Vienas populiariausių atostogų scenarijų Kipre – linksmybės 24 val. per parą, kurių ieškoti į salą suplūsta minios jaunimo iš viso pasaulio. Nes kelionė į pietus ir smagūs vakarėliai, ir jūra laisvo laiko su draugais – geriausia reabilitacija ir po mokslų, ir po darbų.

Geriau susiorientuoti Kipro dienos ir nakties gyvenime padės tarptautinio kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ biuro Kipre direktoriaus pavaduotoja Vasilisa Nosova, kuri jau kelerius metus gyvena saloje ir žino, kas joje geriausia.

Susitikime po senu medžiu

Ieškantiems linksmybių V. Nosova rekomenduoja apsigyventi Agia Napos kurortmiestyje. Mat būtent čia suplūsta daugiausia įvairiataučio jaunimo, norinčio linksmintis nuo sutemų iki aušrų. Energingiausia Agia Napos vieta – barų ir pramogų gatvė, – ji tiesiog taip ir vadinama. „Šios pėsčiųjų zonoje esančios gatvės pradžia, kuri taip pat yra ir populiariausia susitikimų vieta, yra Agia Napos vienuolynas. Šalia įėjimo į vienuolyną auga didžiulis medis – vienas seniausių Kipre. Jam apkabinti dviejų trijų draugų nepakaks – gausite susirasti daugiau geros kompanijos“, – pasakojo V. Nosova.

Netoliese yra iškaba su skulptūra „I love Napa“ – puiki vieta nuotraukoms iš Kipro.
Kurortinėje Agia Napos zonoje pirmadienių nėra – vakarėliai, diskotekos rengiamos visomis savaitės dienomis. Intensyviausias poilsio Kipre sezonas – nuo balandžio vidurio iki spalio pabaigos. Naktiniai klubai atsidaro apie pirmą nakties, jie veikia iki 5–6 ryto. O ieškantiems dūzgių – jau apie 6 atsidaro daug barų, todėl linksmybes galima tęsti kol tik yra noro ir jėgų.
Atostogos Kipre

Pramogos pagal scenarijų

Specialiai poilsiautojams iš Lietuvos moteris rekomenduoja iš kelių etapų susidedantį dienos scenarijų. „Pirmiausia – pusryčiai viešbutyje, kuriame apsistojote. Tuomet pėsčiomis ar viešuoju transportu keliaukite į miesto pakraštyje esantį Nisi paplūdimį. Šis mėlyna vėliava apdovanotas paplūdimys yra vienas populiariausių Agia Napoje. Paplūdimyje yra gultai ir barai, plokšteles suka DJ. Norite – mėgaujatės saule ir jūra, pageidaujate – dalyvaujate po atviru dangumi vykstančiose linksmybėse. Kadangi paplūdimio baruose yra ir įvairių užkandžių, taip pat kur pasislėpti nuo saulės, paplūdimyje galima praleisti kone visą dieną“, – pirmą linksmybių dalį apibendrino V. Nosova.

Putų mūšis

Viena iš populiarių vasarinių pramogų Kipre – putų vakarėliai arba diskotekos. Kaip kad įprastose diskotekose šokių aikštelė pripučiama dūmų, tai lygiai taip pat Kipre ji užpildoma muilo putomis ar net burbulais! „Kipre šilta, todėl tokie šokiai putose, su maudymosi kostiumėliais – itin malonūs ir sykiu populiarūs“, – sakė V. Nosova.

Po paplūdimio grįžtame į viešbutį. Pavakarieniavę, iki atsidarys naktiniai klubai, užsukame į barą arba lounge barą. „Kipre barai graduojami – baras yra baras, o lounge barai – savotiška naktinio klubo atmaina. Kipre jie dirba iki 2–3 nakties ir yra naktinio gyvenimo alternatyva tose kurortinėse vietose, kuriose klubų mažiau ar visai nėra. Pvz., tokios ramesnės vietos yra Pafosas, Protaras. Tiesa, pastarasis labai arti Agia Napos, todėl itin paprasta atsidurti Agia Napos linksmybių sūkuryje net jūsų viešbutis - Protare“, – atkreipė dėmesį V. Nosova.

Face control Kipre praktiškai nėra. Žinoma, jei naktinis klubas išsikėlęs aukštesnę kartelę, reiks apsirengti kiek tvarkingiau nei paplūdimio šlepetės ir šortai. Į klubus įleidžiama nuo 18 metų.
Atostogos Kipre

Populiariausios vietos

Kokių barų, restoranų, klubų verta ieškoti? Nors kiekvienas vertinimas – subjektyvu, vis dėlto Agia Napoje vienas populiariausių – „Flintstones bar“. Labai gerą publiką rasite „Senior Frogs“ bare. „Castle Club“, „Soho“ – jau brangesni aukštesnio lygio klubai.

Antra linksmybių vieta Kipre po Agia Napos – Limasolis. Jo mieste ir kurortinėje zonoje, kaip ir Agia Napoje, itin paklausūs paplūdimio vakarėliai. Limasolyje populiarus „Guaba“ baras. Aukštesnės klasės vietomis laikomi „Breeze“, „Dolce“ barai.

Kaip pramogauja vietos gyventojai?

Jei įdomu susipažinti su vietos jaunimu, tai Agia Napoje ir kitose nuo turistų tirštose vietose jo nerasite. Vietos gyventojai eina į miestuose esančius klubus, tad jų ieškoti reikėtų Larnakoje, sostinėje Nikosijoje. Suprantama, vietiniai į klubus eina savaitgaliais. Iš vietinių audringų linksmybių tikėtis neverta. Kipriečiai nors malonūs bei geranoriški, tačiau sykiu ir gana santūrūs, mažai šoka. Į naktinius klubus, barus ateina daugiau pasirodyti. Vaikinai tamsūs, neaukšti. Kiprietės tamsios, todėl blondinės europietės Kipro jaunuoliams – labai egzotiškos ir gražios.

Jei apsistojote Larnakos kurortinėje zonoje, darbo dienomis rasite veikiančių barų, lounge barų, o klubai užsikurs tik savaitgalį. Populiariausi barai – „District“, „Alchemist“.

Dėmesio tėvams, nerimaujantiems dėl atžalų saugumo: Kipras yra viena saugiausių šalių Europoje. Kipre nepamatysite nei benamių, nei narkomanų, taip pat nėra striptizo klubų.

Kipre yra galybė aktyvių pramogų, ypač – vandens. Tai ekskursijos laivu, vandens slidės, paviršinis ir giluminis nardymas. „Neturime vandens malonumus gadinančių ryklių ar medūzų, – sakė kelini7 agentūros atstovė. Kipre galima keliauti po kalnus, nuomotis dviračius ir užsiimti daugybe kitų smagių veiklų. Kipras turi ką pasiūlyti, todėl tikėtina, kad ir po kitų egzaminų norėsis grįžti atgal“.