aA
Orų kaita retai kada atneša geras permainas, kalbant apie žuvų kibimą. Vis dėl to, ne vienas lengviau atsiduso pasibaigus beprotiškiems karščiams ir kur ne kur stipriau nulijus. Vasariška šiluma, panašu, išliks ir toliau, bet jau proto ribose – galima bus žvejoti ir dieną.
Druskininkų meškeriotojas Žilvinas su Nemune sugautu karšiu
Druskininkų meškeriotojas Žilvinas su Nemune sugautu karšiu
© Dalius Rakutis

O kaip šį savaitgalį kibs žuvys? Palaukime pirmadienio ir aš jums pasakysiu... O jei rimtai – įvertinęs tai, ką išgirdau iš bičiulių, esu linkęs manyti, kad visai neblogai. Na, bet spręskite patys, perskaitę šią „ataskaitą“ iš daugelio Lietuvos regionų.

Pietų Lietuva

Druskininkai. Pirmadienį teko pačiam šiame mieste žvejoti su vietiniu žveju Žilvinu Nemune – jis per rytą sugavo tris 1,2–1,5 kg karšius ir du atsikabino. Buvo dar keli neblogi tušti kibimai. Aš spiningavau, stengdamasis pernelyg toli nenutolti nuo kolegos (kad spėti nufilmuoti eilinį žuvies traukimą reportažui) – ir tai sugavau 5 neblogus ešerius (vienas apie 0,5 kg) bei gal 400 g. sveriantį šapalioką. Įdienojus matėsi nemažai ir salačių smūgių, nors vietiniai sakė, jog didžiosios aukšlės jau kuris laikas prastokai kimba.

Bičiuliai iš šio krašto šiandien patvirtino, kad nepaistant besikaitaliojančių orų ir toliau gana neblogai tiek Nemune, tiek aplinkiniuose ežeruose kimba karšiai ir kita balta žuvis. Ypač tiems, kurie iš anksto gausiai jaukina stambesniu jauku. Palyginus aktyvūs ir ešeriai, ypač rytais ir vakarais. Teko girdėti sėkmės istorijų iš Veisiejų bei Ilgų ežerų.

Nemuno vidurupis auštant
Nemuno vidurupis auštant
© Dalius Rakutis

Alytus, Birštonas. Nemune neblogai kimba karšiai. Šiandien nuo 8 ryto Birštone su fideriu sėdėjęs žinomas meškeriotojas Artūras Skvirba 14 valandą jau turėjo 4 karšius (didžiausias – 1,7 kg), nekalbant apie smulkmę. Ją leido atgal, bet iš akies 6–7 kilogramus turėjo tikrai surinkti. Sportine prasme tai gal ir vidutiniškas rezultatas, bet bent jau mano akimis – super. Su karšiais viskas gerai ir Nemune, ties pačiu Alytumi bei šio rajono ežeruose. Pastaruosiuose ypač naktimis neblogai kimba ir lynai.

Karšiai ir dugninė meškerė
Karšiai ir dugninė meškerė
© Kalbys.lt koliažas (Artūro Skvirbos nuotr.)

Marijampolė apylinkės. Šešupės užtvankoje – Naujukėje naktimis kimba karšiai. Ūrijos ežere tas pats, bet čia gali vieną kitą pagauti ir rytais bei vakaras. Lynai kažkodėl pasyvūs. Jeigu ir papuola, tai daugiausia mažiukai. Tvenkiniuose kimba karosai, o kas moka gaudyti ir kur žvejoti – suvilioja ir gražių amūrų. Šešupėje siaučia šapalai, tik jų gaudymas yra sunkesnis dėl labai sukilusios vandens augalijos.

Vidurio Lietuva

Kaunas. Kauno mariose vakarais, maždaug nuo 21 iki 23 val. kimba ešeriai ir sterkai. Naktį pasitaiko vienas kitas, o rytinis kibimas būna ne visada. Sterkai ir ešeriai išeina gana sekliai – į 4-6 metrų gylius. Kauno mariose gerais laimikiais džiaugiasi ir karšių gaudytojai. Pagauti leistiną paimti normą per kelias rytines valandas nėra labai sudėtinga.

