aA
Cezaro Del La Cal (33 m.) kelionės tikslas skambėjo taip: Baltijos šalys už 200 eurų per tris savaites. Taip ar net drastiškiau skamba alternatyvų keliavimo būdą pasirinkusių žmonių planas. Ispano kelionė netikėtai prasidėjo dar Paryžiuje, iš kur jis skrido į Briuselį ir tik iš čia atvyko į Rygą. Apkeliavęs Latviją, Estiją ir po to visą Lietuvą, prancūzų kalbos vertėjas, aikido treneris išvyko aplankyti draugų Varšuvoje. Savaitė Lietuvoje: kaip taupyti ir kuo daugiau pamatyti?
Kuršių Nerijoje muziejuje
© Asmeninio archyvo nuotr.

Iš autobusų stoties - į Kernavės miškus

„Mano kelionė Lietuvoje prasidėjo labai chaotiškai. Žinojau, kad atvykęs turiu apsilankyti Kernavėje vykstančiame couchsurfer‘ių festivalyje. Su manim dar turėjo vykti dvi lietuvės merginos. Bet kai jos atėjo manęs pasitikti į Vilniaus autobusų stotį, pranešė, kad nevyks. Tad buvau vienas svetimoje šalyje, vykstantis į „kažkur“.

Iš pradžių, prieš įsėdant į autobusą, lietuvaitės man surado pagalbininkę - vyresnio amžiaus moterį, kuri lietuviškai turėjo padėti paaiškinti, kaip per miškus patekti iki festivalio sodybos, - pasakojo C.Del La Cal. - Bet paskui pasisekė, nes tos pačios mano pažįstamos surado visą būrį tikrų keliautojų. Ką tik susipažinusioje kompanijoje buvo ir alternatyvių keliautojų britų, vokiečių, lietuvių.

Vokiečiai pasirodė tikri pamišėliai (juokiasi). Dar nepasiekę kelionės tikslo – Arvydo sodybos, nuo lietuviško alaus vos liežuvį galėjo apsukti“.

Pirma nakvynė - automobilyje

„Bilietas į Arvydo sodybą kainavo trisdešimt litų. Tai man jau buvo šiek tiek brangu. Tik atvykęs palikau pasą ir kreditinę kortelę savo pažįstamai. Išsikeičiau pinigų, turėjau savaitei 150 litų. Festivalio programoje buvo įskaičiuotas ir maistas. Bet kur miegoti?

Namas neatrodė labai sandarus, visi statėsi palapines, o aš turėjau tik miegmaišį. Tiesiog laukiau. Sėdėjom visi prie laužo, mėgavomės alumi. Žmonės, su kuriais atvykau, buvo kažkur dingę. Staiga ant mano peties atsirėmė mergina. Taip lyg iš niekur nieko, pasižiūri į mane ir klausia, kur aš nakvosiu. Sakau, kad „nežinau“. Tad ji man pasiūlė prisiglausti savo mašinoje.

Na, taip – Ispanijoje mes iš tiesų bendraujame labai betarpiškai. Bet čia juk Lietuva. Buvo keista. Tad taip ir išsimiegojom – ji vairuotojo sėdynėj, aš keleivio. Kažkas dar glaudėsi ant galinės sėdynės, tad negalėjau išsitiesti ir miegojau susirietęs kaip klaustukas“, - pasakojo C. Del La Cal.

Stovyklavietė

Arvydo sodyboje

Tualetas

Kernavėje

Už Vilniaus susirinko Europos keliautojai

„Kitą dieną vyko couchsurfing‘ą propaguojančių žmonių prisistatymas. Visi buvo tokie atviri ir malonūs, pasakojo, ką patyrė keliaudami. Pavyzdžiui, viena lietuvė nemokamai miegodama apkeliavo visą Japoniją, kita - visą Aziją, o trečia išmaišė Afriką. Buvo gana įdomu sutikti žmonių iš miesto, kur aš gimiau, net iš Valensijos, kur dabar gyvenu. Atrodytų, toks nežinomas kraštas, kažkur miškuose už Vilniaus, o čia susirinkę žmonės iš visos Europos, apkeliavę visą pasaulį“, - pasakojo C. Del La Cal.

