aA
Visą savaitę spirginęs nejuokingas karštis prieš savaitgalį kuriam laikui pasitraukė, užleisdamas vietą ciklonui iš šiaurės vakarų ar net pačios. Penktadienį ne vienas meškeriotojas, bent jau vidurio Lietuvoje paragavo ir krušos. Panašus oras – atvėsimas, reti krituliai bei debesis keičianti saulutė, lydima gana gaivaus vėjo gūsių, bus ir savaitgalį. Įdomu, kaip į šiuos pasikeitimus sureaguos žuvys? Tuoj sužinosime, kas ir kur kibo paskutinėmis dienomis.
Karšis
Karšis
© Shutterstock

Pietų Lietuva

Druskininkai. Atšalus orams beveik nustojo kibti balta žuvis. Skundėsi, kad nieko nepagauna ir Ilgyje žvejojantys karpininkai. Šykšti taikios žuvies ir Nemunas. Karšiai iš jo jau yra sulindę į senvages neršti, bet nekimba. Todėl girdėti kabliavimo atvejus. Tiek Nemune, tiek ežeruose jau atkutę ešeriai. Ypač Nemune. Atvėsimas ir apsiniaukimas išėjo į naudą ir lydekų gaudytojams: jos pastebimai suaktyvėjo visuose ežeruose. Girdėti apie gerus laimikius ir iš Obelijos, ir Daugų bei kitų ežerų.

Alytus. Pasak Artūro Skvirbos, nei karšiai, nei kuojos ar karosai Nemune nekimba. Aktyvūs tik plėšrūnai.

Marijampolė. Kol kas atvėsimas ir tarpais visa smagiai praėjęs lietus didesnio įspūdžio žuvims nepadarė. Trečiadienį–ketvirtadienį puikiai kibo lynai. Šešupėje pajudėjo šapalai. Pagauna ne tik plūdininkai, bet ir muselinės žūklės mėgėjai. Gaudantys baltą žuvį džiaugiasi neblogu puskaršių kibimu.

Tvenkiniuose puikiai kimba lydekos. Per pusdienį, pasak Vytenio Pranckevičiaus, jo pažįstami pagavo kas 3, kas 4. Rekordų nebuvo – visos „iki trijų kilų“.

Lynai
Lynai
© Shutterstock

Vidurio Lietuva

Kaunas. Neryje, žemiau Kleboniškio- automagistralės tilto neblogai kibo žiobriai. Apie tai jau rašiau. Pirmąją atšalimo dieną jų aktyvumas buvo mažesnis, dabar lyg ir vėl atsinaujino. Girdėti ir apie gerokai didesnius pagavimus.

Lampėdžių karjere, bent jau šventinę dieną pagavo lynų ir karosų.

Nemune, pačiame ant mažų vobleriukų neblogai kibo ešeriai ir meknės. Kauno mariose, ties Piliuona, Kruoniu, Arlaviškėmis visi krantai nusėsti karosautojų. Šios žuvys jau pradėjo kibti kaip reikiant. Kartu gana dažnai pasitaiko pagauti ir lynų bei karšių.

Vilnius. Neryje geriausiose karaliauja plūdininkai, gaudantys batonu šapalus. Šios žuvys tikrai gerai kimba. Šventojoje Anatolijus Ostapenka gyrėsi suradęs stambių, „pirmo ėjimo“ žiobrių ir labai smagiai pažvejojęs. Visgi, dauguma sostinės meškeriotojų, panašu, gaudo ežeruose lydekas.

Rytų ir Šiaurės Lietuva

Utena. Lydekos ežeruose kimba, bet labai neįprastose vietose. Pasak Algio Kalinausko, sunku paaiškinti, bet visas lydekas jis sugaudė nuo 5 metrų ir didesniame gylyje. Seklumose, vandens paviršiuje knibždėte knibžda mailiaus, bet aštriadantės kažkodėl tūno giliai.

Molėtai. Ežeruose kimba lydekos. Ešeriai dar nelabai atsigavę po neršto.

Panevėžys. Visuose aplinkiniuose tvenkiniuose, karjeriukuose puikia kimba lydekos. Kas begaudo, visi pasigauna „normą“. Užtvankose gerai kimba karosai.

Biržai. Mūšoje masiškai kimba žiobriai. Kas nežino vietų – per vakarą pagauna po 7–8. Kas žino, gali pagauti ir triženklį skaičių. Tad kiek žuvų pasiimti priklauso tik nuo žvejų sąžinės.

Pasvalys. Mūšoje dar tebekimba žiobriai. Jie pakilę aukščiau – prie Saločių jų jau nėra ir pasklidę plačiai po upę. Rasti laisvos vietos gaudymui plūdine sunkiai įmanoma. tad net plūdininkai priversti rinktis dugninę. Bičiulis Dainius sakėsi per porą valandų sugavęs šešetą žiobrių ir žvejybą baigė. Žolėse matyti stambių meknių Ir karšių, bet kol kas jai užsiimti nėra kada – kimba žiobriai.

