aA
Atsibodo didmiesčiai? Jums atrodo, kad jau matėte gražiausius Europos miestus ir Jums sukelti įspūdį sunku? Viduramžių bažnyčios, grįstos gatvelės ir nesibaigiančios alyvmedžių giraitės – šie maži Europos miesteliai padės atrasti šalies sielą.
Telčas, Čekija
Telčas, Čekija
© Vida Press

Taip pat skaitykite: Kuriose šalyse geriausia ir blogiausia gimti

arba: 10 ypatingų Senojo žemyno kampelių

Sekite Perpasaulį.lt naujienas Facebooke! Tapkite mūsų gerbėju ir naudingas žinias keliaujantiesiems bei naujausius keliautojams aktualius įvykius sužinokite pirmi!

Tokia patirtis gali atitikti daugelio lūkesčius. Kaip teigia rašytoja Sylvie Bigar, kuri aplankė šias slaptas vieteles tam, kad išrinktų geriausias, „mažas miestelis siūlo nuotykį, naujumą, grožį bei istorijos dvelksmą. Žinant, kad kai kurie iš šių brangakmenių čia jau taip ilgai, bet dar nebuvo „atrasti“, apramina sielą ir sukelia taikumo jausmą.

1. Anglija: Lavenham

Lavenham Suffolk tikriausiai gražiausias Anglijos miestelis, galintis pasigirti 300 paveldo namų, o pagrindinė gatvė pilna antikvarinių parduotuvėlių ir arbatos namų (kur patiekiami blyneliai ir grietininis kremas), patenkančių į nykstančių Anglijos kaimų sąrašą. Sarah Towsend – buvusi nuostabaus Palazzo Terranova Umbrijoje savininkė, buvo taip pakerėta šios vietovės, kad atidarė čia mažą užeigą šalia Buxhall.

Gyventojų skaičius: 1 760

Kaip čia patekti: Traukiniai iš Londono Liverpulio gatvės stoties į Stoumarketą, kuris nutolęs nuo Londono apie 22 kilometrus, išvyksta keletą kartų per dieną

Lavenham
Lavenham
© Shutterstock nuotr.

2. Italija: Norcia

Šioje Rytų Umbrijos citadelėje išlikusios meistrų kulinarijos tradicijos. Pecorino sūris brandinamas dvejus metus, ištreniruoti šunys ieško juodųjų triufelių miškuose, o medus renkamas iš lauko gėlių. Tačiau ši vietovė žymi dėl šernienos.

Istoriniame centre, prieskoniais pagardinto laukinių kiaulių saliamio aromatas jaučiamas mašinų neužkimštose gatvėse. Prieš parduotuves iškabinti vytintos mėsos gabalai, kuriuos parduotuvių savininkai meistriškai pjausto per 800 metų ištobulintais metodais. Paprašykite jų atpjauti gabalėlį ir atsivežkite jį į Piazza San Benedetto, kur kaimo gyventojai pavasarį švenčia Šv. Benedikto festivalį.

Gyventojų skaičius: 5 000

Kaip čia patekti: Norcia nutolusi 111 kilometrų į šiaurės rytus nuo Romos.

Norcia
Norcia
© Shutterstock nuotr.

3. Airija: Roundstone

Niekur nėra skanesnių gervuogių už surinktas tarp vingiuojančių Roundstone keliukų. Tačiau ir nemėgstantys uogų atras priežasčių pamėgti šį XIX amžiaus kaimelį. Užkopkite ant Errisbeg kalvos, nuo kurios atsiveria puikus vaizdas į dvyliką kalnų Konemara nacionaliniame parke, kylančių virš plačių pelkynų.

Lyjant (o Airijoje lyja dažnai) užsukite į „Malachy Kearns’s” parduotuvę, kurioje parduodami airiški būgnai, ar drabužius išsidžiovinkite „O‘Dowds“ bare prie židinio su „Guinness“ alaus pinta bei airiško viskio stikliuku.

Gyventojų skaičius: 239

Kaip čia patekti: 122 kilometrų nuo Galvėjaus.

Roundstone
Roundstone
© Shutterstock nuotr.

