aA
Savaitgaliui sinoptikai žada nuolat besikeičiantį, bet vasariškai šiltą orą. Lietų keis saulė ir atvirkščiai. O daugelyje Lietuvos vietų išskyrus pajūrį, oro temperatūras pakils iki 23-25 laipsnių. Sakyčiau, būtų idealus oras daugelio žuvų žūklei, jei ne vyraujanti vėjo kryptis – griežtas rytys. O jis, kaip žinome iš istorijos, paprastai nieko gero mums neatpučia. Tačiau iš kitos pusės, toks oras jau nusistovėjo senai ir žuvys turėtų būti prie jo prisitaikiusios. Ar tikrai? Tuoj sužinosime.
Sigitas Lukšta su vakar pagauta lydeka
Sigitas Lukšta su vakar pagauta lydeka
© Asmeninio albumo nuotr.

Keliaukime tradiciškai į pietus pusę ir pradėkime nuo Pietų Lietuvos.

Druskininkai. Jau kuris laikas labai prastai kimba. Lydekos ežeruose atgulusios – vos vieną kitą pavyksta įkalbėti velkant masalą dugnu. Nemune balta žuvis irgi beveik visai nejuda. Kas kiek geriau pagauna, tai nebent ežerų lynų ir karosų gaudytojai. Karšiai daugelyje ežerų dar neršia. Kimba, nors ne itin gerai ir karpiai Ilgio ežere.

Alytus. Kiek pakibusios lydekos ežeruose paskutinėmis dienomis pastebimai aprimo. Nemune dar kai kur neršia karšiai ir nelabai kas ką pagauna. Tad nemaža dalis vietinių ir toliau užsiima nelegalaus dydžio karpiukų „genocidu“ įžuvintuose ežeruose. O sąmoningesnė dalis važiuoja į Kauno marias Darsūniškio. Čia neblogai kimba karosai.

Marijampolė. Žinios kiek senokos – iš praeito savaitgalio. Šapalai Šešupėje spiningaujant kibo neblogai , bet dideliais egzemplioriais niekas nesigiria. O užtvankose lydekos „atgulusios“ – a nė brakšt.

Vidurio Lietuva

Kaunas. Per visą laiką dar taip nebuvo, kad vis trys mano informatoriai vieningai pareikštų – tragiškai nekimba. Nei salačiai, nei lydekos, nei lynai. Net karosai mariose – ir tie nusiramino. Niekas nieko nebegali suprasti: Gegužės mėnuo - vienas dosniausių. O čia še tau. Tad nieko džiuginančio ar guodžiančio nepasakysiu. Visos viltys tik į žadamą atšilimą – gal jis sujudins žuvis?

Jonava. Paskutines tris dienas niekas nieko nepagauna. Nei plūdininkai, nei spiningautojai. Bičiulis Virginijus Vidrinskas spiningavo kelis vakarus iš eilės – per visą laiką pagavo kelis „neįmamus“ šapaliokus, pora lydekaičių ir vieną iki puskilogramio įmitusį „paguodos“ ešerį.

Vievis. Antradienį vakare pats su dviem draugais spiningavau Neries regiono parko ribose – per visą vakarą nei vienas nematėme nė vieno kibimo. Upė atrodo kaip negyva. Per visą laiką – vos keletas atsargių salačių mušimų.

Vilnius. Lydekų kibimas ežeruose akivaizdžiai apstojo. Užtat Neryje pajudėjo šapalai. Gana daug spiningautojų tiek šioje upėje, tiek jos intakuose sėkmingai spiningauja plačiaburnius.

Rytų ir Šiaurės Lietuva

Ukmergė. Iki trečiadienio Šventojoje visi labai sėkmingai traukė žiobrius, tačiau dabar pakriko kas kur. Turiu gana patikimų žinių, kad viename iš šio rajono ežerėlių buvo sugaut 13 kilogramų lydeka. Gaila, kad laimingasis neturėjo išmaniojo telefono ir jos nenufotografavo.

Molėtai. Sigitą Lukštą, paskambinęs ketvirtadienio vakarą kaip tik pagavau Bebrusų ežere, fotografuojantį pagautą lydeką. Jis sakė, kad čia kibimas buvo tikrai puikus. Tik tiek, jog nepaistant to, jog jis žvejojo naujaisiais stambiais „Rapala“ masalais, dauguma lydekų nebuvo labai įspūdingos. Išskyrus vieną, kurią matote nuotraukoje.

Panevėžys. Iki pat paskutinės dienos daug kas iš šio miesto važinėjo gaudyti žiobrių. O dabar po persikrausto į tvenkinius. Mūšos lygis labai žemas – nesimato čia nei šapalų, nei meknių nei salačių. Lydekos užtvankose kimba, bet ganėtinai smulkios. Iš 10 pagautų vos dvi galima vadinti lydekomis.

Pasvalys, Pakruojis. Mūšos užtvankoje netoli Pakruojo neblogai kimba karosai. Mūšos įlankose pagauna vieną kitą lyną. Tvenkinyje, esančiame netoli Pasvalio praeitą savaitgalį karpininkai pagavo pora karpiokių – 5 ir 12 kg. Per tiek žvejų tikrai ne baisus laimikis. Bet kažką pagauti įmanoma.

