aA
Prieš pradėdamas savo bičiulių apklausą, kokia situacija su ledu ar upių vandens lygiu visoje Lietuvoje, pirma visada atidžiai žvilgteliu į orų prognozes. Ką žada didieji mūsų orų spėjimo portalai? O žada jie visai neblogai – didžioje Lietuvos dalyje vyraujančią lengvai minusinę temperatūrą, šeštadienį kur ne kur pasirodančią saulutę ir nestiprų vėją. Gal tik sniego gali kur ne kur nepagailėti. Kitaip tariant, turim nebloga žinią tiek meškeriotojams, tiek visiems kitiems pramogų gamtoje mėgėjams. Panašu, jog turėsime dar vieną puikų savaitgalį
Poledinė žūklė
Poledinė žūklė
© Shutterstock

Šį kartą ir dėl ledo šiek tiek ramiau. Daugelyje vandens telkinių, (išskyrus, aišku, Vakarų Lietuvą) jis yra daugiau mažiau patikimas, nors atsargumo prarasti nereiktų. Ypač lipant ant didžiųjų ežerų ledo. Kur kokio storio jis yra ir kas ant jo kibo savaitės viduryje tuoj sužinosime. O kol kas pasidomėkime, kokia situacija yra Žemaitijoje su upių vandens lygiu.

Emilio Muliuolio žiniomis, dėl trečiadienį iškritusio gausaus sniego, o ketvirtadienį jį nuplovusio lietaus beveik visose Žemaitijos upėse, išskyrus Šventąją, dėl aukšto ir drumsto vandens dabar nepagaudysi. Panašu, jog tokia situacija laikysis ir visą savaitgalį. Nebent sekmadienį lengvai pašaltų ir nebūtų daugiau kritulių, tačiau tai, sprendžiant pagal prognozę yra mažai tikėtina.

Pajūrio Šventojoje vanduo taip pat aukštokas, bet žvejoti dar galima. Geriausia situacija šlakių žūklėje greičiausia susiklostys kitos savaitės pradžioje, atšalus orams. Tikrai turėtų būti pora dienelių, kada vanduo nuskaidrės ir nukris, bet upės vandenys dar neneš ižo. Iki tol šlakiai kibo nuostabiai – socialinių tinklų paskyros perpildytos pagautų šlakių nuotraukomis.

Gera žinia Aukštaitijos pusėje gyvenantiems spiningautojams – yra neužšalusių Aukštaitijos Šventosios ruožų. Visas Aukštupys iki Kavarsko padengtas ledu, tačiau žemiau galima rasti vietų, kur „paganyti“ voblerį ar sukrę. Ledas upėje pasidengęs ruožais: Tai vienoje atkarpoje yra, tai nėra. Paieškojus galima rasti švarių tarpų. Tiesa, vienatve tokiose vietose greičiausia nepasidžiaugsi.

Na, o dabar naujausios žinios apie ledą:

Poledinė žūklė
Poledinė žūklė
© Shutterstock

Druskininkai. Dauguma vietinių žvejų važinėja žvejoti į Metelių ežerą. Prieštaringos žinios dėl Seirijų ežero. Vieni sako, kad jau gaudo, kiti – kad dar pavojinga. Tad reiktų būti atsargiems. Simno, Latažerio ežerai ir kiti mažesni ežerai patikimai užšalę. Ančios užtvankoje ledas nevienodas – yra pavojingų vietų. Mažuose ežeruose su ledu lyg ir viskas gerai.

Alytus. Metelių regioninio parko penktadienio (13 val.) duomenimis, Metelių ežere ledas yra ženkliai suplonėjęs – vos 8 cm. Tačiau yra vietų, kur vos 3 cm. Ant jo lipti rizikinga. Dusiose ežere ledas nelaiko- lūžta iškart.

Veisiejo ežere seklumose ledas neblogas, tačiau virš gylių – vos 4 – 6 cm. Tad geriau dar palaukti. Panaši situacija (tiesa, remiantis ne tiesioginiais šaltiniais) yra Daugų ežere. Visuose mažesniuosiuose ežeruose ledas daugiau mažiau patikimas.

