Kol visi bendraamžiai sėkmingai ima paskolas, planuoja ar gimdo vaikus, aš suku galvą, kaip sutaupyti dar vienam kelionių bilietui ir spėti aplankyti tas šalis, kurios taip manęs laukia. Tačiau ant žemės visuomet nuleidžia giminės iš Baltarusijos.
© Postcardfrom

Darydama namų duris svarstau – buvo visai sėkminga diena: darbe beveik niekas neišvedė iš kantrybės, net nepasiėmiau papildomų užduočių, bet įeinant jaučiu, kad mano ramybė tuoj baigsis – močiutės sesė jau atvykusi. „Agne, tai kada tekėsi?“ – vietoj „labas, kaip praėjo tavo diena“ išberia rūpestingoji giminaitė.

Jaučiu, kaip mane apima nervinis tikas ir jau ieškau naujų skrydžio bilietų, tačiau vietoj įkvepiančios kelionės, rūpestingoji Liuda pergalingai praneša, kad mano pusseserė sukurs šeimą ir mes, žinoma, kviečiami į vestuves.

Vestuvių stalas Lydoje gėdos tikrai nedaro – baltas, raudonas vynas, degtinė, šampanas, brendis, visi įmanomi gazuoti gėrimai, gira ir sultys pagal skonį. Pasisekė – yra ir vandens. Penki karšti patiekalai ir jaučiu, kad maisto koma artėja, bet žinau – reikia paragauti, nes kitaip įžeisiu savo artimuosius.

Įspūdžiai iš storų baltarusiškų vestuvių
© Postcardfrom

Baltarusijos virtuvė pasižymi tuo, kad yra išlaikiusi tradiciškumą. Salotytės su majonezu, kiaulienos troškinys su voveraitėmis, kotletai, konservuoti grybai, alaus sausainiai, kukuliai, obuolių sūris,
baltarusiškas meduolis, žagarėliai, na, ir daugiau geriau nevardinsiu, nes pačios rankos ir žandai pilni viso to gėrio, ir dar daugiau.

Visgi prieš sėdant prie stalo, visi sustojame į eilę ir „pagal artimumą“ kviečiami įteikti po vokelį. Tik Liuda atnešė patalynės rinkinį. „Pagal rangą“ esame ketvirti eilėje ir staiga vestuvių vedėjas sušunka – „o, dabar svečiai iš Europos Sąjungos“ ir užgroja ditirambai. Jaučiu, kad akimirką net man suprakaituoja delnai, o lūpų kampučiai švelniai nori šokinėti iš juoko. Tuomet eilė kitiems vilniečiams – juos lydi ne ką mažesnis garbingas pristatymas. Susižvalgome ir suprantame – tikrai metas švęsti.

Mano mylimoji, energingoji, nerimastingoji giminaitė nenuleidžia rankų – kažkur turi būti ir JIS. Mesteli žvilgsnį ir rodo – tik 38 metai ir du vaikai, išsiskyręs, dirba farmacijos srityje – gal ir nieko visai? Matau, kad vyrukas, supratęs, kad apie jį eina šnekta, jau šypsosi ir kelia taurę. Pakeliu ir aš.

Išgeriu iki dugno ir užsisuku. Tačiau šalia laukia kitas baltarusių kunigaikštis – asistuoja, kaip pridera Rytų Europos vyrui, nepamiršta pakomentuoti, jei per lėtai geriu ar valgau, pasijuokia iš mano „vakarietiško“ akcento ir... matau, kaip šalia jo sėdinti mergina jau žaibuoja, o pusė stalo, kurie – jos giminės, aptarinėja “užsienietės” elgesį. Matyt, pirmą kartą pasidžiaugiu tradiciniais žaidimais – ateina laikas šokti rateliu netekėjusioms merginoms.

Pusseserė nedaugžodžiauja –„čia tau tinkamų nėra“ ir aš su ja ginčytis tikrai negaliu. „O ar tu – laiminga?“ spėju paklausti, laikydama jos nuometą.

Įspūdžiai iš storų baltarusiškų vestuvių
© Postcardfrom

Užmigusi lovoje, virš kurios įkurdintas žavingas kilimas, matau nuotakos švytintį veidą ir suprantu – giminaitė tikrai rami dėl priimto sprendimo ir patenkinta savo realybe. Jos atsakymas – aiškus.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Meilė sportui neturi ribų: milijonų lietaus nestabdo net rimti perspėjimai (16)

Sostinės politikai patvirtino šių metų biudžetą, kuriame numatyta daugiau kaip 2,6 mln. eurų...

„Sodros“ grindų efektas: kai kurių paslaugų kainos gali augti (47)

Kaip ir įspėjo kai kurie darbdaviai, „Sodros“ grindys kirto iš peties ir įmonės atleido...

Kaip išspręsti Rytų Ukrainos problemą: naujas planas įžiebė viltį (72)

Jungtinių Tautų ekspertas parengė kone tobulą planą Rytų Ukrainos problemai išspręsti, kurį...

Užsimojo traukti iš šešėlio automobilių remonto verslą (21)

Nėra statistikos, kiek lietuvių savo automobilius taiso ne servisuose, o garažiukuose pas...

Orai: arktinis šaltis šalį sukaustys ilgam (64)

Šią savaitę šalį stingdys šaltis . O „dėkoti“ galime į dvi dalis skilusiam poliariniam...

Pigiausi būstai Lietuvoje – už vieną minimalų atlyginimą (107)

Atsidarius nekilnojamojo turto skelbimų portalą, akį gali patraukti pasiūlymai už ypač nedidelę...

Užpatentuota unikali procedūra, kuria bus galima pakeisti savo akių spalvą (4)

Žmogaus akių spalva keičiasi nuolat. Mes gimstame su pakankamai šviesios spalvos akimis, kurios...

Pažvelgė į princo Harry bei Meghan Markle delnus: pamatė ir tragediją, ir itin retą liniją, kurią turi vos procentas žmonių (14)

Nors eilėje į karališkąjį sostą princas Harry šiuo metu yra penktas, jam prieš akis – kiek...

Šešios sveikos ir pigios namų valymo priemonės, kurias nesunkiai pasigaminsite patys

Įvairūs parduodami valikliai, skalbimo priemonės ir indų plovikliai gali atsiliepti jūsų...

Kaip pagal naują tvarką ūkininkams mokėti pajamų mokestį (2)

Nuo 2018 m. sausio 1 d. pradėjo galioti Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) įstatymo pakeitimai. Nuo...