Šį kartą įspūdingo dydžio roplius arenose keis grakščios didžiosios „katės“: jaguarai, leopardai, pumos, liūtai ir cirkuose ypatingai retai pasirodantys išdidūs Rusijos kurtai.

Cirko trupę šiemet papildė retų fizinių sugebėjimų artistai, žanrui neįprastą komišką įvaizdį pasirinkę akrobatai ir naujos kviestinės žvaigždės.

Visame pasaulyje žinomas „Auksinis“ Sankt Peterburgo cirkas garsėja netradicinėmis, unikaliomis kvapą gniaužiančiomis programomis, nuolat atnaujinama tarptautine talentingų ir profesionalių cirko artistų trupe.

Šiemet cirko gastrolių metu Lietuvos arenose artistinius sugebėjimus demonstruos grakščiausi bei pavojingiausi džiunglių ir savanų žvėrys: pumos, jaguarai, leopardai ir liūtai. Šio cirko dresuotojams pavyko surasti unikalią sistemą, kaip prakalbinti dresūrai sunkiai pasiduodančius išdidžiuosius kurtų veislės šunis. Net 10 Rusijos kurtų naujoje cirko programoje įrodys, jog gali kur kas daugiau nei nuolankiai vizginti uodegas.

„Aštrių pojūčių mėgėjus kviesime stebėti Afrikos liūtų programą. Plėšrių, nenuspėjamo elgesio žvėrių dresuotojai žiūrovams įrodys, jog išdidūs ir grėsmingi liūtai gali būti talentingi mokiniai. Kita didžiųjų „kačių“ grupė žavės gracija ir meile savo šeimininkams. Per ilgas gastroles tarp dresuotojų ir gyvūnų užsimezga ypatingas ryšys“, - apie keturkojus artistus pasakoja cirko programų autorius, režisierius ir prodiuseris Dmitrijus Zelceris.

Rimtus plėšrių gyvūnų numerius linksmomis natomis nuspalvins beždžionių šeimynėlė, mokysianti žiūrovus kavos gėrimo ceremonijos ir klounas Niko iš Didžiosios Britanijos.

Naujos programos žvaigždės – galiūnai broliai Romanovai, tapę kultinio Rusijos televizijos projekto „Minutė šlovės“ ("Минута славы") laureatais. Savo pasirodyme šie vyrai-kalnai atskleis ne tik turimos jėgos stiprumą, bet ir akrobatinius sugebėjimus.

Atlikdami įvairias figūras ant žemės, didžiulių gabaritų artistai paneigs mitą, kad negali būti lankstūs ir plastiški tarsi akrobatai. Broliai Romanovai pasiruošę nustebinti pasaulio galiūnų čempiono Žydrūno Savicko tautiečius ir pademonstruoti dar niekur nematytas šių stipruolių galimybes.

Naujoje „Auksinio“ cirko programoje – gimnastai ir akrobatai, lengvai ir elegantiškai atliekantys sunkiai suvokiamus 10-ojo laipsnio sudėtingumo triukus. Numeriai, kuriuos trupė parengė Lietuvos ir Latvijos publikai iš nuostabos verčia aikčioti net visko mačiusius cirko profesionalus.

Akrobatai ant milžiniškų dviračių, vadovaujami Vladimiro Zementovo, šiemet Lietuvoje pristatys savo programą, kuri 2010 metais Romoje pelnė didįjį prizą, o Kinijoje šio žanro artistai tapo tarptautinio komikų festivalio laureatais.

Nauja cirko programa „Rizikos imperija“ iš tiesų publikai suteiks kvapą gniaužiančių ir adrenalino pilnų akimirkų. Nuostabaus grožio oro gimnastės, po arenos stogu atliks baletinius „pa“, gimnastas iš Ukrainos Olegas Šeludiakovas privers patikėti neribotomis žmogaus kūno galimybėmis be jokių apsaugų nerdamas į cirko maniežą nuo paties lubų kupolo.

„Auksinis“ Sankt Peterburgo cirkas parengė visą puokštę staigmenų bei gerų emocijų ir mažiausiems žiūrovams. Cirko numerius lydės įspūdingas lazerių šou, arenos erdves užlies garsas, nuspalvins pirotechnikos efektai.

Specialiai šiam projektui organizatoriai į Lietuvą atgabena net du sunkvežimius šviesos, garso ir lazerių aparatūros.

„Auksinio“ Sankt Peterburgo cirko programai muziką kūrė garsus Rusijos žvaigždžių kalvės kompozitorius-aranžuotojas Pavelas Gavronovas, kuriantis dainų aranžuotes populiariam realybės šou „Fabrika Zviozd“. Šis kūrėjas taip pat dirba su žymiais Rusijos atlikėjais: Irina Alegrova, Nikolajum Baskovu, Taisija Povalij, Lolita bei kt.

Per 20 įvairių gyvūnų ir profesionalių užsienio cirko artistų trupę į Lietuvą ir Latviją atgabensiantis „Auksinis“ Sankt Peterburgo cirkas, surengs net 16 pasirodymų Lietuvoje ir Latvijoje.

Didžiausiuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Klaipėdoje, Kaune, Šiauliuose ir Panevėžyje cirko gastrolės vyks lapkričio 5- 21 dienomis. Nauja programa taip pat bus pristatyta ir Utenoje, Kėdainiuose bei Alytuje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt