aA
Užtenka žvilgtelėti į žemėlapį ir suprasime, kodėl norisi nuvykti į Kroatiją. Skalaujama Adrijos jūros, su gražia gamta: daugiau nei 1000 salų, nuostabiais paplūdimiais, kalnais, ežerais, kurių daugiausia – kalnuose.
© Shutterstock nuotr.

Upės, kriokliai, miškai, architektūros paminklai, daugybė kurortų, švelnus klimatas, švari ir šilta jūra, o ir kainos, kaip teigia ten buvusieji – nesikandžioja. Šeši pasaulio paveldo objektai, aštuoni nacionaliniai parkai liudija, kad šalis turi didžiulį kultūros lobyną. Po kelionės į šią šalį, retas kuris pasakys, jog nusivylė Kroatija. O ar žinote, kad čia išrastas automatinis plunksnakotis ir kaklaraištis?

Ką verta aplankyti Kroatijoje
© Shutterstock nuotr.

Zagrebas – sostinė

Kaptolo ir Gradaco miestai 1850 m. buvo sujungti į vieną – Zagrebą. Maždaug Rygos dydžio miestas gražiai sutvarkytas: parkai, gėlynai, fontanai. Būtinai aplankykite Gyvybės fontaną – jis nepaliks abejingų. XIX a. miestą nuniokojo žemės drebėjimas, po katastrofos atstatyta daug žymių bažnyčių: Šv. Marko bažnyčios stogas – miesto pasididžiavimas, Šv. Stepono katedra, Šv. Kotrynos bažnyčia, Šv. Marijos bažnyčia.

Net stoties rajone pievoje jaunimas žaidžia futbolą, iškylauja, ilsisi, mėgaujasi saulės voniomis. Mat Zagrebo valdžia nusprendė, jog šis rajonas turi tapti gražia, kultūringa vieta be prostitučių ir valkatų. Galite aplankyti botanikos ir zoologijos sodus, Gamtos istorijos muziejų, įsikūrusį XVIII a. Amadeo rūmuose. Čia beveik visi kalba angliškai, noriai bendrauja su turistais, nuoširdžiai padeda.

Rijeka – didžiausias uostamiestis, šalia Istrijos pusiasalio, miestas patiks tiems, kurie po gulinėjimo paplūdimyje nori miesto pramogų. Trogiras – viduramžių miestas-muziejus saloje, vadinamas „Venecijos miniatiūra“, jame daug istorinių ir kultūrinių paminklų. Makarska ir jos Rivjera vienas populiariausių ir gražiausių kurortų Kroatijos pakrantėje: daug paplūdimių, smaragdinė jūra, kvapnūs pušynai, šalia – Biokovo nacionalinis parkas.

Ką verta aplankyti Kroatijoje
© Shutterstock nuotr.

Korčulos sala

Viena didžiausių Adrijos jūros salų: smėlio paplūdimiai ir nuostabūs skardžiai, apsupta mažų salelių, įlankėlių – tinkama vieta nardymo mėgėjams. Saloje šokamas unikalus – Moreška šokis. Korčulos miestą supa XII a. gynybinės sienos, yra gotikinė Šv. Morkaus katedra, miesto senamiestyje gimė garsusis keliautojas – Marco Polo.

Rabakas

Buvęs žvejų kaimelis, dabar – kurortas. Vienas gražiausių Istrijos pusiasalyje. Ideali vieta šeimyniniam poilsiui. Jaukaus kurorto gatvelės nuo stačių kalnų šlaitų leidžiasi link jūros. Mieste daug teniso kortų, pakrantėje laivelių su nardymo ir žvejybos įranga. Iš čia organizuojama daugybė ekskursijų į salas. Netoli Rabako – viduramžiškas Labino miestas.

Ką verta aplankyti Kroatijoje
© Shutterstock nuotr.


Pula

Rovinis

Vienas vaizdingiausių ir romantiškiausias Adrijos jūros pakrantės miestas-kurortas. Gal todėl, kad turi panašumų su Venecija: pastatus skalauja jūra, o besileidžianti saulė nudažo raudonai romaniško stiliaus aikštes. Ne veltui Ž. Vernas, ieškodamas unikalių vietų savo romanų veikėjams, išsirinko šį miestą. Miesto simbolis ir aukščiausias taškas, iškylantis virš pastatų, – centre stovinti XVIII a. Šv. Eufemijos bažnyčia. Roviniui ypatingo žavesio suteikia netoliese jūroje esančios 22 salos, į jas galima nuplaukti turistus plukdančiais laivais.

