aA
Lietuvoje augant užsienio turistų skaičiui, nacionalinės Lietuvos turizmo skatinimo agentūros „Keliauk Lietuvoje“ analitikas Povilas Junas teigia, kad tokia tendencija nėra stebinanti, kadangi pastaruosius metus visas Europos turizmo sektorius augo stipriai. Vis dėlto, kaip sako jis, Lietuva turėtų siekti didesnio investicijų pritraukimo į regionus. Tam, anot P. Juno, trukdo fokusuoto valstybės dėmesio ir tikslesnio duomenų rinkimo trūkumas.
„Keliauk Lietuvoje“ analitikas: siekiant pritraukti daugiau investicijų į regioninį turizmą, trūksta valstybės dėmesio
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

„Verta paminėti, kad pora trejetas paskutinių metų turizmui buvo labai sėkmingi. Visas Europos turizmo sektorius augo labai stipriai. Nors Lietuva lenkė daugelį šalių savo augimu, bet vėlgi reiktų matyti bendrame kontekste – žmonės buvo linkę dėl pakankamai gerų ekonominių sąlygų keliauti labai stipriai“, – komentuodamas pernai išaugusį užsienio turistų skaičių į Lietuvą sakė P. Junas.

„Taip pat Lietuva tampa tokia patrauklia kryptimi žmonėms, kurie jau buvo aplankę kitas šalis. Lietuva nėra pirma kryptis, vargiai mes kada galėsime konkuruoti su Italija šiuo klausimu. Bet tie, kurie ieško naujesnių potyrių, daugiau kur buvę, apsilankyti Lietuvoje tampa patrauklia galimybe“, – tęsė jis.

Pernai, remiantis Statistikos departamento duomenimis, daugiausia turistų viešbučiai, svečių namai ir moteliai sulaukė iš Baltarusijos – 39,3 tūkst., o turistų iš kitų kaimyninių šalių – Latvijos, Lenkijos, Rusijos – apgyvendinta 102 tūkst. Visgi tokia tendencija, kai didžiausią dalį atvykstančių turistų skaičių sudaro kaimyninių šalių gyventojai, pasak P. Juno, nėra stebinanti.

„Kalbant apie kaimynines šalis, tai nėra labai didelis siurprizas nei Lietuvoje, nei kitose šalyse – žmonės yra linkę keliauti patogiai ir arti. (...) Tos artimos kelionės sudaro pakankamai didelę rinkos dalį visose šalyse. Tai nereikėtų vėlgi labai stebėtis, kad pas mus atvažiuoja iš kaimyninių šalių turistai, lietuviai vieni iš pagrindinių rinkoje yra, tarkime, Latvijoje. (...) Čia nieko nėra išskirtinio ir ta tendencija neturėtų keisti – kaimyninės rinkos daugumoje šalių matomos kaip saugios ir patrauklios“, – tikino jis.

Pasak „Keliauk Lietuvoje“ analitiko, populiariausios lankytinos vietos Lietuvoje nesikeičia. Jų populiarumą, P. Juno teigimu, lemia didelė apgyvendinimo įstaigų pasiūla.

Vilnius, Kaunas ir Druskininkai pirmauja ganėtinai stipriai. Toliau yra pajūris – Klaipėdos ir Palangos miestas pagal apgyvendinimą. Kas tam daro įtaką – šitose savivaldybėse (...) yra daug didesnė pasiūla apgyvendinimo įstaigų. Be abejo, jei nėra apgyvendinimo įstaigų, turistams yra sunkiau apsistoti“, – Eltai teigė analitikas.

Didelė problema mažesnėse savivaldybėse, anot P. Juno, yra oficialios statistikos nepateikimas dėl apgyvendinimo apartamentų ir butų. Jo teigimu, tai dažnu atveju atbaido potencialius investuotojus.

„Kas yra matoma, deja, ne visi objektai, kuriuose turistai apsistoja, yra įtraukiami į statistiką. Šitoje vietoje kalbu apie dalį apartamentų ir kambarių, kurie nuomojami per „Airbnb“ ir panašias platformas. Jei mes norėtume įvertinti visus apsilankiusius turistus, turėtume vertinti, kad yra paklaida, ji gali būti iki 20 proc.

Tai ypatingai skaudžiai atsiliepia mažesnėms savivaldybėms, kuriose yra galimybė apsistoti per „Airbnb“ ar panašias platformas nuomojamuose apartamentuose, kurie po to nepateikia oficialios statistikos. Išeina taip, kad mes matome mažesnį skaičių turistų ir tuo pačiu metu potencialūs investuotojai (...), jiems taip pat tos savivaldybės yra mažiau patrauklios“, – sakė „Keliauk Lietuvoje“ analitikas.

P. Junas teigė, kad šiuo metu Lietuvoje trūksta fokusuoto valstybės dėmesio ir tikslesnio duomenų rinkimo, norint pritraukti daugiau investicijų į regioninį turizmą.

