Brakonierius pardavinėja dramblio iltis.
© Corbis
Somalietė
© Corbis

Didelė tikimybė žūti nuo lauko sargo opiumo kulkos - apie du trečdaliai pasaulinio heroino patenka iš Afganistano.

Be to, visa afganų žemė nusėta bombų, minų bei artilerijos sviedinių. Afganistanui turizmo specialistai skiria aukščiausią, koks tik begali būti, pavojingumo lygmenį.

Phuket-Tail miestas Tailande
© Corbis

Antra vieta – Somalio valstybei. Šios šalies pakrantės vandenyse knibždėte knibžda piratų, lakstančiių greitaeigiais kateriais su tobulais šiuolaikiniais ginklais ant denio.

Jie siaučia nevaržomi ir plėšia viską, kas tik pasitaiko jų kelyje: jachtas, prekybinius laivus, garlaivius.

Be to, Somalyje tebevyksta pilietinis karas tarp genčių. Jų ugnyje atsidūrę turistai, žurnalistai ir keliauninkai neretai tampa aukomis. Pilietinės armijos kareiviai, neturėdami ką valgyti, nuolat grobia taikius žmones, tikėdamiesi išpirkos arba vidury dienos juos apiplėšinėja. Tai ypač pavojinga vieta.

Pakistaniečiai
© Corbis

Trečioje vietoje – Irakas. Šioje šalyje turistų tyko teroristai, juos galabijantys ar imantys į nelaisvę, o taip pat koalicinių pajėgų kariai, kurie pirma šauna, o tik po to uždavinėja klausimus.

Pakankamai aukštas nusikaltimų lygis, o šalies šiaurėje pastebėti paukščių gripo židiniai. Yra tikimybė papulti į susišaudymą tarp sukilėlių bei tarptautinių pajėgų, ar atsirasti pačiame besipliekiančių religinių grupuočių epicentre. Tad adrenalino ir rizikos dozė garantuota.

Plakatas
© Corbis

Ketvirtą vietą tarp rizikingiausių turistams šalių užima Zimbabvė – valstybė su totalitariniu režimu. Policininkų čia bemaž nėra, o jei ir yra, tai jie garsėja neregėtu žiaurumu. Ypač puolami svetimšaliai. Jei kartais sunegaluosite, jokios medicininės pagalbos nesulauksite.

Jei netyčia užklysite į privačią fermerio valdą, savininkas gali jus nušauti net nepasidomėjęs, kas esate ir ko ieškote. Be to, šalyje katastrofiškai stinga kuro, tad galite užstrigti kokioje nors dykynėje pusei metų. Populiarūs kitataučių grobimai. Liūdėti nebus kada!

Brakonierius pardavinėja dramblio iltis
© Corbis

Penkta – Kolumbija. Pagal statistiką, čia pats didžiausias kiekis nužudymų ir pagrobimų pasaulyje - ne per seniausiai ši šalis, ypač sostinė Bogota, užėmė pirmą vietą pasaulyje, bet kai ten pasidarbavo lietuvis A.Mockus, viskas kiek aprimo ir sostinė nusirito į penktąją vietą.

Tačiau ir dabar šalį drasko nesibaigiantys pilietiniai karai. Partizanai, ginkluoti iki dantų, slapstosi vaizdinguose nacionaliniuose parkuose ir tykoja žioplinėjančių turistų. Tad šioje šalyje būkite itin budrūs.

Irakietė šalia griūvėsių
© Corbis

Ne mažesnė "pokštautoja" Haičio respublika – viena iš pačių neturtingiausių, nestabiliausių pasaulio šalių. Ji nuolat kenčia nuo bado, stichinių nelaimių bei valstybinių perversmų. Be saiko gvelbti įkaitus, ypač svetimšalius – tradicinis Haičio nusikaltėlių užsiėmimas. Daugelis šalies miestų jų kontroliuojami, o policijos gausiai apgyvendintuose rajonuose beveik nesimato. Sunku surasti kur pavalgyti ar atsigerti. Tačiau nežiūrint pavojų, graži šalies gamta traukia turistus.

Moteris su vaiku. Haitis
© Corbis

Septintoje vietoje žiba Demokratinė Kongo respublika. Nuo II Pasaulinio karo laikų šioje šalyje iškeliavo į dausas daugiau nei 4 mln. žmonių. Trapi politinė padėtis Kongą sekina ir nuolat laiko ant pilietinio karo ribos.

Valdžios kariauna, palaikoma Angolos ir Zimbabvės, pliekiasi su sukilėliais iš Ugandos ir Ruandos. Didelė tikimybė papulti į kryžminę ugnį. Tad besigėrint džiunglėmis ir afrikietišku klimatu, svarbu išlaikyti savikontrolę ir budrumą.. Beje, AIDS – bene populiariausia liga šalyje.

