aA
Dar vienas puikus pavasario savaitgalis prieš mūsų akis. Mėnesio, kurį pagrįstai galima laikyti gražiausiu ir palankiausių meškeriotojams, kad ir kokias žuvis jie begaudytų. Ką gi jis mums gero žada? Pasiklauskime žvejojančių mūsų bičiulių. Bet pradžioje dar trumpai žvilgtelkime į orus.
Meknė
Meknė
© Dalius Rakutis

Sinoptikai šį kartą kaip reta žada viltingą orą. Šeštadienį nestipriai turėtų kiek nulyti didžiojoje Lietuvos dalyje (kuo tikrai apsidžiaugs žemdirbiai ir sodininkai). O sekmadienis bus vėl ramus. Vėjo stipraus nebus beveik niekur, saulė tai švystels pro debesį, tai vėl pasislėps. Bus gana šilta. Naktį laikysis apie 10 šilumos, dieną – apie net 17–18. Trumpa tariant, mano, šiek tiek patyrusio žvejo manymu, geresnio oro žūklei nė nesugalvosi.

O dabar apie žuvų aktyvumą.

Pietų Lietuva

Druskininkai. Nemune pasirodė nedideli – 200-300 g karosai ir kaip bebūtų keista – nelegalaus dydžio, iki puskilogramio sveriantys karpiukai. Gal iš kur pabėgę? Ar vis dėl tai sėkmingo neršto rezultatas, kurio taip bijo mūsų ichtiologai? Kas žino. Geresnę dieną vietiniai dugnininkai jų pagauna net po 12-14. Taip pat dar tebekimba „vietiniai“ žiobriai, pasklidę po visą upę. Kartais pasitaiko jų pagauti visai gražių – iki 600 gramų. Kuojos kimba prastai.

Mūšos žvejys su žiobriu
Mūšos žvejys su žiobriu
© Dalius Rakutis

Ežeruose kol kas dar gerų žinių negirdėti. Lydekos kimba poprasčiai, kas bandė sugauti karšių – traukė vien sausašonius plakius. Lynų gaudytojai irgi pernelyg nesigiria. Vieną kitą dumbliaknisį per vakarą išsėdi, ir tą patį ne per didžiausią.

Vidurio Lietuva

Kaunas. Beveik visoje Neryje miesto ir rajono ribose kimba žiobriai. Masalai – uodo trūklio lervos. Dėl žemo vandens visi juos gaudo tik dugninėmis. Dar viena įdomi naujiena – Neryje pradėjo kibti šamai. Vienas meškeriotojas šią savaitė sugavo 19,5, 15 ir 12 kilogramų sveriančius ilgaūsius. Girdėti kad pagauna arba bent jau palaiko ir kiti. Na, nieko nuostabaus. Kiekvienais metais balandį šie mūsų vandenų karaliai iš Nemuno sulenda į Nerį, kur šiltesnis vanduo ir daugiau žuvies pasimaitinti.

Dugninė meškerė
Dugninė meškerė
© Dalius Rakutis

Nevėžyje masiškai pasirodė didžiuliai aukšlių būriai, gana neblogai kimba lydekos. Nemune, žemiau miesto – kuojos ir šapalai. Kauno mariose jau kuris laikas naktimis signalizatorius pypina stambūs karosai.

Vilnius. Neryje ir jos didesniuose intakuose po truputį pasirodo žiobriai. Šapalų aktyvumas jau sumažėjęs – skundžiasi net gaudymo batonu mėgėjai. Vis dar sunkiai juos gaudo ir spiningautojai. Ežeruose lydekų kibimas nėra prastas, bet beveik be išimčių visur gerai kimba tik mažesnės lydekos. Apie didesnes kažkodėl negirdėti. Tiek Aukštaitijos upeliuose, tiek Merkyje ir jo intakuose vyrauja žemas vanduo. Į upelius neršti atėjusios nėgės, upeliuose dėl buvusių šaltų naktų dar laikosi varlės. Todėl dideli upėtakiai sotūs – juos sunku pagauti. Tuo tarpu mažyliai, „trisdešimtukai“ siautėja neblogai.

