aA
Kablys.lt bičiuliai pristato „Savage Gear“ 3D ir 4D masalus.
Savage Gear masalai
Savage Gear masalai
© Gamintojo archyvas
Upėtakiai ir lydekos...
© Gamintojo archyvas

4D LINE THRU TROUT

Tai atnaujinta vieno populiariausių visame pasaulyje Savage-gear swimbait tipo masalo 3D Line Thru Trout versija. 3D Line Thru Trout buvo vienas pirmųjų Savage-gear masalų, sukurtų naudojant 3D technologijas: visa 3D Trout masalų serija sukurta panaudojant trimačiu skeneriu nuskenuotas tikrų upėtakių atliejas. 3D Line Thru Trout ne tik atrodė kaip tikras upėtakis, bet ir po vandeniu judėjo itin tikroviškai.

3D Trout gamyba
3D Trout gamyba
© Gamintojo archyvas

Atlieja ir gatavas gaminys (3D Rattle Trout Shad)

Savage Trout gamyba
Savage Trout gamyba
© Gamintojo archyvas

Trimatis projektavimas (3D Line Thru Trout)

4D Line Thru Trout, lyginant su savo pirmtaku, gerokai patobulėjo: padidintas kanalo pavadėliui skersmuo – pakeisti pavadėlį, ar net perrinkti visą sistemėlę dabar itin paprasta. O kur dar 4D... 3D, arba trimatė erdvė (ilgis + plotis + aukštis) – tai įprasta. O 4-asis matmuo sukuriamas pasitelkiant ypač tikroviškai atrodančią atspausdintą fotochrominę masalo dangą ir net... kvapą! Masalo detalės tiek tikroviškos, kad vandens plėšrūnėms bus itin sunku susilaikyti... Spalvų deriniai išbandyti daugybę kartų ir, regis, beveik pasiekė tobulybę, o tai turėtų gerokai pagelbėti žvejojant lydekas ypač sunkiomis sąlygomis. Kol kas 4D Line Thru Trout spalvinimo derinių gama gana kukli: Dark Brown Trout (viršuje), Rainbow (viduryje) ir Golden Albino (apačioje):

4D Line Thru Trout – gana universalus masalas, gaminamos 2 šio masalo versijos: lėtai skęstantys SS (Slow Sinking) ir vidutiniško skendimo greičio, žymimi MS (Moderate Sinking). Masalai „apginkluoti“ taip vadinama Line Thru Modifier sistemėle – trišakiui įsisegus lydekos žabtuose, masalas išsilaisvina ir pakimba ant pavadėlio, taip išvengdamas aštrių dantų. MS tipo „upėtakius“ atskirti nuo SS tipo „upėtakių“ galima vos žvilgtelėjus: lengvesniųjų, SS tipo masalų pavadėlis išvedamas per masalo „burną“, o sunkesniųjų, MS tipo – per skylutę tarp šnervių, beveik masalo kaktoje.

Europos rinkai skirti 4D Line Thru Trout gaminami 3 dydžių: 15 cm ilgio (svoris – 35 g (SS) ir 40 g (MS)); 20 cm ilgio (svoris – 93 g (SS) ir 98 g (MS)) ir 25 cm ilgio (svoris – 180 g (SS) ir 193 g (MS)). Šie masalai gerai skrieja, o taip pat puikiai tinka velkiavimui.
Beje, 4D Line Thru Trout spalvinimo derinių gamą planuojama gerokai praplėsti, jau pasirodė 2020-ųjų sezonui skirtų gaminių spalvinimo pavyzdžiai:

4D Line Thru Trout
4D Line Thru Trout
© Gamintojo archyvas

4D Line Thru Trout po vandeniu:

Lydekų žūklė su 4D Line Thru Trout Lenkijoje:

...ir Prancūzijoje:

4D RATTLE TROUT

4D Rattle Trout – dar viena atnaujinta itin sėkmingo Savage-gear masalo versija. Tai Shad tipo masalas, t. y. didelis guminukas su įlietu svoriu, užkabinimo kilpele, vienšakiu kabliu nugaroje ir kilpele papilvėje trišakiui prisegti. 4D Rattle Trout pirmtakas, 3D Rattle Trout ne tik atrodė kaip tikras upėtakis, bet ir po vandeniu judėjo itin tikroviškai.
4D Rattle Trout išsaugojo visus savo pirmtako privalumus, o taip pat ir įgijo naujų – vien fotochrominė danga ko verta!

