aA
Nuo pat savaitės pradžios paspaudę šiemet dar neregėti karščiai, daug kur viršiję 30 laipsnių ribą ne vienam uždavė klausimą – o kaip dabas jaučiasi žuvys? Ar bus įmanoma kažką pagauti per tokią kaitrą? Juo labiau, kad ir ateinantį savaitgalį visoje Lietuvoje nusimato tikras tropikų oras: kaitrą lydės trumpos, bet nuožmios liūtys, lydimos žaibų ir perkūnijų. Ką gi, paklauskime to mūsų bičiulių, žvejojusių įvairiuose Lietuvos kampeliuose šiomis dienomis.
Sigitas Lukšta su pagauta raude
Sigitas Lukšta su pagauta raude
© Dalius Rakutis

Pietų Lietuva

Alytus. Žinomo sportininko Artūras Skvirbos teigimu, šio miesto apylinkėse ir rajone vis gyrėsi neblogu kibimu. Nemune gerai kimba tiek šapalai ir ūsoriai, tiek ir karšiai. Po keletą auksašonių per rytmetį išsėdėti yra normalu. Pajudėjo karšiai ir ežeruose. Kas gaudo – laimikiais nesiskundžia. Toliau tebekimba ir lynai. Gana neblogai pasigauna ir ešerių. Keista, bent nepaistant karščio, gana kimba ir lydekos.

Marijampolė. Paežerių tvenkinyje (Vilkaviškio ežere) toliau neblogai kimba sterkai bei papuola vienas kitas šamukas. Šešupės užtvankoje pajaukinus neblogai kimba karšiai. Ypač gerai pagauna tiek, kas žvejoja uodo trūklio lervomis. Šįmet šis masalas net ir vandeniui sušilus kažkodėl geriausia vilioja plačiašonius. Šešupės įlankose, atšilus orams, dar geriau kimba lynai. Na, o pačioje Šešupė neblogai visi gaudo šapalus. Tad galima spręsti, kad bent šiame regione karščiai tik suaktyvino žuvį, o ne atvirkščiai.

Vidurio Lietuva

Kaunas. Kauno mariose iš abiejų krantų naktimis gerai kimba karosai ir karšiai. Džiaugiasi ir sterkininkai – sutemus pavyksta pagauti gal ir ne daug, bet visai gražių egzempliorių. Dienos metu, spiningaujant pagauti imamo dydžio sudėtinga. Tačiau velkiautojai nesiskundžia.

Vilniečiai įsigudrino šiame vandens telkinyje gaudyti kilograminius ešerius. Reguliariai pagauna 1-1,2 kg kuprių. Gaudo sekliai, naudodami drop-shot ir kitas džigavimo technikas.

Nemune, pačiame mieste ir žemiau jo, ant paviršinių masalų neblogai kimba meknės. Pasitaiko ir šamų – mano bičiulis Tomas Mykolaitis spiningu prieš kelias diena ištraukę 13 kilogramų šamioką.

Spiningai valtyje
Spiningai valtyje
© Dalius Rakutis

Jonava. Neris tuštoka. Todėl daug kas „persikraustė“ į šio rajono karjerus ir tvenkinius, kur žvejoja karšius ir kitą „baltą‘ žuvį. Karšiai čia aktyvūs – kimba vidury dienos, per pačius karščius.

Vilnius, Trakai. Ežeruose apie Vilnių, tiek Trakų, tiek Molėtų pusėse pastebimai suaktyvėjo ešeriai. Gerai kimba tiek gaudant guminukais, tiek tvičingaujant vobleriais. Paprastai toks sujudimas prasidėdavo birželio viduryje, bet šiais metais viskas anksčiau.

Plūdinės žūklės mėgėjai masiškai gaudo beveik visur lynus. Parduotuvėse šluojami lyniniai jaukai, kabliukai, plūdės. Neryje – pats šapalų ir salačių metas. Tiek pačiame mieste, tiek už jo ribų krantus nustoję daug spiningautojų, medžiojančių šias žuvis nedideliais vobleriais ir kitais mažais masalais.

