aA
Nepigiai kainuojančias atostogas patikėjusi turizmo agentūrai „Titano vartai“ moteris iš kelionės grįžo ir be pinigų, ir su nuoskauda širdyje. Kruopščiai savo atostogas planavo ir didelė kelionių entuziastė tytuvėniškė (Kelmės r.) Regina Karašauskytė. Nusprendė šiemet aplankyti Izraelį ir Jordaniją.
Jeruzalė, Izraelis
Jeruzalė, Izraelis
© Corbis/Scanpix
Dabar yra daug firmų ir turizmo agentūrų, besirūpinančių mūsų poilsiu ir turistiniais maršrutais, todėl Regina ne vieną vakarą sakosi pralindėjusi internete, kol išsirinkusi tai, kas jai labiausiai tikę. Nepigiai kainuojančias atostogas ji nusprendė patikėti turizmo agentūrai „Titano vartai“.

R.Karašauskytė pasakoja, kad iš pradžių kelionė pasirodė būsianti net labai įspūdinga, nes prie lėktuvo trapo ji sutiko net ketvertą ankstesnių kelionių draugų, susiruošusių tuo pačiu maršrutu.

Tačiau pasiekus Šventąją žemę, keliauninkų veidai ėmę niauktis.

„Pirmiausia mus šokiravo tai, jog kur tik ėjome, visur buvome niukinami melstis. Su mūsų grupe vykęs senyvas kunigas, rodos, turėjo tik vienintelį rūpestį - kaip susitarti su mūsų kelyje pasitaikančiom bažnyčiom, kad jose galėtų aukoti šv. Mišias.

Ne, mūsų grupėje tikrai nebuvo bedievių, kategoriškai nusistačiusių prieš maldą, bet mes į tokius tolius leidomės ir tūkstančius už kelionę mokėjome ne dėl poterių. Kur kas pigiau pasimelsti namie.

Žinoma, mūsų niekas su bizūnu paskui kunigą melstis nevarė, bet ar daug džiaugsmo iš tokios kelionės, jei besimeldžiančiųjų tenka laukti autobuse ar reikia bandyti savarankiškai susiorientuoti svetimoje vietoje.

Kai grupės vadovė Teodora pakėlė atostogaujančiuosius nuo smėliuko prie Negyvosios jūros ir vėl ėmė skubinti į pamaldas, jie ėmė reikšti nepasitenkinimą“.

Išpažintys autobuse

Maža to, pasakojo Regina, autobuso gale buvusi įrengta improvizuota klausykla.

Kunigas, taręs „aš einu klausyti išpažinčių“, šmurkštelėdavo už užuolaidėle atitvertos autobuso dalies.

„Patikėkit, jausmas tikrai negeras. Aš tai pavadinčiau psichologiniu spaudimu. Mažai kas šiomis kunigo paslaugomis tesinaudojo, bet visi jautėmės prastai.

Atvažiavome į įdomią šalį, į kurią, ko gero, daugiau nebeatvyksime (pasaulis yra per didelis, kad antrą kartą grįžtumei į tą pačią vietą), riedėjome neregėtų vaizdų keliais, o mus tempia už širmos „spaviedotis“, tarsi visi baisiomis nuodėmėmis būtume apskretę.“

Regina guodėsi, jog visos žinios apie jos svajonių šalį buvo tik iš paties kunigo parašytos knygos, kurią, it kokį elementorių, kelionės metu skaitė jų kelionės vadovė.

„Mes, išvykdami į kelionę, žinojome, kad vykstame į trijų religijų šalį. Tačiau kelionėje apie jokias kitas religijas negalėjo būti nė kalbos. Ant mūsų netgi supykdavo, jei patys išdrįsdavome paklausti ko nors ne katalikiško ir ne iš kunigo knygutės.“

Keliautoja pasakoja, kad tik griežtai pareikalavus Panevėžio mokytojams, kurių grupėje buvo dvylika, jie buvę nuvežti į Holokausto muziejų.

R.Karašauskytė prisipažino, kad vieną dieną, netekę kantrybės ir gailėdami savęs dėl sumautos kelionės, ryžosi išsiaiškinti, kodėl jiems šitaip per visus galus brukami vienos religijos akcentai, o prieš visa kita užsimerkiama? Ir tuomet sužinojo, jog ši kelionė esanti... piligriminė.

„Nuo tokios naujienos daugelis praradome žadą, bet netrukus jau žinojome, jog į mūsų grupę suplakta viskas: ir piligrimai, ir šviečiamosios kelionės atstovai ir tokie kaip aš, norėję pamatyti, patirti kuo daugiau.

