Nors lydekos yra vieni didžiausių Lietuvos vandenų plėšrūnų, jos labai trapios – žuvis galima lengvai sužeisti kabliuku, jos sunkiai išgyvena per ilgai pabuvusios sausumoje.
Nuo ankstyvo amžiaus lydekos turi kovoti už išlikimą su kitais plėšrūnais. Todėl tik dalis jų išgyvena iki to meto, kai tampa suaugusiomis. Didžiausia grėsmė yra kitos lydekos, kurios netoleruos mažesnių buvimo šalia ir jas puls vos pasitaikius progai. Todėl lydekaitės didelę laiko dalį praleidžia besislapstydamos žolėtose arba sekliose vietose ir misdamos daugiausiai atsitiktiniu grobiu.
Apsisaugoti nuo kitų plėšrūnų joms leidžia margos kūno spalvos, kurios taip pat sudaro sąlygas prisėlinti prie grobio nepastebėtoms.
Lydekos yra šaltakraujės, taigi jų medžiagų apykaita vyksta lėtai. Tai reiškia, kad išgyvenimui lydekoms reikia palyginti nedaug maisto, ir jos maitinasi gana retai.
Margosios plėšrūnės gauna didelę energinę grąžą mainais už išnaudotą energiją, taigi jos pasisotina arba sučiupdamos lengvą grobį, arba kitą didelę žuvį. Jei lydeka surijo didelį grobį, ji didelę dalį laiko praleis virškindama maistą. Lydekų žvejams pravartu prisiminti, kad jie siekia pagauti retai besimaitinančią žuvį.
Žvejys turi būti mobilus ir mokėti lydekas surasti, arba turi perprasti jų mitybos įpročius ir judėjimą. Kartais gali būti lengviau tai padaryti randant vietą, kur renkasi lydekų medžiojamos žuvys.
Vandens telkinio topografija, kur ežere yra dugno nelygumai ir duobės, padės suprasti, kur ieškoti didžiųjų plėšrūnių. Taip pat svarbu prisiminti, kad didelės lydekos teiks pirmenybę lengvam ir pažeidžiamam grobiui.
Didelių lydekų žūklautojams patariama neprisirišti prie vieno konkretaus žvejybos būdo ar masalo, kad ir koks sėkmingas jis gali atrodyti. Viena didelė lydeka dažnai maitinsis skirtingu laiku nuo kitos ir puls visiškai kitą masalą, pateikiamą kitu būdu. Svarbiausia – nesiliauti eksperimentuoti.
Iš Kauno marių žvejai traukia pasiligojusias žuvis: specialistas sako, kad problema tik gilės (1)
Kauno mariose žuvis gaudantys žvejai jau kurį laiką stebisi užkimbančiais laimikiais....
Mėgėjų žvejybos leidimai: kas ir kokį turi įsigyti?
Įsibėgėjant vasarai vis daugiau poilsiautojų nutaria išbandyti mėgėjų žvejybą , todėl...
Tinklais prekiavęs pažeidėjas sulaukė aplinkosaugininkų: laukia nemenka bauda
Savaitgalį Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai...
Selemonas Paltanavičius apie užtvankų žalą gamtai: turime pripažinti, kad buvo padaryta klaidų
„Sunku patikėti, tačiau kažkada Nemunas buvo pagrindinė mūsų krašto lašišų nerštavietė....
Pasakė, ką daro su konfiskuotomis žuvimis: yra du keliai
Sulaikę neteisėtai žvejojančius asmenis, aplinkosaugininkai dažniausiai randa ir žuvų. Jei...
Top naujienos
Kruvina drama Vilniuje: du nužudyti, trečiam – perpjauta gerklė
Tai buvo tikrų tikriausia siaubo drama viename sostinės daugiabutyje – atvykę policijos...
Lukašenka ėmėsi karo provokacijų: apkaltino Ukrainą paleidus į Baltarusiją raketas
Baltarusijos autoritarinis prezidentas Aliaksandras Lukašenka šeštadienį pareiškė, kad jo...
600 metrų gylyje po Arkties ledo sluoksniu – mokslininkus pribloškęs radinys: tokių reiškinių čia aptikti nesitikėjo niekas
Mokslininkai ir vėl aptiko gyvybę tokioje vietoje, kurioje neišgyventų dauguma mūsų planetos...
Putino bendrakursis KGB akademijoje: Rusijos elitas perversmą surengtų tik vienu atveju
Buvęs KGB karininkas, šiuo metu Jungtinėse Amerikos valstijose ( JAV ) gyvenantis, kartu su V....
Apie 10 proc. gyvenančių skurde dirba pilnu etatu: ateitis gali būti dar niūresnė (12)
Statistika rodo, kad skurdo skalėje iš trečios vietos peršokome į šeštą. Vargetų skaičius...
Modesta pasirinko retą profesiją, kur atlygis kasmet stabiliai auga ir augs: o tai, kad į rankas tenka paimti lituoklį, yra tik įdomiau (1)
Įdomi, labai gerai mokama, perspektyvi profesija : taip elektronikos inžineriją apibūdina tiek...
NT milijardierius Rossas prabilo apie neapmąstytą recesijos poveikį
Nekilnojamojo turto milijardierius Stephenas Rossas teigia, kad kompanijos, nesugebančios priversti...
Karas Ukrainoje. Ukraina: turime informacijos apie galutinį Baltarusijos įtraukimą į karą
Savo naktinėje kalboje Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sakė, kad Rusijos bombardavimas...
Nesutaria dėl Kaliningrado tranzito krizės: valdančiųjų stovykloje požiūriai išsiskyrė – nuskambėjo raginimai prezidentui (6)
Klausimas, kaip reikėtų išeiti iš Kaliningrado tranzito krizės, sukėlė trintis tarp...
Ekspertas įvertino, kokią žalą gamtai daro ežeruose burzgiantys motorai: reikia balanso tarp „nieko negalima“ ir „darau, ką noriu“
Vasarą norinčiųjų pralėkti kateriu ar vandens motociklu netrūksta. Nors daugeliui tai yra...