aA
Populiariausiomis kelionėmis tarp lietuvių išlieka šiltieji kraštai - Turkija, Graikija, Egiptas ar Tunisas. Už tokios kelionės papildomas pramogas ryžtamasi pakloti ne vieną tūkstantį litų. Esama ir tokių keliautojų, kuriems egzotiškų kraštų nepakanka - jiems kelionių agentūros parengia ypatingesnių maršrutų.
Kinija, turgelis
© Corbis/Scanpix
Keliauti į užsienio kraštus per atostogas - savotiška mada, net jeigu dorai nežinai, ko nori, arba per rūpesčius nelieka laiko išsirinkti maršruto.

"Kai kurie klientai, atėję į agentūrą, patys neturi supratimo, kokios kelionės norėtų. Tuo metu kiti pageidauja keliauti individualiu maršrutu", - LŽ pasakojo kelionių agentūros "Krantas Travel" direktorius Putinas Bielskis.

Jo teigimu, gurmaniškų kelionių nėra nuperkama daug, tačiau 5-7 proc. visų agentūros klientų sudaro būtent tokie keliautojai, kurie vyksta poilsiauti individualiu maršrutu.

"Pasitaiko tokių, kurie nori apsistoti pilyje arba pageidauja kelionės laivu į Aliaską", - pasakojo P.Bielskis. Jo teigimu, agentūra visada pasirengusi suorganizuoti klientui išskirtinę kelionę. Tačiau pasitaiko, kad dėl vietų stygiaus ar per didelių sąnaudų to padaryti nepavyksta.

Vieni švaistosi, kiti įsideda namų maisto

Kelionių organizatoriai sako pastebėję, kad į kelionę išsiruošę lietuviai neskaičiuoja kiekvieno lito, o vidutinė vieno keliautojo kelionei skiriama suma, palyginti su pernai ar užpernai, padidėjo keliais šimtais litų.

Kelionių organizatoriaus "Novaturas" rinkodaros ir viešųjų ryšių atstovė Brigita Sabaliauskaitė teigia, kad pačių kelionių kainos didėja kur kas mažiau - 3-5 procentais.

B.Sabaliauskaitė pasakoja, kad vasarą Lietuvoje juntamas milžiniškas autobusų stygius, būna perpildyti vidutinės klasės Europos viešbučiai, tad kelionės autobusu yra palyginti brangios.

Kelionių lėktuvu per pastaruosius metus sparčiai daugėjo, jų kainos išsibalansavo nuo nebrangių paketų, vidutinio brangumo iki labai brangių, todėl kiekvienas žmogus gali pasirinkti poilsį pagal kišenę.

O štai kelionių autobusu kainos fiksuotos, visi apgyvendinami tos pačios klasės viešbutyje, vyksta tuo pačiu maršrutu. Todėl lėktuvu kartais keliauti paprasčiau ir greičiau.

Laura Šepetienė, "West Express" turizmo produktų kūrimo ir pardavimo koordinatorė, sako, kad nors atostogaujantieji dažniausiai įsigyja kelionių paketus "viskas įskaičiuota", jie vis tiek nuomojasi automobilius bei papildomai renkasi bent vieną ekskursiją.

"Yra žmonių, kurie vežasi savo maistą ir atostogaudami stengiasi neišleisti pinigų, - kalba L.Šepetienė. - Žmonės, kurie bent kartą keliavo, kitą sykį paprastai renkasi aukštesnės klasės viešbutį ir maksimalų komfortą. Neretai pirmą kartą užsisakydami kelionę žmonės nelabai žino, ko nori, todėl taupo."

Pasak pašnekovės, dabar daug daugiau žmonių keliauja lėktuvais, nei būdavo prieš kelerius metus, mat poilsiautojai nenori vargti. "Kelionė autobusu nebūtinai pigesnė nei lėktuvu, dažnai netgi brangesnė. Jeigu tikslas - pamatyti vieną šalį, žmonės taupo laiką, labiau vertina komfortą ir renkasi lėktuvą. Jei nori pamatyti kelias šalis - renkasi autobusą", - teigia L.Šepetienė.

