aA
Orai visą savaitę lepino, laiko žūklei dėl pasikeitusių aplinkybių turėjo daugelis, tai tikiu – retas tokia proga nepasinaudojo. Juo labiau, kad ir lydekų draudimas antradienį baigėsi. Panašus bus ir savaitgalis. Gal tik debesų savaitgalį bus kiek daugiau. Ypač šeštadienį. Ir nemanau, kad tai yra blogai, ypač kalbant apie plėšrių žuvų . Nes vakar teko visą dieną praleisti valtyje, pliekiant saulei be debesėlio ir turiu pripažinti – žvejyba buvo be proto sunki. Tik per didelį vargą pavyko pasiekti rezultatų.
D.Rakutis su pagauta lydeka
D.Rakutis su pagauta lydeka
© Dalius Rakutis

O kaip kibo kitur, mums tuoj papasakos mūsų bičiuliai, pasklidę po visą Lietuvą.

Pietų Lietuva

Druskininkai, Alytus. Lydekų sezono atidarymas buvo labai sudėtingas daug kam šiuose kraštuose. Ypač tiems, kas žvejojo antradienį. Kas išvis nieko nepagavo, kas šiaip ne taip „prikalbino“ po vieną ar keletą „silkučių“. Girdėjau bent kelias tokias graudžias istorijas iš skirtingų žmonių ir ežerų. Ketvirtadienį jau buvo geriau. Ypač sėkmingą tą dieną buvo tiems, kas žvejojo Obelijos ežere. Girdėjau apie pagautas ir 4 ir 8 kilogramus svėrusias lydekas, jau nekalbant apie smulkesnes.

Nemune gaudantys baltą žuvį nelabai kuo gali pasigirti. Kibti kimba, bet vidutiniškai ir tos pačios žuvys smulkios. Gal tik šapalų gaudytojų veidai šviesesni – vieną kitą plačiaburnį sugauna ir didesnį.

Marijampolė. Beveik visur puikia kimba šapalai ir nedideli lynai. Apie karosus nieko negirdėti. Lydekų gaudymo fronte taip pat įdomi situacija. Seklesniuose vandens telkiniuose labai aktyvios nedidelės lydekaitės, o štai gilesniuose vandens telkiniuose didelių lydekų kažkodėl pagauna tik gyliuose. Seklumos tuščios.

Žiobrių žūklės Mūšos upėje
Žiobrių žūklės Mūšos upėje
© Dalius Rakutis

Vidurio Lietuva

Kaunas. Neryje ties Kaunu šiomis dienomis, tik ką pasirodė žiobriai. kas 10 pagauna per dieną, kas 5. Kimba šios žuvys ir Nemune, prie „Kombo“ klubo. Prie Žalgirio arenos ir kitur ir toliau sėkmingai žvejoja meknes. Masiškai upėje pasirodė ir aukšlių būriai. Nevėžyje ir tame pačiam Nemune aktyvios lydekos.

Iš Kauno marių pusės girdėti, kad jau ties Rumšiškėmis ir kitur kimba karosai. Draugai, žvejoję prie Kruonio, visai neblogai pagavo karšiokų ir stambių plakių.

Vilnius. Neryje jau kimba žiobriai, gražios kuojos, šapalai. Tik karšių dar nelabai kas pagauna. Ežeruose lydekų sezono atidarymas kol kas dar sunkus. Yra, kas sugavo gražių lydekų – didžiausią, kiek girdėjau, net 7 kilogramų, tačiau nemaža dalis kolegų liko su nosimi. Matyt, šaltas vanduo koją kiša.

Žiobrių žūklės Mūšos upėje
Žiobrių žūklės Mūšos upėje
© Dalius Rakutis

Rytų ir Šiaurės Lietuva

Utena. Algis Kalinauskas, žinomas spiningautojas atidarinėjo lydekų sezoną antradienį. Pagavo net 14 margašonių, tačiau nei vienos, didesnės kaip kilogramas. Teko leisti atgal. Visos mažylės sukibo giliai – 8 metrų gylyje. Jo pažįstamas sugavo 5,6 kg lydeką. Šiandien žvejoja kitas jo bičiulis – per visą dieną sugavo dvi lydekas. Taigi, kol kas aštriadantės rajono ežeruose visai neaktyvios.

Molėtai. Spiningo meistrą Sigitą Lukštą užtikau ...gaudantį karosus kažkokiame miško ežerėlyje. Ir tai turbūt neblogai pasako apie lydekų kibimą ežeruose. Labai sunkiai kimba. Sigitas žvejojo antradienį gerai žinomame ežere – per visą dieną turėjo 4 kibimus ir ištraukė tris virš kilogramo sveriančias lydekas. Žvejojo ketvirtadienį – turėjo vieną tuščią kibimą. Labai šaltas vanduo- margašonės, panašu, dar neatsigavusios po neršto. Tuo tarpu kitas mano geras pažįstamas, Kęstutis Šeškauskas gaudė Bebrusų ežere – sugavo 3 lydekas. Viena iš jų svėrė 3 kg, kitos irgi neblogos.