Festivaliui nesibaigus - tiesiai į pajūrį

„Nors buvo be galo įdomu, festivalyje ilgai nelikau. Jau kitą dieną per pusryčius susipažinau su dar dviem lietuvėm. Jos man pasiūlė aplankyti Trakus ir kartu vykti į pajūrį. Pagalvojau, kodėl gi ne? Kišenėje buvo linkę apie septyniasdešimt litų. Išvykom. Trakuose į pilies vidų nėjau. Bet kiek įmanoma, apžiūrėjom viską, kas buvo nemokama. Merginos gerai išmanė istoriją. Ėjom ten, kur tikriausiai gidai nenuvestų. Kas norės iš turistų grupės karstytis ant sienų?“ - retoriškai klausė C. Del La Cal.

Į Nidą - tranzu

„Po pietų jau buvom vienos iš merginų namuose, Gargžduose. Iš ten nusprendėme tranzuoti į Neringą. Jau keliantis per Kuršių marias ieškojome, kas galėtų mus pavėžėti per pusiasalį į Nidą. Mašinų buvo nedaug, nelabai kas kalbėjo angliškai. Ir išvis mes keistai ten atrodėme besibaladodami į mašinų langus. Bet pasibeldus į vienas duris, vyras prabilo ispaniškai! Tai ne tik mus nuvežė į Nidą, bet dar ir daugybę istorijų apie kraštą papasakojo“, - kelionės įspūdžiais dalinosi C. Del La Cal.

Nidoje

Po marias - su dviem jachtom

„O Nida man atsivėrė kaip kažkas dieviškai gražaus. Žinau, skaičiau, kad ne aš pirmas taip sakau. Bet kai pats savo akimis tą gamtos kampelį pamačiau, kažkaip tą akimirką atrodė, jog kiekvienas žmogus turi savą santykį, pokalbį su gamta. Tad kažkas labai malonaus aplankė mano mintis, bežiūrint į kopas, klausantis, kokia ramybė apėmusi šį kraštą.

Į Nidą vykome turėdami tikslą. Mergina, pas kurią buvau apsistojęs, vyko į turizmui skirtą šventę. Dviem jachtomis išplaukėme į marias. Tada ir pamačiau tikrus lietuvių nacionalinius gėrimo įpročius, apie kuriuos buvau skaitęs ir girdėjęs iš savo draugų. Bet kol pats nepamačiau, galvojau, kad kaip visada – žmonės sutirština spalvas“, - juokėsi C. Del La Cal.

Tai kokie tie lietuviai?

„Juokėmės, kad į tą kruizą susirinko gerai įmitę Lietuvos vyrai ir moterys. Kitaip iš kur tiek sveikatos išgerti šitiek daug degtinės? Iš pradžių negalėjau atsisakyti, nes buvo nemandagu, o paskui tiesiog nedrįsau atsakyti prieš stiprią lietuvišką vyrišką ranką ir garsų „į sveikatą“. Tad po to laive mane ėmė smarkiai supti (juokiasi). Tačiau lietuviai - įdomūs žmonės.

Susidariau įspūdį, kad visų trijų Baltijos valstybių vyrai yra labai panašūs. Na, tokie labai jau stengiasi būti „tikrais vyrais“. O estės ir latvės – šaltos, užsidariusios. Tik lietuvės pasirodė labai atviros, malonios", - pasakojo C. Del La Cal.

Su bendrakeleivėmis

„Nieko nebijojau“

„Iš pajūrio išvykau į Kauną. Pas vieną couchsurfer‘ę nakvynę buvau užsisakęs dar būdamas Briuselyje. Tik išėjus ant kelio „žvejoti“ mašinų, apėmė keistas jausmas. Vėl vienas, kažkur klaidžiojantis, pinigų kišenėje beveik nebelikę ir vėl priklausomas nuo gerų žmonių valios. Buvau įspėtas, kad Lietuvoje, toliau nuo sostinės mažiau žmonių kalba angliškai. Bet galiu pasakyti, kad man viskas pavyko puikiai. Nes kas nekalbėjo angliškai, bendravo prancūziškai, net ispaniškai. O jei negalėjome bendrauti nei viena iš šių kalbų, puikiai pavykdavo gestais.

Kai kurie žmonės manęs klausė, kaip aš taip drąsiai vienas, su tiek pinigų galiu keliauti. Ir iš tikrųjų gal viskas taip gerai ir baigėsi, jog aš pats nieko nebijojau. Buvau su visais atvirais ir iš kitų tikėjausi tik paties geriausio“, - tikino C. Del La Cal.

