aA
Didieji karpiai – vienas įdomiausių šilto vandens laimikių. Su kelias dešimtis kilogramų sveriančiomis žuvimis kovoti niekada nebūna nuobodu. Vis dėlto, karpių žūklė dažnai būna apipinta mitais – esą žvejoti karpius labai brangu, ištraukti tokią žuvį reikia didelės jėgos.

DELFI TV studijoje šį penktadienį svečiavosi laidos „KK2 penktadienis“ vedėjas ir klubo „Gintarinis karpis“ narys Domininkas Ramonas. Nepaisant įtempto darbo, Domininkas karpiauti keliauja kas antrą savaitgalį, o pasitaikius progai nevengia sudalyvauti ir varžybose.

„Varžybos yra visai kas kita. Paprasta žvejyba yra toks atsipalaidavimas. Tu sėdi, nėra jokios įtampos. Kada nori užsimeti, kada nori pasišeri, niekas tavęs nespaudžia. Varžybos jau yra darbas, kadangi yra aiškus, stiprus grafikas, yra didelis noras visą laiką, yra konkurentai, kurie irgi tave iš abiejų kraštų visą laiką spaudžia. Varžybos yra visai kas kita, daug adrenalino,“ – pasakojo Domininkas.

Lietuvos karpininkai laikomi stipriais sportininkais ne tik tarp vietos žvejų, bet ir užsienyje. Užpernai Lietuvos komanda Prancūzijoje vykusiame Pasaulio karpiavimo čempionate užėmė antrą vietą. Šiemet dar tik laukiama delegatų į Pasaulines varžybas. Šiandien vyksta antrasis Lietuvos karpiavimo čempionato turas (iš viso bus 3 turai).

Domininkas Ramonas
Domininkas Ramonas
© DELFI / Andrius Ufartas

Tačiau apskritai Domininkas karpiavimą laiko ramiu sportu: „Kai trauki žuvį, taip, tai yra kažkoks veiksmas. Kaip atrodo ta žvejyba nuo pradžios iki pabaigos, tai tu atvažiuoji, pasistatai palapinę, užsimeti meškeres, pasišeri ir sėdi, lauki. <...> Taip pasišeri 2-3 kartus per dieną, jei tai nėra varžybos, o daugiau tai yra sėdėjimas ant ežero kranto, maisto gaminimas, bendravimas.“

Domininkas prasitaria, kad karpininkai – draugiškas kolektyvas. Be kelių nerašytų taisyklių, kad vienai komandai savaitgaliui užsiėmus ežerą, kita atvykusi greičiausiai pasuks kitais keliais, daugiau jokių ypatingų paslapčių ar intrigų šioje žūklėje nėra. Be to, visi sutaria ir dėl vieno svarbaus žūklės elemento – „pagavai-paleisk“ taisyklės, nes karpiai Lietuvoje natūraliai beveik nesidaugina. Taigi, visi sugaunami laimikiai – žuvies veisėjų nuopelnas. Karpiais gausių natūralių vandens telkinių sunku rasti.

Aistė Meidutė ir Domininkas Ramonas
Aistė Meidutė ir Domininkas Ramonas
© DELFI / Andrius Ufartas

Pasak pašnekovo, ginčų tarp komandos narių kyla nedaug, nebent dėl to, kokius boilius reikėtų rinktis varžyboms. Kasmet žūklės prekių gamintojai pasiūlo daug naujovių karpininkams, bet Domininkas užsiminė – karpių žūklėje retai kas keičiasi, tais pačiais įrankiais žvejoja ir lietuviai, ir kaimyninių šalių žvejai.

Vis dėlto, pradėjus domėtis karpių žvejyba, Domininkas patarė į brangią įranga nekreipti dėmesio. Pirmiausia svarbu įsitikinti, ar šis sportas prie širdies. „Paprasta taisyklė būna tokia, jeigu žmogus pradeda žvejoti ir jis pirmoje, antroje ar trečioje žvejyboje sugeba pagauti tą karpį, tai jis toj karpinėj žūklėj ir lieka, bet jeigu jis nepagauna ketvirtoj, penktoj ar šeštoj, tai jam tai pasirodo nesąmonė. Taigi, svarbiausia yra surasti vietą, kur tas karpis gali ateit,“ – patarė žvejys.

