aA
Besibaigiant lapkričiui Nemuno krantai nuo Kauno iki pat Žemupio atšakų sušvinta lyg per kokias Vėlines. Prožektorių spinduliai, cheminės švieselės ar net rūkstantys laužai liudija, kad prasidėjo viena didžiausių metų žvejų psichozių – vėgėlių žūklė. Ir kuo arčiau gruodžio 15 – oji, šių žuvų žūklės draudimo pradžia, tuo geriau kimba vėgėlės. Ir tuo daugiau meškeriotojų plūsteli prie Nemuno iš visos Lietuvos pasimėgauti šia kitu metų laiku sunkiai pagaunamų žuvų žūkle.
Vėgėlė
Vėgėlė
© Shutterstock

Kaip yra šiemet? Kokia situacija prie Nemuno? Kur geriausiai šiuo metu kimba vėgėlės ir ant ko jas gaudyti? Paklausiau jų žūklės entuziasto Tado Žiupkos, paskutinius dvidešimt metų šiuo metų laiku kiekvieną savaitgalį (o dažnai – ir ne tik) praleidžiančio prie Nemuno. Galbūt ši informacija bus įdomi tiems, kurie dar nori suspėti į traukinį ir pagauti vieną kitą „varliagalvę“.

Pasak mano pašnekovo, šįmet vėgėlių migracija iš Kuršių marių upe aukštyn labai vėluoja – pirmosios žuvys pradėjo kibti tik paskutinėmis lapkričio dienomis, kai paspaudė šaltukas. Kai, tuo tarpu, ankstesniais metais dažniausiai jau spalio pabaigoje ar lapkričio pradžioje pavykdavo vieną kitą migruojančią vėgėlę sugauti. Tai, veikiausiai, sietina su buvusiu labai šiltu rudeniu ir aukšta vandens temperatūra.

Kuo toliau, tuo labiau ryškėja ši tendencija – vėluojanti vėgėlių migracija ir šių žuvų nerštas. Tad gal būt būtų tikslinga šiek tiek pavėlinti jų draudimą – leisti jas gaudyti bent iki Kalėdų, tačiau pratęsti draudimą iki sausio 25 d. Nes dabar, po sausio 15 d., dažnai jos dar būna nerštavietėse ar dar tebeneršia ir tampa lengvu brakonierių – kabliautojų grobiu.

Panašu, kad šįmet dar labai gerai niekas nespėjo pažvejoti vėgėlių, nes perspektyviausią tuo metu upės dalį, Nemuno ruožą nuo Pagėgių iki Šilutės, paspaudus šalčiams greit sukaustė susigrūdęs ižas, dėl to žvejoti, nori nenori, teko gerokai aukščiau, vietose, kurių, galbūt, didžioji dalis migruojančių vėgėlių tąkart dar nebuvusio pasiekusios.

Labiau pasisekė tuo metu žvejojusiems ties Rambyno kalnu – jie rado „laisvą“ upę, tik pakrantės ledus teko kiek palaužyti. Ir daugelis pagavo. Tačiau vis tiek gausiais laimikiais, bent jau kol kas, niekas pasigirti negali. Daugiausia, kiek Tadui teko girdėti, šįmet yra pagavusių penkias vėgėles, bet vidutiniškai žvejai pagauna 1 – 2 žuvis, o daug kas ir nė vienos. Kol kas ir pats Tadas paskutinėse žūklėse pagavo tik kelias nedideles vėgėlytes, porą gražių šapalų bei kitų žuvų.

Populiariausiu vėgėliautojų masalu kol kas lieka sliekai. Tado ir jo bičiulių pagautos žuvys teikė pirmenybę jiems, neliesdamos nei varlyčių, nei gružlių ir kitų populiarių masalų. Bet, žinoma, viskas gali greitai pasikeisti. Kuo labiau artėja nerštas, tuo ėdresnės, tačiau ir įnoringesnės tampa vėgėlės.

Nepaistant sunkios pradžios, paskutinės žinios iš vėgėlių fronto džiuginančios. Migruojančios vėgėlės jau prieš kelias dienas pasiekė Gelgaudiškį (Tado bičiulis pagavo 2,5 kg gražuolę) ir kitus aukščiau esančias taškus bei sėkmingai juda Kauno link, pakeliui, žinoma, džiugindamos žvejus. Kelias dienas trukęs atlydys turėjo išlaisvinti Nemuną žemiau Pagėgių, tad žvejams vėl bus pasiekiamos daugelis populiarių vietų. Dar smagiau, kad ir orų prognozės visą savaitę didelių šalčių nežada, tad ižo neturėtų būti ir visos dienos bus perspektyvios.

