Vaikų ir paauglių emocinė sveikata, tėvų vaidmuo paauglių gyvenime ir toksiškų medžiagų vartojimo mastas yra aktuali tema visada, tačiau tragiški įvykiai vėl ir vėl atkreipia dėmesį į tai, ką galime daryti geriau ir kaip elgtis, kad tokios situacijos nepasikartotų. Apie visa tai „Delfi Kartu“ pokalbyje pasikalbėjome su Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL) klinikinės toksikologijos gydytoja Gabija Mikulevičiene ir psichologu, „Jaunimo linijos“ Kauno padalinio vadovu Mykolu Kriščiūnu.

Kokie yra šiuolaikiniai paaugliai?

Pastaruoju metu diskutuojama, kad paauglių amžiaus ribos šiek tiek keičiasi, tačiau kaip yra iš tikrųjų? Kaip sako M. Kriščiūnas, paauglių amžiaus ribos „nėra įkaltos į akmenį“ ir dažniausiai paauglystės laikotarpis yra įvardijamas tarp 13 ir 19 metų.

„Kai klausiate apie tai, ar tos ribos keičiasi, tai verta paminėti, ką mes apibrėžiame kaip paauglystę. Paauglystė yra pasikeitimų laikotarpis, o tie pasikeitimai ateina per kelis etapus: vienas yra biologinis, kuris ateina su branda, lytine branda, įvairiais fiziniais pokyčiais. Tai kartais yra kalbama, kad galbūt galima pastebėti ir anksčiau tuos pokyčius. Kai kurie bręsti pradeda 10 ar 11 metų, kartais ir vėliau tai nutinka.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)