Natūralu, kad žmonės domisi profesijomis, apie kurias mažai ką žino. Ypač tomis, kurios, viena vertus, yra viešos, kita vertus, yra apipintos mitais, stereotipais ir anekdotais. Viena tokių – stiuardesės arba skrydžių palydovės profesija, rašo DELFI.ee.
© Shutterstock nuotr.

„Business Insider“ straipsnio herojė papasakos ne apie standartinius klausimus (pavyzdžiui, „kaip jus paskiria konkretiems reisams?“ ar „kiek garsenybių jūs matėte?“. Ji papasakos apie gerokai kvailesnius klausimus. Taigi, žodis stiuardesei.

1. Ar tikrai niekada nebūnate namuose?

Pašnekovė teigia, kad tai dažniausias jai užduodamas klausimas. „Turbūt žmonės taip galvoja dėl mano darbo pobūdžio. Tačiau, nors man ir tenka daug keliauti, ant sofos savo namuose aš guliu turbūt kur kas daugiau, nei biurų darbuotojai iš kategorijos „nuo aštuonių iki penkių“. Stiuardesė pasakoja, kad per mėnesį lėktuvuose praleidžia vidutiniškai 70-80 valandų. Todėl ji užtikrina, kad namuose tikrai būna.

2. Kas keisčiausio yra nutikę lėktuve?

„Nėra tokio atsakymo į šį klausimą, kuris tenkintų visus ir visada. Kai kažkas žiūri į tave plačiai atsimerkęs ir laukdamas kvapą gniaužiančio trilerio, kažin ar jį nudžiugins pasakojimas, kaip kartą ant manęs atsirūgo kūdikis. Jų vaizduotei neturiu ką priešpastatyti, todėl ši kova pralošta dar prieš jai prasidedant“, - tikina pašnekovė.

3. Kaip man jus vadinti?

Pašnekovė tikina, kad šiuo atveju jai nėra jokio skirtumo. „Ne vieną ir ne du kartus mačiau, kaip žmonės kankinasi nežinodami, kaip į mane kreiptis. Netenku kantrybės, kai jie pradeda klausinėti „Ar galiu jus vadinti skrydžio palydove?“ arba „Juk jums nepatinka, kai esate vadinamos stiuardesėmis, tiesa?“. Iš tikrųjų, netiesa. Man visiškai vienodai ir gaila, kad normalų pokalbį nutraukia štai tokios nesmagios akimirkos“, - sako stiuardesė.


4. Ar tiesa, kad egzistuoja „Mile high club“?

Pašnekovė tikina, kad sulaukus klausimo apie kūniškų malonumų vienos mylios aukštyje mėgėjų klubo egzistavimą jai labiausiai patinka konfidencialus tonas – lyg nuo jos atsakymo priklausys, ar jiems pavyks išgauti didžiąją paslaptį. „Nenoriu nuvilti, Tačiau per tuos trejus metus, kiek dirbu, niekada nieko panašaus nemačiau ir negirdėjau apie tokius dalykus iš kolegų. Panašu, kad tai labiau primena filmo siužetą, nei realias istorijas. Kalbant atvirai, jeigu jūs į reiso pabaigą išvystumėte tuos tualetus, kuriuose neva smaginasi „klubo nariai“, taip pat suabejotumėte apie tokios „slaptos bendrijos“ egzistavimą.

5. Mano dėdės draugo dukra taip pat dirba stiuardese, ar atsitiktinai jos nepažįstate?

„Manau, kad puiku, jog žmonės taip nuoširdžiai džiaugiasi kai jiems atsakau, kad aš ją pažįstu. Malonu, kai jie sako, kad esu pirma jų pažįstama stiuardesė. Tačiau tokių kaip aš yra tūkstančiai visame pasaulyje, mes dirbame šimtuose skirtingų aviakompanijų. Taigi, greičiausiai aš jūsų dėdės draugo dukros nepažįstu“, - atsako pašnekovė.

6. Ar kiekviename mieste turite draugą?

Stiuardesė svarsto, kad jai turbūt derėtų įsižeisti išgirdus tokį klausimą, tačiau jis užduodamas taip dažnai, kad jau nustojo ją erzinti. „Ne, aš vaikino kiekviename mieste neturiu, savo laiką skiriu naujo miesto ar šalies pažinimui, nes man, kaip ir daugumai stiuardesių, patinka keliauti. Taigi, jūs mane greičiau sutiksite artimiausios bažnyčios bokšte, nei bare, siurbčiojančią kokteilius ir laukiančią kokio nors užsienietes stiuardeses medžiojančio vaikino“, - sako skrydžių palydovė.

7. Ar jūs apskritai turite tikrą darbą?

Pašnekovė neslepia, kad šio klausimo taip pat sulaukė. Ji tikina nesuprantanti, kodėl darbas su stabiliu atlyginimu ir priedais kartu su žmonėmis, kurie atsidavę savo profesijai, nėra laikomas „tikru darbu“. „Mane šis klausimas erzina, nes menkina visas tas įdėtas pastangas ir meilę, kurią jaučiu šiam darbui. Mano darbas yra toks pats darbas, kaip ir bet kuris kitas“, - sako ji.


