Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras bendradarbiaudamas su „Lietuvos geležinkelių" grupės bendrove „LTG Link“ kvies rinktis tvarų, saugų bei komfortišką keliavimo būdą, kai nereikia vairuoti ir gaišti laiko spūstyse. „Pajūrio ekspresas“ – tai tęstinis „LG keleiviams“ maršrutas, kuriuo iš sostinės traukiniu galima vykti į Kretingą ar Klaipėdą, o kelionę į pajūrį tęsti specialiai skirtais autobusais.

Bendrovė „LTG Link“, atsakinga už keliones traukiniais Lietuvoje ir užsienyje, jau penktą vasaros sezoną siūlo tiesiogines keliones į pajūrio kurortus. Pirmieji „Pajūrio ekspreso“ reisai startuos birželio 4 d. Šiemet šalia Palangos, Nidos, Preilos, Pervalkos ir Juodkrantės keleiviams siūloma ir nauja kryptis – Karklė.

„Pasiilgusiems kelionių turime gerų žinių – jau galima planuotis patogias ir gamtai draugiškas išvykas į pajūrį: nuo šiandienos startuoja prekyba „Pajūrio ekspreso“ bilietais. Šis kelionių sezonas dėl pandemijos – kitoks, su daugiau iššūkių ir saugumo reikalavimų, bet susitelkę dirbome tam, kad tradicija tęstųsi – ir keleiviai, kaip ir pastaraisiais metais, galėtų patogiai keliauti jūros link“, – pasakoja „LTG Link“ vadovas Linas Baužys.

„Pajūrio ekspresas“ – tai „LTG Link“ organizuojamas tęstinis maršrutas, kuriuo traukiniu iš sostinės pasiekiama Kretinga ar Klaipėda, o kelionė į kurortus tęsiama specialiai užsakytais autobusais. Keleiviams siūlomos kryptys: Vilnius–Palanga, Vilnius–Nida su tarpinėmis stotelėmis Juodkrantėje, Pervalkoje, Preiloje, o nuo šių metų – ir Vilnius–Karklė su tarpinėmis stotelėmis Melnragėje ir Giruliuose. Kelionei taikomas vienas bilietas, kuris galioja ir keltui į Kuršių nerijos teritoriją. Į jį įskaičiuotas ir ekologinis mokestis.

„Pajūrio ekspreso“ maršrutu važiuoja šiuolaikiški traukiniai, kuriuose įrengtos erdvios sėdimos vietos, yra galimybė pasikrauti išmaniuosius įrenginius, naudotis bevieliu internetu, veikia kondicionieriai, galima rinktis ir sėdimas vietas su staliukais, kartu su savimi vežtis dviračius, augintinius, didesnį bagažą. Taip pat yra galimybė keliauti vienoje iš dviejų klasių – verslo ir ekonominėje. Kaip ir praėjusiais metais, taip ir šiemet mažųjų keliautojų traukiniuose lauks žaidimai, kurie bus dezinfekuojami po kiekvieno naudojimo.

Iš Vilniaus „Pajūrio ekspreso“ traukiniai penktadieniais išvyks 16.10 val., į Palangą atvyks 20.40 val., į Nidą 21.45 val., į Karklę 20.45 val. Šeštadieniais „Pajūrio ekspresas“ iš Vilniaus pajudės 8.15 val., Palangą pasieks 12.45 val., Nidą – 13.55 val., o Karklę – 12.55 val. Sekmadieniais keliautojai atgal į sostinę iš Nidos pajudės 16.00 val., iš Palangos – 18.30 val., iš Karklės – 17.55 val.

„Klientų dėmesį atkreipiame į tai, kad keliones į pajūrį reikėtų planuoti iš anksto. „Pajūrio ekspreso“ užimtumas siekia virš 90 proc. Be to, šiuo metu traukiniuose dėl saugumo išlaikomi atstumai, vadinasi, ir bilietų parduodame tik pusę. Tikėtina, jie ištirps dar greičiau nei įprastai – ramiausia bilietais pasirūpinti likus apie savaitei iki kelionės. Taip pat primename nepamiršti medicininių kaukių, na, o dezinfekcinio skysčio parūpinome prie kiekvienų traukinio durų“, – sako L. Baužys.

„Pajūrio ekspreso“ bilietais kviečiame pasirūpinti iš anksto. Juos įsigyti galima www.traukiniobilietas.lt.

Iki šiol keleiviams buvo siūlomos dvi kryptys: Vilnius–Palanga ir Vilnius–Nida. Nuo šių metų pradeda veikti nauja kryptis Vilnius–Karklė – sostinės gyventojai turės puikią galimybę apsilankyti vieninteliame žvejų kaime Lietuvoje prie Baltijos jūros, išlaikiusiame etnografinį savitumą bei istoriją, ir pasimėgauti SPA po atviru dangumi. Čia bus siūloma pasimėgauti įvairiomis terapinėmis veiklomis, tokiomis kaip gintaro, šokio judesių, miško ar garso terapijos, atsipalaiduoti jogos stovyklose, dalyvauti edukacinėse programose, ekskursijose, plaukti baidarėmis Baltijos jūroje, skristi parasparniu virš Olando kepurės skardžio, jodinėti žirgais ar važinėtis dviračiais. Apgyvendinimo įstaigų spektras Karklėje išties platus, todėl nakvynę galėsite rinktis pagal savo poreikius.

Sveikatos takai – vienas iš pasiūlymų, kaip turiningai praleisti laiką Karklėje. Keturios skirtingo ilgio trasos driekiasi nuo Pajūrio regioninio parko lankytojų centro, pro Olando kepurę, Kalotės ežerą ir kitus lankytinus objektus. Einant Sveikatos takais nepasiklysti padės rodyklės, o lentelėse rasite informaciją apie nueitą atstumą bei vaizdingus palyginimus, kiek kalorijų sudeginote nuėję tam tikrą atkarpą.
Akmenuoti ir balto smėlio paplūdimiai, grynas pušų ir jūros kvapo prisotintas oras bei bangų ošimas, sveikatingumo trasos, dviračių takai, nuvingiuojantys per nuostabias pajūrio pievas ir pušynus, įstabaus grožio gamtos paminklas – Olando kepurės skardis – užburia kiekvieną ir vilioja išskirtinio poilsio bei jūros terapijos išsiilgusius keliautojus.

Į „Pajūrio ekspreso“ bilieto kainą įskaičiuota kelionė traukiniu bei autobusu, tad keleiviams nereikės rūpintis papildomomis išlaidomis. Šio maršruto traukiniai labai šiuolaikiški. Juose įrengtos erdvios sėdimos vietos, suteikiama galimybė įkrauti išmaniuosius įrenginius, naudotis bevieliu internetu, veikia kondicionieriai, galima rinktis sėdimas vietas su staliukais. Į kelionę traukiniu bus galima leistis pasiėmus dviratį ar kartu su augintiniais, vežtis didesnį bagažą. Traukinių grafikas pritaikytas savaitgalio išvykoms ar atostogoms pajūryje. Iš Vilniaus „Pajūrio ekspreso“ traukiniai išvyks kiekvieną vasaros penktadienį ir šeštadienį, o iš Karklės – sekmadienį.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės