Kelionių organizatoriai pataria, kokias atostogų kryptis moksleiviams ir studentams rinktis, ką svečiose šalyse nuveikti ir ką pamatyti. Geriausiais atostogų įspūdžiais ir šių metų planais dalijasi ir patys studentai.

Barselonoje laiko miegui nebus

Barselona tiks norintiems suderinti pažinimą ir poilsį net neišvykstant už miesto ribų! Vienu iš savo rajonų (Barceloneta) Barselona šliejasi prie vandenyno ir turi gausiai vietinių ir turistų lankomą paplūdimį, kuriame gyvenimas vyksta ne tik dieną, bet ir naktimis.

„Pirmą kartą besilankantiems Katalonijos sostinėje privalu pereiti per garsiąją Las Ramblas gatvę. Joje veiklos galima rasti visai dienai. Nuo šios Barselonos arterija dar vadinamos gatvės atsišakojančios siauresnės gatvelės išves į klaidų senamiestį, kur jaukūs restoranėliai gardžiais kvapais vilios užsukti ir paragauti vietos virtuvės patiekalų. Ne tik besidomintys maistu, bet ir ieškantys tikro miesto šurmulio, turėtų užsukti į Las Ramblas veikiantį Mercado de la Boqueria turgų“, – pasakojo tarptautinio kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ atstovė Edita Liumparaitė.

Barselonoje ieškokite garsiojo architekto Antonio Gaudi šedevrų. Vieną jų – spalvinguosius rūmus Palau Güell – rasite vos kiek nusukę nuo pačios Las Ramblas. Šie rūmai žavi išskirtinėmis stogo puošmenomis. Barseloną garsina ir Sagrada Familia bazilika – tikėtina, kad ši arti šimto metų statoma ir vis dar nebaigta bažnyčia bus tobulinama dar ilgai, tad atvykę į miestą antrą, trečią ar dar kurį kitą kartą galėsite įvertinti progresą.

Pasak E. Liumparaitės, ispanai – tikrų tikriausios pelėdos, lovose jie atsiduria vėlai ir tik trumpam, o ilgus vakarus leidžia vietos kavinėse, baruose. „Tik nenustebkite – tikros vietinių lankomos kavinės mažos, sausakimšos nuo šūkaliojančių žmonių ir kartais labiau primena garažus nei maistą ar gėrimus siūlančia užeigas. Vis dėlto būtent jos leis pajusti tikrą ispanišką temperamentą, o ypač – po futbolo varžybų (Barselonoje yra garsusis futbolo stadionas Camp Nou). Jei tai bus nepriimtina, miestas pilnas ir įprastas vakarietiškus standartus atitinkančių kavinių, restoranų ir naktinių klubų“, – pasakojo E. Liumparaitė.

Kur Margarita valgoma seniausiai?

Ogi Neapolyje, kuris tituluojamas viso Kampanijos regiono sostine. Istoriniai šaltiniai leidžia teigti, jog būtent apie Italijos Neapolį pradėta valgyti pati paprasčiausia, tačiau sykiu ir viena populiariausių Margaritos picų su pomidorų padažu ir sūriu, apšlakstyta alyvuogių aliejumi.

Italai tarsi nuosavu nacionaliniu patiekalu itin didžiuojasi ledais, tad ir Neapolyje galima rasti parduotuvių, kuriose rinksitės iš, pvz., net 150 skirtingų ledų rūšių! Gal ryšitės paragauti ledų su alyvuogių aliejumi ir druska?

Kampanijos regionas toks įvairus ir turi tiek pamatyti vertų vietų, jog neiškelti kojos iš viešbučio būtų tikra nuodėmė. Visai netoli Neapolio – Vezuvijaus ugnikalnis ir jo pražudyta Pompėja. Iš Neapolio vykstama į ekskursijas po Iskijos ir Kaprio salas. Iskija garsėja natūraliai trykštančiomis karštosiomis srovėmis ir jas įdarbinusiais SPA centrais (nors po versmes galima pabraidyti ir tiesiog vaikštinėjant po salą). Iskijos gydyklos bei jose daromos karštųjų versmių ir purvo procedūros – gera proga atsigauti ir pasisemti energijos.

Kapris nuo savo skardingų krantų pažeria pačių įspūdingiausių vaizdų į mėlyną jūrą, augmenija žaliuojančius krantus ir romantiškiausius miestelius, jachtomis siūruojančias prieplaukas. Jei smalsu, kur atostogauja Bradas Pittas su žmona Angelina Jolie ir kitos pasaulio garsenybės, išsinuomokite automobilį ir pakeliaukite vilomis nusagstyta Amalfio pakrante. Dėl įspūdingų vaizdų ji užfiksuota ne viename filme.

