aA
Visą savaitę spirginęs nejuokingas karštis prieš savaitgalį kuriam laikui pasitraukė, užleisdamas vietą ciklonui iš šiaurės vakarų ar net pačios. Penktadienį ne vienas meškeriotojas, bent jau vidurio Lietuvoje paragavo ir krušos. Panašus oras – atvėsimas, reti krituliai bei debesis keičianti saulutė, lydima gana gaivaus vėjo gūsių, bus ir savaitgalį. Įdomu, kaip į šiuos pasikeitimus sureaguos žuvys? Tuoj sužinosime, kas ir kur kibo paskutinėmis dienomis.
Karšis
Karšis
© Shutterstock

Pietų Lietuva

Druskininkai. Atšalus orams beveik nustojo kibti balta žuvis. Skundėsi, kad nieko nepagauna ir Ilgyje žvejojantys karpininkai. Šykšti taikios žuvies ir Nemunas. Karšiai iš jo jau yra sulindę į senvages neršti, bet nekimba. Todėl girdėti kabliavimo atvejus. Tiek Nemune, tiek ežeruose jau atkutę ešeriai. Ypač Nemune. Atvėsimas ir apsiniaukimas išėjo į naudą ir lydekų gaudytojams: jos pastebimai suaktyvėjo visuose ežeruose. Girdėti apie gerus laimikius ir iš Obelijos, ir Daugų bei kitų ežerų.

Alytus. Pasak Artūro Skvirbos, nei karšiai, nei kuojos ar karosai Nemune nekimba. Aktyvūs tik plėšrūnai.

Marijampolė. Kol kas atvėsimas ir tarpais visa smagiai praėjęs lietus didesnio įspūdžio žuvims nepadarė. Trečiadienį–ketvirtadienį puikiai kibo lynai. Šešupėje pajudėjo šapalai. Pagauna ne tik plūdininkai, bet ir muselinės žūklės mėgėjai. Gaudantys baltą žuvį džiaugiasi neblogu puskaršių kibimu.

Tvenkiniuose puikiai kimba lydekos. Per pusdienį, pasak Vytenio Pranckevičiaus, jo pažįstami pagavo kas 3, kas 4. Rekordų nebuvo – visos „iki trijų kilų“.

Lynai
Lynai
© Shutterstock

Vidurio Lietuva

Kaunas. Neryje, žemiau Kleboniškio- automagistralės tilto neblogai kibo žiobriai. Apie tai jau rašiau. Pirmąją atšalimo dieną jų aktyvumas buvo mažesnis, dabar lyg ir vėl atsinaujino. Girdėti ir apie gerokai didesnius pagavimus.

Lampėdžių karjere, bent jau šventinę dieną pagavo lynų ir karosų.

Nemune, pačiame ant mažų vobleriukų neblogai kibo ešeriai ir meknės. Kauno mariose, ties Piliuona, Kruoniu, Arlaviškėmis visi krantai nusėsti karosautojų. Šios žuvys jau pradėjo kibti kaip reikiant. Kartu gana dažnai pasitaiko pagauti ir lynų bei karšių.

Vilnius. Neryje geriausiose karaliauja plūdininkai, gaudantys batonu šapalus. Šios žuvys tikrai gerai kimba. Šventojoje Anatolijus Ostapenka gyrėsi suradęs stambių, „pirmo ėjimo“ žiobrių ir labai smagiai pažvejojęs. Visgi, dauguma sostinės meškeriotojų, panašu, gaudo ežeruose lydekas.

Rytų ir Šiaurės Lietuva

Utena. Lydekos ežeruose kimba, bet labai neįprastose vietose. Pasak Algio Kalinausko, sunku paaiškinti, bet visas lydekas jis sugaudė nuo 5 metrų ir didesniame gylyje. Seklumose, vandens paviršiuje knibždėte knibžda mailiaus, bet aštriadantės kažkodėl tūno giliai.

Molėtai. Ežeruose kimba lydekos. Ešeriai dar nelabai atsigavę po neršto.

Panevėžys. Visuose aplinkiniuose tvenkiniuose, karjeriukuose puikia kimba lydekos. Kas begaudo, visi pasigauna „normą“. Užtvankose gerai kimba karosai.

Biržai. Mūšoje masiškai kimba žiobriai. Kas nežino vietų – per vakarą pagauna po 7–8. Kas žino, gali pagauti ir triženklį skaičių. Tad kiek žuvų pasiimti priklauso tik nuo žvejų sąžinės.

Pasvalys. Mūšoje dar tebekimba žiobriai. Jie pakilę aukščiau – prie Saločių jų jau nėra ir pasklidę plačiai po upę. Rasti laisvos vietos gaudymui plūdine sunkiai įmanoma. tad net plūdininkai priversti rinktis dugninę. Bičiulis Dainius sakėsi per porą valandų sugavęs šešetą žiobrių ir žvejybą baigė. Žolėse matyti stambių meknių Ir karšių, bet kol kas jai užsiimti nėra kada – kimba žiobriai.

