aA
Ilgokai galvojau, ar tokiomis aplinkybėmis, tai yra tada, kai visoje Lietuvoje vyriausybės iniciatyva suvaržomas susisiekimas tarp regionų, apskritai verta rašyti apie tai, kas kur kimba Lietuvoje. Kam be reikalo erzinti žmones, jeigu jie bus priversti sėdėti namie? Tačiau gerai pamastęs visgi nusprendžiau, kad verta. Juk ir pačių miestų bei gyvenviečių viduryje yra nemažai vandens telkinių, kur gali kokį šeštadienį ar antrą Velykų dieną „įmerkti uodegą“ ir visai gerai pažvejoti. Todėl šį kartą ir skirsiu didesnį dėmesį informacijai iš būtent tokių vandens telkinių.

Bet pradėkime tradiciškai, kaip konservatyvieji anglai, nuo orų. Vilniuje, Kaune, kituose didžiuosiuose miestuose išskyrus uostamiestį šeštadienį ir sekmadienį sinoptikų tinklalapiai rodo visai gražų vaizdelį Šeštadienį, nors ir švies saulė, dvelks vos juntamas šiaurinių krypčių vėjelis, todėl labai šilta nebus – termomentro stulpelis dieną pasieks tik 9-10, o pietų Lietuvoje – gal ir 12 laipsnių ribą. Sekmadienį atsisuks 4-6 m/s vakaris, bet bus laipsniu kitu laipsniu šilčiau. O štai pirmadienis gali pasitikti ir lietumi bei kiek stipresniu vėju.

Klaipėdiečius, ypač tuos, kurie mėgsta velkiauti jūroje lašišas turėtų nudžiuginti šeštadienis. Jūra turėtų priminti ežerą – vos 1-2 m/s vėjelis sukiosis tai iš vienos, tai iš kitos pusės. Sekmadienį jis sustiprės, tačiau tikriausia dar ne tiek, kad nebūtų galima plaukti žvejoti.

Žvejai Kaune
Žvejai Kaune
© Dalius Rakutis

O dabar kraustykimės į Lietuvos miestus ir miestelius.

Pietų Lietuva

Druskininkai. Visą savaitę Nemune kimba smulkmė. Žvejai sėdi kad sėdėtų, bet didelio optimizmo niekas neturi. Vanduo žemas, didelė žuvis tarsi emigravo. Ežeruose gaudantys lynus irgi niekuo pasigirti negali. Dar vanduo šaltas – lynai ir karosai, rodos, „miega“. Labai krinta į akis žemas ežerų vandes lygis – jis kritęs vos ne porą metrų. Kaimo gyventojai skundžiasi, kad nėra vandens ir šuliniuose.

Marijampolė. Pačiame mieste gerai kimba smulkmė. Pajaukinus kuojyčių, plakiokų, kitos smulkmės pagausi be problemų. O štai iš apylinkių gerų žinių nedaug. Savaitė, nepaistant šilumos, tiek Šešupėje, tiek kitur buvo gana prasta.

Meknių žūklė Nemune ties Kaunu
Meknių žūklė Nemune ties Kaunu
© Dalius Rakutis

Vidurio Lietuva

Kaunas. Šiandien ryte nukeliavau prie Žalgirio arenos (dabar žvejų „kolūkis“ ten stovi kiek aukščiau jos) ir savo akimis mačiau, kaip meškeriotojai visai smagiai traukia meknes. Per 15 minučių, kiek ten buvau mačiau ištrauktos 4 meknes ir vieną kuoja. Masalas pas visus vienodas – sliekai. Meknės, pasak vietinių meškeriotojų, čia neblogai kimba jau visą savaitę. Bet ypač gerai esą jos nardino plūdes savaitės pradžioje, kada gerai pagavo visi. Šalia šių žuvų pasitaikė ir karšių. Vakar mano bičiulis Algis žvejojo batonu Nemune kitoje – Aleksoto pusėje. Sugavo 3 šapalus maždaug po 1,5 kg bei vieną kilograminę meknės. Dar viena žuvis pabėgo nutraukus avižėlę. Buvo ir tuščių kibimų. Nedaugžodžiaujant – Nemune ties Kaunu žuvys kimba tikrai gerai.

Meknių žūklė Nemune ties Kaunu
Meknių žūklė Nemune ties Kaunu
© Dalius Rakutis

Nevėžyje paskutinėmis dienomis nieko gero. Iš esmės plūdes nardina tik smulkios kuojytės, aukšlės. Pasitaiko vienas kitas plakis ar žiobriukas.

Dubysoje nuo antradienio jau pasirodė žiobriai. Tad norint rasti gerą vietą, reikia atvažiuoti vos ne iš vakaro.

Neries upėje galima pagauti šapalų. Savaitės pradžioje batonu žvejojęs kolega kažkur ties Lapėmis sugavo 5. Girdėti, kad pagauna ir kiti.

Neris netoli Vievio
Neris netoli Vievio
© Dalius Rakutis

Jonava. Miesto centre, prie restauruojamos bažnyčios žvejai stovi ir pagauna. Bet dažniausia sprindinių kuojyčių ir šapaliukų. Paskutiniu metu pasitaiko vienas kitas didesnis žiobris. Mikromasalus gana neblogai stvarsto nedideli ešeriukai.

Vilnius. Neryje daug kur labai gerai kimba šapalai. Net ir miesto ribose, žvejojant batonu, realu pagauti ne vieną gražų storasprandį. Vienas žvejys pabandė laimė pačiame mieste, ties Žvėryno sugavo 2 per kilogramus sveriančius šapalus. Upeliuose jau visa jėga įsisiūbavo upėtakių žūklė.

