsitraukia: su vėjeliu atkeliauja nemalonūs orai (1)

Ketvirtadienio naktį per šalį nutįs ciklono slėnis. Vietomis, daugiausia rytinėje šalies...

Vytenis į Turkiją išvyko atostogauti, bet nusprendė ten apsigyventi: pasirodo, svajonės pildosi (42)

Kaune gimęs ir augęs Vytenis Jurgelevičius po mokslų išvyko gyventi į Didžiąją Britaniją,...

Didmiestis Vyriausybe nebetiki: nusipirko programą visuotiniam vakcinavimui ir paleis jau po kelių dienų (120)

Visuotiniam vakcinavimui besiruošianti Klaipėda jau įsigijo programą, per kurią galės...

Pirma atkrintamųjų staigmena: Jasikevičiaus auklėtiniai pralaimėjo nervų karą Gudaitis patyrė traumą (18)

Kevinas Pangosas skriaudė buvusius komandos draugus ir buvusį savo trenerį, o 17 taškų...

Kate Middleton pademonstravo vieną elegantiškiausių pavasario tendencijų (56)

Kembridžo kunigaikštienė Kate Middleton apsilankymui Vestminsterio abatijoje pasirinko savo...

Mindaugas Milinis | D+

Karaliaučiaus šturmas, kuriam pasipriešinti nebuvo šansų: sustojusioje upėje susiformavo lavonų tiltas, miestas virto griuvėsiais (1)

Neseniai viešojoje erdvėje buvo prisimintas Karaliaučius , vokiškai vadintas Kenigsbergu....

Nelaimingų atsitikimų darbe prevencija: ką svarbu žinoti darbdaviui ir darbuotojui (9)

Nepriklausomai nuo Valstybinės darbo inspekcijos informacinio ir konsultacinio darbo rezultatų,...