Kelionių ekspertė Aušra Vickienė dalijasi pastebėjimais apie pasikeitusius keliavimo įpročius pandeminiu laikotarpiu bei kuo patraukli Turkija rudenį, kokias išskirtines pramogas gali pasiūlyti atostogautojams, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Pasikeitė kelionių planavimo įpročiai

„Ne paslaptis, kad pandemija pakeitė mūsų keliavimo įpročius. Iki pandemijos šeimos keliones į Turkiją planuodavo pusmečiui ar net metams į priekį. Šiandien keliaujant į skirtingas šalis skiriasi testavimo, saviizoliacijos reikalavimai, atsiranda pokyčių, susijusių su viruso atmainomis, bei kitos kintančios sąlygos. Nors yra galimybė iš anksto suplanuotas keliones keisti, perkelti vėlesnei datai, dalis klientų vis dėlto linkę pirkti paskutinę minutę“ – pastebi „Coral Travel Lithuania“ krypties vadovė Aušra Vickienė.

Pasak A. Vickienės, COVID-19 piko metu daugelis keliautojų nenorėjo rizikuoti ir nepirko kelionių iš anksto: laukė stabilesnių aplinkybių, pandemijos suvaldymo, vakcinų patvirtinimo. Ypač nepatogumų kėlė ilga saviizoliacijos trukmė grįžus iš atostogų, kuri galėjo trukti net ilgiau nei pati kelionė.

„Šiuo metu atsiradus aiškesnei ir stabilesnei keliavimo informacijai, įsigalėjus vakcinavimo ir testavimo tvarkai, poilsiautojai išdrąsėjo ir vis dažniau renkasi atostogauti Turkijoje ne tik spontaniškai, bet ir planuojant keliones iš anksto“, – teigia A. Vickienė.

Šiuo metu sąlygos planuotis kelionę iš anksto – ypač palankios. Planuojant atostogas į priekį keliautojai gali pasinaudoti įvairiomis lanksčiomis kelionių pirkimų, keitimų sąlygomis, todėl jaučiasi saugiau ir drąsiau lyginant su pirmąja COVID-19 banga.

„Įvairių kelionių organizatorių lankstumas skiriasi, tačiau vienų ar kitų garantijų gausite visur. Pavyzdžiui, perkant išankstinę kelionę gali būti prašoma sumokėti 5% kelionės kainos, o likusi dalis sumokama vėliau. Be to, planuodamas iš anksto poilsiautojas turi galimybę vieną kartą nemokamai keisti viešbutį, kambario tipą, kelionės datą, trukmę ir/ar kelionės kryptį. Šie atsiradę privalumai sustiprino keliautojų saugumo ir pasitikėjimo jausmą perkant išankstinius kelionių paketus“, – pasakoja A. Vickienė.

Vieštbutis Turkijoje

Atostogos Turkijoje neištuština santaupų

„Kitas paaiškinimas, kodėl paskutinės minutės kelionės į Turkiją taip graibstomos, – lietuviai visuomet mėgo sutaupyti. Kaina renkantis atostogų kryptį mūsų tautiečiams – vienas svarbiausių rodiklių. Turkija šiuo klausimu stipri lyderė lyginant su kitomis kryptimis. Jokia kita kryptis negali pasiūlyti tokio patrauklaus kainos ir kokybės santykio. Kelionėse „viskas įskaičiuota“ į kainą įtrauktas ne tik skrydis, viešbutis, pervežimas, maistas, bet ir pramogos tiek suaugusiems, tiek vaikams“, – pasakoja ekspertė.

Pastebima, kad kainų prasme Turkija tapo patraukli ir kitoms keleivių grupėms. Anot A. Vickienės, prieš pandemiją šeimos aktyviai rinkosi keliones į Turkiją rudenį, bet šiemet po metus trukusių mokslų nuotoliniu būdu tėveliai nenori, kad vaikai praleistų mokslus, tad paskutinės minutės pasiūlymai žemomis kainomis tapo patrauklūs ir kitoms keleivių grupėms: poroms, vyresnio amžiaus žmonėms.

Vis dėlto krypties vadovė pažymi, kad paskutinės minutės kelionės tinka ne visiems: nemažai žmonių jau fiziškai grįžo į darbo vietas, todėl turi mažiau lankstumo. Be to, susižavėjus paskutinės minutės kelionių kainomis neretai pasiūloje galima jau neberasti populiariausių, klientų labiausiai mėgiamų ar išskirtinį poilsį siūlančių viešbučių. Pavyzdžiui, lietuvių pamėgtų Turkijos viešbučių, kaip „Delphin“, „Rixos“ ar „Gural“, paskutinės minutės pasiūlymuose šiuo metu jau nerasite.

Kelionių į Turkiją ekspertė teigia, kad tokių patrauklių kainų Lietuvos rinka nematė jau gana ilgą laikotarpį. Panašus kainų „dugnas“ prisimenamas apie 2016 m., kuomet dėl susidariusių aplinkybių į Turkiją negalėjo vykti turistai iš Rusijos. Siekiant kompensuoti keliautojų praradimą, buvo imtasi įvairiausių priemonių. Viena iš jų – gerokai mažinti kainas.

