aA
Kalkuta, rugpjūčio 28 d. Baisu, šiandien WC net pritūpiau! Ne ne, ne ta prasme pritūpiau. Tarpduryje prasilenkiu su kažkokiu indu, tas manęs ir klausia: „hi, tu iš Lituanijos?“. „YES“,- sakau. „Valio, nors vienas indas žino kur yra Lietuva“, pagalvojau. O tas: „O Kongo upė ar toli nuo Lituanijos teka?“
© Sauliaus Pauliuko nuotr.
Be komentarų... Kai paaiškinau, kad Lietuva yra pačioje Europos širdyje, visą dieną atsiprašinėjo už Afriką.

Kalkuta, rugpjūčio 29 d.

Siaubas! Indiškas užkratas plinta!!! Šiandien pagavau save kraipantį galvą, kaip indai. Na, dar tokio lygio nepasiekiau, bet vietoje lietuviško pritariamo galvos linktelėjimo išeina kuo puikiausias indiškas galvos krestelėjimas į šoną. Reikia užsiimti savikontrole, kol nepradėjau riaugėti, o tai bus sunkus adaptacijos laikotarpis grįžus.

Kalkuta, Indija
© Sauliaus Pauliuko nuotr.

Kioskeliai - atskira tema. Jų, aišku, nelegalių, pilna palei kiekvieną gatvę. Didesni, mažesni, sukonstruoti iš ko papuolė ir pilni visokio šlamšto po vieną kapeiką.

Vakar vienoje gatvėje pradėjo kažką taisyti ir kasti griovį. Koks buvo šurmulys, kai nuvalė visuos tuos lūšnynėlius! Minia žmonių ir policija su bambukinėm lazdomis. Darbininkai prikrovė pilną sunkvežimį laužo. Ir ką jūs galvojate, šiandien vakare jau vėl jų pilna pridygę. Verslas sukasi nesustodamas.

Kalkuta, rugpjūčio 30 d.

Ir vėl nepastebėjau, kaip atėjo ketvirtadienio vakaras. Dienos pradeda panašėti viena į kitą. Viešbutyje jau praktiškai nebepastebiu visų „Taip, sere“, „Prašau, sere“. Tačiau jie šypsosi tokia plačia ir nuoširdžia šypsena, kad priverstų nusišypsoti ir patį didžiausią paniurėlį. Neįmanoma neatsakyti. Jau visas personalas mano draugai. Ypač vyrukas, kuris mane vakarais saugo nuo taksistų aferų. Šiandien paklausiau jo vardo, tai kaip išvinguriavo, būčiau pusę Kalkutos apvažiavęs. Neatsimenu net pradžios.

Kalkuta, Indija
© Sauliaus Pauliuko nuotr.

Iš draugų sužinojau, kad kitoje gatvės pusėje yra labai geras indiškas restoranas „Sanjha Chula“, žinomas visame mieste. Tad šiandien, tik grįžęs į viešbutį, ten ir nuėjau. Iš išorės - puikiausia neoninė reklama, o viduje... jau įprasta „skylė“. Užtat aptarnavimas „superinis“.

Kalkuta, Indija
© Sauliaus Pauliuko nuotr.

Įsitaisiau, kad puikiai matyčiau visą salę. Restorano klientai - vieni indai ir prie vieno stalo - arabų šeimyna. Kaip gerai buvo galima palyginti arabų ir indų aprangą, žmones. Va, pasirodo, indės gražesnės nei arabės, o indai, palyginus su barzdotais arabais, daug draugiškiau atrodo ir ne tokie rūstūs. Apskritai, čia barzdotą pamatysi retai, karaliauja ūsai. Labai įdomu buvo stebėti. Jiems mane - dar labiau. Abipusė atrakcija ir puikus maistas.

Kalkuta, rugpjūčio 31 d.

Bendraudamas su indais, įsivariau anglų kalbos kompleksą. Jiems ji - kaip gimtoji, niekaip nespėju su jais nei tempu, nei žodyno platumu, o dar rytietiškas-pietietiškas temperamentas ir greitakalbė... Gerai, nors indišką tarimą jau laisvai suprantu. Ir nieko keisto, pasirodo - pas juos tiek mokykloje, tiek universitete viskas dėstoma praktiškai vien angliškai. Truputį baisu, kai būdamas čia suvoki, kokia konkurencija laukia Europos ir JAV.