Sardinija – ieškantiems gamtos

„Kas antras sugrįžęs iš Sardinijos pasakoja apie jos paplūdimių grožį – jie ilgi, platūs, švelnaus balto smėlio, o daugelis atokesnių pakrančių išraižytos vaizdingomis uolomis, – vardijo E. Liumparaitė. – Išties vertinantiems gamtą rekomenduoju apsistoti Domus de Maria kurorte – į jo paplūdimius atplaukia delfinų. Kiekviename didesniame paplūdimyje yra nuomos punktai, siūlantys inventorių bei priemones pačioms įvairiausioms vandens pramogoms, pvz., galima pasivažinėti katamaranu ar paplaukioti laivais, išmėginti burlentę ar kanoją“.

Senoviniai Noros, Pulos miestai mena Romos laikų palikimą – puikiai tiks norintiems praplėsti akiratį. O ieškantiems naktinių pramogų siūloma apsilankyti šiaurinėje salos dalyje įsikūrusiame Olbijos mieste – barai čia perpildyti kone kasnakt.

„Sardinija – vienintelė vieta Europoje, kur tebėra laukinių arklių, kalnuotą kraštovaizdį paįvairina nuragai – iki šiol nežinomos paskirties statiniai iš akmenų, o milžiniškos avių bandos nevaržomai ganosi po pievas, tad į salą tinka važiuoti ir norintiems tiesiog pabūti savo paties ar tik labai artimo žmogaus kompanijoje, kai būtina pabūti su savimi, susivokti savyje, – patarė E. Liumparaitė. – Nes Sardinijos saloje, ypač – provincijoje ar centrinėje dalyje, galima girdėti save, viskas čia vyksta ramiai, be skubos“.

Kipre – nesibaigiančios linksmybės visą parą

Kūrybines industrijas studijuojantis, praėjusią vasarą su draugų kompanija Kipre atostogavęs Lukas Petrauskis rekomenduoja apsilankyti Agia Napa kurorte: „Tai vienas linksmiausių kurortų saloje, o į jį susirenka jaunimas iš viso pasaulio“.

Didžiausią įspūdį L. Petrauskiui paliko naktinis kurorto gyvenimas, mat to paties pavadinimo miesto centre yra barų gatvė, kuriose linksmybės nesibaigia 24 val. per parą.

„Garsioji barų gatvė, paplūdimio vakarėliai, intensyvus naktinis gyvenimas ir smagi, draugiška kompanija, atvykstanti į salą iš viso pasaulio it vėjas išpučia iš galvos per mokslus patirtą nuovargį ir įtampą“, – sakė L. Petrauskis.

Bodrumas ves barų gatve

Tarp Azijos ir Europos įsikūrusi Turkija – rytietiškų tradicijų ir vakarietiško modernumo mišinys. Kalnuotoje vietovėje įsikūręs Bodrumas – Turkijos vakarėlių sostinė. Jame taip pat yra garsioji barų gatvė, kurią renkasi ieškantys naktinio gyvenimo iki paryčių. Būtent Bodrume yra vienas didžiausių naktinių klubų – Halikarnas.

Visa Turkija garsėja antikiniu paveldu, o Bodrume yra vienas retesnių jo muziejų – Šv. Petro pilyje veikia povandeninės archeologijos muziejus. Ir pramogas, ir gerus selfius galima suderinti prie Bodrumo amfiteatro – nuo jo atsiveria įspūdingos panoramos, o vakarais čia vyksta koncertai, organizuojami festivaliai.

Bulgarijoje išsinuomokite motorolerius

E. Liumparaitė įsitikinusi, jog Bulgariją galima vadinti klasikine jaunimo atostogų kryptimi. Poilsiautojai ją renkasi dėl sąlyginai mažesnių kainų šalyje, gero oro ir saugumo.
Sparčiai populiarėjančioje Bulgarijoje po abitūros egzaminų su klasės draugais ketina atostogauti ir šiemet gimnaziją baigsianti abiturientė Gabrielė Gedauskaitė. Mergina pasakoja, kad su nekantrumu laukia kelionės, nes bilietus į Bulgariją įsigijo iš anksto, jau prieš kelis mėnesius.

„Su draugais mėgstame aktyvesnes pramogas, o tingus gulinėjimas paplūdimyje – ne mums. Apsistoję viešbutyje planuojame išsinuomoti motorolerius ir leistis į nuotykių paieškas po vietos apylinkes. Taip ir už nakvynes skirtinguose viešbučiuose nemokėsime, ir pamatysime daugiau šalies“, – apie atostogų planus kalbėjo G. Gedauskaitė.