Plitvicos ežerai

Plitvicų ežerų nacionalinis parkas –
Kroatijos gamtos stebuklas, įtrauktas į UNESCO paveldo fondą. Garsėja
savo 16 ežerų, išsidėsčiusių skirtinguose lygiuose, tekančių vienas į
kitą įspūdingais kriokliais.

Ką verta aplankyti Kroatijoje
© Shutterstock nuotr.

Opatija

Populiariausias, prašmatniausias kurortas Adrijos šiaurinėje pakrantėje. Vakarais čia ypatingai gražu: įspūdingai apšviestos pakrantės ir uolos, o senovinės statulos atrodo lyg išplaukusios iš jūros. Dėl nuostabaus subtropinio klimato Opatija dar praėjusiame amžiuje buvo pripažinta geriausias klimato sąlygas turinčiu Europos kurortu: nes čia susidaro išskirtinis mikroklimatas ir poilsiui tinka visi metų laikai. Už 6 km. nuo Opatijos yra jaukus, ramus ir nedidelis Lovrano miestelis.

Ckrivenica

Kurortas žemyno dalyje – daug kavinių, barų, restoranų, parduotuvių. Mėgstantiems sportuoti: jachtos, kateriai, valtys, vandens dviračiai, lauko tenisas, žirgynas. Nuolat vyksta įvairios šventės, koncertai, sporto varžybos.

Krka nacionalinis parkas

Krko sala prie Dalmatijos pakrantės žavi nuostabia gamta, jos peizaže – daug mažų užutekių, įlankėlių. Nuo Dalmatijos krantų iki Krkos salos nutiestas 1430 m ilgio tiltas. Garsus salos kurortas – Baška – nuo kitų Kroatijos kurortinių miestelių skiriasi smulkaus žvyro paplūdimiais ir švariausiu vandeniu, tinka šeimyniniam poilsiui. Miestelis įsikūręs slėnyje, apsuptas vynuogynų, alyvmedžių ir Velebito kalnų. Garsus kultūriniu paveldu: čia seniausias kroatų rašto paminklas „Baškos lenta“ 1100 m. užrašyta senuoju kroatų raštu „glagolica“, senamiestyje išlikę romėnų kultūrinių paminklų.

Dalmatijos regionas

Regionas, davęs pavadinimą šunų veislei – dalmatinams. XII–XV a. visame Dalmatijos pajūryje suklestėjo stiprūs miestai-respublikos: Dubrovnikas, Splitas, Zadaras ir kt. Dubrovnikas – viduramžių miestas-tvirtovė Adrijos pakrantėje, piečiausioje šalies dalyje, išsaugojęs akmenines gynybines sienas su bokštais ir bastionais bei siauras senamiesčio gatveles. Įtrauktas į UNESCO saugomų objektų sąrašą. Kurorte gydomos kvėpavimo takų ir nervų sistemos ligos. Splitas – didžiausias miestas Dalmatijoje su daugybe bažnyčių, turistų ypač lankomi Diokletiano rūmai.

Ką verta aplankyti Kroatijoje
© Shutterstock nuotr.

Auksinio rago iškyšulys

Didžiausia Dalmatijoje esančios Bračo salos įžymybė – vaizdingasis Auksinio rago kyšulys, išsišovęs ties Bolo gyvenviete, salos pietuose. 500 m ilgio kyšulio smėlėtas smaigalys, skalaujamas jūros ir pustomas vėjo, nuolat keičia savo formą. Trečia pagal dydį Adrijos jūroje, Bračo sala yra tik apie 40 km ilgio, tačiau, tai – aukščiausia šalies sala: Vidovicos viršūnė Vidova Gora plokščiakalnyje iškilusi į 778 m aukštį. Nuo plokščiakalnio atsiveria puiki salos panorama ir kaimyninių salų pakrantės.

Žydroji grota

Biševo saloje esanti grota, kroatų kalba vadinama Modra špilja, yra viena įspūdingiausių Kroatijos pakrantėje. Šis Dalmatijos regione esantis urvas žinomas dėl nuostabaus šviesos efekto: į oloje esantį urvą šviesa patenka tik prasiskverbdama pro žydrą Adrijos jūros vandenį. Ar galite įsivaizduoti efektą, kurį sukuria žydras, skaidrus, mirguliuojantis vanduo? Sako, jog geriausia Žydrosios grotos grožį stebėti apie vidurdienį.

Ką verta aplankyti Kroatijoje
© Shutterstock nuotr.

Imotski ežerai

Imotski vietovė Dalmatijoje garsi Raudonuoju ežeru (Crveno jezero), kuris išsiskiria itin aukštais uolėtais rausvai rudais krantais. Šio nedidelio ežero gylis viršija 500 m. Raudonasis ežeras laikomas trečiąja pagal dydį pasaulyje karstine įduba. Netoliese telkšo dar vienas karstinės kilmės ežeras – Mėlynasis, arba Modro jezero, išsiskiriantis mėlyna spalva.

Krka upė

Ši upė laikoma gražiausia Kroatijoje ir Dalmatijoje. Didžioji upės dalis priklauso Krkos nacionaliniam parkui. Krka upė savo vandenis kalkakmenio tarpekliais 75 km. plukdo į Adriją, taip pat upės vardu pavadintas nacionalinis parkas. Jos žemupyje ir vidurupyje yra net septynios grupės įspūdingų krioklių, kurių bendras kritimo aukštis viršija 240 m. Krka upėje įrengtos maudyklės, kuriose krioklių pašonėje gali pliuškentis visi, kas nori. Vieni įspūdingiausių Krka nacionaliniame parke Skradinski Buk kriokliai: įveikęs 17 terasų, upės vanduo čia krenta iš daugiau nei 37 m aukščio. Šie kriokliai laikomi gražiausiais kalcio karbonato kriokliais visoje Europoje.

Ką verta aplankyti Kroatijoje
© Shutterstock nuotr.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
5.0000

Keliautojų rojumi vadinama paroda šį kartą lietuvius kvies skubėti lėtai

Šiandienos keliautojų įpročius koreguoja greitas gyvenimo tempas, darbe patiriamas stresas ir...

Vilniaus oro uoste atidaryta daugiafunkcė stovėjimo aikštelė (10)

Didžiausiame šalyje – Vilniaus oro uoste – pradeda veikti moderni daugiafunkcė automobilių...

Atostogos šiltuose kraštuose: įvardijo 3 didžiausias keliautojų klaidas (2)

Lietuvos gyventojai nuo žiemos dažniausiai bėga į Turkiją ir Egiptą, rodo „Lietuvos...

Vilniaus oro uosto išvykimo salėje – nauja erdvė keleiviams (1)

Šį trečiadienį Vilniaus oro uosto išvykimo salėje pristatyta nauja erdvė keleiviams – meno...

Oro uostų žiema negali užklupti netikėtai: parodė, kaip valomi lėktuvų takai (10)

Šalies miesto gatvių ir Lietuvos oro uostų valymas nuo sniego – vienodai svarbūs, bet labai...

Top naujienos

Dalia Ruplėnienė apie užklupusią ligą, dabartinį gyvenimą ir netektis: stiprūs žmonės gauna stiprias pamokas (5)

Tai bus nuoširdus ir šviesus pokalbis su Dalia Ruplėniene apie jos šeimą, netektis ir vaikų...

Komisaro Vytenio Andriukaičio palikimas: kaip jį prisimins Europa grįžęs žada permainas (168)

„Kai atvažiuoji į Lietuvą, išgirsti, o ką tu Lietuvai padarei? Toks klausimas yra...

Užkalnio maisto apžvalga perkama už 4000 eurų arba dar vienu būdu (81)

Tai štai sekmadienis, ir dar viena restorano apžvalga. Net ne restoranas, kur jau ten....

The Economist

Prieš šimtmetį JAV išgelbėjo milijonus rusų nuo bado

JAV misija Rusijoje paneigia abiejose valstybėse pasakojamas karingas istorijas.

Ne plastikinės ir ne natūralios: Lietuvoje populiarėja nauja eglučių rūšis namuose sukuria tikrą jaukumą (7)

Lietuviai vis drąsiau eksperimentuoja ne tik su kalėdinėmis dekoracijomis, bet ir ieško...

Lietuvos jaunučių rinktinė net 110 taškų skirtumu sutriuškino Rusijos krepšininkus

Pasirodymą Vladimiro Ryženkovo turnyre tęsia Lietuvos jaunučių rinktinės. Antrosiose rungtynėse...

Po penkias valandas trukusių derybų Putino rezidenciją Lukašenka paliko neturėdamas ką pasakyti žurnalistams (512)

Nors spaudos konferencijai buvo pasirengta, po susitikimo su Rusijos vadovu Vladimiru Putinu...

Vagis apsaugai iš anksto pranešė, kad vogs degtinę ir kad niekas nedrįstų jam trukdyti (69)

Gruodžio 7 d., 10.43 val., apsaugos darbuotojas (gim. 1997 m.) policijai pranešė, kad 20.27 val....

Gyvybės paieškose NASA savo žvilgsnį šįkart nukreipė ne į Marsą: jau planuoja misijas DELFI specialiai iš Paryžiaus (26)

Jupiterio palydovas Europa dabar yra vienas pagrindinių taškų, kur mokslininkai tikisi rasti...

Per reidą sustabdytas teisės vairuoti neturinti 17-metis nubaustas jau devintą kartą (26)

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Kelių patrulių kuopos...