Kitaip tariant, galima prognozuoti, kad geriausios vėgėlinės žūklės prasideda kaip tik dabar ir tęsis visas likusias iki draudimo dienas. Draudimas šiemet, dideliam žvejų džiaugsmui, sutampa su savaitgaliu , tad jis prasidės visa diena vėliau – nuo pirmadienio, gruodžio 17 d.

Tad kas dar nespėjo išsiruošti į vėgėlių žūklę, nieko neprarado. Viskas priešakyje. O kas dar tik svajojate pasigauti vieną paslaptingiausių mūsų žuvų – atėjo pats metas šią svajonę įgyvendinti. Tereikia nusitverti kelias dugnines, pora sliekų dėžučių ir atvažiuoti prie Nemuno. Bei, žinoma, rasti ten laisvą vietą. Šį savaitgalį, panašu, prie Nemuno bus pusė Lietuvos!

Kablys.lt
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Sugavo gyvenimo žuvį: šamas svėrė daugiau nei 90 kilogramų Papildyta žinomų žvejų komentaru 05.18 (100)

Rokiškėnas Skirmantas Spundzevičius savo pomėgiui – žūklei – atidavė daugiau nei 35-erius...

Utenos aplinkosaugininkai vėl sulaikė lydekautoją (21)

Vykdydami akciją „ Lydeka “, Aplinkos apsaugos departamento Utenos gyvosios gamtos apsaugos...

Už vieną šlakį pažeidėjui gali tekti sumokėti iki 1520 eurų (42)

Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai pagavo...

Akcijos „Lydeka 2021“ reidai šiandien vėl vyksta Utenos rajone (15)

Šiandien Aplinkos apsaugos departamento Utenos valdybos pareigūnai, vykdydami akciją „ Lydeka...

Top naujienos

Per slaptą operaciją Vilniuje įkliuvo 4 policininkai: metę darbus kaip skėriai puldavo stabdyti automobilių (55)

Po itin slaptos operacijos Vilniaus apskrities policijos pareigūnai buvo priversti sulaikyti net...

Degalinėse – ilgai nematytos kainos: brangimą lemia ne tik nafta (61)

Dyzelio kaina populiariuose degalinių tinkluose jau sukasi apie 1,25 euro už litrą, benzinas –...

Po žinomo Panevėžio verslininko mirties nuo COVID-19 aiškėja skaudžios aplinkybės: teko imtis kraštutinių priemonių (829)

Klastingojo COVID-19 pražudytą žinomą Panevėžio verslininką Aidą Nauronį šiandien...

Tyrimas: Lavrovas su meiluže mėgaujasi įspūdinga prabanga (536)

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas į oficialias diplomatines komandiruotes...

Modesta Meškė | D+

Nežinantiems, ką rengtis šiemet – paltą ar striukę? Stilistė turi dvi žinias: viena gerą, kitą – blogą (1)

Šaltasis metų sezonas nieko nelaukęs atskubėjo jau dabar. Su juo staiga pamiršome lengvesnius...

Atkeliauja sausesni orai

Pagaliau ciklonai iš Lietuvos pasitraukė. Kartu su jai iškeliavo ir lietaus debesys.

Odontologas tai vadina dar viena epidemija: į ligonines kai kurie atvyksta be 5 dantų (113)

Vilniaus universiteto Odontologijos instituto dėstytojas gydytojas odontologas Vytenis Almonaitis...

„Netflix“ filme – buvusio JAV pareigūno liudijimas apie Lietuvoje kalintą teroristą (202)

Amerkiečių kompanijos „Netflix“ sukurtame dokumentiniame filme buvęs Federalinio tyrimų biuro...

Šįvakar sostinės padangė nusidažė ryškiausiomis spalvomis: Vingio parke vyko tryliktoji „Vilniaus fejerija“ (88)

Šiandien, rugsėjo 25-ąją, Vingio parke vyko XIII tarptautinis fejerverų festivalis „Vilniaus...

Justina Asakavičiūtė | D+

Afganistano moterų realybė: seksas pagal Civilinį kodeksą ir mirties bausmė už išdavystę

Kaip reaguotumėte, jei jums staiga lieptų išeiti iš patalpos, nes joje sėdi vyras? Dar baisiau,...