aA
Kalkuta, rugpjūčio 28 d. Baisu, šiandien WC net pritūpiau! Ne ne, ne ta prasme pritūpiau. Tarpduryje prasilenkiu su kažkokiu indu, tas manęs ir klausia: „hi, tu iš Lituanijos?“. „YES“,- sakau. „Valio, nors vienas indas žino kur yra Lietuva“, pagalvojau. O tas: „O Kongo upė ar toli nuo Lituanijos teka?“
© Sauliaus Pauliuko nuotr.
Be komentarų... Kai paaiškinau, kad Lietuva yra pačioje Europos širdyje, visą dieną atsiprašinėjo už Afriką.

Kalkuta, rugpjūčio 29 d.

Siaubas! Indiškas užkratas plinta!!! Šiandien pagavau save kraipantį galvą, kaip indai. Na, dar tokio lygio nepasiekiau, bet vietoje lietuviško pritariamo galvos linktelėjimo išeina kuo puikiausias indiškas galvos krestelėjimas į šoną. Reikia užsiimti savikontrole, kol nepradėjau riaugėti, o tai bus sunkus adaptacijos laikotarpis grįžus.

Kalkuta, Indija
© Sauliaus Pauliuko nuotr.

Kioskeliai - atskira tema. Jų, aišku, nelegalių, pilna palei kiekvieną gatvę. Didesni, mažesni, sukonstruoti iš ko papuolė ir pilni visokio šlamšto po vieną kapeiką.

Vakar vienoje gatvėje pradėjo kažką taisyti ir kasti griovį. Koks buvo šurmulys, kai nuvalė visuos tuos lūšnynėlius! Minia žmonių ir policija su bambukinėm lazdomis. Darbininkai prikrovė pilną sunkvežimį laužo. Ir ką jūs galvojate, šiandien vakare jau vėl jų pilna pridygę. Verslas sukasi nesustodamas.

Kalkuta, rugpjūčio 30 d.

Ir vėl nepastebėjau, kaip atėjo ketvirtadienio vakaras. Dienos pradeda panašėti viena į kitą. Viešbutyje jau praktiškai nebepastebiu visų „Taip, sere“, „Prašau, sere“. Tačiau jie šypsosi tokia plačia ir nuoširdžia šypsena, kad priverstų nusišypsoti ir patį didžiausią paniurėlį. Neįmanoma neatsakyti. Jau visas personalas mano draugai. Ypač vyrukas, kuris mane vakarais saugo nuo taksistų aferų. Šiandien paklausiau jo vardo, tai kaip išvinguriavo, būčiau pusę Kalkutos apvažiavęs. Neatsimenu net pradžios.

Kalkuta, Indija
© Sauliaus Pauliuko nuotr.

Iš draugų sužinojau, kad kitoje gatvės pusėje yra labai geras indiškas restoranas „Sanjha Chula“, žinomas visame mieste. Tad šiandien, tik grįžęs į viešbutį, ten ir nuėjau. Iš išorės - puikiausia neoninė reklama, o viduje... jau įprasta „skylė“. Užtat aptarnavimas „superinis“.

Kalkuta, Indija
© Sauliaus Pauliuko nuotr.

Įsitaisiau, kad puikiai matyčiau visą salę. Restorano klientai - vieni indai ir prie vieno stalo - arabų šeimyna. Kaip gerai buvo galima palyginti arabų ir indų aprangą, žmones. Va, pasirodo, indės gražesnės nei arabės, o indai, palyginus su barzdotais arabais, daug draugiškiau atrodo ir ne tokie rūstūs. Apskritai, čia barzdotą pamatysi retai, karaliauja ūsai. Labai įdomu buvo stebėti. Jiems mane - dar labiau. Abipusė atrakcija ir puikus maistas.

Kalkuta, rugpjūčio 31 d.

Bendraudamas su indais, įsivariau anglų kalbos kompleksą. Jiems ji - kaip gimtoji, niekaip nespėju su jais nei tempu, nei žodyno platumu, o dar rytietiškas-pietietiškas temperamentas ir greitakalbė... Gerai, nors indišką tarimą jau laisvai suprantu. Ir nieko keisto, pasirodo - pas juos tiek mokykloje, tiek universitete viskas dėstoma praktiškai vien angliškai. Truputį baisu, kai būdamas čia suvoki, kokia konkurencija laukia Europos ir JAV.