(Tokių kaip aš, beje, buvo dauguma, o piligrimų, pagal kurių programą mes buvome šokdinami, viso labo buvo tik šeši iš trisdešimties keliautojų).

Apie tai, kad mūsų grupė sudaryta iš visiškai skirtingų pomėgių ir poreikių žmonių , mes sužinojome tik kelionės metu kilus nepasitenkinimui. Iš anksto apie tai informuoti nebuvome.

Blogesnių nebūna

Regina su šleikštuliu prisimena ir savo nakvynę viename Jordanijos viešbučių Amane: jie negavo nei baltos patalynės, nei normalaus maisto, nes kunigas pasirūpino, kad visi keliauninkai penktadienį apsieitų be mėsos.

Tad ir tekę palesti vandenyje virtų ryžių. Viešbučio kambarys atrodė tarsi lindynė: lovos sulūžusios, spintos - be stalčių, šakutės lizdai, jungtukai - baisu prisiliesti. Regina rodė nuotraukas iš to viešbučio- dievaži, šiurpu.

Nemaloniai nuteikė ir autobuse vykusi rinkliava. Šiaip jau be rinkliavų kelionėse dažnai neapsieinama (niekas, anot Reginos, tam nebūtų ir prieštaravęs). Tačiau grupės vadovė tą darbą patikėjusi vienai keliauninkių ir nesikišusi netgi tuomet, kai prasidėję nesusipratimai.

„Negalima nutylėti ir dėl grįžimo atgal: kai atvažiavome į oro uostą Tel Avive, vadovė su mumis atsisveikino, tarsi nežinotų, kokios sudėtingos šiame oro uoste yra bagažo tikrinimo procedūros, kaip sunku, kai nemoki kalbos.

Nei rusų, nei vokiečių kalbomis, kuriomis kalbu, nepajėgiau išaiškinti bagažo tikrintojui, kodėl vežuosi vyno, nors rodžiau jų šalies prekės įsigijimo čekį, kodėl mano lagaminas atsivežtas iš Lietuvos, o ne pirktas Izraelyje? Laimė, grupėje buvo žmonių, galinčių susikalbėti tuo metu reikalinga kalba. Pagaliau pas vadovę liko ir visi grupės draudimai.

Vienas kitam pavertėjaudami, patarinėdami, pasitardami keliavome toliau. Juk mūsų lėktuvas buvo netgi ne tiesioginis, tad nerimo - per akis.“

„Titano vartai“ užrakinti

Ilgai lauktos, išsvajotos atostogos nuėjo šuniui ant uodegos. Už agentūrai sumokėtus tūkstančius keliauninkė Regina sakosi patyrusi tik neigiamų emocijų.

Kodėl taip atsitiko, bandėme aiškintis pačiuose „Titano vartuose“. Tik šie net po pakartotinių prašymų mums labai ilgai neatsivėrė. Galop vis dėlto gavome agentūros direktorės Teodoros Dilkienės atsiliepimą į čia pareikštus priekaištus.

Sužinojome, kad šioje kelionėje turistus, kaip ir per visas iki tol buvusias penkias, lydėjusi pati direktorė.

„Ši kelionė buvo šviečiamoji, todėl labai atsakingai buvo ruošiama. (...) Atsakingai turiu pastebėti, jog kelionė vyko sklandžiai, išskyrus nakvynę viešbutyje Amane. Mūsų agentūra pareiškė pretenzijas iki šiol nepriekaištingai dirbusiems mūsų partneriams Izraelyje agentūrai „Flayng carpet“, kuri rūpinasi visu mūsų buvusių ir būsimų kelionių aptarnavimu.“

Direktorė T.Dilkienė tikino, kad kunigas „atsakingai ruošėsi pakalbėti visomis programoje nurodytomis temomis“ ir kad jis esąs didelis Šventosios žemės žinovas.

Direktorė pripažino, jog grįžti į Lietuvą turistams išties tekę vieniems, bet ji jiems išaiškinusi persėdimo iš lėktuvo į lėktuvą procedūras.

Pripažino direktorė ir buvus rinkliavas, kuriomis užsiimti ji pati neturėjusi juridinių įgaliojimų. Direktorė mano, jog „skirtingai negu turistai, agentūra negali pasirinkti keliautojų, todėl ir susirinko skirtingų požiūrių žmonės“ . Ir palinkėjo ateityje nevykti į kelionę, agentūroje neišsiaiškinus jos paskirties.