Marijampolė. Ledas patikimas tiek ant ežerų, tiek ant tvenkinių.

Kaunas. Kauno mariose ledas pakankamo storio, nors pačioje gali būti srovėje pavojingesnių vietų. Žvejojama Nevėžyje. Lampėdžių, Drąseikių karjeruose lipti ant ledo taip pat saugu. Nekalbant jau apie tvenkinius.

Vilnius, Trakai. Ledas daugiau mažiau patikimas visur. Tačiau dėl Galvės ir Skaisčio yra abejonių. Dauguma ostinės meškeriotojų važiuoja į Asvejos ir kitus ežerus arba traukia šiauriau- į Molėtų ar Utenos pusę. Iš esmės čia niekas nepasikeitė nuo praeito savaitgalio.

Utena. Visi ežerai užšalę, tačiau paradoksas- vėliau užšalusių ežerų ledas yra plonesnis, bet tvirtesnis. Nemaža dalis meškeriotojų sėkmingai gaudo seliavas. Praeitą savaitgalį netgi buvo kalbama, kad 100 vienetų per dieną nepagauna tik visiški žiopliai. O, štai, su ešeriais sunkiau. Kai pasakojo žinomas sportininkas Algis Kalinauskas, netgi tokiuose ežeruose, iš kurių metai iš metų jis negrįždavo be kilograminio ešerio, kažkodėl šįmet kimba tik „cigaretiniai“.

Molėtai. Patikimas ledas yra tiek ant Siesarties, Baltųjų ir Juodųjų Lakajų, tiek ant kitų ežerų. Tačiau virš ledo yra nemažai vandens ir vaikščioti dėl to nelengva. Be to, bent nuo pat vidurio savaitės siautėja nekiba. Ešeriai ožiuojasi ir nieko negali jiems padaryti. Gal savaitgalį bus kitaip?

Panevėžys. Ledas tiek Kupiškio mariose, tiek kitur pakankamai storas ir saugus. Kai kuriuose tvenkiniuose pastebimas žuvų dusimas. Ypač prasta situacija Liberiškių tvenkinyje, kur krenta visos žuvys ir jokios priemonės nepadeda.

Pasvalys. Mūšoje ledas apie 10 cm, pačioje srovėje gal kiek mažiau. Neblogai kimba kuojos- po kelis kilogramus kiekvienas pagauna. Su ešeriais liūdnoka. Tvenkiniuose, kur visais metais buvo itin žemas vanduo, pasak aplinkosaugininkų vykdomų tyrimo rezultatų, pradeda trūkti deguonies ir tai neramina žvejus. Žuvys kol kas nedūsta, bet iki to trūksta labai ne daug.

Zarasai. Ledas visur kaip mūras – patikimai užšalo net Šventosios upė. Kurią tuoj „okupavo“ atvažiavę šimtais meškeriotojai iš Latvijos, gaudantys kibirais nedidelius karšiokus, plakius, kuojas ir kitą smulkmę. Šių žuvų kibimas iš tiesų puikus. Seliavos didžiuosiuose ežeruose kimba vidutiniškai. O štai apie gerus ešerių pagavimus negirdėti. Šiame regione plinta nauja mada- stacionarių namukų ant ledo statymas. Kol kas tuo užsiima tik pavieniai žvejai, tačiau nenustebčiau, kad ši mada paplistų ir plačiau.

Žemaitija. Informacijos nedaug. Ventos upė dar laisva nuo ledų – apšalę tik pakraščiai. Plateliuose dar niekas nežvejoja. Patikimu ledu pasidengę tik ežeriukai ir užtvankos Tytuvėnų, Raseinių, Kelmės apylinkėse.

Tokios, tad žinios šią, penktadienio popietę iš Lietuvos vandens telkinių.

