aA
Karščiai tęsiasi. Daugelis mūsų vandens telkinių įšilo iki 22–26 laipsnių ir kalbos apie klimato globalinį atšilimą anaiptol jau nebeatrodo juokingos. Juo labiau, kad kažkokio didesnio atvėsimo sinoptikai bent jau savaitę į priekį nežada. O savaitgalis juk jau „ant nosies“. Kur žvejoti, kada žvejoti, ką žvejoti? Trys amžinieji klausimai ne vienam neduoda ramybės. Ką gi, pabandykime į juos atsakyti apžvelgę, kaip sekėsi mūsų bičiuliams šią savaitę mirkyti meškeres visoje Lietuvoje.
Sterkas
Sterkas
© Shutterstock

Pietų Lietuva

Druskininkai. Nemune neblogai kimba karšiai. Ypač tiems, kurie netingi gerai pajaukinti šutintais žirniais, kukurūzais ir kitu stambiu jauku. Per 5–6 valandų žūklę tada realu išsėdėti 4–5 tikrus plačiašonius ir daug mažesnių bei kitų žuvų. Pasitaiko ir tikrai gražių – 3–3,5 kg svorio „auksinių keptuvių“. Neblogai karšiai kimba ir aplinkiniuose – Avirio, Latažerio. O štai su plėšria žuvimi prasčiau. Ešeriai vis dar kimba prastokai. O lydekautojai jeigu ką ir pagauna, tai tik pusvalandį ar valandą prašvitus. Vėliau tikimybė sugauti margašonę yra beveik artima nuliui.

Alytus. Informacija analogiška – Nemune gerai kimba karšiai: 5–6 plačiašonius per pusdienį pagauti yra „norma“. Su kitomis žuvimis prasčiau. Tik šapalai dar kartais palepina prie „upių tėvo“ rytmečius leidžiančius žvejus.

Aplinkiniuose ežeruose irgi panašu – gerai kimba tik karšiai. O štai lynai paskutiniu metu pradėjo „ožiuotis“.

Marijampolė. Kaip sakė Vytenis Pranckevičius, visose užtvankose gerai kimba „sportinė“ žuvis. Puskaršiai, kuojos, plakiai. Tik pajaukink ir turėsi ką veikti. Šešupė jau baigia užželti – norint pažvejoti, vietomis jau reikia žoles gerokai „pasišienauti“. Čia vis dar aktyvūs šapalai. Vietomis pastebėti deguonie stygių; žuvys lenda į rėvas. Iš užtvankų ir Vilkaviškio pusės vėl girdėti apie pagautus ar bent įkirstus ir neištrauktus šamus. Akivaizdu, kad ilgaūsiams karštis ir tvankuma labai tinka. Kimba ir lynai. Žodžiu, šį savaitgalį turi galimybę rinktis – gerai kimba pačios įvairiausios žuvys.

Lynai
Lynai
© Shutterstock

Vidurio Lietuva

Kaunas. Nemune vakarais ir naktimis kimba kaip kibusios meknės. Kauno mariose tebesitęsia geras karšių žūklės metas. Tačiau plačiašoniai maitinasi daugiausia sutemus. Ypač tarpe tarp pusiaunakčio ir ryto. Ties Šlienavą naktį sėdėję alytiškiai sakėsi sugavę 4 plačiašonius, svėrusius nuo 2 iki 3,5 kg. Kas įdomiausia – pajukinus ramybės neduoda smulkūs, apie 300 g sveriantys karpiukai. Sunku patikėti, kad tiek jų čia kažkas prileido. Labiau tikėtina, kad prieš metus ar dvejus šios žuvys kažkur čia sėkmingai išneršė ir galima tikėtis ženklios marių karpių bandos pagausėjimo. Apie karpiukų siautėjimą girdžiu šiais metais jau ne pirmą kartą. O štai karosai akivaizdžiai nusiramino. Trečiadienio rytą teko neilgai pažvejoti marių dalyje netoli Arlaviškių – pagavau tik vieną, apie kilogramą sveriantį karosą. Daugelis vietų, geru metu dieną naktį užimtų dugninės mėgėjų buvo tušti. Ir tai sako, jog paskutiniu metu su karosais ne kas.

Su plėšrūnais situacija prastesnė. Spiningautojai sterkų beveik nepagauna – pagauna jų tik dugninės mėgėjai. Vieną kitą sugauna ir velkiautojai. Trečiadienį, teko kalbėti su viena kompanija, spiningavusią visą naktį – nė vienos žuvies.

Tvenkiniuose ir karjeruose, kaip nekeista – net ir vidury dienos neblogai sukimba ešeriai.

