aA
Vis labiau įsiveliu į vietinį gyvenimą. Šeštadienį išeinu iš viebučio, o kitoje gatvės pusėje vyksta kažkoks sujudimas. Žinoma, kurgi be manęs, smalsumo vedinas atsirandu ten ir aš. Pasirodo, čia vyksta alternatyvus „pasaulio futbolo čempionatas“, t.y. Kalkutos tradicinis „kiemo lygos“ futbolo turnyras.
Indija, Kalkuta
© Sauliaus Pauliuko nuotr.
Kalkuta, rugsėjo 1 d.

Bambukų užtvaros mašinų stovėjimo aikštelėje buvo nes kas kita, kaip stadiono statyba! Danga – žvyras, užpiltas džiovintu dumblu, linijos išpieštos smėliu. Aprangos komandų lyg ir vienodos, tačiau avalynė... pusės žaidėjų tik basos kojos „suteipuotom“ čiurnom.

Indija, Kalkuta
© Sauliaus Pauliuko nuotr.

Vos spėjau išsitraukti fotoaparatą, kaip apspito būrys jaunimo. Visiems labai knietėjo paaiškinti, kas čia vyksta, kelintą valandą finalas ir t.t. Iš visų pusių tik girdžiu, kaip man šaukia, kad nufotografuočiau. Fotografui pagarba, tereikia prieiti, iš karto atsilaisvina plotelis su vaizdu į aikštę. Jei koks vienas nepasitraukia, kiti greitai pastumia „nesusipratėlį“ į šalį: žiū, gi fotografuoja!

Indija, Kalkutos dienoraštis
© Sauliaus Pauliuko nuotr.

Užverčiu galvą, o ten nebaigtas penkiaaukštis, visas aplipęs sirgaliais. Pro langus, ant stogo, visur, nuo kur tik matyti aikštė. Visi mojuoja ir rodo, kad nufotografuočiau.

Indija, Kalkuta
© Sauliaus Pauliuko nuotr.

Pleškinu išsijuosęs. Visi baisiai laimingi ir spaudžia dešinę. Aišku, vėliau ir aš, vedinas vieno indo, užsiropščiau ant statybos stogo. Čia vėl pozavimo aktas.

Indija, Kalkutos dienoraštis
© Sauliaus Pauliuko nuotr.

Jau žinau, ko tikėtis iš jų, susirenka keli, ir: „Sere, sere, nuotrauką, prašau“. Na, gerai, gerai, vardan tautų draugystės. O karštis baisus, kiek pasisukiojau ir jaučiu, kad šlapias nuo galvos iki kojų. +33 laipsniai ir 80% drėgmė.

Pridaręs nuotraukų jau traukiau link viešbučio persirengti sausais rūbais, bet eidamas pro organizatorių tribūną nelikau nespastebėtas. Rimti dėdės primygtinai prašė užsukti. Na, gerai, vėlgi vardan tautų draugystės.

Indija, Kalkuta
© Sauliaus Pauliuko nuotr.

Užlipu pas juos ant pakylos, o ten, pasirodo, visas garbės komitetas sėdi. Tuoj pasodino į pirmą eilę, atnešė arbatos, netgi šalto Sprite. Kažkiek nejauku nuo tokios pagarbos, bet užtat pavėsis.

Su vienu iš organizatorių pasišnekėjom, tik nelabai ką supratau. Pirmas klausimas, aišku: „Iš kur tu? Amerika? Australija?“ Nea, sakau: „Lituania“, ir kol nepaklausė apie Kongo upę, skubu pridurti, - Europa. Kaip bebūtų gaila, bet toks variantas jiems suprantamiausias. Jei bandai paaiškinti, kad ta Lituania yra šalia Vokietijos ir Lenkijos, tai jie, aaa aišku, vadinasi esi vokietis ar lenkas. Tad geriau liksiu paslaptingos Europos šalies pilietis. Pasibaigus mačui, padėkoju naujajam draugui ir baisiai kviečiamas prisižadu rytoj vakare atvykti į finalą.

Indija, Kalkuta
© Sauliaus Pauliuko nuotr.

Maloniai atsisveikinęs su futbolo „magnatais“, gatvės pakraščiu nudrožiau link taksi stotelės. Apie šaligatvį galima tik pasvajoti, tad tenka laviruoti tarp plytų, šiukšlių, šunų ir visokio kitokio „gėrio“. Dar maišosi krūva lengvųjų ir sunkiasvorių dviratininkų bei šalia švilpia pypsinčios mašinos.