Kaune – pažintis su lietuviškai skanumynais

„Tik atvykęs į Kauną, apsistojau pas minėtą merginą. Su ja kartu gyveno jos mama ir vaikinas. Mane nuolat valgydino skaniais lietuviškais valgiais. O jūs, lietuviai, mėgstate pavalgyti! Tikras šiaurės kraštas! Daug bulvių, mėsos, riebalų. Bet viskas man patiko, nes pučiant vėjui, lyjant lietui, toks maistas teikia daug energijos. Ispanijoje būtų sunku tokį maistą virškinti...

Taip pat Kaune gatvėje užkalbinau vieną merginą, nes pasiklydau. O ji man pasiūlė parodyti Kauno senamiestį. Buvo tiesiog nuostabu. Tikros kaunietės akimis pamačiau gražių senosios architektūros paminklų. Kalbinom daug vietinių gyventojų“, - pasakojo C. Del La Cal.

Ispanai nežino, kur Lietuva

„Iš Kauno atvykau į Vilnių. Mergina, pas kurią gyvenau, čia dirba. Mane atvežė. Apsistojau pas savo draugę Vilniuje. Dėl kurios galbūt ir atvykau į Baltijos šalis. Su ta mergina susipažinau dar Ispanijoje. Ji buvo mano kaimynė. Visi sakė, kad Ispanija graži, o ji atkirsdavo – jūs nematėt nei Lietuvos, nei Latvijos, nei Estijos. Ir ji buvo teisi, nes ne daug jaunų žmonių galėtų žemėlapyje parodyti, kur yra Lietuva. Pamačiau žmogų, kuris taip stipriai myli Lietuvą. Manau, ji daugelį užkrėtė meile Lietuvai.

Sostinė buvo paskutinis mano lankytinas miestas Lietuvoje. Ir kokia ji nepaprasta! Žiūrint į jos panoramą, galima susidaryti įspūdį, kad kiekvienas bokštelis – bažnyčia. Ir tai kažkas nuostabaus. Tiek daug įvairių stilių, tiek daug meno dirbinių, o jau tos mažos, pageltusių lapų nuklotos gatvelės. Ypač vakare, kai kažkur iš siauro posūkio išsuka susikabinę įsimylėjėliai po vienu skėčiu“, - juokėsi C. Del La Cal.

Įspūdžių ir nuotykių – visam gyvenimui

„Iš Vilniaus vyksiu naktiniu autobusu į Lenkiją. Mano kelionės tikslas beveik pasiteisino. Išleidau du šimtus eurų ir dar šiek tiek iš kreditinės kortelės, o įspūdžių ir nuotykių užteks visam gyvenimui. Bet visiems keliautojams galiu pasakyti, kad toks ekstremalus keliavimas keičia požiūrį ne tik į aplinką, bet iš naujo priverčia apmąstyti pačią kelionę. Suvokti, ką ji gali pasiūlyti. Buvo įdomu rizikuoti, sušalti, sutikti daug besibastančių žmonių po pasaulį, priimti spontaniškus sprendimus.

Žmonių, kurie stengiasi kuo daugiau atrasti ir pažinti mažiausiomis sąlygomis. Gal dėl to ir pagalbos tiek daug iš kitų būna, kai toks tokį sutinka. Juk visi žino, ko keliautojui reikia.

Keliaudamas niekada nefotografuoju. Bet šioje kelionėje norėjau įamžinti kiekvieną žingsnį. Pats fotoaparato neturėjau. Tad dabar taip smagu atidaryti pašto dėžutę ir vis iš skirtingų žmonių sulaukti nuotraukų“, - džiaugėsi C. Del La Cal.

Patarimai keliautojams

„Kitiems galėčiau patarti turėti tokią kuprinę, kurią būtų galima susikrauti per penkias minutes, turėti universalų peiliuką, mobilaus aš neėmiau, nes būtent nuo tokio pasaulio ir norėjau pabėgti. Valgiau viską, ką man pasiūlė. Tad kartais buvo sunkoka skrandžiui ir pilvui (juokiasi). Tad visiems patariu valgyti kuo daugiau sriubos tokiais atvejais, kai maisto įvairovė labai didelė ir nežinai, ką užkąsti.