Nori pamatyti nesutryptą Kiniją

Egzotiškų kelionių į tolimus kraštus - Kiniją, Tailandą, Indiją, Japoniją - kainos labai priklauso nuo to, ar kelionė poilsinė, ar pažintinė. B.Sabaliauskaitė teigia, kad tokių kelionių kainos prasideda nuo 6-8 tūkst. litų.

L.Šepetienė pabrėžia, kad dabar itin paklausios kelionės į Kiniją - daugelis teigia, kad prieš olimpines žaidynes nori pamatyti ją dar nesutryptą. Nesibaigia Mauricijaus salos, Indonezijos paklausa. Iš mados neišeina Tailandas ir Turkija.

"Azija lietuviams patrauklesnė nei Pietų Amerika dėl pigesnių kelionių. Ryškėja tendencija, kad egzotiškų kelionių prašo jaunavedžiai, sakydami, kad nori tikro medaus mėnesio. Tokiais atvejais populiariausios šalys yra Tailandas, Šri Lanka, Maldyvai.

Už dešimties dienų egzotišką kelionę kaina svyruoja apie 3 tūkst. litų. Izraelyje galima pailsėti už 2 tūkst. litų, Polinezijoje - už 10 tūkst. litų", - vardija "West Express" atstovė pridurdama, kad keliaujančiųjų į egzotiškas šalis skaičius nuo pernai išaugo bent du kartus.

"Novaturo" atstovė teigia, kad liepos pabaigoje ir rugpjūčio mėnesį, kai atostogauja dauguma pasaulio žmonių, pigių kelionių tikėtis nereikėtų. "Šiuo atveju labiausiai išlošia tie, kurie užsisako ir perka keliones iš anksto", - pataria B.Sabaliauskaitė.

"Šiandien tokio dalyko kaip paskutinės minutės pasiūlymas Lietuvoje nebėra, nes nebelieka vietų lėktuve", - kalba L.Šepetienė. Jos teigimu, paskutinės minutės kelionių kainos gali būti trečdaliu mažesnės.

Tačiau, anot B.Sabaliauskaitės, lietuviai gana vangiai naudojasi kelionių išsimokėtinai programomis.

Į Paryžių savaitgaliui

Kelionių agentūra "BPC Travel" siūlo savaitgalio išvykas į Europos miestus, neprarandančių paklausos visais metų laikais. Anot kelionių agentūros Paslaugų formavimo ir kainodaros skyriaus direktorės Linos Stanevičiūtės, tokios kelionės itin populiarios kaip dovana, kurią savo darbuotojams įteikia darbdaviai.

Tačiau L.Stanevičiūtė pastebi, kad pastaruoju metu į užsienį keliauja vis daugiau šeimų su mažais vaikais.

Tiesa, su vaikais vengiama keliauti į egzotiškas ir tolimas šalis. Gal todėl tarp savaitgalio išvykų populiariausi Paryžiaus, Amsterdamo, Londono, Milano miestai. Anot pašnekovės, savaitgalius Europos miestuose paprastai renkasi aktyvų poilsį ir pažinimą mėgstantys keliautojai.

"Žinoma, tie, kurie vasarą neturi atostogų ir laisvi būna tik savaitgaliais, gali išsirinkti tik trumpą kelionę, nes poilsinių kelionių skrydžiai vykdomi tik kartą per savaitę. Vadinasi, trumpiau kaip savaitę ilsėtis neišeina. Išimtys - poilsinės kelionės į Turkiją, nes į Antaliją skrendama kasdien", - pasakoja L.Stanevičiūtė.

Jos skaičiavimu, savaitgalis Europos miestuose atsieina panašiai, kaip savaitė kurorte. Tačiau lietuviai kelionėms išleidžia vis daugiau.

Jei prieš keletą metų poilsinėms kelionėms paprastai rinkosi trijų žvaigždučių viešbutį, tai dabar populiariausi keturių ar penkių žvaigždučių viešbučiai. L.Stanevičiūtės teigimu, paklausiausi viešbučiai patogioje vietoje, miesto centre, kur geras susisiekimas, o tai lemia didesnę kainą.