Rytų ir Šiaurės Lietuva

Panevėžys. Jotainių, Ėriškių tvenkiniuose kimba aukšlės ir smulkios kuojos. Kupiškio mariose – karšiukai. Dauguma panevėžiečių dairosi į Mūšą, kur sujudėjo žiobriai.

Neryje pagautas šapalas
Neryje pagautas šapalas
© Dalius Rakutis

Pasvalys, Saločiai, Nemunėlio Radviliškis.

Pasirodė Mūšoje žiobriai, bet užeina bangomis ir pasiskirsto labai netolygiai po visą upę. Į nerštavietes kol kas eina, tad tenka jų paieškoti po duobes. Kas randa – pagauna tikrai neblogai. Užvakar esą daug kas gerai pagavo, o štai vakar pažįstami vilniečiai keikėsi – nematė nė kibimo. Po to dar pervažiavo į Nemunėlį – ten irgi nieko nepešė. Labai žemas vanduo.

Vakarų Lietuva

Klaipėda, Gargždai. Neringa. Senvagėse buvo sujudę ešeriai, bet pora dienų pakibę nustojo. Kuršių Nerijoje, Pervalkoje ir kitur jau kimba karosai. Upeliuose siaučia upėtakiai. Dar girdėti apie pagaunamą vieną kitą šlakį. Minijoje tebekimba žiobriai. Bet dauguma spiningautojų jau laukia lydekų ar šapalų.

Šilutė, Rusnė. Čia, kaip turbūt nereikia ir pasakoti, viskas gerai. Vienur kuojos, kur karšiai. Ko tik širdis geidžia.

Tokios žinios šiandien. Norisi jums palinkėti atrasti savąjį miestą ar gyvenvietę, jo vandenis ir žuvis. Ir ramiai atšvęsti su namiškiais Šv. Velykas. Pavasaris dar tik įsibėgėja, žuvys tik pradeda kibti, tad jei šį savaitgalį ir neišeis pažvejoti – progų dar turėsite į valias. Ramių jums švenčių.

Kablys.lt
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(5 žmonės įvertino)
3.2000

Utenos aplinkosaugininkai vėl sulaikė lydekautoją (11)

Vykdydami akciją „ Lydeka “, Aplinkos apsaugos departamento Utenos gyvosios gamtos apsaugos...

Už vieną šlakį pažeidėjui gali tekti sumokėti iki 1520 eurų (40)

Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai pagavo...

Akcijos „Lydeka 2021“ reidai šiandien vėl vyksta Utenos rajone (14)

Šiandien Aplinkos apsaugos departamento Utenos valdybos pareigūnai, vykdydami akciją „ Lydeka...

Vykdydami reidus, aplinkosaugininkai tikrina deguonies kiekį vandens telkiniuose (8)

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai šią savaitę vykdydami reidus atlieka vandens telkinių...

Telšių aplinkosaugininkai atliko deguonies matavimus vandens telkiniuose (2)

Aplinkos apsaugos departamentas , užtikrindamas kontrolę ir atsižvelgdamas į permainingus orus,...

Top naujienos

Po vasariškos kaitros laukia nesibaigiantis lietus: nuo savaitės vidurio keisis ir temperatūra (16)

Kol kas gegužė labai permaininga, mat pirmąją savaitę vyravo ganėtinai šaltoki orai, sulaukėme...

Eugenija Grižibauskienė | D+

Rytų Europoje lyderiaujančios kompanijos bedrasavininkas Blandis – apie chaosą žaliavų rinkoje, ypatingą kataklizmų pranašą ir savo gentį

Jeigu dabar studijuočiau ekonomiką, šias verslininko mintis skaityčiau kaip vadovėlines tiesas,...

Ministrė turi gerų naujienų: pensijos kitąmet augs sparčiau (183)

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė žada, kad kitąmet visos pensijos augs labiau nei numatyta...

Čaplinskas turi patarimų besiskiepijantiems: kokio termino laikytis ir kada planuoti trečią skiepą (198)

Išgąstis ir sprendimas nesiskiepyti antrąja „ Astra Zeneca “ doze turėtų savo kainą. Tokie...

Zuoko namas Užupyje parduotas už 3,3 mln. eurų: ieškosis naujos vietos gyventi (365)

Agnės ir Artūro Zuoko šeimos namas Užupyje, Užupio g. 30, buvo parduotas balandžio 23 dieną....

„Britiškoji“ atmaina toliau plinta: Lietuvoje užfiksuoti 728 nauji atvejai ir 12 Anykščiuose aptiktos atmainos atvejų (47)

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija ( NVSPL ), koordinuojanti koronaviruso...

Černobylyje fiksuojamas neutronų srauto padidėjimas: perspėja apie galimą nevaldomą branduolinę reakciją ir sprogimą (40)

Černobylio atominės elektrinės administracija informuoja apie padidėjusį neutronų srauto...

Žiniasklaida: Eurolyga po trejų metų bus visiškai uždara svarsto nusikratyti nuostolingu Europos taurės turnyru (1)

Ispanijos dienraštis „Mundo Deportivo“ skelbia, jog Eurolyga nuo 2023-2024 metų sezono...

Vaizdo įrašuose – Rusijos mokykloje išpuolį surengęs šaulys (75)

Rusijos tyrimų komitetas išplatino vaizdo medžiagą, kurioje užfiksuotas šaulys Ilnazas...

Navickienė pristatė vienišo asmens pensijas: šiemet gautų ne visi (195)

Ketvirtadienį Seime socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė plačiau pristatė nuo...