„Reikia suprasti, kad ypač užsienio turizmas yra pinigų atnešimas į Lietuvos rinką, tie pinigai pasilieka labai įvairiuose sektoriuose (...) Požiūrio pasikeitimo nori (...) apskritai turizmo verslo sektorius, kuris norėtų matyti daugiau valstybės dėmesio. Taip pat supaprastinti dalykai – tikslesnis duomenų rinkimas, kuris padėtų pritraukti daugiau investicijų regionuose, kurie leistų turėtų tvaresnį turizmą. Europoje pradeda kalbėti, kad turistai turėtų ne vien lankytis didžiuosiuose miestuose, bet ir apsilankyti mažiau iškeliautose vietovėse“, – teigė analitikas.
„Turint labiau fokusuotą valstybės dėmesį ir didesnį duomenų kiekį būtų galima sulaukti visų pirma daugiau investicijų į regioninį turizmą, tai leistų tuose pačiuose regionuose pagerinti vietinių gyventojų sąlygas, nes jie pritrauktų daugiau lėšų, ypač iš užsienio“, – pridūrė jis.

Kaip ELTA jau rašė, pernai šalies apgyvendinimo įstaigos sulaukė 4 mln. turistų, arba 10,6 proc. daugiau nei 2018 m., iš jų užsieniečių – 1,9 mln., arba 11 proc. daugiau.

Statistikos departamento duomenimis, daugiausia turistų viešbučiai, svečių namai ir moteliai sulaukė iš Baltarusijos – 39,3 tūkst. Turistų iš kitų kaimyninių šalių (Latvijos, Lenkijos, Rusijos) apgyvendinta 102 tūkst., jie sudarė 29,9 proc. visų apgyvendintų užsieniečių. Turistų skaičius iš ES šalių, palyginti su 2018 m. ketvirtu ketvirčiu, padidėjo 4,5 proc. ir sudarė 177,9 tūkst.

„Keliauk Lietuvoje“ duomenimis, praeitais metais Lietuvoje apsilankė 1,94 mln. turistų iš užsienio, kai tuo tarpu Latvijoje – 1,95 mln., Estijoje – 2,25 mln.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Lietuvos turizmo industrija kreipiasi į keliautojus: prašo neatšaukti, o atidėti kelionių planus (4)

Turizmo industrija visame pasaulyje yra sudėtingoje situacijoje – ne išimtis ir Lietuva . Kaip ir...

Naujojoje Zelandijoje gyvenanti lietuvė apie šalyje įvestą karantiną: vietiniai laikosi taisyklių ir netoleruoja, jeigu kažkas jų nesilaiko (23)

Teatro režisierė Eglė Šimkevičiūtė-Kulvelis pernai pasirodžiusią knygą „Tigras tai ne...

Turizmo ekspertė: turizmui išlipti iš krizės gali padėti tik keliautojų solidarumas (83)

„Kadangi vartotojai sudaro didžiulį mastą, tai jų sprendimas iš esmės lems, ar turizmo verslo...

Kelionių organizatoriams leista už neįvykusią kelionę siūlyti metus galiojančius kuponus (30)

Siekiant išsaugoti turizmo verslą ir keliautojų lėšas, šiandien Vyriausybės posėdyje buvo...

Virtualiosios realybės technologijų šturmas: nuo viešbučių ir skrydžių reklamos iki vienintelės galimybės keliauti (7)

Pastaraisiais metais tenka stebėti tikrą virtualiosios realybės (VR) technologijų šturmą, todėl...

Top naujienos

Veryga patikslino: net jei karantinas švelnės, kai kurios paslaugos sugrįš labai negreitai (102)

Nors trečiadienį Vyriausybėje karantino laikotarpis bus dar pratęstas bent dviem savaitėms,...

Po iš Santarų pabėgusios moters kelionės autobusu – siūlo visiems keleiviams izoliuotis jai patvirtintas koronavirusas (409)

Antradienį Vilniuje iš Santaros klinikų Infekcinių ligų centro per langą pabėgusi moteris (gim....

Lietuvoje dėl koronaviruso 21 asmens būklė yra sunki papildyta 12.49; vasaros renginių siūlo dar neatšaukti (121)

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga trečiadienį pristatė naujienas, susijusias su...

Astravo atominėje elektrinėje – 15 koronaviruso atvejų: skelbiama, kad visi užsikrėtusieji Rusijos piliečiai

Identifikuota 15 koronavirusu užsikrėtusių Rusijos piliečių, atvykusių į Astravo atominę...

Dar viena ES šalis švelnina karantino gniaužtus – atidaro mažas parduotuves, leis būtinas keliones į užsienį (118)

Lietuvos vyriausybei svarstant, kaip galėtų būti švelninamas karantinas, dar viena Europos...

Prieš artėjančias Velykas – slaugytojos kreipimasis: padėkite mums (257)

Slaugytoja Vera savo feisbuko paskyroje pasidalino kreipimųsi į visuomenę artėjant Šv. Velykoms...

Iš savivaldybių – įspėjimo signalai: dėl mažėjančių GPM įplaukų gali tekti priimti sunkius sprendimus (84)

Siekdamos suvaldyti koronaviruso situaciją ir dėl šalyje įvesto karantino savivaldybės visoje...

Gydytoja apie koronavirusą Baltarusijoje: katastrofa, sėdime ant parako statinės (98)

Dauguma Baltarusijos sostinės Minsko ligoninių šiuo metu jau pritaikytos pacientams, sergantiems...

Šeštadienį lietuvių laukia dar vienas skrydis iš Londono (19)

Šiuo metu užsienio šalyse yra likę 180 Lietuvos piliečių, negalinčių sugrįžti namo,...

„The Roop“ dainą „On Fire“ ironiškai perkūrė pagal karantiną: tikiuosi, kad nebūsim suprasti neteisingai (1)

Teatro, kino ir televizijos aktorius Arnas Ašmonas kartu su broliu Aidu karantino metu laiko veltui...

|Maža didelių žinių kaina