Kalkuta, Indija
© Sauliaus Pauliuko nuotr.

Vakare labai apsidžiaugiau, kad nei vienas iš draugų indų nesusidomėjo mano pasiūlymu pavakarieniauti Park Street‘e. Galva jau buvo arbūzo dydžio nuo viso indiško chaoso. Sėdau į taksi ir - į centrą. Kiek mano orentacininko patirtis leido suprasti, apvažiavom ratais keletą kvartalų ir štai - aš jau naktinio gyvenimo sukūryje. Na, gal greičiau sukūrėlyje. Už tas neprašytas ekskursijas pagal magišką lentelę išsireikalavau iš taksisto visą priklausančia grąžą, užsidirbo ir taip.

Kalkuta, Indija
© Sauliaus Pauliuko nuotr.

Po kelių rekomenduotinų vietų patikrinimo prisėdau „Cinamon‘e“. Nustebino, kad duris atidarė ir iki staliuko palydėjo mergina. Keistai ir simpatiškai jos atrodo be sarių, su aptempta uniforma. Iki šiol visur buvo tik vyrai.

Ech, itališka virtuvė. Minestroni sriuba ir nė mažiausio indiškų prieskonių pėdsako! Fantastika! Ir skrandis man padėkojo. Netyčia sukramčiau keletą juodųjų pipirų, cha net nepastebėjau - kas jie, palyginti su indišku pragaru. O va su spageti ir ėriena vis tiek liūdnai baigėsi. Nežinau, kas jiems yra, kaip jiems išaiškinti... Sakyk nesakęs, kad būtų neaštru, vis tiek burna išdegė. Tik šįkart įprastai europietiškai, kaip nuo gero čili. Sąskaita irgi nebloga, visai nesiderina su Kalkutos lūšnomis.

Kalkuta, Indija
© Sauliaus Pauliuko nuotr.

Vėdindamas burną, patraukiau per naktinį Park Street‘ą. Šeštadienis - darbo diena, tad žmonių nebuvo daug. Kur ne kur matėsi vakariečiai. „Gal kokios kavos kur užsukti, aštrumą praplauti“, - sukosi mintys. Taip pasivijau būrelį jaunimo. Na, šitie, pagalvoju, tikrai į kokį gerą barą traukia, ir aš prsikabinau jiems ant uodegos. Pakeliui kavos puodelis greitai transformavosi į taurę Capirinijos. Pasukam į kažkokį parkingą, kertam tunelį ir štai viešbučio baras.

Kalkuta, Indija
© Sauliaus Pauliuko nuotr.

Taip, nuojauta manęs neapgavo. Ir ką girdžiu, gyvą „Pink Floyd“ muziką! „Hey you...“ groja man iš kolonėlių. Be abejonių užsuku į vidų. Ant scenos - indų grupė su plikiu vokalistu. Iš sudėjimo turėtų būti koks britas. Baras pilnas indų, nemažai vakariečių ir pilna... kinų. Iš kur šitie čia?

Kalkuta, Indija
© Sauliaus Pauliuko nuotr.

Muzika - jėga. Grupė fantastiškai groja „Pink Floyd“, „The Doors“, „The Beatles“, „Spin Doctors“ ir panašių grupių dainas. „Have you ever seen the rain falling down at sunny day..?“ ir visa publika ūžia bei dainuoja kartu! Capirinijos nemaišo, tad užsisakau Mojito ir įsitraukiu į bendrą balsų chorą, penktadienio vakaras juk.

Stebiu, kaip indai bando šokti su dviem visa galva už juos aukštesnėm merginom. Anglės,- pagalvojau. Netrukus susipažinau su visa kompanija, pasirodo, neklydau – Mančesteris. Originalios keistuolės, studijuoja hindi kalbą ir gyvena Indijoje jau metus, o Kalkutoje lanko draugus indus. Visi jie dirba nevyriausybinėse organizacijose su vaikais. Šauni kompanija.

Kalkuta, Indija
© Sauliaus Pauliuko nuotr.