"Rinkdamiesi savaitgalio kelionę mūsiškiai jau nori pilno paslaugos paketo: lėktuvų bilietų, viešbučio, nuvežimo iki viešbučio, papildomų pramogų – ekskursijų, vakarienės restorane, spektaklio ir panašiai. Toks savaitgalis vienam žmogui vidutiniškai atsieina apie 1,5 tūkst. litų", - teigia pašnekovė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Trakų pilies grožį užgožę lauko tualetai kelia pasipiktinimą: gėda prieš užsieniečius (52)

Trakų pilies lankytojus papiktino pilies saloje pastatyta eilė kilnojamų tualetų. Lankytojų...

Kaip pigių skrydžių bendrovės gauna pelną parduodamos nebrangius bilietus (36)

Finansų ekspertai teigia, kad pigūs lėktuvo bilietai ne visuomet yra tokie pigūs, sako LRT...

„New York Post“ gruodį rekomenduoja aplankyti magiškiausią Kalėdų sostinę – Vilnių (7)

„Europos miestai ir miesteliai jus tikrai sužavės ir nukels į nepamirštamą Kalėdų pasaką,“...

Kalėdinės mugės pasaulyje – kur geriausia ieškoti šventinės nuotaikos? (12)

Rankas šildantis karšto gėrimo puodelis magiškomis švieselėmis blyksinčioje...

„Ryanair“ siūlo išskirtinę paslaugą: kaina – beveik 5 tūkst. eurų už valandą (17)

Užsisakę privatų skrydį oro transporto bendrovės „Ryanair“ lėktuvu, galėtumėte mėgautis...

Top naujienos

Prieš savaitę darytas paskutinis Nekrošiaus interviu: mirties nuojautos tuomet nebuvo (5)

Paskutinysis, dar niekur neskelbtas genialaus teatro režisieriaus Eimunto Nekrošiaus interviu,...

„Spartan“ gedimai – tik ledkalnio viršūnė: be šių veiksmų neišgelbės ir naujas lėktuvas (270)

Gėda, absurdas, pinigų švaistymas. Tokie vertinimai ir pašaipos kaip keliauti pasipylė po to, kai...

Švedai šiurpsta: rado schemą, kaip šiukšlėm pripažintos mašinos Lietuvoje grįžta į kelius (306)

Skandinavijos šalyse į automobilius, importuotus iš Lietuvos, žiūrima ypač įtariai, ir ne be...

Svarbus punktas, kurį pamirštama įtraukti į nuomos sutartį: pamiršę galite stipriai pasigailėti (44)

Vilnietis Tomas (vardas pakeistas – DELFI), po kelių mėnesių nuomojame bute susidūrė su...

Vaizdingoje vietovėje įsikurusiam rajonui ekspertai piešia miglotas perspektyvas: jis turi vieną ryškų minusą (2)

Aukštieji Paneriai – daugiau pramoninis nei gyvenamasis rajonas, įsikūręs pietryčių...

LKL prezidentas – apie sujudimą Vilniuje, Sabo kadenciją, Šaro priekaištus ir Čeponį laida „Krepšinio zona“ (15)

Lietuvos krepšinio lyga skaičiuoja jau 26-tuosius savo gyvavimo metus, tačiau jai yra vadovavę tik...

Psichologas Paulius Rakštikas: laikas sau nėra fantastika arba septyni žingsniai, kad jo turėtumėte daugiau

Laikas sau yra nuostabus dalykas. Ramia sąžine snūstelėti vidury dienos, išeiti pasivaikščioti...

Linkėdami gero tėvai daro vieną klaidą: kokio produkto nereikėtų duoti vaikams iki metų (2)

JAV pediatrijos akademija (AAP) pakoregavo seniau patvirtintas rekomendacijas, kaip tinkamai maitinti...

Kol ministerija ruošiasi persikraustymui, iš jos bėga darbuotojai (4)

Sausį Kaune, pasak Lietuvos „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio, duris atvers Žemės ūkio...