Moteris apie tai pasidalijusi socialiniuose tinkluose sulaukė daugybės žmonių pasipiktinimo ir negailėjo piktų žodžių tokiam elgesiui.

„Buvome vaiko laidotuvėse. Vaiko... Mažo angelo, kurio gyvenimas nutrūko per anksti. Ir kai visų širdys buvo sudaužytos, kai tėvai vos stovi ant kojų iš skausmo – kunigas pasirinko ne guosti, o teisti.

Pamoksle nebuvo nei užuojautos, nei šilumos. Tik priekaištai – kad nesusituokę bažnyčioje, nelanko bažnyčios. Pasakojo 17 metų senumo istorijas, visiškai nesusijusias su šia skaudžia tema. Tarsi bandytų įrodyti kažką sau, o ne būti šalia tų, kuriems to labiausiai reikia.

Ar jis supranta, kad tokie žodžiai gali stumti į dar tamsesnę duobę? Kad žmonės ir taip stovi ant bedugnės krašto? Kartais viena frazė gali pribaigti. Kur gailestingumas? Kur žmogaus širdis?

Laidotuvės – ne vieta teismui. Tai akimirka, kai reikia būti žmogumi. Tik žmogumi...

Esame ištikti šoko...

Mišias aukojo Virginijus Kazaitis (Kelmės Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia)“, – buvo rašoma moters įraše soc. tinkle „Facebook“.

Sigita „Delfi“ pasakojo, kad mergaitės tėvai – jų giminaičiai.

„Tėvai ir mergaitės sesė buvo ištikti šoko! Jau žadėjo pasiimti urną ir išeiti“, – rašė Sigita.

Po laidotuvių moteris su klebonu nekalbėjo, tačiau su ja susisiekė vyskupas.

„Su pačiu klebonu nekalbėjau, tik vyskupas man skambino. Labai žmogiškas, atjautos ir empatijos pilnas žmogus, ko nepasakyčiau apie kleboną“, – sakė Sigita.

Mergaitės šeima – sukrėsta

Mirusi mergaitė šeimoje augo ne viena – turėjo seserį. Sesuo sutiko papasakoti, kaip tuo metu jautėsi ji pati ir visa mergaitės šeima.

„Apie šį kunigėlį aš, atvirai, neturiu žodžių. Tai buvo siaubas. Jau buvo siaubas, kai jis net nenorėjo priimti vaiko į bažnyčią, kol nepamatė pinigų ant stalo. Ir tai nebuvo 10 ar 100 eurų, tai buvo daug daugiau. Ir tik tada jo kalba pasibaigė. Jau tada pribaigė mus žodžiai: žiūrėkite, jog neišsiaiškintų, kad dėl šios nelaimės būtumėte jūs kalti... Tai buvo baisu.

Dar penktadienio rytą mes bendravome su buvusiu kunigu, jis pareiškė užuojautą, jautėme jo palaikymą, pagalbą, o čia buvo viskas priešingai. Mišios – tiesiog kažkoks pasityčiojimas. Jos tikrai nebuvo vieta tokiam pamokslui ir paniekai. Kai mes vos laikėmės, jis mus kaltino, kad tėvai nesusituokę bažnyčioje, nors puikiai žinojo kodėl. Todėl, kad vienam iš tėvų tai buvo antroji santuoka. Per mišias jautėmės pažeminti.

Atvirai sakant, viduryje pamokslo tiesiog norėjosi atsistoti, pasiimti urną ir išeiti. Tai buvo ne vieta lyginti šią nelaimę su kitais atsitikimais. Ir kiek buvęs kunigas mus kvietė, išklausė, net norėdavosi eiti į bažnyčią stengtis, o šis viską padarė atvirkščiai.

Tiek aš, tiek visa mūsų šeima net nebenori kelti kojos į Kelmės bažnyčią, kol jis čia bus. Visi, kas buvo mišiose, yra pakraupę ir pasibaisėję. Ne vienas žmogus tiesiog atsistojo ir išėjo neatlaikęs“, – skaudžiais išgyvenimais dalijosi mergaitės sesuo.

Moteris pasakojo, kad mergaitė buvo labai tikinti, tad dėl šios priežasties toks elgesys šeimą skaudino dar labiau.

„Mergaitė juolab buvo tikinti. Kambaryje matomiausioje vietoje buvo rožančiukas, su kuriuo ji pakrikštyta“, – pasakojo ji.

Visa mergaitės šeima taip pat yra tikinti, lankosi bažnyčioje.

„Mes lankomės bažnyčiose. Dažnai nuvažiuojame į šalia Kelmės esantį Palendrių vienuolyną. Dažnai nuvažiuojame į mišias Šiluvos bažnyčioje. Ir ne tik, kaip buvo teigiama, per šventes ar laidotuves.

Moteris, kuri ruošia vaikus Pirmajai Komunijai, net ji per mišias galvojo: kunige, ką tu kalbi? Kaip tu taip gali pasakyti?

Visa tai buvo tiesiog pažeminimas mums ir jo arogancijos parodymas“, – emocijų neslėpė moteris.