Traukia svetingumu ir švelniu klimatu rudenį

Pandemijos laikotarpį išgyvenę Turkijos viešbučiai šį sezoną stengėsi išnaudoti maksimaliai: dalis jų pravėrę savo duris tik vidurvasarį, stengėsi per trumpą laikotarpį prisivilioti kiek įmanoma daugiau turistų dirbant pilnu pajėgumu. Žinoma, kiek COVID-19 saugumo reikalavimai leidžia.

Be Turkijos svetingumo, šią kelionės kryptį lietuvių keliautojai pamėgę dar ir dėl puikaus klimato, aukšto lygio aptarnavimą siūlančių viešbučių bei geriausio kainos ir kokybės santykio.

„Kas, jei ne Turkija, gali pasiūlyti kelionės paketą asmeniui vidutiniškai už 500 Eur, kur įskaičiuota tiesioginis skrydis „Turkish Airlines“ aviakompanija su maitinimu, savaitės trukmės poilsis 5 žvaigždučių viešbutyje su aukštos klasės viskas įskaičiuota maitinimu, įvairios pramogos, o atvykus garantuotas puikus saulėtas oras ir šilta jūra?“, – pastebi A. Vickienė.

Dar vienas privalumas – rugsėjį, spalį Turkijoje esantis Antalijos regionas ypač populiarus dėl švelnaus klimato: jūra vis dar įšilusi iki 23-28 laipsnių, o dienomis oro temperatūra – apie 24-30 laipsnių.

Pasak krypties vadovės, šie mėnesiai – puikus laikas vykti pasimėgauti saule ir šiluma tiek šeimoms su vaikais, tiek senjorams, vengiantiems kaitros, tiek poroms, trokštančioms ramaus romantiško poilsio. Šis metas puikiai tiks ir darbostogoms, t.y. atostogaujant derinti poilsį ir nuotolinį darbą, nes dauguma Turkijos viešbučių siūlo išties puikų „Wi-Fi“ ryšį.

Gausu ekskursijų norintiems pažinti ir patirti

Jei vieniems pačios geriausios „katiniškos“ atostogos – neskubant skaityti knygą ir degintis saulėje, kitiems norisi aktyviau pažinti, pajusti Turkijos kultūrą. Norintiems poilsį derinti su pažinimo alkiu ar pramogomis, Turkija turi ką pasiūlyti. Poilsiautojai gali rinktis įvairiausias išvykas ir ekskursijų programas: nuo istorinių vietų lankymų iki pramoginių ekskursijų suaugusiems ir vaikams.

„Unikali patirtis Turkijoje – apsipirkimas. Malonu, kai jis gali būti suorganizuotas pagal kiekvieno individualius norus. Turkija garsėja aukso ir sidabro gaminiais, odos dirbiniais bei tekstile, kuriuos galima įsigyti itin palankiomis kainomis. Būkite nusiteikę derėtis – tai neatsiejama turkų kultūros dalis“, – pastebi A. Vickienė.

Kelionių ekspertė visiems be išimties rekomenduoja ekskursiją į Pamukalę. Tai yra vienas iš žymiausių̨ ir gražiausių gamtos stebuklų Turkijoje, 1988 m. įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Daugybės terminių šaltinėlių suformuotos sniego baltumo terasos ir stalaktitai vadinami „Medvilnės pilimi“. Netoli karštųjų versmių stūkso dar vienas žymus objektas – antikinis iki šių dienų puikiai išsilaikęs Hierapolio miesto amfiteatras.

Šeimoms rekomenduojama aplankyti įspūdingąjį Antalijos akvariumą. Tai yra vienas didžiausių akvariumų kompleksų pasaulyje.

„Šiame komplekse apžiūrėję 40 teminių akvariumų, pamatysite didžiausią pasaulyje tunelinį akvariumą, kurio ilgis – net 131 metras. Negailėkite šiai nepamirštamai pramogai skirti visos dienos“, – pataria A. Vickienė.

Norintys labiau pažinti spalvingus Turkijos miestus, kviečiami aplankyti paslaptingąjį Stambulą, Alaniją ar Sidę. Vaikams be galo patiks didžiulis teminis parkas „The Land of Legends“, įsikūręs Beleko regione. Ieškantys romantiško laiko gali rinktis individualų pasiplaukiojimą jachta, o ištroškę veiksmo – džipų safarį kalnuose.

„Turkija išties patraukli ir turi ką pasiūlyti visiems, todėl verta pasinaudoti šiuo metu esančiu žemų kainų bumu. Tikime, jog tokia situacija laikina, ir suvaldžius pandemiją netrukus grįšime prie buvusių keliavimo įpročių: keliavimas vėl taps laisvas, dar daugiau atostogautojų planuos keliones iš anksto“, – teigia kelionių ekspertė.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Top naujienos