Kėdainiai. Bublių tvenkinyje gerai kimba nedideli karšiukai. Kitose rajono užtvankose naktimis pagauna sterkų. Tai pat kimba ir lynai.

Jonava. Tiek Neryje, tiek Šventojoje nieko gero. Vanduo žemas, žolės pakilę. Žuvis neaktyvi. Šventojoje geresniais laimikiai gali pasigirti nebent muselinės gerbėjai, „įprašantys“ vieną kitą šapalą. Karjeruose, tvenkiniuose geriau ar blogiau kimba tik „balta žuvis‘.

Vilnius. Sterkas, ešerys, lynas – trys žuvų rūšys, kuo šiuo metu kvėpuoja sostinė. Sterkautojai velkiauja ir spiningauja naktimis. Sako, kad gerai pagauna. Lynai puikia kimba beveik visuose ežeruose ir tvenkiniuose. Pajudėjo ir karšiai. Gana stabiliai masalus graibo ešeriai. Ko daugiau norėti – tik žvejok ir džiaukis

Šiaurės ir rytų Lietuva

Utena. Ežeruose tebesitesia geras sterkų kibimas. Tačiau trumpėja jų aktyvumo laikas – perspektyviausios valandos dabar yra nuo 22 iki 24 val.. Gerai kimba lynai. Šių metų išskirtinumas, bent jau kelių ežerų – dumbliaknisiai, bent jau vakarais geriau kimba didesniuose – 2,5–2,8 m gyliuose, nei tradicinėse lyninėse vietose pačios vandens žolėse. Karšių gaudytojai tik dabar pradeda aktyvia jaukintis vietas. Girdėti, kad kituose rajonuose jau gerai pagauna. Bet kad pagautų prie Utenos – mano pašnekovai kol kas negirdėti.

Molėtai. Ežeruose kimba lynai. Geriau ar blogiau- kaip kas moka gaudyti, bet aktyvumas yra beveik visuose ežeruose. Su karšiais liūdniau – negirdėti, kad kažkas girtųsi gerai pagavęs. Niekas nepasakoja apie geras ešerių žūkles. Kas gerai kimba, tai raudės. Jų spiningu, o juo labiau plūdine gali pagauti kiek tik nori.

Panevėžys, Kupiškis. Kupiškio mariose kimba sterkai. Prieš kelias dienas čia velkiavęs bičiulis iš vakaro pagavo 3 gražius ( 2,2–2,6 kg) sterkus, o ryte – 3,6 kg svėrusią lydeką. Nekalbant jau apie mažus sterkiukus ir turėtu tuščius kibimus. Kas gaudo naktimis – pagauna ir dar geriau. Dar viena šio vandens telkinio įžymybė – „naktiniai“ ešeriai. Gaudydami tamsiuoju paros metu sterkus spiningautojai pastebėjo, kad labai dažnai užkimba stambių ešerių. Todėl pradėjo juos šiuo metu tikslingai mikromasalais. Kad labai daug jų pagautų nepasakytum. Bet įkvepia ešerių dydis – masalus čiumpa 600–900 g sveriantys kupriai.

Lynai
Lynai
© Shutterstock

Zarasai. Labai gerai kimba visa balta žuvis. Karšiai, lynai. Kuojų niekas net neskaičiuoja. Pasak mano draugo Nikolajaus, pajaukinęs pritraukti per valandą jų gali kad ir pora kibirų, bet kam jų reikia?

Daugelyje ežerų vyrauja vidutinio dydžio – maždaug 1,3–1,6 kg karšiai. Daugiausiai kibimų – tarp 5–6 valandos ryto. Lynai gerai kimba ir vakare. Galbūt dar geriau kibtų ir naktį. Bet kai gali pasigauti ryte ar vakare, tai kam vargti naktį?

Vakarų Lietuva

Klaipėda. Sterkai tiek Nemune, tiek jo atšakose ir Kuršių mariose puikia kimba sterkai. Labai daug mažiukų ir dar daugiau kibimų ( 1 normaliam sterkui tenka 10 „nelegalų“), tačiau pasigauti leistiną paimti normą pavyksta turbūt kiekvienam. Šios žuvys puikia čiumpa didesnius – 4–5 colių guminukus. Vilius Pocius, daug eksperimentavęs šįmet su masalų dydžiais, sakė, kad šiais metais nepasitvirtino teorija, jog žvejodamas didesniais masalais sugausi daugiau didesnių žuvų. Didesnį masalą sterkai puola pastebimai pikčiau, tačiau tokio pat dydžio žuvys.