4. Prancūzija: Chassignolles

Prieš trejus metus Harry Lesteris (buvęs Londono „Anchor & Hope” užkandinės virtuvės šefas ir savininkas) ir jo partneris Ali Johnsonas nukreipė savo žvilgsnius į Prancūzijos Overnė regioną bei nusipirko akmeninę užeigą mažame Chassignolles kaimelyje, džiuginančiame žaliais neveikiančiais vulkanais ir vingiuojančiais upeliais, turinčiais gydomųjų savybių.

Atkurtoje užeigoje svečiai pro langus žvelgia į XII amžiaus romaninio stiliaus bažnyčią, o H. Lesteris veda kiaulių skerdimo kursus, kas privilioja dar daugiau miestiečių į kaimą.

Gyventojų skaičius: 86

Kaip čia patekti: Chassignolles įsikūręs pusiaukelėje tarp Clemont-Ferrando ir Le Puy-en-Velay.

5. Graikija: Folegandras

Nesuklyskite – ši rami vietelė Cyclades neturi nieko bendra su kaimynine Santorinio sala: čia nėra didesnių nei dviejų aukštų namų, jokių kruizinių laivų uoste, butikų ar prašmatnių restoranų. Vietoje to, šioje atokioje saloje Egėjo jūroje bangos atsimuša į žvyruotus paplūdimius, ant kalvų tupi žuvėdros, o seną medinį malūną suka sūrus brizas. Tai žavingai tyli vieta tiems, kas pavargo nuo Graikijos perpildytų kurortų.

Folegandras
Folegandras
© Shutterstock nuotr.

Gyventojų skaičius: 700

Kaip čia patekti: Atskriskite į Santorinio salą, keltu arba laivu su povandeniniais sparnais persikelkite iš Piraeus, kuris yra visai šalia Atėnų.

6. Šveicarija: Giornico

Itališkai kalbančio Ticino kantono pietinėje Šveicarijos dalyje žavesys slypi tame, kad laikas čia tiesiog sustoja. Tam, kad pilnai įvertintumėte šią vietą, važiuokite 56 kilometrus nuo populiariųjų kurortų prie Lokarno ir Asconos ežerų, pasukite link Giomico – XIV amžiaus akmeninių liekanų, pasislėpusių šiek tiek atokiau nuo pagrindinės gatvės.

Nusileiskite į slėnį ir pasiekite mažą upeliūkštį, per kurį nutiesti du akmeniniai tiltai. Šeimų valdomi restoranai šiame regione vadinami „grotte”. Geriausiame jų – Grotto dei due Ponti – tiekiami patiekalai, vienas kurių – „spezzalino” (mėsos troškinys) su kukurūzų koše ir rūgščiu vietiniu Merlot vynu.

Gyventojų skaičius: 889

Kaip čia patekti: nuo Asconos ir Locarno kurortinių miestelių prie ežero 50 min. kelio į šiaurę A13 ir N2 keliais.

7. Ispanija: Getaria

Nuo San Sebastiano nutolęs tik 24 km, šalia uosto esantis baskų kaimelis – dar viena nuošali Ispanijos vietelė. Šis uostas žinomas tik dėl jūros gėrybių – kalmarų ir otų, traukiamų iš Biskajos įlankos, o tada kepamų „a la plancha”.

Ypatingi būna šeštadienio ir sekmadienio pietūs, kai šviesiais vasariškais kašmyro rūbais bei baltapadžiais batais pasidabinę vietiniai susirenka išskirtinai ispaniškam pasimėgavimui maistu ir baltuoju Rioja vynui be jokios skubos.

Getaria
Getaria
© Shutterstock nuotr.

Gyventojų skaičius: 2 600

Kaip čia patekti: Gateria nutolusi nuo San Sebastiano 24 km į vakarus.

8. Portugalija: Marvao

Yra daug fortų ant kalnų šlaitų, tačiau Marvao – jų visų karalius. Įsikūręs pietrytinėje Portugalijos regiono Alentežo dalyje, šis miestelis išsidėstęs apie maurų pilį, kuri buvo sukrikščioninta XIII amžiuje. Šis akmeninis raudonų stogų namų ir vienuolynų kompleksas stūkso ant akmenuotos kalvos viršūnės ir nusidriekia vingiuotomis gatvelėmis į rytus.

