aA
Rašau šį straipsnį penktadienį, tryliktąją dieną, tačiau tai visai nereiškia, kad turiu vien tik blogų žinių. Veikiau atvirkščiai – galiu pasidžiaugti. Sulaukėme (ar tuoj sulauksime) tikrų rudeniškų orų. Ir šie pasikeitimai, panašu, neliko nepastebėti povandeninio pasaulio gyventojų. Bent jau tokią išvadą padaryčiau, išklausęs bičiulių, žvejojusių daugelyje Lietuvos kampelių, pasakojimų.
Sigitas Lukšta su Stirnių ežere pagautu ešeriu
Sigitas Lukšta su Stirnių ežere pagautu ešeriu
© Sigitas Lukšta

Pradėkime tuo Pietų Lietuvos, kur šiuo metu esu pats.

Pietų Lietuva

Druskininkai. Balta žuvis gana aktyvi, o štai su plėšrūnais nėra taip paprasta. Girdėti, kad bičiuliai turėjo vieną kitą įspūdingesnę ešerių žūklę Daugų ežere, kituose gilesniuose apylinkių ežeruose. Seklesiuose, matyt, vanduo dar per šiltas – nei lydekos, nei ešeriai su retomis išimtimis nejuda. Salačių žūklės mėgėjai skundžiasi, jog kažkodėl nepagauna didesnių salačių. Mažiukai kimba neblogai, smūgių per masalą nemažai, bet kas iš to.

Kas „specializuojasi“ Nemune ar ežeruose karšių žūklėje – pagauna. Maišais netraukia, bet plačiašonių kibimas laikosi daugiau mažiau pastovus.

Alytus, Birštonas. Nemunas karšių prasme tuščias. Jeigu kas ir pagauna, tai vos viena kitą. Tačiau ežeruosi jie kimba visai neblogai. Dusioje ir Meteliuose rudeninis ešerių aktyvumas vis dar neprasideda. Jeigu ir pasitaiko pagauti, tai daugiau smulkių dryžuočių.

Marijampolė. Janavo ežere toliau puikiai kimba karosai. Geriausias masalas – pūstas kvietys, kukurūzas, vietinių vadinamas „popkornu“. Taip pat tęsiasi puskaršių, kuojų ir kitų žuvų aktyvumas. Praeitą sekmadienį prasidėjęs lietus neblogai išjudino ir lydekas. Kas tuo metu žvejojo – liko maloniai nustebinti. O štai tą pačią dieną Vilkaviškyje, kurio lietus nepasiekė, plėšrūnų aktyvumo nebuvo visai. Todėl peršasi mintis, kad visoje Lietuvoje trūksta tik gero lietaus, kad lydekos suaktyvėtų.

Vidurio Lietuva

Kaunas. Kauno mariose žvejoję sterkautojai, ypač tie, kurie žvejoja dažniau pagauna visai neblogai. Daug smulkmės, bet veiksmas yra. Įdomu, kad kiek kalbėjau, visi tvirtina, kad sterkus randa palyginus kaip mariose labai sekliai – 7–8 m gyliuose. Ir tai keista, nes kitais metais tokiu metu jie jau lįsdavo į upės vagą.

Gerai mariose kimba smulkūs ešeriai. Didesnių kažkaip niekas neranda.

Prastoka situacija ir su karšiais. Vienas kitas pasitaiko, tačiau pernai tokiu pačiu laiku juos gaudyti buvo daug smagiau. Matyt, dėl šiltų orų viskas vėluoja.

Nemunas miesto ribose praktiški tuščias. Labai žemas vanduo, žuvies nėra ar ji neaktyvi. Vieną kitą kuoją ar ešerioką iš bėdos galima pagauti., bet šiaip jau verčiau pavažiuoti bent trisdešimt kilometrų žemiau, kur žuvys aktyvesnės.

