aA
Lydekų spiningavimas netoli kritinės ribos atšalusiame vandenyje, koks paprastai būna gruodžio mėnesį yra gerokai sudėtingesnis nei buvo prie pora mėnesių. Margašonės tuo metu būna itin sutingusios, medžioja toli gražu ne visą dieną ir šiaip tokiu metu jas suvilioti dirbtiniu viliokliu nėra lengva. Nepaistant to, gana daug spiningautojų jas tikslingai gaudo, pratęsdami spiningavimo sezoną iki pat ledo užsidėjimo. Paklausėme keletą iš jų, žvejojančių tokiu metu lydekas ne vienerius metus tik vieno klausimo – kokį vieną masalą (savo „slaptą ginklą“) – jie išskirtų, gaudant lydekas gruodį. Manome, kad tas bus įdomu ir skaitytojams, dar „nepadžiovusiems“ spiningo.
Tvičingu pagauta lydeka
Tvičingu pagauta lydeka
© Dalius Rakutis

Raimondas Buitkus (Jurbarkas)

Gal ir keistai atrodo, bet mane gruodžio mėnesį dažnai gelbėja didžiulis (15 cm) „Relax“ ryškiai baltas tvisteris, kurį turbūt žmonės dažniausia perka nebent menkėms jūroje gaudyti. Vasarą tokio masalo lydekoms neįkiši, bent man nepavyko. O štai maždaug nuo spalio pabaigos ir ypač žiemą, kada vanduo siekia vos pora laipsnių, jis daugybę kartų yra mane išgelbėjęs nuo grįžimo tuščiomis. Sunku pasakyti, kas labiau veikia lydekas – itin tankūs tvisterio uodegos judesiai ar ta ryškiai balta, kaip mes vadiname, pieno spalva. Bet faktas lieka faktu – lydekos neatakuoja nei tokios pat spalvos bei panašaus dydžio riperio, analogiško, bet kitos spalvos tvisterio, kiek bebandžiau. Žūklės sąlygos, kuriose žvejoju – skaidrus vanduo su smėlėtu ir augmenijos likučių padengtu dugnu.

Andrius Grigorjevas (Vilnius)

Jau neatsimenu kada gruodį mačiau ežeruose ledą, todėl visą lapkritį ir gruodį labai sėkmingai spiningauju keliuose Aukštaitijos ežeruose. Man šitas laikas yra vienas geriausių lydekų žūklėje. Vieno masalo niekaip negaliu išskirti, nes šiam metui turiu du „slaptus kozirius“ – Rapala BX 12 upėtakį (TR) ir tos pat kompanijos PSD spalvinimo „Flat Rap“ dešimtuką“. Kodėl jie – todėl, kad ant jų tikrai gerai kimba. O jei rimčiau – jie yra „tylūs“, kas gaudant šiuo metu mano galva yra labai svarbu. Bei juos, kaip tvičinginius voblerius gali pravesti gana giliai (BX – iki 3 metrų, „Flat Rap“ – iki 2 m). Ir kas dar svarbiau – labai lėtai. Tvičingaudamas žiemą juos ne trūkčioji, o beveik judini tojo pačioje vietoje.

Rimas Ramonas (Druskininkai)

Žiemą dažniausia gaudau įvairiais vobleriais, atsižvelgdamas į vandens telkinio dydį, lydekų nusiteikimą bei kitus parametrus ir labai sunku nurodyti tik vieną voblerių modelį. O juo labiau – jo spalvą. Vis dėl to, jei jau reiktų rinktis vieną, pirmenybę turbūt teikčiau Lucky Craft „Slender pointer 97“ neryškiam , blankių ir niūrių spalvų spalvinimo vobleriui, pavyzdžiui, „Ghost Minnow“ ar „Mystic Shad“. Bent jau Dzūkijos negiliuose ežeruose, kuriuose aš šiuo metu dažniausia žvejoju, jie labai veiksmingi. Aišku, jei moki juos panaudoti.

Šiuos voblerius gali labai lengvai ir subtiliai valdyti, gali jais žaisti vos ne vienoje vietoje, kas erzinant labai pasyviai nusiteikusias lydekas yra labai gerai. Daug kas gal nustebs, kad rekomenduoju naudoti tokį gana nedidelį masalą. Bet iš kelių žiemų spiningavimo patirties galiu pasakyti, kad teorija, jog kuo šaltesnis vanduo, tuo didesnis masalas toli gražu ne visada yra teisinga. Kartais daug geriau veikia būtent mažesni masalai.

Gintaras Zaksas (Klaipėda)

Jeigu kalbėtume apie žiemą ir apie dar neužšalusį Nemuną, kuriame tokiu metu dažniausia žvejoju – ko gero mano pirmas pasirinkimas būtų paprasta juodai balta 12 cm „Relax“ kanopa arba ne daug nuo jos besiskirianti „Shark“. Apsiniaukusią dieną – turintis ryškius baltus šonus. Saulėtą – labiau perlamutrinius. Vanduo Nemune šiuo laiku labai nuskaidrėja ir žuvys nori kuo natūraliau atrodančio masalo.