Susprogęs automobilis Bogotoje
© Corbis

Meksika irgi ne rojus, kas myli saugumą ir patogumą. Ši šalis turistui siūlo vaizdingų gamtovaizdžių, skanaus maisto, juokingų skrybėlių ir patį didžiausią reitingą netyčinių nužudymų pasaulyje.

Prekyba narkotikais, kriminalinių bandų šėliojimai pakankamai malonią šalį paverčia pavojinga atvykėliui. Sostinėje kasdien pasmaugiama, pakariama, peršaunama apie 15 tūkst. žmonių. Tad, kas planuojate vykti, būkite pasirengę visokiems netikėtumams!

Afganistanas
© Corbis

Toliau žengia Pakistanas – šalis, kurioje nevaržomos karaliauja vietinės islamo ekstremistų grupuotės. Dažnos jų siejamos su garsiąja Al Qaeda. Netgi vietiniai politikai bei, atrodytų, nekaltos religinės mažumos kartkartėmis sudalyvauja vienokiose ar kitokiose pjautynėse.

Šioje šalyje nuolat prieš ką nors protestuojama, mitinguojama. Arčiau sienos su kaimyniniu Afganistanu siaučia teroristų grupuotės. Vykstant vertėtų viską kruopščiai apsvarstyti.

Medžiotojas
© Corbis

Sąrašą užbaigia Tailandas, žymus savo „bepročiais“ vairuotojais keliuose. Eismas čia nustatytas kairysis, bet tai nedraudžia 12 mln. baikerių važiuoti taip, kaip jiems norisi. Jie nesuka galvos nei dėl šviesoforų, nei dėl pėsčiųjų, kertančių gatvę kur tik jiems šauna.

Kasmet šalyje žūva apie 17 tūkst. eismo dalyvių. Daugiausia dėl miniomis zujančių motorolininkų ar šiek tiek padauginusių alkoholio vairuotojų. Dėl greičio viršijimo dažnai užlekiama, perlekiama, sutrypiama. Pastaruoju metu pagausėjo teroristinių aktų, išplito seksualiniai nusikaltimai. Vis dėlto ši šalis - ne Afganistanas, tad nepametant galvos čia galima saugiai paatostogauti.

Liepos mėnesio žurnale „Kelionės ir pramogos“skaitykite:

Po kalvotąją Žemaitiją
Užmiršta Tibeto karalystė
Apie sunkią ir turtingą lietuvių kelionę po Mustangą.
Balearai –buriuotojų rojus
Trys mėnesiai Zimbabvėje
Savaitgalis Čekijos uolynuose
Viena kelionė – trys pramogų parkai
Atostogų idėjos
Fotokonkursai

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Balčytis nepraranda vilties, bet jo sėkmė gali būti lemtinga socialdemokratams (25)

Socialdemokratas Zigmantas Balčytis , praėjusį pavasarį paskelbęs, kad atsisakys...

Parodė, ką valgo pacientai už 1,45 euro per dieną (1)

Sveikatos apsaugos ministerijos ( SAM ) atstovai tęsia patikros akcijas, per kurias tikrinamas...

Lietuvos biatlonininkai olimpinių žaidynių estafetėje finišo nepasiekė (36)

Pjongčango žiemos olimpinių žaidynių biatlono mišrioje estafetėje 2x6 km ir 2x7,5 km...

Rusijoje laidojami Sirijoje žuvę Putino samdiniai: pasigirdo skandalingas pareiškimas (36)

Rusijos kazokas Jevgenijus Šabajevas, ligoninėje lankęs sužeistus privačius karinės bendrovės...

Rygos viliotinis: Latvija siekia turėti jungtį su Rusija? (208)

Išskirtinis Latvijos politikų aktyvumas Baltarusijos atžvilgiu gali tapti trukdžiu įgyvendinant...

Valionis: mano pastabos supykdė Grybauskaitę (143)

Tuometinis užsienio reikalų ministras Antanas Valionis naujoje knygoje atmeta įtarimus, kad...

Sniegas Kauno gatves pavertė chaosu, miestą sukaustė spūstys (15)

Antradienio popietę iškritęs sniegas Kauno gatvėse sukėlė tikrą chaosą.

Markauskas pasakė, kas gali būti su ES parama (2)

Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas , pirmadienį dalyvavęs Žemės ūkio ir žuvininkystės...

Gydytoja pabrėžė, kada didžiausia tikimybė susirgti vėžiu – pataria, ko imtis (20)

„Kodėl krūties vėžys toks dažnas susirgimas tarp moterų?“ – šiuo klausimu pradedame...

Nerijus Mačiulis: kur „išmesti“ pinigus – nuomai ar būsto paskolai? (79)

Beveik visi anksčiau ar vėliau turime priimti sprendimą – pirkti nuosavą būstą ar jį...