Daugiau nei šimtas vaikų iš visos Lietuvos kūrė atvirukus nematantiems draugams. Iš jų buvo atrinkta trylika originaliausių, kurie pateko į unikalų kalendorių, atspausdintą paprastuoju ir Brailio raštu. Kiekvieną mėnesį iliustruojantį paveikslėlį galima paliesti, nes jie visi atspausti naudojant specialią, reljefinio iškilimo technologiją.

Kalendoriaus sumanytoja ir leidėja Eglė Jokužytė parodos atidarymo metu sakė, kad toks kalendorius gali būti puiki dovana tiek matantiems, tiek žmonėms su regos negalia.

„Lytėjimas yra vienas iš jutimų, per kurį mes ne tik susipažįstame su aplinka, bet ir reiškiame jausmus. Apsikabindami, paglostydami vienas kitą mes reiškiame simpatiją, meilę ar palaikymą. Taip ir šie atvirukai, kuriuos kūrė vaikai nematantiems draugams, atlieka daugybę funkcijų. Juos malonu liesti tiek mažam, tiek dideliam, tiek reginčiam, tiek žmogui, gyvenančiam tamsos pasaulyje“, – sakė E.Jokužytė.

Parodos „Aš regiu širdimi“ atidarymas – tai tik viena dalis įvairių projektų. Šios socialinės iniciatyvos tikslas yra mažinti atskirtį tarp reginčiųjų ir neregių. Pasibaigus atvirukų kūrimo konkursui, vaikai vėl kviečiami dalyvauti naujame ir kurti pasakas tema „Kaip aš matau pasaulį užmerktomis akimis“. Trys geriausi pasakojimai bus atspausdinti specialioje knygoje, išleistoje mums įprastu ir Brailio raštu.

„Šiuo socialiniu projektu norime paraginti visuomenę stabtelėti ir pamėginti gyvenimą regėti ne tik akimis, bet ir širdimi. Siekiame ugdyti toleranciją, supratimą ir norą padėti vieni kitiems, nes bet kokia negalia iš tiesų nėra kliūtis bendrauti ir bendradarbiauti“, – įsitikinusi E.Jokužytė.

Į parodos atidarymą atvykęs neregys Justas Pažarauskas atidžiai apžiūrėjo ir kalendorių, ir parodoje eksponuojamus originalius darbelius. Liesdamas vaikų sukurtus atvirukus vaikinas be perstojo šypsojosi.

„Smagu, kad vaikai turi tiek idėjų ir fantazijos. Kuriantiems žmonėms iš tiesų neegzistuoja jokios ribos. Aš pats esu baigęs muzikos mokyklą, fortepijono klasę, dirbu su kompiuteriu. Taigi, visos ribos egzistuoja tik mūsų galvose, o ne realybėje“, – sakė vaikinas.

Aštuonerių metų Agnietė Batakytė, kurios atvirukas papuošė kalendoriaus viršelį pasakojo, kad su neregiais nėra susidūrusi, tačiau mokykloje buvo pamoka apie Brailio raštą.

„Mokytoja parodė mums Brailio raštą, naudodamiesi juo bandėme užrašyti savo vardus. Buvo sunku, bet patiko. O kai pasiūlė dalyvauti konkurse ir sukurti atviruką nematančiam draugui, sugalvojau padaryti avinėlį iš vatos. Kai sužinojau, kad jis bus ant kalendoriaus viršelio labai apsidžiaugiau“, – pasakojo mažoji kūrėja.

Į sostinę iš mažo Sudeikių miestelio Utenos rajone net tris auklėtinius, kurių darbeliai pateko į kalendorių, atvežusi Sudeikių mokyklos-daugiafunkcinio centro vyresnioji mokytoja Kristina Černiauskienė džiaugėsi, kad yra tokios iniciatyvos, skatinančios vaikų kūrybiškumą ir ugdančios toleranciją.

„Mūsų mokykloje mokosi tik dešimt mokinių ir jie visi dalyvavo konkurse. Džiugu, kad net trijų auklėtinių darbeliai buvo pastebėti ir pateko į parodą ir kalendorių. Iš tiesų tokios iniciatyvos, per kūrybą supažindinti vaikus su jiems naujais dalykais, labai sveikintinos. Mūsų mokyklos vaikai nei karto nebuvo susidūrę su neregiu, tačiau, prieš kurdami atvirukus mes apie tai kalbėjome, susipažinome su Brailio raštu, kartu diskutavome apie tai, kad žmonės būna skirtingi, tačiau visi jie nori būti mylimi, pastebėti ir laimingi“, – kalbėjo K.Černiauskienė.

Parodoje „Aš regiu širdimi“ eksponuojamus atvirukus bus galima apžiūrėti ir liesti iki pat kitų metų sausio 9 dienos restorane „Kuku Muku“.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)