Neries upė ties Batėgala
Neries upė ties Batėgala
© Dalius Rakutis

Jonava. Neryje pagaliau pasirodė lašišos. Vakar čia buvo pagautos bent dvi žuvys – 9 kg patinas ir apie 10 kg patelė. Dar viena lašiša, berods, prieš dvi dienas buvo pagauta ties Čiobiškiu. Upės vandens lygis žemas, tinkamų žūklei vietų nėra daug. Tad nenuostabu, kad žinomiausiose duobėse iki pat vakaro būriuojasi 10–12 spiningautojų „kolūkis“ ir rasti, kur užmesti yra sudėtinga.

Vilnius. Didžioji lašišų karštinė Neryje jau prasidėjo – žvejai plūstelėjo prie upės. Žuvis reguliariai rodosi, bet praktiškai visa tamsi. Stovinti dar nuo liepos mėnesio ir labai įnoringa. Gana neblogai kimba salačiai.

Šlakis
Šlakis
© Dalius Rakutis

Ežeruose tęsiasi ešerių gaudymas. Tačiau jų aktyvumo laikas labai trumpas.

Šiaurės ir Rytų Lietuva

Ukmergė. Teko girdėti, kad Lėno ežere paskutinėmis dienomis visai neblogaiu kimba lydekos. Ir ne tos, „šaudyklės“, bet tikros lydekos. Apie Šventąją ir geras žūkles ten nieko gero negirdėti. Trūksta vandens.

Molėtai. Sigitas Lukšta sako, kad rajono ežeruose labai prastai kimba. Nepagauna nei spiningautojai, nei karšių žūklės mėgėjai. Kas aktyvesni, tai smulkūs ešeriai. Jų gali pritraukti daug.

Ešerys
Ešerys
© Sigitas Lukšta

Panevėžys, Kupiškis. Kupiškio mariose sterkų ir lydekų gaudytojai jau turi ką veikti ir paprastai grįžta į krantą su „normomis“. Žvejyba nėra lengva – tenka visą dieną „kruvinai“dirbti, bet rezultatą pasieki. O štai su ešeriai prasčiau. Kimba tik „rūkomi“ ešeriai –100–150 g. Ir tų pačių tenka gerokai paieškoti.

Kituose tvenkiniuose irgi suaktyvėjo lydekos.

Bičiulis Aidas Juška, užvakar žvejojęs Jotainių tvenkinyje plūdine, sakė visai smagiai patraukęs karšiokų. Žuvis nėra didelė – vyrauja 300–400 g „sausašoniai“, bet užtat kimba viena po kitos. Panaši sitaucija ir kitose rajono tvenkiniuose. Karšiukai labai aktyvūs. Nelauktai vėl pradėjo kibti lynai.

Zarasai. Puikiai beveik visuose ežeruose kimba ešeriai. Praeitą sekmadienį Švento ežere žvejojęs mano draugas Nikolajus sakęsi pagavęs ir gražesnių – 700–800 g dryžuočių. Kas gaudo karšius – irgi nesiskundžia laimikiais. Tad puikus laikas vykti į šią pusę. Rudeninis žuvų aktyvumas Šiaurės rytų Lietuvoje, panašu, jau įsibėgėjo.
Vakarų Lietuva

Klaipėda. Iš uostamiesčio žinios tos pačios. Sterkų nėra. Vos vienas kitas ekipažas gali pasigirti grįžęs iš marių su sterku. Kita vertus, jeigu jau užkimba, tai paprastai gražus sterkas.

Ešeriai aktyvūs – pagauti galima. Nuo molo, prie vadinamosios II perkėlos vakare tai pat pagauna sterkų ir ešerių. Žinoma, aktyvi ir balta žuvis.

Spiningautojai Žemaitijoje
Spiningautojai Žemaitijoje
© Dalius Rakutis

Šilutė. Balta žuvis – karšiai, sazaniukai aktyvūs ir neblogai kimba. Nekalbant jau apie plakius.

Pagėgiai. Gintaras Zaksas, nuvažiavės į Nemuną paspiningauti sakėsi matęs ne vieną lašišos pasirodymą. Pagauti nepagavęas, buvo tik vieną didelę žuvį įkirtęs, kuri po minutės gražios kovos atsikabino. Aišku, neištraukęs nežinai kas – galėjo būti ir didelė lydeka. Bei iš vietinių, gaudančių karšius išgirdęs, kad ir šiame Lietuvos regione šįmet siaučia kabliautojai, atvažiuojantys iš Vilkijos.

Tiek trumpai apie tai, kas kibo Lietuvoje paskutinėmis dienomis. Susitiksime šį kartą Dzūkijos ežeruose!

Kablys.lt
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Kauno hidroelektrinės kaimynystė: kuojų auga kartais, o šamų-milžinų teks palaukti

Gyvenimas šalia Kauno hidroelektrinės nesustoja nei žiemą nei vasarą. Didžiausią gėlą...

Nelegaliai žuvis gaudęs vyras bandė sprukti nuo pareigūnų – metė tinklus ir šoko į upę, bet išsisukti nepavyko (1)

Penktadienio naktį du tinklininkai Prienų rajone bandė pasprukti nuo Alytaus gyvosios gamtos...

Prie Ispanijos krantų sugavo didžiulę mėnulžuvę (2)

Jūrų biologas Enrique Ostale tiesiog negalėjo patikėti savo sėkme, pamatęs didžiulę...

Sugavo gyvenimo žuvį: šamas svėrė daugiau nei 90 kilogramų Papildyta žinomų žvejų komentaru 05.18 (20)

Rokiškėnas Skirmantas Spundzevičius savo pomėgiui – žūklei – atidavė daugiau nei 35-erius...

Top naujienos

NSGK pirmininkas: jei prieš aštuonerius metus būtume pasielgę kitaip, dabar nebūtų jokio karo

Ukrainiečiai – vienintelė tauta, kuri XXI amžiuje miršta už Europos idėją, ir tie ES...

VERT paaiškino, kaip pasirinkti elektros tiekėją, kad netektų permokėti įvardijo kainas

Nepriklausomą elektros tiekėją besirenkantys turėtų orientuotis į pasiūlymus, kurie siūlo iki...

Sugalvojo, kaip užtvenkti Kremliaus pinigų upelį: net nereikėtų Orbano sutikimo (7)

Europos Sąjungos vadovams jau beveik mėnesį derantis dėl šeštojo sankcijų Rusijai paketo, vis...

Arestovičius pratrūko keiksmais: to niekada nebus (8)

Ukrainos prezidento patarėjas Oleksijus Arestovičius emocingai sureagavo į kai kurių Europos...

Anušauskas atsakė Rusijai: tegul nesvaigsta

Maskvos grasinimų, kad neatšaukus Rusijai pritaikytų sankcijų gali kilti pasaulinė maisto...

Karas Ukrainoje. Britų žvalgyba: elitiniai rusų daliniai patyrė milžiniškų nuostolių Ukrainai tenka gintis ir nuo raginimų nusileisti Rusijai (5)

„Ateinanti savaitė bus lemiama“, – pabrėžė Luhansko srities vadovas Serhijus Haidajus ir...

Kelis dešimtmečius skaičiuojanti gamykla virto šiuolaikiškais būstais: išskirtinis turtas kainuoja ir kelis šimtus tūkstančių eurų

Šiandien įpirkti nuosavą būstą nėra jau taip lengva: koją kiša aukštos kainos ir gana mažas...

Besipiktinantiems rusams Putinas dalija pažadus

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį vakare paskelbė, kad pensijos, kitos...

Laukiant sprendimų Seime – nevienareikšmės nuotaikos: kai kurie politikai nusiteikę itin kategoriškai

Seimas ketvirtadienį spręs dėl Civilinės sąjungos įstatymo projekto pirmojoje – pateikimo –...

Ūkininkai apie pirmąsias braškes: kokios kainos ir kokio derliaus laukia

Lietuviškos braškės jau puikuojasi parduotuvių lentynose. Anykščių rajone braškes penkerius...