P.S. jeigu stebėsite orų tinklalapius, atkreipkite dėmesį į ilgalaikę prognozę. Jeigu tikrai taip bus, kas žadama – užuodžiu kitam savaitgaliui salsvą agurkų kvapą, sklindantį iš Pamario pusės. Ir nors praktika rodo, kad daugeliu atveju tokios prognozės nepasitvirtina, kaip sakė Marijonas – geriau jau visai nežvejot, nei visai netikėt.

Susitiksim ant ledo!

Kablys.lt
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Sugavo gyvenimo žuvį: šamas svėrė daugiau nei 90 kilogramų Papildyta žinomų žvejų komentaru 05.18 (94)

Rokiškėnas Skirmantas Spundzevičius savo pomėgiui – žūklei – atidavė daugiau nei 35-erius...

Utenos aplinkosaugininkai vėl sulaikė lydekautoją (17)

Vykdydami akciją „ Lydeka “, Aplinkos apsaugos departamento Utenos gyvosios gamtos apsaugos...

Už vieną šlakį pažeidėjui gali tekti sumokėti iki 1520 eurų (41)

Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai pagavo...

Akcijos „Lydeka 2021“ reidai šiandien vėl vyksta Utenos rajone (14)

Šiandien Aplinkos apsaugos departamento Utenos valdybos pareigūnai, vykdydami akciją „ Lydeka...

Top naujienos

Prie Gariūnų kylanti „Lidl“ siutina vietos verslininkus: tikina, kad kils didžiuliai kamščiai savivaldybė tikina – problemos nebus  (204)

Prie Gariūnų turgavietės kylanti nauja „ Lidl “ parduotuvė kelia vietos verslo parko...

Sniego pilys | D+

Sekso skandalai, kurie supurtė SSRS: valdžią naudojo savo asmeniniams iškrypimams tenkinti (1)

1935 metais SSRS sėkmingai įgyvendino plataus masto kampaniją, per kurią buvo siekiama...

Penki įvarčiai per kėlinį: Nyderlandai efektingame futbolo spektaklyje palaužė Ukrainą (287)

Europos futbolo čempionatą pergalingai pradėjo C grupės favoritė Nyderlandų rinktinė, namų...

Garsioji Vilniaus perėja vėl pasikeitė – atsirado naujas užrašas (62)

Panašu, kad Vilniuje, Saltoniškių gatvėje, esanti požeminė perėja keisis dar daugybę kartų.

Lietuvių įspūdžiai Maljorkoje: nuo Leonardo DiCaprio paplūdimio iki saloje įsikūrusių tautiečių (18)

Maljorkos sala iš tiesų nėra labai didelė ir ją patogiai galima aplankyti nuomojamu automobiliu....

Šaras su kompanija užuodžia titulą: „Barcelona“ pasiuntė „Real“ į nokautą (24)

Ispanijos krepšinio čempionato finalo pirmose rungtynėse Šarūno Jasikevičiaus treniruojama...

Po anoniminio skambučio – nemalonumai pareigūnei: įkliuvo su įkalčiais, bet tai – ne įrodymas (190)

Anoniminis skambutis pakeitė Valstybės sienos apsaugos tarnyboje (VSAT) dirbančios vyresniosios...

Sinoptikai pateikė visos savaitės prognozę: vieną dieną šils iki +30 laipsnių (1)

Pirmadienio dieną ties Lietuva nutįs anticiklono gūbrys, debesuotumas menks, lietaus nenumatoma....

Skaitytojo klausimas: pastebėjome, kad sraigės turi tokias tarsi „dureles“, kam jos? (3)

Grynas skaitytoja Reda kreipėsi prašydama paaiškinti sraigių elgesį. „Su vaikais stebėdami...

Jogintė Užusienytė | D+

Paaiškino, kodėl kartais sunku pamiršti pirmąją meilę: kitos moters grožis tokiu atveju nepadės

Dažniausiai girdime apie tokias meilės istorijas, kai vyresnis vyras įsimyli gerokai jaunesnę ir...