aA
Šis rugpjūtis – kontrastų mėnuo. Tai liūtys pliaupia, tai saulė kepina. Visko po truputį. Visgi, savaitgalis beveik visoje Lietuvoje nusimato saulėtas, beveik be vėjo ir, sakyčiau, saikingai šiltas. Koks ir dera paskutiniam vasaros mėnesiui. Tad kas dabar atostogauja – skųsti neturi teisės. Tik va, kaip yra su žuvų kibimu? Ar žuvys jau irgi jaučia, kad vasarėlė slenka į pabaigą ir būtina prisikimšti pilvus? Tuoj sužinosime.
Stambus ešerys
Stambus ešerys
© Dalius Rakutis

Pietų Lietuva

Druskininkai. Nieko gero – vietiniai meškeriotojai dėl to kaltina šokinėjusį lyg kardiogramos eilutę atmosferos slėgį. Nors vandens lygis po liūčių per gerą sprindį ir pakilo – karšiai ir kita žuvis kimba prastai. Tačiau kiek atkuto plėšrūnai – spiningautojams dažniau papuola ešerių, pasitaiko ir viena kita lydekėlė.

Ežeruose vis dažniau girdėti apie pagautus stambesnius ešerius. Dryžuočiai jau susibūrė į didesnius būrius ir vis drąsiau plėšikauja. Palyginus su Nemunu, ežeruose geresnė situacija ir su karšiais. O štai porą savaičių gerai signalizatorius „pypinę“ karpiai akivaizdžiai nurimo. Net ir iš Ilgio ežere vykstančių varžybų girdėti, kad stambiažvyniai „ožiuojasi“.

Alytus, Birštonas. Birštone naktimis vis dar gerai tebekimba karšiai. Geriausias masalas – uodo trūklio lervos. Tamsiu paros metu pasitaiko pagauti pavienių, bet gražesniu sterkų.

karšis
karšis
© Dalius Rakutis

Marijampolė. Užtvankose sujudo ešeriai. Mikromasalų pardavimai žūklės parduotuvėse muša aukštumas, ne vienas, padėję dugninę ar plūdinę, čiumpa spiningėlius. Žinoma, puskaršiai ir kita balta žuvis kimba kaip kibusi toliau. Kas gaudo naktimis sterkus – irgi per daug nesiskundžia. Šešupės vidurupis, nuo Kudirkos Naumiesčio ir žemyn visai nusekęs. Pasak Vytenio Pranckevičiaus : „kur bemesk, visur „salotos“. Net neįdomu“. Tai pat beveik visose vietinėse balose geri kimba „šaudyklės“. Galima pasidžiaugti tik tuo, jog net kaimo žvejai taisykles žino ir žuvis paleidinėja.

Ešerys
Ešerys
© Dalius Rakutis

Vidurio Lietuva

Kaunas. Kauno mariose vėl pradėjo kibti karšiai. Negali pasakyti kad masiškai, bet po kelias žuvis gaudantys pagauna kaskart. Aukštutinėje marių dalyje sujudo karosai. Pastarieji kol kas vyrauja gana smulkūs, bet kaip sako vyrai, „svarbiausia, kad judesys yra“. Plėšrūnai irgi aktyvesni. Žvejojęs netoli Kruonio berods antradienį bičiulis Mantas sugavo keletą „arti puskilio“, kažkoks monstras sugebėjo atlenkti vobleriuko kabliukus. Bičiulis žvejojo sėkliuose ir gaudė vobleriukais vos 1,5-2 m gylyje. Kas žvejojo minkštaisiais masalais – esą pagavo daug prasčiau. Apie pagaunamus sterkus nieko negirdėjau.

Nemune, žemiau Vilkijos jau pradėjo kibti lydekos ir sterkai. Tiesa, daugiau vakarais. Kabliautojų gretos prie upės, padidėjus visuomenės dėmesiui, sumažėjo ( ar persikraustė kitur). Tad čia galima visai smagiai pažvejoti.

Nemune pačiame mieste beveik neliko kur žvejoti – vien žolės. Neryje savaitės pradžioje lyg ir buvo girdėti apie pagaunamą vieną kitą salatį, tačiau trečiadienį plūstelėjus į upę kanalizacijai, daugiau niekas iš pažįstamų čia žvejoti nebandė.

Jonava. Vanduo žemas, nelabai kas kimba. Populiariausiose lašišinėse vietose būriuojasi jų žūklės entuziastai, bet apie pagavimus negirdėti. Net kabliautojai skundžiasi, kad nėra žuvies. Gerai kimba tik smulkmė – aukšlės, kuojytės, nedideli šapaliokai. Mano bičiulis Virgis, laukdamas lašišų, „stumia laiką“ juos gaudydamas museline.