Spiningautojas
Spiningautojas
© Dalius Rakutis

Šiaurės ir Rytų Lietuva

Utena. Lydekos kimba kaip išprotėjusios daugelyje ežerų. Kas po 20 jų pagauna, kas tik po keliolika. Viskas būtų gerai, jei ne viena bėda – iš tos daugybės tik viena ar dvi būna imamo dydžio. Ir tai, kaip sakoma, tik „iš bėdos“. Didesnės bent jau Aukštaitijoje streikuoja. Girdėjau tik apie 6,5 kg lydeką, Dariaus Jakiūno pagautą Avilio ežere. Dar kažkas pagavo 5,8 kg kažkuriame Utenos ežere. Ir ta tai turbūt visi gražesni laimikiai per šimtus žvejų, žvejojusių ežeruose.

Molėtai. Sigitas Lukšta entuziazmu vėl neblizgėjo. Vakar žvejojo Bebrusų ežere – pagavo vieną lydeką. Žuvis užkibo 10 metrų gylyje ar net giliau pakraščiai tušti. Šiandien žvejojo – net kibimo nematė. Pasak jo, anksti dar. Šalta. Į mažesnius telkinius nesinori lysti, nes ten tik silkės siaučia. O dideliuose dar per šaltas vanduo.

Į žvejybą
Į žvejybą
© Dalius Rakutis

Panevėžys, Pasvalys. Mūšoje žiobriai teoriškai kimba – jaukų pardavimai ir žmonių kiekis prie upės įspūdingas. O praktiškai nelabai – pagauna tikrai ne kiekvienas. Man draugas iš Pasvalio Dainius nupiešė kiek optimistiškesnį vaizdą. Jis gaudo vakarais- pagauna kiekvieną kartą nuo kelių iki keliolikos žiobrių. Tik vietos jų keistai keičiasi – kur kibo vakar, šiandien jau jų nėra. Atrodo, kad pagrindinis kriterijus dabar Mūšoje ieškant žiobrių yra srovė. Jei randi srovė – rasi ir žiobrių. Vanduo krenta, srovė kaskart silpnėja. Todėl žiobriai dabar dažnai kimba ir pusmetrio gylyje, kur vanduo nors kiek juda. Na, o žmonių- kaip per atlaidus.

Dugninė meškerė
Dugninė meškerė
© Dalius Rakutis

Spiningautojai pasigauna Mūšoje po vieną kitą šapalą, girdėti ir apie meknes.

Panevėžio apylinkių tvenkiniuose kimba lydekos. Daugiausia nedidelės, bet gana gerai.

Dvariukų bei Velžio užtvankose jau pagauna lynų, bet ne daug. Karosais dar niekas nesigiria.

Zarasai. Lydekos kimba puikia beveik visuose ežeruose. Dažniausia pasitaiko kilogramo – pusantro augumo, bet gali pagauti ne vieną ir ne dvi. Šventosios protakose tarp ežerų – prie Asavo, Asavėlio, Luodžio gerai labai gerai kimba kuojos

Prie Dusetų esančiuose tvenkiniuose ar ežeriukuose žvejai pagauna po 500-600 g. sveriančių karosų.

Ešerys
Ešerys
© Dalius Rakutis

Vakarų Lietuva

Jurbarkas. Vakar mano bičiulis Raimis žvejojo vienoje iš Jurbarko užtvankų – per dieną sulaukę 9 lydekų kibimų, ištraukė 6 nelegalaus dydžio. Nuo pat atidarymo čia sunki situacija, nors vandens temperatūra paviršiuje pakilo iki 11-11,7 laipsnio

Klaipėda. Kuršių mariose sujudėjo ešeriai. Kimba smagiai – daug kas savaitgalį ruošiasi duoti jiems garo, juo labiau, kad ir oro sąlygos nusimato neblogos. Upeliuose aktyvūs upėtakiai, paskutinėmis dienomis, rodos, pasigauna ir šapalų.