Rytų ir Šiaurės Lietuva

Molėtai. Su lydekom ežeruose liūdnai. Užtat gerai pradėjo kibti karšiai. Sigitas Lukšta, žymus šio krašto spiningautojas sakėsi irgi perėjęs prie „baltų“ žuvų žūklės, tačiau ...spiningu. Praeitą vakarą pavyko taip pagauti karšį. Šį – ne. Užtat labai puikiai mikromasalus graibsto raudės. Pasitaiko sveriančių iki pusės kilogramo ir net daugiau.

Baltieji Lakajai vasarą
Baltieji Lakajai vasarą
© Dalius Rakutis

Pasvalys, Pakruojis. Mūšoje dar krenta karkvabaliai ir juos neblogai čiumpa ne tik šapalai, bet ir salačiai. Turėtų čia pradėti kibti ir karšiai, bet labai dideliais laimikiais bent kol kas niekas nesidžiaugia. Prie Pakruojo, vadinamame Dvariukų patvankoje neblogai kimba karosai, karšiai ir lynai. Beveik visuose aplinkiniuose tvenkiniuose girdėti, jog gaudomi karosai.

Zarasai. Lydekos gilesniuose vandens telkiniuose atšilus orams pasitraukė į gylius. Bičiulis bandė jas žvejoti Čičirio ežere – visi kibimai buvo 9-10 metrų ir didesniuose gyliuose. Pakraščiai tušti. Mikromasalus neblogai stvarsto ne itin įspūdingo dydžio ešeriokai.

Kimba lynai. Tiek Antalieptės marių užpelkėjusioje dalyje, tiek ir daugelyje ežerų. Girdėti, kad pagauna ir karšių. Tad nemaža dalis žvejų jaukinasi ir pradeda jų žūklės sezoną.

Sartų ežere naktimis, gaudant dugninėmis su žuvies gabaliuku pusėtinai kimba sterkai, unguriai ir nedideli šamukai. Vieną kitą sterką sugauna ir spiningautojai.

Baltieji Lakajai vasarą
Baltieji Lakajai vasarą
© Dalius Rakutis

Vakarų Lietuva

Sterkai neblogai kimba Nemune, šiek tiek blogiau – Skirvytėje. Dar blogiau – Atmatoje. Kuršių mariose ties Kiaulės nugara jų kibimas tapo nepastovus, tad galima sakyti, kad čia šiuo metu žvejoti neverta. O štai ešeriai pasidavę Atmatos pusėn, kimba prie žiočių. Minijoje, ypač vakarais ir naktį labai puikia kimba šapalai ir meknės. Dabar geriausias jų žūklė laikas. Aplinkiniuose ežeruose, karjeruose labai suaktyvėjo lynai. Daugumas mėgstančių gaudyti taikią žuvį orientuojasi į juos. Tuo tarpu karosų metas mariose jau akivaizdžiai praėjo.

Jūroje dar galima pagauti vieną kitą vėjažuvę, bet šiaip jų sezonas jau tikrai baigėsi. Menkių niekas jau nebeplaukia – visi gaudo sterkus. Tad neaišku, ar jos dar laikosi Karklėje ir kitose įprastinėse vietose.

Jurbarkas, Raudonė, Plokščiai. Prieš savaitę pusantros Nemune gerai kibusios meknės ir karšiai kažkodėl nusiramino. Veną kitą dar eina pagauti, bet masinio kibimo nėra. Tačiau naktimis, prie rėvų meknės kimba neblogai. Tik šapalai kažkodėl ramūs – gal dar virškina grambuolius...

Kokia iš viso to padaryti išvadą? O gi tokią, kad stoję karščiai žuvų aktyvumo ne tik nepablogino, bet netgi pagerino. Sušilęs vanduo sujudino daugelį žuvų. Vienintelis skirtumas – planuojant žvejybą, geriau orientuotis vakarą ir net naktį arba labai ankstyvą rytą. Žuvys jau gyvena vasaros ritmu – mums teks prie jo prisitaikyti.

