aA
Atvirai pasakius, nelabai eina suvokti, kada šis savaitgalis baigėsi ir kada prasideda kitas. Dėl buvusių ir būsiančių švenčių viskas pavirto į vieną didelį ir ilgą savaitgalį. Ir dėl to gali tik džiaugtis – progų pažvejoti neras tik tas, kas jų iš principo neieško....
Martynas Mančas su savo sugauta lašiša
Martynas Mančas su savo sugauta lašiša
© Asmeninio albumo nuotrauka

Prieš pereinant į pagrindinės temos, dar žvilgtelkime, ką žada šį savaitgalį žvaigždės. Atsiprašau – orų spėjikai...

O sinoptikai žada savaitgalį prasidėjusią žiemą, kuri, tiesą sakant, baigsis jau pirmadienį. O jeigu žiūrėti ilgalaikę prognozę – gal būt ir neprasidės iki pat sausio galo. Tačiau kaip ten bebūtų, bet šį savaitgalį vyraus šalti orai: Vilniuje ir didžiojoje Lietuvos dalyje naktimis spustels visai neblogas 4-6 laipsnių šaltukas, dieną pašylantis iki -2 C. Išvertus į žvejų kalbą tai reiškia, kad daugelį mažesnių stovinčio vandens telkinių užtrauks ledo pluta. Net neabejoju, kad Aukštaitijoje atsiras vienas kitas savižudis, kuris pirmadienio rytą jau bandys ant jo užsikarti. Bet jeigu kalbėti apie sveiko proto žmones, iš esmės tai reiškia, kad pažvejoti ten neišeis.

Norint palydekauti, teks rinktis didžiuosius vandens telkinius. Upėse šlakių ir lašišų ieškantiems tokie orai nėra blogi. Ypač gyvenantiems ar žvejosiantiems Žemaitijos upėse. Simbolinis šaltukas, jeigu toks bus, čia tik kiek sutrauks ir praskaidrins vandenį ir žūklės sąlygos bus tik dar geresnės. Ech, gerai gi tiems žemaičiams...

Neryje, Šventojoje jau turėtų pasirodyti ižas, tačiau tikriausia dar eis žvejoti. Bet užteks tų pranašysčių – einame prie pagrindinės dalies.

Pietų Lietuva

Druskininkai, Alytus. Nemune tiek ties Druskininkais, tiek ir ties Alytuje galima pagauti kuojų, bet didelių būrių nėra ir tikriausia parymojus pusdienį teks pasitenkinti per pusdienį sugautomis keliolika ne pačių didžiausių žuvelių. Žinoma, laimės faktorius išlieka – gali pataikyti atsidurti laiku ir vietoje ir pagauti geriau. Viltis- mūsų visų motina...

Ežeruose tęsiasi velkiavimo sezonas. Praeitą savaitė kažkuriame iš didžiųjų Dzūkijos ežerų vienas meškeriotojas sugavo 13 kilogramų lydeką. Pažįstama žvejų kompanija Ančios ežere bandė mikromasalais pagauti ešerių. Dryžuočių nerado, tačiau „silkutės“ kibo viena po kitos. Turėjo net 22 jų kibimus ir prarado daug masalų. Berods, tik viena pasitaikė legalaus dydžio.

Pastaruoju metu tarp dzūkų plinta mada – ešerių žūklė iš valties žieminiu spiningėliu ir blizgutėmis. Vieni giriasi, pagauną neblogai, kiti visai nieko nepagauna. Tikriausia, viskas priklauso nuo to, kaip kam pavyksta atsidurti laiku ir vietoje. Ešeriai pakyla medžioti vos pusvalandžiui ar valandai.

Ne kokios žinios iš Ūlos. Siaučia sliekininkai. Vienas, praeityje gerai žinomas kabliautojas, gana atvirai gyrėsi Ūlos upėje paskutinėmis dienomis sugavęs net 44 upėtakius. Aplinkosaugininkai esą jį vijosi, bet nepagavo. Šiuo metu dėl draudimo prie upelių nėra meškeriotojų, tai brakonieriai tuo naudojasi. Na, bet jau ne be daug liko laiko jiems ten karaliauti.

Marijampolė. Anot Vytenio Pranckevičiaus, Marijampolės užtvankose galima stebėti antrą lydekų žūklės kvėpavimą. Aštriadančių aktyvumas banguoja, bet iš esmės – kas netingi iš šiltų namų užpakalį pakelti, tie pagauna.