Vilnius. Ūžtelėjusi trečiadienį liūtis kilstelėjo apie 5 cm Neries lygį ir gerokai atvėsino vandenį. Gal dėl to čia itin suaktyvėjo lydekos ir „apsiramino“ šapalai. Naujo lašišų ir šlakių užėjimo upėje vis dar nėra. Lašišos tamsios, tūno dažniausiai netoli intakų ir norint jas pagauti, reikia gerokai pasistengti. Be to, upėje sunkiau spiningauti, nes srovė neša žoles.

Užtat upeliuose pastarosiomis dienomis galima pastebėti didelių upėtakių kibimo pliūpsnį. Anatolijus Ostapenka sakėsi pagavęs kelis virš 50 cm. Upėtakiai jau atkeliavę į aukštupius. Įdomus dalykas – skirtingai nuo daugelio metų tendencijų, jų kibimo pikas pastaruoju metu yra ne vakare, o vidury dienos. Anatolijus tai sieja su vabzdžiais – apstojus karščiams, jų daugiausia skraido vidurdienį. O vakare staigiai vėstant jų mažėja. Vanduo upeliuose pakilo daugiau – apie 20 cm.

Rytų ir Šiaurės Lietuva

Utena. Karšiai ežeruose praktiškai nustojo kibti, lydekos – dar nepradėjo. Lynų irgi niekas nebegaudo. Pasak Algio Kalinausko, ar dėl to nepagauna, kad lynai nekimba, ar dėl to lynai nustojo kibti, kad niekas jų nebegaudo. Vienintelė paguoda ešeriai ir ešeriokai, kurie tikrai aktyvūs.

Molėtai. Žinios geros – kimba. Sigitas Lukšta prie pora dienų žvejojo Stirniuose- pagavo nemažai ir gražių ešerių. Jo draugai bandė gaudyti lydekas Siesarties ežere – irgi pagavo. Viena buvo apie 5 kg. Nedidelės lydekėlės ir ešeriai aktyvūs beveik visuose ežeruose.

Panevėžys, Kupiškis. Kupiškio mariose gerai kimba ešeriokai iki 150 g. Pasitaiko ir vienas kitas sterkas. Ir tai džiugi – vidurvasario plėšrūnų letargas. Panašu, jau baigiasi. Sterkai pradėjo kibti gilesnėse vietose. Karšiokai taip pat kimba giliau.

Sterkų spiningavimas Kupiškio mariose
Sterkų spiningavimas Kupiškio mariose
© Dalius Rakutis

Panaši situacija su balta žuvimi ir Dubulių tvenkinyje. Kitur matyti didesnis lydekų pagyvėjimas. Gaudantys naktimis pastarosiomis dienomis pagauna lynų.

Kupiškio marios
Kupiškio marios
© Dalius Rakutis

Mūšos upė tapusi beveik pieva. Bet radus gilesnę vietą, ją kiek „paravėjus“ ir pajaukinus galima visai neprastai pagauti lynų ir karšių.

Zarasai. Čičirio, Avilio, Luodžio ežeruose ir Antalieptės mariose sujudo ešeriai. Tačiau įdomiausia – skirtingomis dienomis kimba skirtingo dydžio žuvys. Savaitės pradžioje kas pataikė – traukė puskilograminius. Dieną po kibo vien šimtagraminiai. O savaitės viduryje – vyravo maždaug trijų šimtų gramų dryžuočiai. Tad su jais kaip pataikysi.

Gaudant ešerius, pasitaiko pagauti ir vieną kitą lydeką.

Beveik visur gerai kimba karšiai, bet tik tam tikromis valandomis. Pačiuose Zarasų mieste žvejojęs meškeriotojas sakėsi per naktį neturėjęs nė kibimo, o ryte, tarp 8 ir 10 val. su draugu ištraukęs vieną 3 kg, du – po 1,5 ir dar kelis po kilogramą plačiašonius. Po dešimtos karšių kibimą kaip ranka nuėmė, nors dar sėdėjo vyrai iki pietų.

Vakarų Lietuva

Klaipėda, Šilutė. Kuršių marios. Sterkų duobėse echolotai rodo, bet nusistovėjus srovėms, pavyksta pagauti tik vieną kitą. Kalbama, kad nemažai jų įlenda į Baltijos priekrantėse pastatytus tinklus. Tad galima spręsti, kad dalis marių sterkų bandos yra jūroje. Ešeriai kimba beveik visur, bet reikia rasti jų būrį – jie nuolat migruoja. Atmatoje gražių ešerių jau irgi ir gi esama.