Kalkuta, Indija
© Sauliaus Pauliuko nuotr.

Vakare labai apsidžiaugiau, kad nei vienas iš draugų indų nesusidomėjo mano pasiūlymu pavakarieniauti Park Street‘e. Galva jau buvo arbūzo dydžio nuo viso indiško chaoso. Sėdau į taksi ir - į centrą. Kiek mano orentacininko patirtis leido suprasti, apvažiavom ratais keletą kvartalų ir štai - aš jau naktinio gyvenimo sukūryje. Na, gal greičiau sukūrėlyje. Už tas neprašytas ekskursijas pagal magišką lentelę išsireikalavau iš taksisto visą priklausančia grąžą, užsidirbo ir taip.

Kalkuta, Indija
© Sauliaus Pauliuko nuotr.

Po kelių rekomenduotinų vietų patikrinimo prisėdau „Cinamon‘e“. Nustebino, kad duris atidarė ir iki staliuko palydėjo mergina. Keistai ir simpatiškai jos atrodo be sarių, su aptempta uniforma. Iki šiol visur buvo tik vyrai.

Ech, itališka virtuvė. Minestroni sriuba ir nė mažiausio indiškų prieskonių pėdsako! Fantastika! Ir skrandis man padėkojo. Netyčia sukramčiau keletą juodųjų pipirų, cha net nepastebėjau - kas jie, palyginti su indišku pragaru. O va su spageti ir ėriena vis tiek liūdnai baigėsi. Nežinau, kas jiems yra, kaip jiems išaiškinti... Sakyk nesakęs, kad būtų neaštru, vis tiek burna išdegė. Tik šįkart įprastai europietiškai, kaip nuo gero čili. Sąskaita irgi nebloga, visai nesiderina su Kalkutos lūšnomis.

Kalkuta, Indija
© Sauliaus Pauliuko nuotr.

Vėdindamas burną, patraukiau per naktinį Park Street‘ą. Šeštadienis - darbo diena, tad žmonių nebuvo daug. Kur ne kur matėsi vakariečiai. „Gal kokios kavos kur užsukti, aštrumą praplauti“, - sukosi mintys. Taip pasivijau būrelį jaunimo. Na, šitie, pagalvoju, tikrai į kokį gerą barą traukia, ir aš prsikabinau jiems ant uodegos. Pakeliui kavos puodelis greitai transformavosi į taurę Capirinijos. Pasukam į kažkokį parkingą, kertam tunelį ir štai viešbučio baras.

Kalkuta, Indija
© Sauliaus Pauliuko nuotr.

Taip, nuojauta manęs neapgavo. Ir ką girdžiu, gyvą „Pink Floyd“ muziką! „Hey you...“ groja man iš kolonėlių. Be abejonių užsuku į vidų. Ant scenos - indų grupė su plikiu vokalistu. Iš sudėjimo turėtų būti koks britas. Baras pilnas indų, nemažai vakariečių ir pilna... kinų. Iš kur šitie čia?

Kalkuta, Indija
© Sauliaus Pauliuko nuotr.

Muzika - jėga. Grupė fantastiškai groja „Pink Floyd“, „The Doors“, „The Beatles“, „Spin Doctors“ ir panašių grupių dainas. „Have you ever seen the rain falling down at sunny day..?“ ir visa publika ūžia bei dainuoja kartu! Capirinijos nemaišo, tad užsisakau Mojito ir įsitraukiu į bendrą balsų chorą, penktadienio vakaras juk.

Stebiu, kaip indai bando šokti su dviem visa galva už juos aukštesnėm merginom. Anglės,- pagalvojau. Netrukus susipažinau su visa kompanija, pasirodo, neklydau – Mančesteris. Originalios keistuolės, studijuoja hindi kalbą ir gyvena Indijoje jau metus, o Kalkutoje lanko draugus indus. Visi jie dirba nevyriausybinėse organizacijose su vaikais. Šauni kompanija.

Kalkuta, Indija
© Sauliaus Pauliuko nuotr.