Zarasai. Seklesniuose ežeruose pradėjo kibti lynai. Nors mažai kas jais užsiima – gaudo lydekas. Aštriadantės itin piktos – per dieną gali pagauti ir po keliolika. Tad svarbu prisiminti taisykles. Be gražių egzempliorių kol kas nedaug – vyrauja kilograminės.

Vakarų Lietuva

Klaipėda. Pasak Emilio Muliuolio, šioje pusėje juda visa žuvis. Mariose ir upėse smagiai kimba ešeriai, jūroje iš valčių – menkės. Į mano klausimą, ar tiesa, kad paskutiniu metu jūroje kimba tik smulkutės menkės, jis atsakė klausimu – „O kada jos kibdavo stambios?“. Jeigu tik oras leidžia- verta jų plaukti. Nuo kranto galima pagauti grundalų bei plekšnių. Beveik visose upėse ir stovinčiuose vandens telkiniuose puikiai kimba lydekos

Šilutė. Gerai kimba stambios kuojos, plakiai ir žinoma, karšiai. Parko ribose jų pasiimti nevalia. Tuo tarpu stabtelėjus kur aukščiau, Nemune, 5–7 plačiašonius per kelias valandas su dugninėmis pagauti nėra sudėtinga.

Tiek žinių. Savaitgalį jeigu ir susitiksime, tai nebent Latvijoje. Laukite sekmadienį ir kitos savaitės pradžioje karštų reportažų iš Liepojos!

Kablys.lt
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Koronavirusas ir žvejyba: kuo gyvena mūsų tautiečiai Norvegijoje, Danijoje ir JAV (2)

Tęsiame temą , kuo gyvena mūsų tautiečiai meškeriotojai ir kiti aktyvaus laisvalaikio gamtoje...

Jei karantinas užsitęs, mažiausiai pusė Lietuvos žūklės prekių parduotuvių neišgyvens (5)

Įvedus kanatino režimą užsidarė beveik visos paslaugas teikiančios įmonės, išskyrus prekybą...

Kai apgauti upelio profesorių arba imitacijos menas (I)

Vos tik nutirpus sniegui ir upeliams bei upėms išsiliejus iš krantų, sustiprėjusi upių tėkmė...

Spiningavimas Šiaurės Lietuvos upėse: ankstyvieji šapalai (4)

Atėjus balandžiui nekantriai laukiu žinių iš Šiaurės Lietuvos – ar jau čia „eina”...

Šlakis ar margasis upėtakis? (11)

Ilgas pereinamasis periodas tarp rudens ir pavasario, kuomet visai nebuvo žiemos, padarė įtaką...

Top naujienos

Įrašas apie medikų elgesį su gimdyvėmis sukėlė pasipiktinimų bangą: atsaką metė ir medicinos įstaigos, ir žinomi žmonės verslininkas atsiprašė (372)

Verslininkas Liudvikas Andriulis , kurio žmona laukiasi vaikelio, vakar savo socialinėje paskyroje...

Gydytoja apie košmariškas pirmąsias koronaviruso plitimo Lietuvoje savaites: koridoriai pilni karščiuojančių, dirbo paromis (207)

Per koronaviruso plitimo Lietuvoje laiką, mūsų šalyje, balandžio 9 dienos duomenimis, patvirtinti...

Lietuvių kilmės kovotojos Namajunas šeimoje – dvi koronaviruso aukos (43)

Paaiškėjo priežastis, kodėl iš prestižinio UFC turnyro pasitraukė lietuvių kilmės kovotoja...

Keliaujančių kontrolė šventinį savaitgalį: pasitikės žmonėmis, bet informaciją tikrins (218)

Visą šventinį savaitgalį, nuo penktadienio 20 val. iki pirmadienio 20 val., bus ribojamas...

Eurogrupė susitarė dėl 500 mlrd. eurų paramos ES ekonomikai dėl pandemijos planui (69)

Eurogrupė (eurozonos finansų ministrų taryba) susitarė dėl Europos ekonomikos rėmimo plano per...

Gera naujiena iš JK – Johnsonas išleistas iš intensyvios terapijos skyriaus (170)

Ketvirtadienio vakarą britų žiniasklaida pranešė, kad nuo koronaviruso gydytas šalies premjeras...

Šventinėmis dienomis laukia permainingi orai (3)

Penktadienio dieną Lietuvos orus lems anticiklono, kurio centras įsitaisęs ties Danija, rytinis...

CNN: Čikagos apylinkėse ruošiamas laikinas 2 tūkst. kūnų talpos morgas (17)

Ilinojaus valstijos valdžia nurodė Čikagos apylikėse paruošti laikinąjį morgą , galintį...

10-ies minučių pokalbis trims draugams kainavo po 250 eurų: pažeidė karantino reikalavimus (446)

Socialiniuose tinkluose pradėjo plisti įrašas, jog 3 draugai iš Kauno buvo nubausti policijos, už...

Palangos verslininkas prognozuoja rekordinę vasarą: žmonės bijos atostogauti užsienyje, todėl važiuos ilsėtis pas mus (453)

Užkandžiais ir gėrimais visame Lietuvos pajūryje prekiaujantis Laurynas Rimavičius prognozuoja,...

|Maža didelių žinių kaina