aA
Besibaigiant lapkričiui Nemuno krantai nuo Kauno iki pat Žemupio atšakų sušvinta lyg per kokias Vėlines. Prožektorių spinduliai, cheminės švieselės ar net rūkstantys laužai liudija, kad prasidėjo viena didžiausių metų žvejų psichozių – vėgėlių žūklė. Ir kuo arčiau gruodžio 15 – oji, šių žuvų žūklės draudimo pradžia, tuo geriau kimba vėgėlės. Ir tuo daugiau meškeriotojų plūsteli prie Nemuno iš visos Lietuvos pasimėgauti šia kitu metų laiku sunkiai pagaunamų žuvų žūkle.
Vėgėlė
Vėgėlė
© Shutterstock

Kaip yra šiemet? Kokia situacija prie Nemuno? Kur geriausiai šiuo metu kimba vėgėlės ir ant ko jas gaudyti? Paklausiau jų žūklės entuziasto Tado Žiupkos, paskutinius dvidešimt metų šiuo metų laiku kiekvieną savaitgalį (o dažnai – ir ne tik) praleidžiančio prie Nemuno. Galbūt ši informacija bus įdomi tiems, kurie dar nori suspėti į traukinį ir pagauti vieną kitą „varliagalvę“.

Pasak mano pašnekovo, šįmet vėgėlių migracija iš Kuršių marių upe aukštyn labai vėluoja – pirmosios žuvys pradėjo kibti tik paskutinėmis lapkričio dienomis, kai paspaudė šaltukas. Kai, tuo tarpu, ankstesniais metais dažniausiai jau spalio pabaigoje ar lapkričio pradžioje pavykdavo vieną kitą migruojančią vėgėlę sugauti. Tai, veikiausiai, sietina su buvusiu labai šiltu rudeniu ir aukšta vandens temperatūra.

Kuo toliau, tuo labiau ryškėja ši tendencija – vėluojanti vėgėlių migracija ir šių žuvų nerštas. Tad gal būt būtų tikslinga šiek tiek pavėlinti jų draudimą – leisti jas gaudyti bent iki Kalėdų, tačiau pratęsti draudimą iki sausio 25 d. Nes dabar, po sausio 15 d., dažnai jos dar būna nerštavietėse ar dar tebeneršia ir tampa lengvu brakonierių – kabliautojų grobiu.

Panašu, kad šįmet dar labai gerai niekas nespėjo pažvejoti vėgėlių, nes perspektyviausią tuo metu upės dalį, Nemuno ruožą nuo Pagėgių iki Šilutės, paspaudus šalčiams greit sukaustė susigrūdęs ižas, dėl to žvejoti, nori nenori, teko gerokai aukščiau, vietose, kurių, galbūt, didžioji dalis migruojančių vėgėlių tąkart dar nebuvusio pasiekusios.

Labiau pasisekė tuo metu žvejojusiems ties Rambyno kalnu – jie rado „laisvą“ upę, tik pakrantės ledus teko kiek palaužyti. Ir daugelis pagavo. Tačiau vis tiek gausiais laimikiais, bent jau kol kas, niekas pasigirti negali. Daugiausia, kiek Tadui teko girdėti, šįmet yra pagavusių penkias vėgėles, bet vidutiniškai žvejai pagauna 1 – 2 žuvis, o daug kas ir nė vienos. Kol kas ir pats Tadas paskutinėse žūklėse pagavo tik kelias nedideles vėgėlytes, porą gražių šapalų bei kitų žuvų.

Populiariausiu vėgėliautojų masalu kol kas lieka sliekai. Tado ir jo bičiulių pagautos žuvys teikė pirmenybę jiems, neliesdamos nei varlyčių, nei gružlių ir kitų populiarių masalų. Bet, žinoma, viskas gali greitai pasikeisti. Kuo labiau artėja nerštas, tuo ėdresnės, tačiau ir įnoringesnės tampa vėgėlės.

Nepaistant sunkios pradžios, paskutinės žinios iš vėgėlių fronto džiuginančios. Migruojančios vėgėlės jau prieš kelias dienas pasiekė Gelgaudiškį (Tado bičiulis pagavo 2,5 kg gražuolę) ir kitus aukščiau esančias taškus bei sėkmingai juda Kauno link, pakeliui, žinoma, džiugindamos žvejus. Kelias dienas trukęs atlydys turėjo išlaisvinti Nemuną žemiau Pagėgių, tad žvejams vėl bus pasiekiamos daugelis populiarių vietų. Dar smagiau, kad ir orų prognozės visą savaitę didelių šalčių nežada, tad ižo neturėtų būti ir visos dienos bus perspektyvios.