Koncertas, deja, baigėsi. Seniai svajojau pabuvoti Pink Floyd koncerte, bet čia, Indijoje, Kalkutoje... Sugrojo visas geriausias „Pink Floyd“ ir „The Doors“ dainas. Visi ūžė kiek galėjo! Labai juokingai šoko kinietės, trypčioja ir purto sušiauštas galvas. Vakaro kulminacija buvo abi dalys „Another Brick in The Wall“ ir „High Hopes“ nusiraminimui. Esamoje vietoje truputį sarkastiškai skambėjo „We don‘t need no education“. Va tau ir Indija, Kalkuta...

How I wish, how I wish you were here.
We're just two lost souls
Swimming in a fish bowl,
Year after year,
Running over the same old ground.
What have we found?
The same old fears.
Wish you were here...

Bus tęsinys

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Vilniaus oro uoste atidaryta daugiafunkcė stovėjimo aikštelė (10)

Didžiausiame šalyje – Vilniaus oro uoste – pradeda veikti moderni daugiafunkcė automobilių...

Atostogos šiltuose kraštuose: įvardijo 3 didžiausias keliautojų klaidas (2)

Lietuvos gyventojai nuo žiemos dažniausiai bėga į Turkiją ir Egiptą, rodo „Lietuvos...

Vilniaus oro uosto išvykimo salėje – nauja erdvė keleiviams (1)

Šį trečiadienį Vilniaus oro uosto išvykimo salėje pristatyta nauja erdvė keleiviams – meno...

Oro uostų žiema negali užklupti netikėtai: parodė, kaip valomi lėktuvų takai (10)

Šalies miesto gatvių ir Lietuvos oro uostų valymas nuo sniego – vienodai svarbūs, bet labai...

Britų karališkoji šeima ieško pigesnių kelionių organizatoriaus: reikalavimų sąrašas pribloškia, bet alga įspūdinga (16)

Kalbant apie kuo pigesnes keliones, stengiantis palikti kuo mažesnį anglies pėdsaką, sunku...

Top naujienos

Gyvai / Eurolygos dvikova Maskvoje: CSKA – „Žalgiris“ (81)

Kauno „Žalgirio“ (3-8) krepšininkų laukia sunki užduotis. Eurolygos 12-o turo rungtynėse...

Automobilių gamintojams – vieni blogiausių metų: naikina 80 tūkstančių darbo vietų

Automobilių pramonės darbuotojams visame pasaulyje tai bus vieni blogiausių metų: mažėjanti...

Seime brandinamam skandalingam sprendimui turi atsaką: gal tuomet naikinkime vienmandates? (43)

„Jeigu mes žmonių klaustume, kas jiems yra svarbiau, ar valdžios stabilumas ir gebėjimas dirbti,...

Onkologinių pacientų atstovas: valdžia aukoja 7513 pacientų gyvybes, kad medikai gautų 50 eurų per mėnesį

POLA (Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija – DELFI) prezidentas viešame feisbuko įraše...

Rapšys nesulaikomas – apgynė Europos čempiono titulą ir iškovojo antrą aukso medalį (22)

Lietuvos plaukimo žvaigždė Danas Rapšys Glazge (Jungtinė Karalystė) vykstančiose Senojo...

Baudos už rūkymą balkonuose įveikė pirmąjį laiptelį Seime (5)

Seimas imasi svarstyti Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimo projektą, kuriame siūloma...

Bjauriuoju ančiuku praminta Panevėžio eglė pagaliau atsitiesė: pajuokos objektas tapo tikru grožio etalonu (34)

Šiemet Panevėžys tapo ankstyviausiu kalėdinio laikotarpio pranašu Lietuvoje ir, aplenkęs visus...

Neįtikėtinas rusų sukčiaus įžūlumas: pastatė netikrą pasienio postą, pravežė migrantus ir paleido atgal į Rusijos miškus pasiėmė 10 tūkst. eurų (40)

Rusijoje buvo suimtas vyras, klaidingoje vietoje įkasęs pasienį žyminčius stulpus, kad apgautų...

Arūnas Milašius. Kodėl ūkininkai pralaimėjo dar prieš išvarydami traktorius į miestus (125)

Formaliai praeitos savaitės ūkininkų protesto akcijos atnešė sėkmę – žymėtas dyzelinas...