Žiobrių žūklės Mūšos upėje
Žiobrių žūklės Mūšos upėje
© Dalius Rakutis

Panevėžys, Pasvalys. Žiobrinė manija tęsiasi. Kas randa Mūšoje žuvį labai gerai pagauna. Kas ne – sėdi tušti. Praeitą savaitę buvau prie pastarųjų – su vietiniu kolega taip ir likome nė kibimo nepamatę. Pirmadienį panašią istoriją papasakojo kolegos iš Utenos. Pervažiavo pusė Nemunėlio, Mūšą – iš 30 kalbintų žvejų du žiobrius buvo pagavęs tik vienas. Tuo tarpu kitą dieną – sekmadienį žvejojęs mano senas prietelius Aidas atkarpoje kažkur tarp Biržų ir Pasvalio su plūdine sugavo septynis, o jo draugas, žinomas fiderio meistras – net šešis kart tiek. Ir visus paleido į upę atgal. Pasak Aido, atrodė, kad vietiniai žvejai juos užmuš.

Panevėžio tvenkiniuose ne taip lengvai, bet visgi kimba lydekos. Galima pagauti ne vieną, bet dauguma kilograminės arba mažesnės. Molainių ir Jotainių tvenkiniuose jau pagauna vieną kitą lyną.

Vakarų Lietuva

Jurbarkas. Spiningavau su bičiuliu Raimondu vakar vietiniame tvenkinyje – tokią sunkią žūklę pavasarį senai esu turėjęs. Per 10 valandų trukusią – aš turėjau 3, bičiulis- 4 kibimus. Man šiaip ne taip sugauti 600 g. ešerį ir 72 cm, 2,8 kg lydeką, bičiuliui – dvi neimamo dydžio „silkutes“.

Raimondas Buitkus su ešeriu
Raimondas Buitkus su ešeriu
© Dalius Rakutis

Klaipėda. Lydekų kibimas labai silpnas. Kas labai nori – vieną kitą pagauna, bet tenka krantais nupėdinti daug kilometrų. Ešeriai mariose dar nekimba. Už tai čia siautėja karosai. Minijoje žiobrių kibimas silpta. Jūroje dar lašišų pagauna, bet irgi silpniau.

Tokios žinios iš mūsų vandenų. Orai šiltėja, o žuvys aktyvėja ne dienomis, o valandomis. Tad nuodėmė tokiu metu sėdėti namie. Iki susitikimo prie vandens.

Kablys.lt
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(13 žmonių įvertino)
4.2308

Utenos aplinkosaugininkai vėl sulaikė lydekautoją (10)

Vykdydami akciją „ Lydeka “, Aplinkos apsaugos departamento Utenos gyvosios gamtos apsaugos...

Už vieną šlakį pažeidėjui gali tekti sumokėti iki 1520 eurų (34)

Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai pagavo...

Akcijos „Lydeka 2021“ reidai šiandien vėl vyksta Utenos rajone (12)

Šiandien Aplinkos apsaugos departamento Utenos valdybos pareigūnai, vykdydami akciją „ Lydeka...

Vykdydami reidus, aplinkosaugininkai tikrina deguonies kiekį vandens telkiniuose (7)

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai šią savaitę vykdydami reidus atlieka vandens telkinių...

Telšių aplinkosaugininkai atliko deguonies matavimus vandens telkiniuose (2)

Aplinkos apsaugos departamentas , užtikrindamas kontrolę ir atsižvelgdamas į permainingus orus,...

Top naujienos

Dėl kinų virusologo ištartos frazės nerimo signalai nuaidėjo per visą pasaulį (12)

Auga susirūpinimas, kad Kinijos sukurtos vakcinos nuo COVID-19 yra mažiau veiksmingos kovoje...

Naujas reikalavimas gali tapti dar vienu iššūkiu abiturientams: jeigu jo neįvykdys, nebus prileisti prie egzaminų (97)

Šių metų abiturientai beveik visus mokslo metus mokėsi nuotoliniu būdu, bet tai ne vienintelis...

Kelis mėnesius be karšto vandens gyvensiantys elektrėniškiai pasipiktinę: maudytis teks eiti pas kaimynus

Elektrėnai liko be karšto vandens . Be jo gyventojai prašomi pakentėti du-tris mėnesius,...

Nusprendė: nuvežti nebenaudojamus automobilius galės ir savivaldybės – policija turi rimtesnių darbų

Miestų gyventojų kova su stovėjimo aikšteles užkimšusiais apleistais ir nebenaudojamais...

Šioje šalyje apie pandemiją jau primena tik kaukės: tai vienintelis kelias išspręsti tą baisią situaciją (364)

Vakcinacijos apimtimis pasaulyje lyderiaujantis Izraelis grįžta į normalų gyvenimą. Lietuvos...

Per praėjusią parą nustatyti 726 nauji koronaviruso atvejai, pirmąja doze paskiepyti 1452 žmonės ligoninėse šiuo metu gydomas 1101 COVID-19 pacientas (188)

Per praėjusią parą šalyje nustatyti 726 nauji COVID-19 atvejai, nuo šios infekcinės ligos mirė...

10 dalykų, kuriuos turėtumėte žinoti apie veido kaukes

Dirbdami iš namų dažniau pasilepiname veido kaukėmis. O ar žinote, kaip jas naudoti tinkamai ir...

Kritiškai įvertino „valstiečių“ svarstymus trauktis iš derybų rengiant susitarimą dėl švietimo: trūksta argumentų ir kantrybės (76)

Nacionalinio susitarimo dėl švietimo projektą rengiančių partijų atstovai kritiškai vertina...

Baisus įvykis Elektrėnuose: moteris nužudyta, jos sugyventinis irgi negyvas (28)

Sekmadienį, apie 9.10 val., Elektrėnuose , Sodų g. esančiame bute, rasti negyvų sugyventinių...