Ešerys
Ešerys
© Dalius Rakutis

Vidurio Lietuva

Kaunas. Nemune, kanale prie Akropolio vis dar kimba žiobriai, bet jau labai silpnai. Žemiau laimingiesiems pavyksta sugauti vieną kitą lydeką, bet irgi sunkiai. Sterkai naktimis nebe plėšikauja.

Kiek geresnė situacija, bent jau su balta žuvimi ir ešeriais Nevėžyje. Kauno mariose girdėjau tik apie pagaunamus ešerius, ir tuos pačius nedidelius.

Jonava. Pirmosiomis švenčių dienomis daug meškeriotojų plūstelėjo į Šventąją ir Nerį, bet bent jau mano pažįstamų kauniečių rate lašišomis ir šlakiais niekas nesigiria. Žmonių daug, bet taurios žuvies nėra. Užtat lydekos kimba puikiai. Vakar bičiulis Virgis pagavo tris margašones, šiandien jam nesiseka. Esą, apie apie 6-8 kilogramų sveriantis „žvėris“ jam nutrūko beveik jau buvęs rankose, dar viena aštriadantė kažkaip įsigudrino nukąsti 0,47 mm fluorokarboninį pavadėlį.

Geresnės upės vietos dar su tamsa nusėstos plūdininkų – kuojos, žiobriai, šapaliukai kimba gerai.

Vilnius. Paskambinau penktadienį apie pietus Anatolijui Ostapenkai, kuris gidauja prie Neries – sakė, kad vienas jo klientų ką tik ištraukė metrinę lašišą. Anatolijaus duomenimis, nuo Kalėdų jo draugai ir pažįstami pagavo apie 20 lašišų. Kas gaudė Žeimenoje, Šventojoje – tie sužvejojo daugiau šlakių. Bet beveik visi – per maži.

Nevėžio vidurupis
Nevėžio vidurupis
© Dalius Rakutis

Rytų ir Šiaurės Lietuva

Utena. Lydekų kibimas ežeruose prastas. Bet uteniškiai nesudeda ginklų – viena kompanija įsigudrino iš valčių gaudyti... seliavas. Žvejojantys šiandien iki 11 val. turėjo sugavę 8 žuveles. Rezultatai gal ir ne stebuklingi, bet pagauti, pasirodo, įmanoma ir taip.

Molėtai. Sigitas Lukšta žvejojo šią savaitė tris dienas, bet pagavo tik vieną didesnė, maždaug 4 kg margašonę. Lydekos, kaip ir smulkios žuvys yra pasidavęs į mažesnius gylius. Jei prieš tai būdavo 10 metrų gylyje, tai dabar – 7-8 m.

Vakar buvo nuvažiavęs į Šventosios upės aukštutinė dalį – kažkur netoli Virintos. Vis krantai gulte nugulti spiningautojų, bet iš keliolikos kalbintų tik vienas gyrėsi turėjęs šlakio kibimą. Upės vanduo labai žemas.

Panevėžys. Žinių nedaug; Nevėžyje tekimba ešeriai, užtvankose pasitaiko vieną kitą kilograminė lydekaitė. Vietiniai traukia smulkmę, kuojas ir plakiukukus.

Zarasai. Šiaurės rytų Lietuvoje sujudimas – vietiniai ruošia skritulius ir pirmadienį žada lipti ant seklių vandens telkinių ledo. Kad pasimėgauti pirma ir tikriausia paskutine šių metų lydekų žūkle. Kol kas ledo, žinoma, nėra nė ženklo. Bet sinoptikai žada poros parų šaltį – sako, to turėtų užtekti...

Sigitas Lukšta su savo sugauta lydeka
Sigitas Lukšta su savo sugauta lydeka
© Asmeninio albumo nuotrauka

Vakarų Lietuva

Klaipėda. Šlakių upėse daug ir, pasak Gintaro Zakso, jų pagavo turbūt visi, kas vakar ar šiandien gaudė. Iš vienos vietos jis sakė ištraukęs net tris šlakius. Didesnės žuvys, visgi, susirinkusios į Miniją. Žmonių prie upių dabar nepaprastai daug. Bet nieko nepadarysi – laisvos dienos, žuvys tikrai puikiai kimba.