Koncertas, deja, baigėsi. Seniai svajojau pabuvoti Pink Floyd koncerte, bet čia, Indijoje, Kalkutoje... Sugrojo visas geriausias „Pink Floyd“ ir „The Doors“ dainas. Visi ūžė kiek galėjo! Labai juokingai šoko kinietės, trypčioja ir purto sušiauštas galvas. Vakaro kulminacija buvo abi dalys „Another Brick in The Wall“ ir „High Hopes“ nusiraminimui. Esamoje vietoje truputį sarkastiškai skambėjo „We don‘t need no education“. Va tau ir Indija, Kalkuta...

How I wish, how I wish you were here.
We're just two lost souls
Swimming in a fish bowl,
Year after year,
Running over the same old ground.
What have we found?
The same old fears.
Wish you were here...

Bus tęsinys

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Paaiškėjo, kokias atostogas lietuviai vadina idealiomis

Tyrimas parodė, kad beveik pusei apklaustųjų idealios atostogos yra kelionė į užsienį su...

Tūkstančiai žmonių pasipiktino išvydę nuotrauką, kurioje matomi ant grindų miegantys lėktuvo keleiviai (28)

Kadangi pasitaiko žmonių, eilėse tarp lėktuvo sėdynių darančių atsispaudimus, nusiaunančių...

Neįprastų kelionių organizatorius lietuvius nuveža ten, kur paprasti turistai patekti negali (18)

Besitęsiant didelio populiarumo sulaukusio JAV kabelinės televizijos tinklo „ HBO “ kūrėjų...

Pirmadienį startuoja prekyba bilietais į Tokijo olimpines žaidynes

Norite iš tribūnų palaikyti LTeam komandos narius svarbiausiame pasaulio sporto renginyje ir...

Pristatė ypatingą orlaivį: nuo šiol skraidins ir lietuviškomis spalvomis puoštas lėktuvas Vilnius (75)

Dėl augančio oro linijų bendrovės „airBaltic“ paslaugų poreikio Lietuvoje, kompanija...

Top naujienos

Lietuvis pavėžėjas pasidalijo įsimintiniausiomis kelionėmis: nuo išgėrusių mamyčių, merginų pasiūlymų iki studentų be drabužių (43)

„Kiekviena kelionė yra individuali ir savotiškai smagi: būna, žmonės nori pasidalinti savo...

Beprotiškiausias Pirmojo Pasaulinio karo frontas: tai, ką kariai iškentė, neturi precedento (9)

Nors purvinas ir siaubingas apkasų karas Vakarų fronte tapo bene populiariausiu Pirmojo pasaulinio...

Gidė Gruzijoje: tik atvykusiems į šalį rusams daug kas paaiškėja turistų srautas iš Lietuvos auga (336)

Šią vasarą, po dar vieno Rusijos-Gruzijos santykių paaštrėjimo buvo prognozuojama, kad Gruzijos...

Rinktinės lyderiai norėjo kitokios pergalės prieš Rusiją: turėjome laimėti 30 taškų specialiai Krepšinis.lt iš Espo (53)

Domantas Sabonis ir Marius Grigonis dviese surinko 59 naudingumo balus – tik dešimčia mažiau...

Savaitę užbaigsime gražiais, vasariškais orais (1)

Sekmadienio dieną debesų padangėje sukiosis nemažai, tačiau saulės spindulių taip pat netrūks....

Klaidos iš ritmo neišmušė: Sabonio ir Grigonio duetas nutildė Rusijos rinktinę (509)

Šeštadienio vakarą Espo „Metro“ arenoje, Suomijoje, vykusiose kontrolinėse rungtynėse savo...

Nesisklaidantis klaidų spiečius verčia Adomaitį griebtis pokyčių treniruotėse specialiai Krepšinis.lt iš Espo (15)

Ar laimi, ar pralaimi, Lietuvos rinktinė nekeičia savo blogo įpročio. Po pergalės prieš Rusiją...

„Karklėje“ šėlstančius festivaliautojus labiausiai nustebino kainos: galėtume čia ir gyventi (28)

Į „Karklės“ festivalį atvykę festivaliautojai įvertino ne tik muziką, tačiau ir kainas,...

Tokių žmonių Lietuvoje – vos keturi: vyras savo darbu dalina laimę kitiems (6)

Pakalbinti Virginijų Baltrušaitį pasiūlė žurnalistas Edmundas Jakilaitis. Jis prasitarė...