4D Trout Rattle Shad
4D Trout Rattle Shad
© Gamintojo archyvas

4D Rattle Trout spalvinimo derinių gama gana kukli: Rainbow (viršuje), Golden Albino (viduryje) ir Dark Brown Trout (apačioje)
Šie universalūs masalai – vidutiniško skendimo greičio, žymimi MS (Moderate Sinking), – pavyzdžiui, traukiant 20,5 cm ilgio masalą vidutiniu greičiu jis plauks 2,5–3 m gylyje. Taigi, 4D Rattle Trout – puikus masalas lydekų žūklei nuo kranto, o ypač – iš valties. Puikiai tinka velkiavimui.

4D Rattle Trout gaminami 3 dydžių: 12,5 cm ilgio ir 35 g svorio; 17 cm ilgio ir 80 g svorio; 205 cm ilgio ir 120 g svorio.

4D Trout Rattle Shad
4D Trout Rattle Shad
© Gamintojo archyvas

Taip pat šie masalai turi uodegoje įtaisytą barškutį, kurį galima pakeisti kapsule su kvapais arba tirpia granule.

4D Trout Rattle Shad
4D Trout Rattle Shad
© Gamintojo archyvas

4D Rattle Trout velkiaujant:

Savage-gear 20,5 cm ilgio ir 120 g svorio 4D Rattle Trout – žūklė lėtos srovės upėje nuo kranto:

4D SPIN SHAD TROUT

4D Spin Shad Trout – dar viena, šįkart mažesnė upėtakio imitacija, labai primenanti 4D Rattle Trout nupjauta uodega – vietoje plačios, „kanopos“ pavidalo Paddle Tail tipo uodegos įtaisyta kilpelė su besivartančiu pailgu blizgaus metalo lapeliu.

4D Spin Shad Trout
4D Spin Shad Trout
© Gamintojo archyvas

Šie masalai – vidutiniško skendimo greičio, žymimi MS (Moderate Sinking) ir gaminami 2 dydžių: 11 cm ilgio ir 40 g svorio; 14,5 cm ilgio ir 80 g svorio.

4D Spin Shad Trout
4D Spin Shad Trout
© Gamintojo archyvas

Savage-gear ekspertas iš Kroatijos Dalienas Vignjevičius pristato 4D Spin Shad Trout:

3D SMASHTAIL

3D Smashtail – paviršinis masalas su vienmenčiu sraigtu uodegoje. Sukurtas specialiai basų žūklei, bet puikiai vilioja ir lydekas. Masalo korpusas, liejamas iš kietos ABS plastmasės, sukurtas naudojant tikrų nedidelių upėtakiukų atliejas nuskenuotas trimačiu skeneriu.

3D Smash Tail Minnow
3D Smash Tail Minnow
© Gamintojo archyvas

3D Smashtail – gaminami 10 cm ilgio ir 17 g svorio; 13,5 cm ilgio ir 38 g svorio.

3D Smash Tail Minnow
3D Smash Tail Minnow
© Gamintojo archyvas

Savage-gear ekspertas iš Kroatijos Dalienas Vignjevičius – basų žūklė su 3D Smashtail:

3D Smashtail stambiu planu:

3D HYBRID PIKE

Nedidelės jaunos lydekaitės dažnai tampa savo didesniųjų gentainių grobiu. Todėl daugelis masalų gamintojų savo arsenale turi nemažai smulkias lydekutes imituojančių masalų, ar juos spalvina „lydekiniais“ raštais. „.... Pike eats pike“ – taip prieš keletą metų Savage-gear masalų kūrėjas Madsas Groselis pristatė eilinį savo kūrinį 3D Hybrid Pike.