Kiek sunkiau su ešeriais. Atmatoje jų šiemet kažkodėl nėra daug. Kuršių mariose pasitaiko dažniau. Ypač kas žvejoja ties vadinamu „14-uoju“ kilometru.

Kuršių marių krantinėse kimba karšiai. Pasėdėjus keletą valandėlių kelis plačiašonius tikrai ištrauksi. Kas gaudo iš laivų naktimis – šalia tų pačių karšių ir sterkų pagauna ungurių.
Karjeruose, kanaluose, kur tik galima žvejoti gerai kimba lynai.

Šilutė. Nemuno žemupyje, Skirvytėje ir Atmatoje puikia kimba visos žuvys. Spiningautojai džiaugiasi sterkų, šapalų ir salačių laimikiais. Dugninės gerbėjai – karšiai ir tais pačiais šapalais. Pasitaiko šamų ir šamukų. Dabar ten tikai puikus metas, kad ir kokiu žūklės būdu žvejotum.

Tokią informaciją pavyko surinkti šiai valandai. Iš visko sprendžiant – situacija labai nebloga.. Puikaus jums laiko ir poilsio Joninių išvakarėse! Susitiksim prie vandens. Kažkur netoli Druskininkų ir vidurio Lietuvoje.

Kablys.lt
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Lašišinių žuvų labui – sugriežtintos verslinės žvejybos taisyklės (12)

Aplinkos ministras pakeitė Verslinės žvejybos vidaus vandenyse taisykles ir nustatė, kad...

Aplinkosaugininkų taikiklyje – ir neteisėta prekyba tinklais, ir kosmetika su eršketų ikrais (3)

Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai sulaikė...

Pažeidėjui teks atlyginti daugiau nei 3 tūkst. eurų žalą (7)

Utenos valdybos pareigūnai pagal surinktą informaciją tikslingai organizavo tris reidus...

Klaipėdos ir Šilutės aplinkosaugininkai per reidą paėmė net 16 tinklų

Vykdydami sustiprintą žvejybos kontrolę Klaipėdos aplinkosaugininkai konfiskavo net 16 tinklų ....

Per pasalą Panevėžio aplinkosaugininkai paėmė daugiau nei pusę kilometro tinklų

Per reidą Aplinkos apsaugos departamento Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai...

Top naujienos

Perspėja dėl naujų ministrų: Nausėdai atmetus kai kuriuos kandidatus nebūtinai pavyks rasti geresnius (36)

Prezidentas Gitanas Nausėda vis dar svarsto ministrų kandidatūras. Kadangi Prezidentūra jau yra...

Šie būstai tyliai susišluoja didžiąją dalį pirkėjų: geriausius išgraibsto per kelias dienas (132)

Kalbant apie NT paklausą ir pasiūlą, dažniausiai aptariami naujos statybos būstai. Šešėlyje...

Naujų COVID-19 atvejų skaičius vėl rekordinis: užsikrėtė 2514 žmonių, mirė dar 26 (141)

Praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 2514 nauji COVID-19 ligos atvejai, dėl koronaviruso mirė 26...

NATO praregėjo: įvertino, kuo iš tiesų užsiima Rusija, bet rimčiausias iššūkis lieka tarp eilučių (377)

Smegenų mirtis. Tokią šiurpią diagnozę NATO pernai pateikęs Prancūzijos prezidentas...

Sako susiduriantys jau su ketvirtąja COVID-19 banga: ji smogė labai greitai (70)

Honkongas pirmadienį paskelbė naujų suvaržymų, pareigūnams grumiantis su ketvirta...

Paluckas įvertino ministrų atranką: matau labai įdomią tendenciją (40)

Opozicinių socialdemokratų lyderis Gintautas Paluckas sako, kad valdančioji dauguma į ministrus...

Sustabdytas transportas, uždarytos mokyklos ir parduotuvės, bet poveikio nėra: imasi dar vienos priemonės

Slovėnijoje šį mėnesį prasidės masinis testavimas dėl naujojo koronaviruso , nes įvesti...

Musvydaitė įvardijo, kiek per dieną privalote nueiti: paprastas būdas leidžia sužinoti, ar judate pakankamai (59)

Karantino laikotarpiu itin daug žmonių dirba namuose. Daugeliui biuras persikėlė į lovą, o...

Verslininkai remia ne tik pinigais: gerais darbais keičia neįgaliųjų gyvenimus

Laikas prieš Kalėdas – puikus metas prisiminti gerus darbus. O jais didžiuotis gali ne tik...

|Maža didelių žinių kaina