Po mišių bažnyčioje šeima vėlai vakare sulaukė ir piktos žinutės iš mišiose dalyvavusio, kaip teigia moteris, bažnyčios patarnautojo. Žinutėje buvo rašoma:

„Kodėl pilate purvą? Jūs prašėte, kad aukotų mišias, taip? Niekas neteisė tėvų, kaip tik ne kartą reiškė užuojautą ir nuėjęs nuo presbiterijos linkėjo ramybės. O kas liečia jus – matau tik per progas, tad tokį duodate vaizdinį vaikams. Reikia eiti tik per laidotuves, Kalėdas, Velykas.“

Ekrano nuotrauka

Klebonas nesutiko pakomentuoti situacijos

Po šios situacijos paviešinimo kreipėmės į kleboną V. Kazaitį, jis nesutiko pakomentuoti šios situacijos ir bendrauti su portalu „Delfi“.

„Skambinkite visais klausimais į Šiaulių vyskupijos kuriją. Aš juos esu informavęs, skambinkite, aš interviu niekam neduodu, taip mes sutarėme su vyskupu“, – telefonu sakė V. Kazaitis.

Po šio pokalbio bandėme susisiekti su Šiaulių vyskupijos kurija, ji iš pradžių į skambučius neatsakė. Po 10 val. atsiliepė moteris, šios paklausėme apie galimybę pasikalbėti su Šiaulių vyskupijos vyskupu Dariumi Trijoniu.

„Dabar tikrai nėra tokios galimybės“, – teigė telefonu atsiliepusi moteris.

Paklausus, kada galėtume paskambinti ir pasikalbėti su vyskupu, moteris jokio konkretaus atsakymo nedavė ir pakartojo, kad dabar tokios galimybės nėra.

Vyskupas apgailestavo dėl nutikusios situacijos

Po mažiau nei valandos su „Delfi“ redakcija susisiekė vyskupas D. Trijonis ir sutiko pakomentuoti šią situaciją.

„Pirmiausia, tas įvykis buvo ne taip seniai, savaitgalį, dar nespėjau asmeniškai susitikti su klebonu, bet vakar kalbėjomės telefonu, jis pasakė savo įvykio versiją, kaip suprato, kaip mato visa tai.

Bandžiau susisiekti su nukentėjusios šeimos, išgyvenusios netektį, artimaisiais, bet supratau, kad šiuo metu nelabai yra galimybių, tai tikrai bandysiu ateityje, jeigu jie norėtų susitikti ir pasikalbėti. Teko susisiekti su viena pašnekove iš jų aplinkos“, – sakė jis.

Vyskupas apgailestauja dėl incidento, nutikusio mišių metu.

„Gaila, kad įvyko toks dalykas. Visų pirma, tikrai nuoširdžiausia užuojauta tos mirusios mergaitės tėveliams, artimiesiems, nes, kaip sakoma, svarbiausias dalykas šiuo metu jiems yra ramybė, paguodos, stiprybės žodis, o ne skandalai. Svarbiausias dalykas yra empatiškai suprasti, įsijausti, ką jie išgyvena.

Natūralu – kai žmonės praranda savo vaiką, tai bet kokiems žodžiams jie tampa labai jautrūs. Labai svarbu tinkamai parinkti žodžius. Aš manau, kad buvo netinkami žodžiai netinkamu laiku pasakyti.

Manau, ko labiausiai tuo metu reikėjo, tai empatiško, gailestingo, padrąsinančio, sustiprinančio žodžio, kurio tuo metu greičiausiai nebuvo. Aišku, kalbėsime ir su kunigu, norėtųsi aiškumo, sudėlioti visus situacijos momentus į vientisą paveikslą.

Susitiksime su klebonu, prašysiu, kad jis išdėstytų raštu visą įvykio eigą, o paskui žiūrėsime, kai jau turėsime bendrą vaizdą“, – teigė vyskupas.

Kaip į situaciją reagavo pats klebonas, kai teko su juo bendrauti ir susisiekti? Primename, kad „Delfi“ redakcijai klebonas situacijos komentuoti nesutiko.

„Suprantu, kad kartais, kai įvyksta tokia stresinė situacija, socialiniuose tinkluose irgi pasklinda daug įvairių komentarų, nuomonių, tai ir klebonas, kaip kiekvienas žmogus, natūraliai, yra įsitempęs. Dabar reikia, kad nuslūgtų emocijos, blaiviai galėtume pažiūrėti į situaciją ir ieškoti tinkamo sprendimo, jog ateityje nepasikartotų panašūs įvykiai.

Pats svarbiausias dalykas, ką dabar turėtų kunigas atlikti, tai parodyti empatišką žvilgsnį, supratimą tiems žmonėms, kurie išgyvena skausmą, o ne vien, galimai, priekaištus, žodžius, kurie gali įskaudinti, įjautrinti kitą žmogų“, – teigė D. Trijonis.

Susipažinęs su visa situacija ir pasikalbėjęs su klebonu, vyskupas ieškos tinkamiausio sprendimo, kaip padėti, kad tokie įvykiai nepasikartotų.

Norite išsakyti savo nuomonę ar papasakoti istoriją? Rašykite el. paštu pilieciai@delfi.lt!

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (163)