Kitaip tariant, galima prognozuoti, kad geriausios vėgėlinės žūklės prasideda kaip tik dabar ir tęsis visas likusias iki draudimo dienas. Draudimas šiemet, dideliam žvejų džiaugsmui, sutampa su savaitgaliu , tad jis prasidės visa diena vėliau – nuo pirmadienio, gruodžio 17 d.

Tad kas dar nespėjo išsiruošti į vėgėlių žūklę, nieko neprarado. Viskas priešakyje. O kas dar tik svajojate pasigauti vieną paslaptingiausių mūsų žuvų – atėjo pats metas šią svajonę įgyvendinti. Tereikia nusitverti kelias dugnines, pora sliekų dėžučių ir atvažiuoti prie Nemuno. Bei, žinoma, rasti ten laisvą vietą. Šį savaitgalį, panašu, prie Nemuno bus pusė Lietuvos!

Kablys.lt
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Sodyboje aptiko 2 km žvejybinių tinklų (10)

Rugsėjo 10-ąją, ketvirtadienį, Aplinkos apsaugos departamento Alytaus gyvosios gamtos apsaugos...

Aplinkosaugininkai primena: neršiant šlakiams ir lašišoms, tikrinami ir žuvitakiai (2)

Aplinkos apsaugos departamentas , tęsdamas akciją „ Lašiša 2020“, primena, kad siekiant...

Kontrolė be sienų: Baltijos jūroje žvejojantys laivai tikrinami Lietuvoje ir Latvijoje (3)

Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos inspektoriai vykdo...

„Lašiša 2020“: svarbiausios limituotos žvejybos sąlygos žvejams mėgėjams (5)

Aplinkos apsaugos departamentas pasidalino pranešimu, kuriuo primenamos svarbiausios limituotos...

Rugpjūtį į aplinkosaugininkus dažniausiai kreiptasi dėl žvejybos pažeidimų

Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo skyrius rugpjūtį gavo 1 857 pranešimus apie...

Top naujienos

Nuo viruso pavargusiems lietuviams surado kaimą, kur jo nėra (54)

Sunku patikėti, bet Europoje dar liko vietų, kur koronavirusas tarsi neegzistuoja. DELFI Kelionių...

Prisiminė Skandinavijos medikų ir Verygos kivirčą: moksle taip yra nedaroma (173)

Įvesdamas reikalavimą dėvėti kaukes uždarose patalpose Aurelijus Veryga rėmėsi Norvegijos...

Per pertrauką „Barceloną“ užvedęs Jasikevičius triumfavo Malagoje Giedraitis spindėjo Fuenlabradoje (2)

Lėtai įsibėgėjusi „Barcelona“ (2-0) perėmė iniciatyvą po ilgosios pertraukos bei Ispanijos...

Vasara iškeliaus jau netrukus, o kol kas – pasidžiaukime (3)

Šiandien Lietuvos orus lems iš vakarų artėjančio ciklono rytinis pakraštys. Vakariniuose...

Profesorius Usonis įspėjo apie galimas COVID-19 pasekmes, kurias parodė mirusiųjų tyrimai (432)

Lietuvoje naujų susirgimų koronavirusu atvejų skaičius pasiekė iki šiol šalyje neregėtas...

Nauja mada – į pensiją nuo 40-ies: ekspertas pataria, kiek reikia būt sukaupus (180)

Norėdami anksti išeiti į pensiją jauni žmonės griebiasi drastiškiausių priemonių –...

„Thermo Fisher Scientific“: Vilniuje nėra gaminamos koronaviruso vakcinos (34)

Biotechnologijų įmonė „ Thermo Fisher Scientific “ teigia, kad Vilniaus padalinyje nėra...

Nutrauktas lytinis aktas ir kiti natūralūs kontracepcijos būdai: ginekologas pasakė, kiek jie iš tiesų yra patikimi (93)

Jei turite pastovų partnerį ar sutuoktinį, tikėtina, kad ne visada naudojatės medicininėmis...

Metalinių garažų savininkus ragina paskubėti: nebendradarbiaujantiems gresia baudos perkelta jau beveik 2000 garažų (113)

Vilniaus miesto savivaldybė ragina paskubėti metalinių garažų savininkus nusikelti ant...

Šiaurės Korėjos kariai pasienyje nušovė ir sudegino Pietų Korėjos pareigūną kalba apie „ekstremalias priemones“ nuo COVID-19 (37)

Šiaurės Korėjos kariai nušovė ir sudegino Pietų Korėjos pareigūną, praneša Pietų...

|Maža didelių žinių kaina