Pirmoji fotosesija prie maurais užtraukto tvekinio, kur vaikėzai kažką bando išžvejoti. Kol du pozavo, trečias mane pribloškė švariausia anglų kalba paklausęs: „Iš kur tu?“. Persimetėm keliom frazėm, jokio indiško akcento, o aplink juk vieni lūšnynai!

Indija, Kalkuta
© Sauliaus Pauliuko nuotr.

Tada buvau pastebėtas kiemo vaikų. O varge, kiek jų čia, kaip gyvas velnias pradėjo lįsti iš visur. Nespėjau sumirksėti, kaip buvau apspistas gal kokių 15 vaikėzų. Visi pasiruošę patekti į kadrą ir aišku, paskui rodyk, kaip išėjo. Ir šaukia kitiems: „Atbėkit, fotografuoja!“

Labai nustebau, kai pamatęs mano situaciją, sustojo vienas dviratininkas ir pradėjo „ganyti“ vaikus, kad man ant galvos neužliptų. Likau jam labai dėkingas, nes tikrai nejauku buvo. Aš juos surikiuoju, rodau, kad atsitraukų, nes netelpa į kadrą, aišku tie nenuoramos išstovi gal 15 sekundžių ir visi vėl sulenda man į objektyvą. O jau vienas per kitą, kad tik papultų pirmam plane. Vienas berniukas vis stengėsi iškelti ir parodyti savo akinius nuo saulės.

Kalkuta, Indija
© Sauliaus Pauliuko nuotr.

Bandau nuo jų atsiginti, užlipęs ant blokų, kiek pavyko, bet kai jų subėgo gal 20, baigiau fotosesiją ir iškeliavau toliau. Aišku, kai susidedi aparatą, prabėga geriausi kadrai... Pro šalį pravažiuoja dviese ant dviračio, vienas mina, kitas sėdi ant bagažinės per kelius persimetęs... ožką! Vaizdas nerealus. Pamatę mano nustebimą, nusijuokia ir pamojuoja.

Kalkuta, rugsėjo 2 d.

Sekmadienį buvom susitarę susitikti su Ajithu – kunigu, su kuriuo susipažinau lėktuve. Taksi mane paleido prie Motinos Teresės namų, nuo kurių iki Ajitho bažnyčios 10 minučių pėstute gilyn į senąją Kalkutą. Rodos, ne daug, bet man tai buvo pačios nejaukiausios minutės.

Indija, Kalkuta
© Sauliaus Pauliuko nuotr.

Eidamas pėsčiomis dieną, nori nenori matai visą paprastų žmonių gyvenimą, skurdą. Ir nejauku ne todėl, kad būtų baisu, jog užpuls, apiplėš, visai ne. Keista, net mažiausios kruopelės tokios baimės nebuvo. Jų akyse ir veiduose nei šešėlio agresijos ar nepasitenkinimo. Tiesiog nejauku, kai gerai apsirengęs, pilna pinigine, geru fotoaparatu kuprinėje, prasilenki su benamiais, gatvėje ruošiančiais maistą, būriu besiprausiančiais prie „hidranto“ gyventojais.

Indija, Kalkutos dienoraštis
© Sauliaus Pauliuko nuotr.

Čia pat laužas, čia pat virtuvė, lova - ant šaligatvio patiestas maišas. Stebiuosi matydamas, kaip verda gatvės gyvenimas. Vienas plauna po „hidrantu“ pakišęs galvą, muilinas visas, kitas pritūpęs ant bortelio valosi dantis. Trečiam barzdaskutys skustuvu skuta bardzą, koks nors „mazgis“ laiko veidrodį. Žiūrėk, kitas lūšnoje sėdėdamas siunčia SMS iš naujos Nokios.

Indija, Kalkuta
© Sauliaus Pauliuko nuotr.

Einu ir nesistebiu, pripratau. Tik vieną vakarą suspaudė širdį, kai ant šaligatvio miegojo visa šeimyna: tėvai, apsikabinę du broliukai kokių ketverių, ir mažytė mergytė, šalia pieno buteliukas...

Kunigų namuose iš karto į akis krito tvarka ir švara. Pasirodo, kitas bažnyčios kunigas yra lenkas. Ajithas labai norėjo mus supažindinti, tačiau turėjo skubėti, tad nusivedė tiesiai į Motinos Teresės namus. Šventoji Motina Teresė čia ir palaidota. Aplankėm muziejų.

Indija, Kalkutos dienoraštis
© Sauliaus Pauliuko nuotr.