Gyventojų skaičius: 159

Kaip čia patekti: automobiliu iš Lisabonos.

9. Nyderlandai: Terschelling

Nuo Amsterdamo nutolusi 137 km bei Vileland (Amsterdamo gyventojų vadinamo „Vli-biza“) šiaurės rytuose, 29 km ilgio Terchelling sala – rojus keliautojams, trokštantiems ramybėje skendinčių smėlingų ruožų vietoje didžiulių paplūdimio klubų žemyninėje šalies dalyje. Čia XIX a. vilos stačiais stogais bei medžio lentomis apkalti namai apšviesti Brandaris švyturio – seniausio išlikusio švyturio Nyderlanduose (pastatyto 1594 m.).

Terschelling
Terschelling
© Shutterstock nuotr.

Kai ima temti, vasaros mėnesiais tai būna apie vidurnaktį, vietiniai iki vėlumos užsisėdi bistro šalia uosto, kur geria „Jupiler” alų už savo išskirtinai sėkmingą gyvenimą.

Gyventojų skaičius: 4 702

Kaip čia atvykti: Nuo kovo iki lapkričio mėn. keltai kursuoja kasdien iš Harlingeno ir Vlieland.

10. Danija: Tisvildeleje

Kelionė traukiniu iš Kopenhagos į Tisvildeleje – tai lyg 80 min. turas kiekvienam atvykstančiam į Daniją pro priemiesčius, žaliuojančias kaimo vietoves bei miškus. Kelionė šito verta – ant Kategato sąsiaurio kranto įsikūręs tylus pajūrio kaimelis su šiaudais dengtais kotedžais, išsidėsčiusiais palei smėlio kopas pajūryje.

Tiems, kas galvoja, kad Danijoje nėra įsimintinų pajūrio vietų, reikėtų apsilankyti šioje saulėtoje vietoje, kuri neabejotinai pakeis jų nuomonę.

Gyventojų skaičius: 1 847

Kaip čia atvykti: įsėskite į priemiestinį traukinį iš Kopenhagos ir persėskite Hileroide.

11. Švedija: Arild

Arild
Arild
© Shutterstock nuotr.

Nors Švedijoje yra daugybė gamtos grožybių, žvejų kaimelis pietvakarių Švedijos pusiasalyje iš tiesų sukurtas žmogaus rankos. 1980 m. dailininkas Larsas Vilksas ėmėsi kalti į krantą išmestus medžius bei krauti juos prieplaukoje ant kalvos šlaito, jis netgi paskelbė šią vietą nepriklausoma Ladonijos valstybe.

Po to, kai policija pamėgino išardyti jo darbą, menininkai Christo ir Joseph Beuysai stojo ginti šios konstrukcijos. Šiandieną atvira meno paroda, gauvusi pavadinimą „Nimis“, - tai skandinaviška Los Andželo „Watts Towers“ versija. 91 m virš žemės iškilęs tunelių labirintas ir beveik 14 m aukščio laipiojimo bokštai atrodo kaip alternatyvioji visata bebaimiams tyrėjams.

Gyventojų skaičius: 537

Kaip čia patekti: dvi valandas trunkanti kelionė automobiliu bei persikėlimas keltu iš Kopenhagos.

12. Islandija: Hellnar

Nors žvejų pašiūrių liekanos, kurias pastatė XI a. Hellnar gyventojai, ir gali priminti, kad šis miestelis nepasikeitė nuo tada, kai atvyko vikingai, tam tikra prasme, tai vienas moderniausių Islandijos kaimelių. Saujelė vietos gyventojų – visi jie smulkūs žvejai – bendrai atsidavę aplinkos apsaugai.

Namai ir fermos Hellinar, įsikūrusios tolimajame pusiasalio kampelyje priešais 1402 m aukščio Snaefellsjökull ledkalnį, šildomi ekologiška hidroelektrinių energija, o Hellinar viešbutis tapo pirmąja svečių priėmimo vieta šalyje, gavusia „Green Globe“ ekologiškos pusiausvyros išlaikymo sertifikavimo sistemos sertifikatą.