Gerai kimba stintos iš abiejų marių pusių. Laisvos vietos reikia apieškoti, bet pagauna visi. Šįmet tikrai puikus stintų sezonas.

Fantastiškai gerai pagauna tie, kas velkiauja jūroje. Lašišų daug, jos didelės.

Tokios žinios šiai dienai. Sakyčiau, viskas kalba už tai, kad naujuosius geriausia bus sutikti Klaipėdoje. Šiandien būtent čia yra tikrasis žvejų rojus. Ir, panašu, jei nebus ledo, dar ilgai išliks.

Kablys.lt
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Savaitgalio aktualijos žvejams. Lynų psichozė – Pietų, karšių – Vakarų Lietuvoje

Rodos, jau pradedame priprasti prie naujo gyvenimo ritmo. Sumaišties ir neaiškumų dar daug, tačiau...

Apie žvejybą karantino metu arba kaip greičiau išsikasti sau duobę (31)

Dėl kilusios pandemijos įvestą karantiną žvejybos ir poilsio gamtoje atžvilgiu, iš esmės,...

Pavasarinis žiobrių šėlsmas

Šlaituose pradėjus mėlynuoti žibutėms (o kartais ir anksčiau) kartu su gamta atgimstančią...

Milijonai vėgėlių jauniklių praturtino Lietuvos upes ir ežerus (5)

Žuvininkystės tarnybos prie LR žemės ūkio ministerijos Vakarų regiono žuvivaisos skyriuje,...

Nestok į „kolūkį“ arba keletas džiaugsmo valandėlių Nevėžyje (4)

Senokai esu pastebėjęs, kad geriausios žvejybos išeina... netyčia. Kai neturi laiko ruoštis,...

Top naujienos

Koronaviruso pandemija pasaulį pakeis neatpažįstamai: 12 prognozių, kas mūsų laukia (127)

Ši pandemija neatpažįstamai pakeis pasaulį. „Foreign Policy“ paklausė 12 ekspertų nuomonės...

Atšaukus kelionę, vilnietė neatgauna pinigų: organizatorius perkelia datą, bet prašo primokėti (42)

Vilnietė Raminta „Delfi“ pasakojo balandžio 14 dieną turėjusi išvykti į Turkiją, tačiau...

Į šalį veršis arktinis oras, bus labai nemalonu (15)

Sekmadienio naktį prasidėjusios orų permainos, dieną tęsis. Per šalį slinks šaltasis...

Mirtys Ukmergės slaugos ligoninėje: negali palaidoti antradienį mirusios mamos (115)

„Aš kiekvieną vakarą atvykstu prie Ukmergės laidojimo namų, ten yra toks rūsys, jame...

Prie dezinfekcinio skysčio gamintojų prisijungia dar daugiau įmonių: smogs per nesąžiningų verslininkų kišenę (304)

Šią savaitę Lietuvos biodegalų gamintojams sudarytos galimybės gaminti dezinfekcinį skystį...

Lietuvoje patvirtinta dar 12 koronaviruso atvejų bendras skaičius – arti 400 (379)

Koronaviruso atvejų skaičius šalyje siekia jau 394. Tai reiškia, kad nuo paskutinio duomenų...

Putinas piktdžiugiškai stebi koronaviruso siaubiamus Vakarus: antrasis frontas jau atidarytas? (1206)

Europoje prasidėjo sąmyšis. Milijonai žmonių atsidūrė karantine, privatus sektorius –...

Grupė „The Roop“ nugalėjo tarptautiniame virtualiame „Eurovizijos“ konkurse (181)

Dėl koronaviruso atšaukus net ir pačius svarbiausius pasaulio renginius, Lietuva šiemet neteko...

Vilniuje nusileido specialus lėktuvas iš Londono: atvyko 208 keleiviai (139)

Šeštadienį prieš vidurnaktį Vilniuje nusileido specialaus lėktuvas su lietuviais iš Londono.

Kretingoje COVID-19 fiksuotas „Lidl“ dirbusiam apsauginiui, meras ragina nepanikuoti papildyta prekybos centro komentaru (30)

Kretingoje koronaviruso infekcija užfiksuota vienam LIDL darbuotojui, apie tai feisbuke pranešė...

|Maža didelių žinių kaina