Puikaus jums ateinančio savaitgalio ir nuostabių akimirkų prie vandens. Nei karščio jums, nei žaibų... Susitiksime šį kartą Žemaitijoje. Kažkur netoli Šilalės.

Kablys.lt
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Vykdydami reidus, aplinkosaugininkai tikrina deguonies kiekį vandens telkiniuose (6)

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai šią savaitę vykdydami reidus atlieka vandens telkinių...

Telšių aplinkosaugininkai atliko deguonies matavimus vandens telkiniuose (2)

Aplinkos apsaugos departamentas , užtikrindamas kontrolę ir atsižvelgdamas į permainingus orus,...

Lietuvos rekordininkas Aivaras Kimbirauskas: „Kai išvydau šią lašišą milžinę, man atvipo žandikaulis“ (32)

Ar žinote koks yra Lietuvos ribose Baltijos jūroje velkiavimo būdu pagautos žuvies rekordas? Tai...

Poledinės žūklės sezonas: laikykitės ir saugumo, ir žvejybos taisyklių (7)

Daugeliui ežerų pasidengus ledu, žvejoti išsirengia poledinės žūklės mėgėjai. Aplinkos...

Klaipėdos aplinkosaugininkai primena: stintaudami laikykitės taisyklių (11)

Trečiadienio vakarą Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos...

Top naujienos

Nesutariant dėl atstovavimo EVT, Nausėdos laukia staigmena: Seime ruošiamas įstatymas žada kreiptis ir į Konstitucinį Teismą (183)

Viešumoje kilus diskusijoms, kas turėtų atstovauti valstybei Europos Vadovų Tarybos (EVT)...

Verslas prašo trečiojo pagalbos paketo ir stabdyti antstolių veiklą: vėliau apie tai galvoti gali būti per vėlu (53)

Smulkusis verslas sakosi esąs nepatenkintas iš valstybės gaunama išgyvenimui reikalinga parama ,...

Įsigalioja karantino pakeitimai: nelieka prievolės dėvėti kaukes lauke, leidžiama keliauti tarp didmiesčių ir rajonų (69)

Ketvirtadienį įsigalioja karantino pakeitimai, leidžiantys nebedėvėti veido kaukių lauke, taip...

Vitaminų vartojimo atmintinė: vaistininkė nurodė klaidas, kurios vaistus paverčia nuodais

Užtikrinti, kad organizme nepritrūktų būtinų vitaminų ir mineralų, šaltuoju metų laiku tampa...

Atsikėlęs vis dar jaučiatės pavargęs? Tik neignoruokite to, padėti gali ir labai paprasti pratimai

Karantino psichologines pasekmes jau dabar pastebi daugelis žmonių – ne vieną kamuoja nuovargis,...

Pinigų sutaupę lietuviai leidžia sau patogesnį gyvenimą: sumų prabangiam būstui nebeskaičiuoja (38)

Nauji įpročiai – nuotolinis darbas ir internetinė prekyba, keičia ir nekilnojamojo turto rinkos...

Sabonis vaišino varžovą alkūne, rinko dvigubą dublį, tačiau pergale džiaugėsi „Warriors“ žvaigždės (1)

Po pertraukos vėl žaidusi Indianos „Pacers“ komanda trečiadienį namie 107:111 (22:25, 36:31,...

Net labiausiai vakcinuota pasaulio ekonomika susiduria su atsidarymo sunkumais (7)

Kol visas pasaulis tikisi, kad vakcinos padės sugrįžti į normalų gyvenimą, Izraelio patirtis...

Gandais apipintas neseniai mirusio Andrejaus Miagkovo gyvenimas: „Likimo ironija, arba po pirties“ paliko jam pačiam neįmintą mįslę (18)

Buvo žinoma, kad Andrejų Miagkovą kamavo širdies problemos ir galvos skausmai, nors pastaruosius...

Arūnas Marcinkevičius | D+

Intriguojanti istorinė mįslė: kodėl vikingai užkariavo pusę Anglijos, o Baltijos šalių – ne? (1)

Kodėl vikingų gyvenviečių rytinėje Baltijos pakrantėje atrandama, tačiau čia skandinavų...