Gyventojų skaičius: 8

Kaip čia patekti: skriskite iš Keblaviko tarptautinio oro uosto bei važiuokite automobiliu 3,5 val. iki Hellnar.

www.perpasauli.lt
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Kelionių „medžiotoja“ papasakojo, kur galima saugiai praleisti vaikų atostogas (32)

Vieni žmonės „medžioja“ akcijas migruodami po parduotuves, o aš „medžioju“ keliones....

Avialinijų bendrovė siūlo papietauti stovinčiame lėktuve (3)

Singapūro gyventojai turi progą papietauti pagrindiniame miesto oro uoste stovinčiame lėktuve „...

Estijos ir Latvijos turistų tyrimas: keliauti motyvuoja noras ištrūkti iš pažįstamos aplinkos

Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“ liepos – rugpjūčio mėnesiais...

Keleiviai, kurių skrydžiai neįvyko, susiduria su oro linijų abejingumu: kaip nepatekti į spąstus? (11)

Tam, kad būtų išvengta masinių kelionių organizatorių ar oro vežėjų bankrotų koronaviruso...

Svarbu keliaujantiems po Europą: sukurtas nuolat atnaujinamas žemėlapis, kuris padės planuoti keliones į saugius regionus (3)

Nuo spalio 13 d. dėl COVID-19 pandemijos Europos Sąjungos šalys ėmė taikyti Europos Tarybos...

Top naujienos

„Valstiečių“ palikimas konservatoriams: abejotina koronaviruso statistika ir gyvenimas „kaip bomba“ (606)

Dieną po rinkimų rinkėjų kelialapį į opoziciją gavusi „valstiečių“ Vyriausybė suskubo...

Mokesčių pakeitimai 2021 metais: perskaičiuota NT vertė, didesni akcizai, naikinama PVM lengvata įtakos turės ir „Brexit“ (144)

Kitų metų valstybės biudžete nenumatoma naujų pakeitimų mokesčių sistemoje, tačiau nuo sausio...

SAM: vietiniai karantinai įvedami dar aštuoniose savivaldybėse karantinuotose vietovėse - speciali kaukių dėvėjimo tvarka (3)

Atsižvelgiant į blogėjančią epidemiologinę situaciją šalyje, nuo 2020 m. spalio 28 d. 00:00...

Europoje dėl koronaviruso daugėja įtampos ženklų: perspėja, kad sistema gali nebeatlaikyti jau lapkričio pradžioje (14)

Europai ruošiantis koronaviruso atvejų antplūdžiui ligoninėse, valdžios institucijos neslepia...

Sejonienė: gavusi pasiūlymą užimti sveikatos apsaugos ministrės postą – svarstyčiau

Kaip viena iš galimų kandidačių į sveikatos apsaugos ministrus minima su konservatoriais į...

Startuolio Jungtinėje Karalystėje tikslas – uždirbti iš energijos saugojimo galimybių (3)

„ Tesla Inc.“ akumuliatoriams pirmą kartą subalansavus pasiūlą ir paklausą Jungtinės...

Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija aptars koronaviruso epidemiologinę situaciją (44)

Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija antradienį nuotoliniu būdu aptars koronaviruso...

Kšištofui Lavrinovičiui prireikė skubios medikų pagalbos: padėjusiam chirurgui iš jaudulio spurdėjo širdis (101)

Šis savaitgalis krepšininkui Kšištofui Lavrinovičiui (40) baigėsi skausminga nelaime....

Arūnas Spraunius | D+ nariams

Globalizacijos mama Amerika pralaimi, užtat išlošia imitatorė ir vagišė Kinija

Spalio 7-ąją JAV vidaus saugumo ministro pareigas einantis Chadas F. Wolfas Ministerijos interneto...

Mirė vos 38-erių sulaukęs Brunėjaus princas Azimas, mėgęs leisti laiką garsenybių draugijoje: šeima paviešino laidotuvių akimirkas (14)

Brunėjaus vyriausybė patvirtino žinią apie princo Azimo, Brunėjaus sultono sūnaus, mirtį....

|Maža didelių žinių kaina