3D Hybrid Pike
3D Hybrid Pike
© Gamintojo archyvas

3D Hybrid Pike – masalas, žavintis savo tikroviškumu. Kaip ir daugelis kitų Savage-gear masalų, imituojančių žuvis ar kitus gyvius, 3D Hybrid Pike sukurtas panaudojus tikrų žuvų atliejas, nuskenuotas trimačiu skeneriu. Tai kombinuotas masalas, stipriai praplečiantis meškeriotojo galimybes: prie tobulai lydekutės kūną imituojančio kietos plastmasės korpuso galima pritvirtinti 2 tipų minkštas uodegas. Viena jų – tai tradicinė „kanopa“ (Paddle Tail), kita – Curl Tail tipo.

3D Hybrid Pike
3D Hybrid Pike
© Gamintojo archyvas

Paddle Tail tipo uodega labiau tinka greitesniems masalo pravedimams, o Curl tail – geriausiai vilioja plėšrūnes masalui vos judant.
Inovatyvi 3D Hybrid Pike kabliukų tvirtinimo sistema: trišakiai pritvirtinti prie standžios vielos stygos, kuri vienu galu įverta į kilpelę masalo priekyje, o prie masalo papilvės prispaudžiama dviem fiksatoriais.

Lydekai pagriebus masalą ir trišakiui įsisegus plėšrūnės nasruose, nuo stipresnio trūktelėjimo styga atsipalaiduoja ir masalas pakimba išorėje, o styga su trišakiu – lieka lydekos nasruose. Kam tai reikalinga? Visų pirma taip apsaugomas masalas, antra – lydeka mažiau susižaloja, be to daug lengviau, nesužalojant, išvaduoti užkibusią žuvį, trečia – trišakiai patikimai įsisega žuvies nasruose, nes išorėje likęs netrukdo plėšrūnei susičiaupti.

3D Hybrid Pike gaminami 2 dydžių 17 cm ilgio (45 g svorio) ir 25 cm ilgio (130 g svorio). Traukiamas šis masalas nesukelia didelio pasipriešinimo, todėl tinkamas žvejoti ne tik multiplikatorinėmis baitcast tipo ritėmis, bet ir tvirtesnėmis neinercinėmis ritėmis, tradiciniais vidutinio ilgio ir tinkamos užmetimo galios spiningais.
3D Hybrid Pike – lėtai skęstantis masalas pasižymintis puikiomis balistinėmis savybėmis, neriantis iki 1,5 m.
Madsas Groselis pristato 3D Hybrid Pike:

Savage-gear 3D Hybrid Pike bandymai Lenkijoje:

...ir Rusijoje:

4D PIKE SHAD

Dar vienas, itin tikroviškai atrodantis trimačių technologijų produktas. 4-asis matmuo sukuriamas pasitelkiant ypač tikroviškai atrodančią atspausdintą fotochrominę masalo dangą ir net... kvapą! Masalo detalės tiek tikroviškos, kad vandens plėšrūnėms bus itin sunku susilaikyti...

4D Pike Shad
4D Pike Shad
© Gamintojo archyvas

Tai palyginti nedidelis, lėtai skęstantis, 20 cm ilgio ir 65 g svorio swimbait tipo masalas su „kanopos“ pavidalo uodega (Paddle Tail).

Lydeka puola lydeką:

4D Pike Shad ir 4D Line Thru Pike pravedimo būdai (Lenkija):

4D LINE THRU PIKE

Tobulai lydekos išvaizdą ir judesius imituojantis, lėtai skęstantis swimbait tipo masalas. Tinka ir velkiavimui. Pasak Savage-gear masalų kūrėjo Madso Groselio, didelės lydekos gaudomos dideliais masalais, todėl Savage-gear gamina ne tik 25 cm ilgio ir 110 g svorio „mažylius“, bet JAV rinkai tiekia ir 37 cm, bei 48 cm ilgio „monstrus“.

4D Line Thru Pike
4D Line Thru Pike
© Gamintojo archyvas

4D Line Thru Pike, taip pat kaip ir 4D Pike Shad spalvinami 2 būdais: Stripped Pike ir Firetiger.