8. Ar svajojate susitikinėti su pilotu?

Tai pats dažniausias klausimas, kurį uždavė visais laikais ir visų tautų keleiviai. „Taip, žinoma – mano gyvenimo tikslas yra pasigauti pilotą, su juo susitikinėti, o paskui už jo ištekėti. Taip aš pasieksiu viską, ko tik norėjau šiame gyvenime. Tai ir yra tikroji priežastis, kodėl pasirinkau šią profesiją, - ironizuoja pašnekovė. - Tik visa tai yra netiesa. Galiu susitikinėti su pilotu, galiu ir nesusitikinėti – jis toks pats vyras, kaip bet kuris kitas. Tai panašiai tas pats, kaip klausti medicinos seselę, ar ji savo darbe siekia įsitempti gydytoją į lovą. Žinoma, aš pažįstu kolegių, kurios susitikinėja su pilotais, tačiau dauguma mūsų darbo ir asmeninio gyvenimo nepainioja“.

Pašnekovė tikina, kad šie klausimai iš tiesų jos neerzina, nes ir pačiai ne kartą teko paklausti kitų sričių profesionalų ne ką protingiau. Vis dėlto, ji pataria kitą kartą, kai norėsite pabendrauti su stiuardesėmis, pasiteirauti jų apie kažką įdomesnio. Pavyzdžiui, kur geriausi mėsainiai Honkonge ir kur Meksikoje vietiniai geria tekilą. „Jūs nustebsite, kiek daug įdomaus ir naudingo tokiu būdu galima sužinoti“, - reziumuoja pašnekovė.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Balsavimas: išrinkite gražiausią salą Lietuvoje (11)

Naujienų portale DELFI vyksta unikalus projektas: „ 100 žingsnių per Lietuvą “, kurio metu...

Išrinkite, kuri Lietuvos sala yra pati įspūdingiausia (17)

Naujienų portale DELFI vyksta unikalus projektas: „ 100 žingsnių per Lietuvą “, kurio metu...

„Ryanair“ streiko metu keleiviai liko ir be skrydžio, ir be pinigų (2)

Patikimumas ir puiki reputacija – tai vertybės, kurios oro linijoms padeda užpildyti lėktuvų...

Svetur atostogauti susiruošusiems lietuviams sukurta paskyra apie vėluojančius skrydžius (2)

Reaguodamas į šią vasarą vis opesnę lėktuvų vėlavimų problemą bei siekdamas apsaugoti savo...

Naujos rankinio bagažo taisyklės JK: skaičiuos ne tik skysčius, bet ir miltelius (7)

Miltelinio pagrindo turinys, toks kaip makiažas, kava ar prieskoniai greit bus uždrausti visuose...

Top naujienos

Vienintelė tokia Lietuvoje: bažnyčios rūsyje laukia šiurpi akistata su mirtimi (6)

Liškiava – senas dzūkų kaimelis, kuris rašytiniuose šaltiniuose minimas dar nuo XI a....

Feisbuke plinta siūlymai, kaip užsidirbti iš „Maxima“ kortelės (51)

„Pinigai grįžta perkant“, – džiaugsmingai skelbia viena feisbuko grupė. Joje visi norintys...

Charkoviečiai pageidauja pasiskolinti mūsų prezidentę: jos reikia Ukrainai (413)

Prieš lankantis pusantro milijono gyventojų turinčiame, antrame pagal dydį Ukrainos mieste...

Trumpas po susitikimo su Putinu: aš manau, kad dabar mes einame teisingu keliu (1213)

Pirmadienį Helsinkyje susitiko JAV ir Rusijos vadovai. Tai buvo pirmasis dvišalis Donaldo...

Neringa Venckienė vėl sulaukė palaikymo: iš Lietuvos – laiškas JAV teismui (312)

Ketvirtadienį, liepos 12 d., Jungtinių Amerikos Valstijų teismas paskelbė, kad Neringos...

Futbolo taktikos evoliucija: kodėl Kroatija pasaulio čempionate buvo balta varna? (3)

Kroatija nusipelnė neutralių gerbėjų simpatijų, bet ji nediktuoja globalių madų. Taip mano...

Lietuvos aukštuomenė parodė elegancijos ir gero skonio pavyzdį (137)

Tradiciškai liepos 14-ąją Turniškėse esančioje Prancūzijos rezidencijoje paminėta Bastilijos...

Gydytojai įspėja dėl naujos sparčiai lytiniu keliu plintančios ligos (71)

Gydytojai perspėja, kad kol kas mažai žinoma lytiniu keliu plintanti liga Mycoplasma genitalium...

Skulptorius Vladas Kančauskas: naujas Druskininkų ženklas – mano darbo plagiatas (64)

Vos spėjo Druskininkų kurortas papuošti žiedinę sankryžą prie įvažiavimo iš Merkinės...

Maradona atskleidė savo planus Breste: statys gigantišką „Paukščių tako“ stadioną (10)

Girgždančiu ir kiek nuvargusiu balsu, ramiai rinkdamas žodžius futbolo legenda atskleidė...