Na, ir pabaigai – liūdnesnė naujiena. Nuo kitos savaitės savaitgalio aktualijų, portale tikriausia jau nebepamatysite, tačiau vienokia ar kitokia forma jas rasite Kablys Facebook paskyroje.

Susitiksime tikriausiai šįkart prie Neries.

Kablys.lt
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(11 žmonių įvertino)
4.5455

Nelegaliai žuvis gaudęs vyras bandė sprukti nuo pareigūnų – metė tinklus ir šoko į upę, bet išsisukti nepavyko (1)

Penktadienio naktį du tinklininkai Prienų rajone bandė pasprukti nuo Alytaus gyvosios gamtos...

Prie Ispanijos krantų sugavo didžiulę mėnulžuvę (2)

Jūrų biologas Enrique Ostale tiesiog negalėjo patikėti savo sėkme, pamatęs didžiulę...

Sugavo gyvenimo žuvį: šamas svėrė daugiau nei 90 kilogramų Papildyta žinomų žvejų komentaru 05.18 (20)

Rokiškėnas Skirmantas Spundzevičius savo pomėgiui – žūklei – atidavė daugiau nei 35-erius...

Utenos aplinkosaugininkai vėl sulaikė lydekautoją (1)

Vykdydami akciją „ Lydeka “, Aplinkos apsaugos departamento Utenos gyvosios gamtos apsaugos...

Top naujienos

Europa įvaryta į kampą: tenka rinktis iš dviejų blogybių, akys vėl nukreiptos į branduolinę energiją

Europos Sąjunga yra užsibrėžusi iki 2050 m. tapti klimatui neutralia erdve, tačiau priemonės...

Karas Ukrainoje. Ukrainos kariai prasibrovė iki pasienio su Rusija: pone prezidente, mes čia! perspėjama, kad rusai rengia specialią operaciją „Azovstal“

Ukraina pirmadienį rengiasi naujam Rusijos puolimui rytiniame Donbaso regione, Kyjivui pareiškus,...

Vilniaus oro uoste pasitikta iš Turino sugrįžusi Monika Liu: savo tikslą pateisinau su kaupu (1)

Lietuvai 14-tą vietą „Eurovizijoje“ padovanojusi Monika Liu 12 valandą nakties nusileido...

Ar reikia naikinti papilomas ir apie kokį virusą jos praneša? (1)

Tikriausiai sunku būtų rasti žmogų, neturintį ant kūno nė vienos papilomos. Kai kurie jų turi...

Šeimos marše dalyvavusi moteris pasibaisėjo: kaip galima viešai sakyti tokius dalykus! (2)

Papasakosiu, kaip atrodo renginys, apie kurį susiformavę tiek daug skirtingų nuomonių. Deja,...

NBA sostas – laisvas: Giannio sezonas baigtas, Luka ištempė saviškius

Lemiamose septintosiose NBA konferencijų pusfinalių rungtynėse titulą gynęs Milvokio...

Marso paviršių tirianti įranga užfiksavo iki šiol neregėtus signalus: NASA astronomus apstulbino jų stiprumas

NASA zondas „InSight“ Marse užfiksavo stipriausią kada nors kitoje planetoje įvykusį žemės...

Kraupi avarija Vilniuje: medikai uždraudė vairuoti, bet sėdo prie taksi vairo ir pražudė dvi moteris (4)

Nors dėl sveikatos būklės medikai buvo uždraudę sėstis prie vairo, tačiau tai 61 metų...

Delfi PliusKalbino Kristina Ciparytė, parengė Gabrielė Grinkaitė, laida „Delfi rytas“

Profesorė papasakojo, kokie žmonės turi didelę riziką susirgti nepagydoma širdies liga – pirmieji simptomai visai nekalti (1)

64 milijonai pasaulyje, apie 15 milijonų Europoje ir apie 130 000 Lietuvoje – štai tiek žmonių...