Vos tik įsigijusi žemėlapį, moteris nė nesuprato, kas jame pažymėta. Nuvykusi jo išsirinkti, neatkreipė dėmesio į Krymo teritoriją, tačiau grįžus namo, žemėlapį ėmė apžiūrinėti jos sūnus, kurio smalsios akys iškart pastebėjo, kas yra ne taip.
„Mano mama paprašė nupirkti pasaulio žemėlapį. Internete susiradau parduotuvę ir ne internetu, bet nuvažiavusi į fizinę parduotuvę išsrinkau ant sienos kabinamą didelį žemėlapį. Mokėjau 50 Eur. Tik grįžusi namo man sūnus sako: „mama, o kodėl Krymas Rusijos?“, – pasakojo Martyna.
Moteris nenorėjo atskleisti, kokioje parduotuvėje įsigijo šį žemėlapį, kadangi šiuo metu su įmone tariasi dėl pinigų grąžinimo.
Istorikas papasakojo apie Krymo istoriją
„Delfi“ anksčiau jau buvo rašoma apie socialiniuose tinkluose paskleistą melagingą informaciją, esą, Krymas nepriklauso Ukrainai. Apie Krymo istoriją tekste papasakojo istorikas Marius Vyšniauskas. Anot jo, senovės graikai ir romėnai Krymo pusiasalį vadino „Taurija“ dėl vietinių taurų genties. Vėliau čia šeimininkavo gotai, Kyjivo Rusia (X a. Taurijos Chersoneso mieste pakrikštytas Didysis kunigaikštis Vladimiras), Bizantijos imperija, mongolai. Pastariesiems valdant pusiasalyje apsigyveno totoriai, praminę vietovę „Qırım.“ Silpstant „Aukso ordai“, Krymo diduomenė naujuoju chanu pakvietė tapti Trakuose gimusį ir prieš ordą kovojusį Chadži-Girėjų (Lietuvoje šeima gyveno tremtyje), kuris 1441 m. įkūrė Krymo chanatą.