Zarasai. Lydekos kimba beveik visur ir kas smagiausia – daugiau mažiau pastoviai. Praeitą savaitgalį Avilio ežere vykusiose varžybose dauguma dalyvių sugavo imamo dydžio lydekų. Ešeriai irgi atkutę po neršto – Antalieptės mariose ir didesniuose ežeruose jau kelia mailiaus „fontanus“. Sekliuose ežeruose vietiniai meškeriotojai neblogai gaudo lynus. O protakose tarp ežerų bei vadinamuose „bebrynuose“– sidabrinius karosus. Karosai nedidukai – iki 400 gr. bet kimba nuožmiai.

Vakarų Lietuva

Klaipėda. Emilio Muliuolio duomenimis, Kuršių mariose jau antrą savaitę iš eilės tęsiasi geras ešerių kibimas. Džiugios žinios ir iš jūros – atplaukė didesnių menkių būriai. Kam 3, o kam ir 5 kilogramų užkimba. Kad tai ne pasakos – galite pamatyti Emilio atsiųstą nuotrauką, kur jis pozuoja su maždaug 4 kg menke. Tai pat pilni krantai vėjažuvių – dabar pats geriausias jų žūklės metas. Minijos upėje pradėjo neblogai kibti šapalai. Žodžiu, tik spėk suktis – kimba viskas ir visur. Net ir man jau kartais kyla minčių apie emigraciją į uostamiestį.

Emilis Muliuolis su 4 kg Baltijos menke
Emilis Muliuolis su 4 kg Baltijos menke
© Asmeninio albumo nuotr.

Šilutė. Teko girdėti iš dviejų šaltinių, kad Nemune, gerai pajukinus žirniais ir kukurūzais, neblogai kimba stambūs šapalai. Daugiau nieko negirdėti.

Tokios naujienos šiai dienai iš žuvų fronto. Nepraraskit vilties ir panelė Fortūna pamerks jums akį!

Kablys.lt
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Utenos aplinkosaugininkai vėl sulaikė lydekautoją (10)

Vykdydami akciją „ Lydeka “, Aplinkos apsaugos departamento Utenos gyvosios gamtos apsaugos...

Už vieną šlakį pažeidėjui gali tekti sumokėti iki 1520 eurų (34)

Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai pagavo...

Akcijos „Lydeka 2021“ reidai šiandien vėl vyksta Utenos rajone (13)

Šiandien Aplinkos apsaugos departamento Utenos valdybos pareigūnai, vykdydami akciją „ Lydeka...

Vykdydami reidus, aplinkosaugininkai tikrina deguonies kiekį vandens telkiniuose (7)

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai šią savaitę vykdydami reidus atlieka vandens telkinių...

Telšių aplinkosaugininkai atliko deguonies matavimus vandens telkiniuose (2)

Aplinkos apsaugos departamentas , užtikrindamas kontrolę ir atsižvelgdamas į permainingus orus,...

Top naujienos

Raminta Rakauskė | D+

Pamatavo verslo temperatūrą: vieno sektoriaus skola išsiskiria, bankrotai – vėliau

Verslo temperatūra šiandien nebloga, – sako įmonių įsiskolinimus sekančių kompanijų...

Kristina Chudenko | D+

Kerta per kepenis, ir ne tik: Latvijos mokslininkai nustatė, kokius organus pažeidžia COVID-19

COVID-19 gali pažeisti ne tik kvėpavimo takus, bet ir beveik visus organus bei organizmo...

COVID-19 paliks gilius randus pasaulio ekonomikoje: krizės kaina šalims skiriasi

Žinoma, kad dalis pacientų, sveikstančių nuo COVID-19 , kenčia nuo ilgalaikių simptomų, –...

Įtampa tarp Prahos ir Maskvos auga: Čekija sulaikė 5 asmenis, įtariamus teroristine veikla Donbase Praha skelbia ultimatumą (827)

Nacionalinio kovos su organizuotu nusikalstamumu centro policijos daliniai suėmė penkis asmenis,...

Užkalnis. Ko jums reikia mokytis iš Britanijos karalių šeimos (191)

„Ko čia dar mokytis“, pasakysite jūs. „Mes, lietuviai, ir taip viską mokame.“ Žinoma, tai...

Iš pirmų lūpų – apie tikrąją situaciją Rytų Ukrainoje: turime būti pasiruošę viskam (589)

Ukrainos kariškiai fiksuoja, jog į okupuotą Donbaso dalį pastaruoju metu atgabenama daugiau...

Pavasarinė šiluma atsitraukia: su vėjeliu atkeliauja nemalonūs orai (1)

Ketvirtadienio naktį per šalį nutįs ciklono slėnis. Vietomis, daugiausia rytinėje šalies...

Vytenis į Turkiją išvyko atostogauti, bet nusprendė ten apsigyventi: pasirodo, svajonės pildosi (48)

Kaune gimęs ir augęs Vytenis Jurgelevičius po mokslų išvyko gyventi į Didžiąją Britaniją,...

Didmiestis Vyriausybe nebetiki: nusipirko programą visuotiniam vakcinavimui ir paleis jau po kelių dienų (126)

Visuotiniam vakcinavimui besiruošianti Klaipėda jau įsigijo programą, per kurią galės...

Pirma atkrintamųjų staigmena: Jasikevičiaus auklėtiniai pralaimėjo nervų karą Gudaitis patyrė traumą (25)

Kevinas Pangosas skriaudė buvusius komandos draugus ir buvusį savo trenerį, o 17 taškų...