Man buvo naujiena, kad ji kilusi iš Albanijos! Iš nuotraukų matyti, kad palyginus dabartinę vargšų situaciją Kalkutoje su ta, kai pradėjo savo veiklą Motina Teresė, galima sakyti, dabartiniai benamiai yra milijonieriai. Labai nustebinau Ajithą, žemėlapyje atradęs, kad Lietuvoje veikia net dvi Motinos Teresės seserų misijos - Vilniuje ir Kretingoje.

Indija, Kalkutos dienoraštis
© Sauliaus Pauliuko nuotr.

Visos seserys labai malonios, o visuose namuose jaučiasi ypatinga aura. Kaip tik prieš mišias paleido giesmių įrašus. Atsisveikinau su skubančiu Ajithu ir neplanuotai dar pasilikau. Pasijutau trumpam grįžęs namo.

Į viešbutį grįžau kaip tik prieš futbolo finalo pabaigą. „Magnatai“ labai apsidžiaugė, kad ištesėjau pažadą, prisipažino, kad netikėjo, jog ateisiu. Finalo laimėtoją, kaip ir dera įtemptoms varžyboms, nustatė baudinių serija. Pačio žaidimo taktika tai „bėg ir spirk“, kur kamuolys, ten ir visas būrys abiejų komandų žaidėjų. Nugalėtojai gavo po pietų indų rinkinį, o naudingiausias žaidėjas – spalvotą televizorių!

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Daugėja gaudančių paskutinės minutės kelionių pasiūlymus: ar tikrai galima išlošti? (11)

Pasaulyje itin populiarus keliavimo būdas – neplanuoti atostogų iš anksto, o keliauti ten, kur...

Į Pakruojo dvarą sugrįžta didelio pasisekimo sulaukęs milžiniškų Kinijos žibintų festivalis (10)

Jau nuo lapkričio 23 dienos į Lietuvą ir Pakruojo dvarą sugrįžta ryškiaspalvis šviečiančių...

„Ryanair“ skraidins iš Vilniaus į Lvovą (7)

Airijos pigių skrydžių bendrovė „Ryanair“ nuo kitos vasaros skraidins keleivius iš Vilniaus...

Reikšmingas pokytis nelaikantiems savęs nei vyrais, nei moterimis – oro linijų bendrovės naikina kreipinį „ponios ir ponai“ (81)

Oro linijų bendrovė „Air Canda“ panaikins kreipinį „ponios ir ponai“ iš savo pranešimų...

Latvijos oro linijų bendrovė stiprina susisiekimą su Vilniaus oro uostu (5)

Latvijos oro linijų bendrovė „airBaltic“ nuo 2020 m. vasaros sezono padidins skrydžių iš...

Top naujienos

Užkalnis: po tokio maisto Neptūnas eina mylėti undinių

Geriausias jausmas, valgant Lietuvoje, būna tada, kai pasijunti esąs ne Lietuvoje, o kur nors kitur....

Įspėja dėl moters, graudžia istorija tuštinančios vilniečių pinigines (54)

Šaltą ir drėgną vakarą namo važiavusi vilnietė neliko abejinga pagalbos prašančiai moteriai,...

Gyvai / Pirmoji lyderių akistata: „Rytas“ – „Žalgiris“ tiesioginė vaizdo transliacija (43)

Ketvirtadienį triumfu prieš Madrido „Real“ pergalių sąskaitą Eurolygoje atsidaręs Kauno...

Šiurpą keliantis scenarijus: ką reikėtų daryti, jei ant jūsų miesto sprogtų atominė bomba

Mokymai, ką daryti kilus branduoliniam karui, buvo itin populiarūs Šaltojo karo laikotarpiu. Tiek...

Pažadą įvykdė: „Ryto“ sirgalių tribūna – tuščia

Vilniaus „Ryto“ aistruolių grupuotė „B tribūna“ prieš dvi savaites pranešė, kad...

Nors Venckienės ekstradicijai uždegta žalia šviesa, tolesnis procesas priklauso nuo JAV (310)

Nors Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) kalinamos buvusios teisėjos Neringos Venckienės advokatai...

Be reikalo nuvertinate šią erdvę: parodė, kaip įrengė puikų kambarį palėpėje

Palėpė yra kone kaprizingiausia namų erdvė, kurios plotą retas išnaudoja efektyviai. Tačiau...

Nelaimė Pociūnų aerodrome: netikėtai apvirto lėktuvas, pilotai išgabenti į ligoninę (44)

Sekmadienį Pociūnų aerodrome įvyko nelaimė. Policija informavo, kad apvirto lėktuvas, du jame...