4D Line Thru Pike
4D Line Thru Pike
© Gamintojo archyvas

Madsas Groselis pristato:

Velkiavimas Švedijoje:

1 m ilgio lydeka ir 37 cm ilgio Savage-gear 4D Line Thru Pike:

Užsakymo nr.: PT_81828221

Reklama
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Per Žolinę visi gyventojai gali žvejoti nemokamai: pasakė, kokiems vandens telkiniams tai galioja

Išsiruošus į žvejybą rugpjūčio 15 d., mėgėjų žvejybos leidimų neprireiks. Mėgėjų...

Vieni įžuvina, kiti brakonieriauja: aptikti neteisėtai laikomi tinklai

Praėjusią savaitę Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai dalyvavo įžuvinant...

Invaziniai karpiai paverčiami trąšomis ir gyvūnų pašarais

Kartą per metus šimtai žmonių iš viso pasaulio suplūsta į nedidelį Bato miestelį Ilinojaus...

Nuo spalio iki gruodžio pabaigos bus ribojama kai kurių žuvų žvejyba

Lietuvoje Kuršių mariose ir jūroje verslinė bei mėgėjų ungurių žvejyba šiemet bus...

Vasarinis vienuolikmetės Elzės laimikis – įspūdingo dydžio „vandens karvė“ (3)

Dzūkijoje vasarojanti vilnietė Elze Dukštaitė nustebino ir visko mačiusius. Uogauti, grybauti,...

Top naujienos

Delfi PliusTomas Janonis

Miestiečiams – nauja valdžios staigmena: teks pratintis prie kuklesnio gyvenimo (21)

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas turi naują sumanymą. Jo planuose – miestų gyventojų...

Elektros biržoje pasiektas naujas kainos rekordas – tokio kilimo niekas nesitikėjo, situaciją prašoma ištirti (38)

Lietuvoje elektros valandinė didmeninė kaina trečiadienį pasiekė 4000 eurų už...

Karas Ukrainoje. Rusų okupantai pranešė apie uždarytą Krymo tiltą – turi planą Kryme esantiems ukrainiečiams – svarbus įspėjimas

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis paragino laikinai okupuoto Krymo gyventojus nesiartinti...

Ilgąjį savaitgalį pajūryje – sunkiai suvokiami skaičiai: ten buvo daugiau kaip pusė Lietuvos

Daugiau nei pusė Lietuvos – skaičiuojama, kad tiek Ilgąjį Žolinės savaitgalį praleido...

Po pralaimėjimo lietuviams Scariolo atvirai bedė pirštu į silpniausią ispanų vietą

Po nesėkmės Gran Kanarijoje Ispanijos krepšinio rinktinės strategas Sergio Scariolo , nepaisant...

Aistros dėl kone brangiausio NT Lietuvoje: už tualeto būdelę – 2 milijonai eurų (2)

NT karštinė pajūryje blėsta, tačiau išskirtinės teritorijos visuomet išliks patrauklios....

Koronaviruso infekcijos statistika artėja prie pavojingos ribos: 2832 nauji susirgimai, mirė trys žmonės papildyta

Praėjusią parą, antradienį, Lietuvoje nustatyti 2832 nauji COVID-19 užsikrėtimo atvejai: 2252...

Mirė garsus dainininkas Darius Campbellas Daneshas: jautrią žinutę paskelbė ir jį pažinojęs Danielius Bunkus

Eidamas 41-uosius metus, mirė dainininkas ir aktorius Darius Campbellas Daneshas.

Europoje dujų kainos pasiekė šešių mėnesių aukštumas

Dujų kainos Europoje antradienį pakilo iki šešių mėnesių aukštumų, dar labiau padidindamos...

Marijampolėje per avariją sunkiai sužaloto motociklininko medikams išgelbėti nepavyko vyras mirė ligoninėje

Marijampolėje susidūrus motociklui ir lengvajam automobiliui, motocinklininkas neteko sąmonės....