Tačiau mūsų skaitytoja R.Karašauskytė vis tiek sako nesuprantanti, kodėl dėl šešių piligrimų visa kelionė tapo piligriminė? Ir ar ne pati agentūra turėjusi pasirūpinti, kad žmonės nebūtų klaidinami?

Jei kelionė buvo šviečiamoji ir buvo įvykdyta visa programa, kodėl ja nepatenkinti liko patys mokytojai? Patį direktorė viename sakinyje rašo, kad ši kelionė - piligriminė, o kitame – šviečiamoji.

Jei jau pati agentūros vadovė nesusigaudo, kokia iš tiesų buvo toji kelionė, ką tuomet daryti vargšui turistui? Viskas baigiasi tuo, kad grįžti ir be pinigų, ir jausdama kartėlį, - sakė R.Karašauskytė.

„Valstiečių laikraštis“
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
1.0000

Pratęsiamas didelio susidomėjimo sulaukęs projektas „Surink Lietuvą“: ne visi geri dalykai turi greitai baigtis

„Ar tikrai viskas baigsis liepos 12 dieną?“, „Ar verta pradėti?“ tokie ir panašūs...

20 šalių per metus aplankęs ir pasaulį apkeliauti ketinantis lietuvis pasidalijo patarimais, kaip žvejoti pigius skrydžius (20)

Praėjusiais metais prodiuseris ir aistringas keliautojas Mantas Bertulis užsienyje praleido 120...

Romantiškas skrydis Valentino dienos proga: kokios kryptys siūlomos iš Lietuvos (12)

Išsiilgusiems romantikos ir mėgstantiems keliauti, Valentino dienos savaitgalis gali tapti puikia...

Koronavirusui plintant už Kinijos ribų sudarė karščiausių Europos oro uostų žemėlapį (23)

Koronavirusui vis aktyviau plintant už Kinijos ribų, akivaizdu, kad karščiausi taškai Europoje...

Pristatytas pirmasis šalyje pirčių žemėlapis (3)

Lietuviams pirtis yra ne ką mažiau šventas reikalas nei suomiams. O ką jau kalbėti apie Lietuvos...

Top naujienos

Sporto klubo, kuriame buvo sumuštas 12-metis, versija: jam sportuoti patiko, o skriaudikas nubaustas (119)

„Pasak mamos, vaikui pati treniruotė patiko ir pasveikęs žada atvykti sportuoti į mūsų...

Suskaičiavo vėlavusius „Eurovizijos“ žiūrovų balsus: tapo aišku, ar jie keičia laimėtoją (181)

Vasario 17 d. LRT kartu su audito įmone „ Grant Thornton Baltic “ perskaičiavo nacionalinės...

Vainienė: turime leisti verslui klysti, bet verslas turi žinoti kiekvienos klaidos kainą (86)

Pastaruoju metu verslo įmonės įsivelia į labai skandalingus įvykius: nuotekos Kuršių mariose,...

Sukrečianti šeimos drama detaliai mėsinėjama Sobčak pokalbių laidoje: dalyviai gūžiasi (62)

Nuo 2018-ųjų liepos Aurelija Dunduk dažnai sėdėjo nutvieksta ryškių Rusijos televizijų...

Orai: vėjas pamažu rims, temperatūra nemažės (6)

Artimiausią naktį dangų dengs nepastovus debesuotumas. Kai kur, daugiausia šiaurės vakariniuose...

Virgilijus Čepaitis

Trečdalis gyvenimo: nuo 1991-ųjų lapkričio iki dabar

Likimas lėmė , kad esu tarp tų, kurie balsavo už valstybės, leidžiančios žmonėms gimti...

Nė cento iš „Ryto“ neėmęs Kleiza kitur nesidairo: čia prakariauta daug karų – gaila, kad taip pasibaigė laida „Krepšinio zona“ (32)

„Ryto“ krepšininkams nepavyko išlaikyti Karaliaus Mindaugo taurės Vilniuje, tačiau net ir...

Vairuotoja tiek prisigėrė, kad neišsiteko plačiame Savanorių prospekte (39)

Pirmadienio vakarą, apie 20.30 val., Vilniuje, Savanorių pr., girta moteris, vairavusi automobilį...

Pigesni skrydžiai lietuvius vilioja į Austriją: įdomiausių Vienos muziejų apžvalga (19)

Austrijos sostinė išpuoselėta, imperatoriškai papuošta, o pasivaikščiojimas po Vieną...

Jurbarke, liūdnai pagarsėjusiame sporto klube, žiauriai sumuštas 12-metis (295)

Jurbarke , kovos menų klube „Pantera“ , žiauriai sumuštas dvylikos metų berniukas. Tai tas...

|Maža didelių žinių kaina