Algis Kalinauskas (Utena)

Atšalus vandeniui dauguma pradeda velkiauti, ieškoti lydekų gyliuose, o aš atvirkščiai – lendu į ežerų pakraščius, į nendrynus, kur metro dviejų gyliuose kartais pagaunu labai gražių žuvų. Didelio masalo šiuo metu nenaudoju – mėgstamiausia – klasikinė 3 nr. „kanopa“, užverta ant 5 g. galvakablio. Spalvas renkuosi pagal ežero vandenį – tepalą, oranžinę „ gesintą „salotą“. Bet jei jau rinktis vieną, tai balsuočiau už dažniausiai suveikiančią – oranžinę. Visai matinę ar su blizgučiais nelabai svarbu – dedu tą, kuri pasitaiko po ranka.

Nėra lengva rasti daug panašumų šiuose atsakymuose, juo labiau, kad visi apklaustieji žvejoja skirtinguose vandens telkiniuose, naudoja skirtingas žūklės technikas. Vis dėl to, keletas dėsningumų krenta į akis. Visų pirma – vyrauja juodai baltų ir blankių spalvų, neryškūs masalai – jokių „papūginių“ spalvų. Antra – tik vienas atsakęs spiningautojas mini didelius masalus, taigi teorija, kad šaltame vandenyje veiksmingiausi tik dideli masalai, bent jau remiantis šia apklausa, yra abejotina. Na, ir trečia – visi atsakę mini masalo galimybes būti traukiamam lėta ir labai lėtai. Renkantis masalą, į tai, ko gero, reiktų atkreipti didžiausią dėmesį.

ŽvejOK 2014

Kablys.lt
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Sodyboje aptiko 2 km žvejybinių tinklų (10)

Rugsėjo 10-ąją, ketvirtadienį, Aplinkos apsaugos departamento Alytaus gyvosios gamtos apsaugos...

Aplinkosaugininkai primena: neršiant šlakiams ir lašišoms, tikrinami ir žuvitakiai (2)

Aplinkos apsaugos departamentas , tęsdamas akciją „ Lašiša 2020“, primena, kad siekiant...

Kontrolė be sienų: Baltijos jūroje žvejojantys laivai tikrinami Lietuvoje ir Latvijoje (3)

Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos inspektoriai vykdo...

„Lašiša 2020“: svarbiausios limituotos žvejybos sąlygos žvejams mėgėjams (5)

Aplinkos apsaugos departamentas pasidalino pranešimu, kuriuo primenamos svarbiausios limituotos...

Rugpjūtį į aplinkosaugininkus dažniausiai kreiptasi dėl žvejybos pažeidimų

Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo skyrius rugpjūtį gavo 1 857 pranešimus apie...

Top naujienos

Nuo viruso pavargusiems lietuviams surado kaimą, kur jo nėra (54)

Sunku patikėti, bet Europoje dar liko vietų, kur koronavirusas tarsi neegzistuoja. DELFI Kelionių...

Prisiminė Skandinavijos medikų ir Verygos kivirčą: moksle taip yra nedaroma (175)

Įvesdamas reikalavimą dėvėti kaukes uždarose patalpose Aurelijus Veryga rėmėsi Norvegijos...

Per pertrauką „Barceloną“ užvedęs Jasikevičius triumfavo Malagoje Giedraitis spindėjo Fuenlabradoje (3)

Lėtai įsibėgėjusi „Barcelona“ (2-0) perėmė iniciatyvą po ilgosios pertraukos bei Ispanijos...

Vasara iškeliaus jau netrukus, o kol kas – pasidžiaukime (3)

Šiandien Lietuvos orus lems iš vakarų artėjančio ciklono rytinis pakraštys. Vakariniuose...

Profesorius Usonis įspėjo apie galimas COVID-19 pasekmes, kurias parodė mirusiųjų tyrimai (432)

Lietuvoje naujų susirgimų koronavirusu atvejų skaičius pasiekė iki šiol šalyje neregėtas...

Nauja mada – į pensiją nuo 40-ies: ekspertas pataria, kiek reikia būt sukaupus (182)

Norėdami anksti išeiti į pensiją jauni žmonės griebiasi drastiškiausių priemonių –...

„Thermo Fisher Scientific“: Vilniuje nėra gaminamos koronaviruso vakcinos (35)

Biotechnologijų įmonė „ Thermo Fisher Scientific “ teigia, kad Vilniaus padalinyje nėra...

Nutrauktas lytinis aktas ir kiti natūralūs kontracepcijos būdai: ginekologas pasakė, kiek jie iš tiesų yra patikimi (94)

Jei turite pastovų partnerį ar sutuoktinį, tikėtina, kad ne visada naudojatės medicininėmis...

Metalinių garažų savininkus ragina paskubėti: nebendradarbiaujantiems gresia baudos perkelta jau beveik 2000 garažų (115)

Vilniaus miesto savivaldybė ragina paskubėti metalinių garažų savininkus nusikelti ant...

Šiaurės Korėjos kariai pasienyje nušovė ir sudegino Pietų Korėjos pareigūną kalba apie „ekstremalias priemones“ nuo COVID-19 (42)

Šiaurės Korėjos kariai nušovė ir sudegino Pietų Korėjos pareigūną, praneša Pietų...

|Maža didelių žinių kaina