Zarasai. Seklesniuose ežeruose pradėjo kibti lynai. Nors mažai kas jais užsiima – gaudo lydekas. Aštriadantės itin piktos – per dieną gali pagauti ir po keliolika. Tad svarbu prisiminti taisykles. Be gražių egzempliorių kol kas nedaug – vyrauja kilograminės.

Vakarų Lietuva

Klaipėda. Pasak Emilio Muliuolio, šioje pusėje juda visa žuvis. Mariose ir upėse smagiai kimba ešeriai, jūroje iš valčių – menkės. Į mano klausimą, ar tiesa, kad paskutiniu metu jūroje kimba tik smulkutės menkės, jis atsakė klausimu – „O kada jos kibdavo stambios?“. Jeigu tik oras leidžia- verta jų plaukti. Nuo kranto galima pagauti grundalų bei plekšnių. Beveik visose upėse ir stovinčiuose vandens telkiniuose puikiai kimba lydekos

Šilutė. Gerai kimba stambios kuojos, plakiai ir žinoma, karšiai. Parko ribose jų pasiimti nevalia. Tuo tarpu stabtelėjus kur aukščiau, Nemune, 5–7 plačiašonius per kelias valandas su dugninėmis pagauti nėra sudėtinga.

Tiek žinių. Savaitgalį jeigu ir susitiksime, tai nebent Latvijoje. Laukite sekmadienį ir kitos savaitės pradžioje karštų reportažų iš Liepojos!

Kablys.lt
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Sugavo gyvenimo žuvį: šamas svėrė daugiau nei 90 kilogramų Papildyta žinomų žvejų komentaru 05.18 (100)

Rokiškėnas Skirmantas Spundzevičius savo pomėgiui – žūklei – atidavė daugiau nei 35-erius...

Utenos aplinkosaugininkai vėl sulaikė lydekautoją (21)

Vykdydami akciją „ Lydeka “, Aplinkos apsaugos departamento Utenos gyvosios gamtos apsaugos...

Už vieną šlakį pažeidėjui gali tekti sumokėti iki 1520 eurų (42)

Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai pagavo...

Akcijos „Lydeka 2021“ reidai šiandien vėl vyksta Utenos rajone (15)

Šiandien Aplinkos apsaugos departamento Utenos valdybos pareigūnai, vykdydami akciją „ Lydeka...

Top naujienos

Du migrantai dėl neteisėto sienos kirtimo pasiųsti už grotų: labai norėjo į Vokietiją, todėl prieglobsčio Lietuvoje atsisakė (34)

Iš Baltarusijos į Lietuvą atvykę du neteisėti migrantai pareiškė, kad mūsų šalyje likti...

Viktorija Chockevičiūtė | D+

Už daugiau nei 300 mln. eurų ieškinių turintis Marcinkevičius apie galimas šios istorijos baigtis: viena jų – visiškas finansinis krachas (1)

Tai – ko gero garsiausia verslo skyrybų byla Lietuvoje. Kilus vidiniams konfliktams, tarp...

Ekspertas palygino įvairių šilumos būdų kainas: išskyrė, kuo šildytis pigiausia (29)

Vėstantis oras, norime to ar nenorime, primena apie artėjantį šildymo sezoną. Daugiabučių...

Giedrė Balčiūtė | D+

Viskas, ką norėjote sužinoti apie kraują: kiek yra grupių, kaip sužinoti savąją ir kas nutiks, parinkus netinkamą donorą

Esame įpratę manyti, kad kraujo grupių yra keturios ir dar du skirtingi rezus (Rh) faktoriai....

Tarsi veiksmo filme – Juodkalnijoje religinę ceremoniją lydėjo protestai

Rugsėjo 5 dieną į sostą žengė naujasis Serbijos ortodoksų bažnyčios vadovas Juodkalnijoje –...

Televizijos prognozės: rinkimus Kanadoje laimėjo Trudeau liberalai (2)

Kanados ministro pirmininko Justino Trudeau liberalai pirmadienį buvo palikti valdžioje per...

Mokslininkai prognozuoja: gali perpus sumažėti cukraus ir kavos gamyba (7)

Dėl klimato kaitos pagrindinių kultūrų, įskaitant cukrų, auginimas ilguoju laikotarpiu gali...

Projektas „Septyniolika“: tūkstančius žmonių įtraukęs tvarumo iššūkis Vilniuje sukūrė nepamirštamų vietų (1)

Birželio 17-ąją „Swedbank“ Lietuvoje inicijuotas projektas „Septyniolika“ šiandien...

Laikas bulvėms ruošti dirvą – pagrindiniai principai

Ar reikia dar iš rudens paruošti dirvą bulvėms sodinti? Taip. Paruošti vagas pavasariniam bulvių...

Po vestuvių – nemalonumai: dainininkas Tomas Bagdonavičius sulaukė policijos dėmesio (18)

Neseniai vestuves atšokęs dainininkas Tomas Bagdonavičius susidūrė su nemalonumais. Ankstyvą...