Karšiai mariose ir toliau kimba neblogai. Tuo tarpu Nemune lydekos ir sterkai dar „nejuda“. Greičiausia yra per šiltas vanduo, ir reikia didesnio atšalimo. Apie lašišinių žuvų pagavimus Minijoje ir kitose upėse tai pat nėra jokios informacijos. Matyt, dėl žemo vandens lygio žuvis dar ten nemigruoja.

Tokios žinias surinkau iš Lietuvos regionų penktadienio popietę. Gražaus ir žvejingo, o dar geriau – ir žuvingo jums savaitgalio!

Kablys.lt
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Iš Kauno marių žvejai traukia pasiligojusias žuvis: specialistas sako, kad problema tik gilės (1)

Kauno mariose žuvis gaudantys žvejai jau kurį laiką stebisi užkimbančiais laimikiais....

Mėgėjų žvejybos leidimai: kas ir kokį turi įsigyti?

Įsibėgėjant vasarai vis daugiau poilsiautojų nutaria išbandyti mėgėjų žvejybą , todėl...

Tinklais prekiavęs pažeidėjas sulaukė aplinkosaugininkų: laukia nemenka bauda

Savaitgalį Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai...

Selemonas Paltanavičius apie užtvankų žalą gamtai: turime pripažinti, kad buvo padaryta klaidų

„Sunku patikėti, tačiau kažkada Nemunas buvo pagrindinė mūsų krašto lašišų nerštavietė....

Pasakė, ką daro su konfiskuotomis žuvimis: yra du keliai

Sulaikę neteisėtai žvejojančius asmenis, aplinkosaugininkai dažniausiai randa ir žuvų. Jei...

Top naujienos

Zelenskis įspėjo NATO lyderius: arba skubi pagalba Ukrainai, arba jums teks kariauti su Rusija Zelenskis: į Lietuvą Rusija žiūri kitaip

Prezidentas Volodymyras Zelenskis trečiadienį pareiškė NATO lyderiams, kad kovojant su Rusijos...

Štai kokį turtą valdo didžiųjų miestų merai: Matijošaitis praturtėjo dar labiau, paviešinta Šimašiaus sutuoktinės deklaracija (1)

Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) paskelbus turto deklaracijų duomenimis už 2021 metus,...

Anušauskas: NATO vadovai patvirtino sprendimą dėl Aljanso brigadų rytiniame sparne papildyta

NATO šalių vadovai Madride trečiadienį patvirtino ketinimus rytiniame Aljanso sparne,...

Grybauskaitė CNBC prabilo apie Kaliningradą: Putinas gąsdina Lietuvą, bet mes jau jų nebijome (6)

Kadenciją baigusi šalies vadovė Dalia Grybauskaitė interviu televizijai CNBC dar kartą...

VMI skelbia turto deklaracijas: formaliai – Seime tik du milijonieriai (6)

Pažvelgus į Valstybinei mokesčių inspekcijai ( VMI ) už 2021 metus pateiktas Seimo narių turto...

NATO viršūnių susitikimo fone – pareiškimas iš Rusijos: žinojome, ko tikėtis (1)

Maskva trečiadienį pareiškė, kad Madride vykstantis NATO viršūnių susitikimas įrodo, jog...

Nausėda NATO viršūnių susitikime: penki žingsniai Rusijai sustabdyti

Rusija išliks ilgalaike karine grėsme NATO , todėl Aljansas privalo imtis būtinų priemonių...

Karas Ukrainoje. Ukraina ruošiasi galimam puolimui iš Baltarusijos: grėsmė gana didelė okupantai planuoja referendumą dėl Chersono prijungimo prie Rusijos (11)

Rusijos atakos, pareikalaujančios ir žmonių gyvybių, Ukrainoje nesiliauja – vėl apšaudyti...

Draudikai įvardijo, kur Vilniuje po lietaus važiuoti automobiliu pavojingiausia

Vilniečiai tikriausiai dar puikiai prisimena po kiekvieno smagesnio lietaus atsirasdavusį Narbuto...

Delfi PliusDalia Daškevičiūtė

Saugumas, slaptumas ir kiti bandymai knisti protą: Chmieliauskas paaiškino, kaip suprasti, kodėl rusų tauta tyli

Socialinis laikas yra žymiai svarbesnis nei tai, kurioje barikadų pusėje tu esi. Tuo įsitikinęs...