O šiaip reikia būti labai atviram ir mokytis priimti skubius sprendimus, nebijoti pasijusti vienišam ir kartais šiek tiek pabūti tik su savim. Tokios kelionės keičia asmenybę“, - sakė C. Del La Cal.

Lietuvius veikia oras

„Lietuva ir lietuviai kitokie. Pavyzdžiui, kaimuose nėra kavinių, žmonės mažiau laiko praleidžia bendraudami vieni su kitais. Gal viskas ir nuo oro priklauso, juk pas mus šilta, puikios sąlygos betarpiškam bendravimui. Bet čia lankydamasis puikiai supratau – prakalbink lietuvį ir jis gali tapti geriausiu tavo draugu“, - mano C. Del La Cal.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

„Wizz Air“ skraidins iš Vilniaus į Sankt Peterburgą (42)

„Wizz Air“ šiandien paskelbė, kad pradės vykdyti 4 naujus skrydžius.

Vilniečių šeima skaudžiai pamokė „Ryanair“, tačiau tokios patirties net priešui nelinkėtų (123)

Didžiausia pigių skrydžių oro bendrovė „ Ryanair “ gavo skaudžią pamoką – teismas...

Kaip užsienio žiniasklaida pristato Lietuvą keliautojams?

2019 m. apie Lietuvą kaip kelionių kryptį rašė milijonines auditorijas turintys leidiniai TIME,...

Turkija grįžta į aukso amžių: specialistai perspėja, kad šiemet keliausime dar brangiau nei pernai (103)

Kainas Turkijos viešbučiai kilstelėjo jau pernai, tačiau sustoti neketina – turkai...

Iš Palangos oro uosto šiemet bus galima skristi į Stokholmą, Kopenhagą ir Dubliną (1)

Lietuvos oro uostų tinklui priklausančiame Palangos oro uoste 2019 metais sulaukta daugiausia...

Top naujienos

Prieš karines pratybas – gėdingos Rusijos laivo nesėkmės (20)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas apsilankė aneksuotame Sevastopolyje, kur sausio 9-ąją vyko...

Užkalnis: tokie restoranai gyvuos ilgai ir laimingai pasakė gavęs 250 Eur sąskaitą (173)

Čia sėkmės istorija, ir jeigu norite sėkmės restoranų versle, tiesiog perskaitykite šį...

Ši baisi liga prasideda staigiu ir nepakeliamu skausmu viršutinėje pilvo dalyje: susirgusiųjų mirtingumas daugiau nei didelis (5)

Ne veltui nuolat girdime perspėjimus apie saikingą alkoholio vartojimą: mėgstantys pakelti...

Ukmergės ligoninėje mirė namuose blogai pasijutęs mažametis vaikas (97)

Policijos departamentas informavo, kad Ukmergės ligoninėje mirė mažametis vaikas.

Butas sostinėje už 30 tūkst. eurų: pažiūrėkite, ką galite įsigyti už tokią sumą (236)

Vienas pagrindinių veiksnių, kuris riboja perkant būstą, yra finansiniai ištekliai. Tie, kurių...

Nufilmavo nakties šėliones Radviliškyje: po vidurnakčio 100 žmonių šoko į ledinį tvenkinį

Magiška naktis sutraukė ledinių maudynių entuziastus prie Eibariškių tvenkinio Radviliškyje,...

Kraupus radinys Kauno rajone: aptikti negyvi sugyventiniai įtariamas nužudymas (65)

Policijos departamentas informavo, kad Kauno rajone buvo rasti mirę sutuoktiniai .

McGregoras pasikeitė? Po kovos suskubo apkabinti ir varžovą, ir jo močiutę (2)

Conoras McGregoras po kiek daugiau nei metų pertraukos grįžo į UFC narvą bei iškovojo...

Kai alsuoja pavasaris: kiek Berlyno „Žaliojoje savaitėje“ kainuoja gėlių sėklos

Berlyne, Vokietijos sostinėje, vyksta viena iš didžiausių Europos žemės ūkio parodų - „...

Mėgstate pajuokauti? Mokėjimo paskirties komentarus kartais skaito ir Mokesčių inspekcija (53)

Į banko sąskaitą gauti 5 eurai su prierašu „už narkotikus“ gali priversti raudonuoti...