Domininkas taip pat pasiūlė nespjauti į naminius, visiems gerai žinomus, karpių žūklės masalus – kukurūzus, kanapių, lubinų sėklas. Pasak jo, parduotuvėse nesunkiai gaunami baltyminiai kukuliai paverčia žūklę švaresne, bet namuose pagaminti masalai taip pat puikiai veikia.

Taigi, svarbiausia pajusti meilę sportui, atkreipti dėmesį į vietas, kuriose galima sugauti laukinių karpių ir išsirinkti priimtiniausius masalus (Domininkas užsiminė, kad šį sezoną jam pavyko sugauti karpių, naudojant braškių kvapo boilius), o brangios įrangos ieškoti tik įsijautus į šią įdomią ir šiek tiek egzotišką žūklę.

Kablys.lt
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Sugavo gyvenimo žuvį: šamas svėrė daugiau nei 90 kilogramų Papildyta žinomų žvejų komentaru 05.18 (100)

Rokiškėnas Skirmantas Spundzevičius savo pomėgiui – žūklei – atidavė daugiau nei 35-erius...

Utenos aplinkosaugininkai vėl sulaikė lydekautoją (21)

Vykdydami akciją „ Lydeka “, Aplinkos apsaugos departamento Utenos gyvosios gamtos apsaugos...

Už vieną šlakį pažeidėjui gali tekti sumokėti iki 1520 eurų (42)

Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai pagavo...

Akcijos „Lydeka 2021“ reidai šiandien vėl vyksta Utenos rajone (15)

Šiandien Aplinkos apsaugos departamento Utenos valdybos pareigūnai, vykdydami akciją „ Lydeka...

Top naujienos

Du migrantai dėl neteisėto sienos kirtimo pasiųsti už grotų: labai norėjo į Vokietiją, todėl prieglobsčio Lietuvoje atsisakė (177)

Iš Baltarusijos į Lietuvą atvykę du neteisėti migrantai pareiškė, kad mūsų šalyje likti...

Viktorija Chockevičiūtė | D+

Už daugiau nei 300 mln. eurų ieškinių turintis Marcinkevičius apie galimas šios istorijos baigtis: viena jų – visiškas finansinis krachas (9)

Tai – ko gero garsiausia verslo skyrybų byla Lietuvoje. Kilus vidiniams konfliktams, tarp...

Pasiskaičiuokite: kuris elektros tiekėjas siūlo palankiausią kainą – pakanka įvesti vieną skaičių (39)

Pasirinkti elektros tiekėją tampa lengviau – antradienį startuoja skaičiuoklė, kurioje galima...

Ekspertas palygino įvairių šilumos būdų kainas: išskyrė, kuo šildytis pigiausia (125)

Vėstantis oras, norime to ar nenorime, primena apie artėjantį šildymo sezoną. Daugiabučių...

Giedrė Balčiūtė | D+

Viskas, ką norėjote sužinoti apie kraują: kiek yra grupių, kaip sužinoti savąją ir kas nutiks, parinkus netinkamą donorą (1)

Esame įpratę manyti, kad kraujo grupių yra keturios ir dar du skirtingi rezus (Rh) faktoriai....

Perspektyvi sritis, kurioje šiuo metu itin laukiami nauji talentai – per porą metų atlyginimas išaugs kelis kartus (6)

Darbą finansų srityje vis dar supa nemažai stereotipų, o vienas dažniausiai akcentuojamų, kad...

Tarsi veiksmo filme – Juodkalnijoje religinę ceremoniją lydėjo protestai (9)

Rugsėjo 5 dieną į sostą žengė naujasis Serbijos ortodoksų bažnyčios vadovas Juodkalnijoje –...

Monake – įspūdingas Jameso debiutas ir Motiejūno gimtadienis (1)

Stambiausias „ AS Monaco “ klubo vasaros pirkinys – 31 metų Mike'as Jamesas – solidžiai...

Po vestuvių – nemalonumai: dainininkas Tomas Bagdonavičius sulaukė policijos dėmesio (54)

Neseniai vestuves atšokęs dainininkas Tomas Bagdonavičius susidūrė su nemalonumais. Ankstyvą...

Hospitalizuotas Europos Parlamento pirmininkas (19)

Europos Parlamento pirmininkas Davidas Sassoli buvo hospitalizuotas dėl plaučių uždegimo, bet jo...