Akimirka iš žūklės Kauno mariose
Akimirka iš žūklės Kauno mariose
© Artūras Skvirba

Jonava. Neryje neblogai kimba kuojos, karšiokai. Naktimis – nedideli šamukai. Spiningautojai pagauna vieną kitą šapalą ar ešerį, bet kad labai geri kibtų nesigiria.

Vilnius. Neryje neblogai kimba šapalai, kiek prasčiau – salačiai. Upėje pasirodė pirmosios lašišos
Baltos žuvies gaudytojai pagauna vieną kitą karšį.Ežeruose ir tvenkiniuose nepaistant atvėsimo toliau tęsiasi lynų kibimas. Kimba ešeriai. Naktimis, kur jų yra – sterkai.

Šiaurės ir Rytų Lietuva

Molėtai. Su plėšria žuvimi liūdnokai. Lydekos jau nekimba, ešeriai – dar nekimba. Galima pagauti raudžių, kas įsigudrina- sugeba specializuotis ne karšių žūklėje spiningu. Baltos žuvies gaudytojams geriau: karšiai kimba. Gal ne masiškai, bet pajaukinus bent dienelę galima tikėtis rezultato. Savaitės pradžioje kibo ir lynai. Panevėžys.

Pasvalys, Pakruojis. Mūšoje žvejai masiškai gaudo, ir kaip sakė bičiulis – maišais tempia namo grįžtančius žiobrius. Užtat karšiai kimba prastai. Dvariukų patvankoje, Pakruojo rajone gerai kimba karosai.

Rokiškis. Teko girdėti, kad prie Dviragio, vadinamose Salose labai gerai kimba karšiai. Girdėjau minint tokius pagaunamus kiekius, už kuriuos gamtosauga tikrai nepaglostytų.

Zarasai, Salakas. Antalieptės mariose ir didesniuose ežeruose naktimis, vakarais ir rytais puikia kimba karšiai. Per rytą viena pažįstamas sugavo 7 plačiašonius. Labai didelių nepagauna – vyrauja 1–1,5 kg žuvys. Naktimis kimba lynai. Kita kolega, pajaukinęs iš vakaro, naktį ištraukė 5 dumblaknisius.

Jau pradėjo kibti ir ešeriai. Mažesni – 100–150 gramų dryžuočių mikromasalais pagausi beveik bet kur. O didesnių gali rasti, aptikęs didesnių mailiaus būrių. Kupriai išeina tam tikromis valandomis, tad dažnai jų reikia tiesiog išlaukti. Mano bičiulis Nikolajus, gaudęs pirmadienį sugavo 1 kilograminį ešerį, jo kompanionas – 2, bet mažesnius; 600 ir 800 g.

Ešerys
Ešerys
© Dalius Rakutis

Avilio ežere treniravosi daug spiningautojų sportininkų, besiruošiančių savaitgalį vyksiančioms LSL varžyboms. Pasak Sigito Lukštos, treniruotės kažkokio aiškumo neparodė. Ėjo pagauti ir lydekų, ir ešerių. Bet kažkokią sistemą surasti sunku.

Vakarų Lietuva

Klaipėda, Šilutė. Iki orų pasikeitimo neblogai tiek Kuršių mariose, tiek Nemuno atšakose kibo sterkai. Tiesa, dažniausia neįspūdingo dydžio. Vėjui pasisukus nuo jūros ir plūstant sūriam vandeniui, jų kibimas suprastėjo. Daug kas persikraustė žvejoti į Atmatą. Kaip sakė žinomas meškeriotojas Gintaras Zaksas, po poros dienų sterkai turėtų prisitaikyti prie pasikeitusių sąlygų ir puikiai kibti. Žuvies mariose šiuo metu, pasak jo, yra labai daug.

Nuo krantinės ir toliau kimba karšiai ir kaip ne keista – žiobriai. Savaitės pradžioje žvejojęs Mindaugas Skirmontas – Myndė sakėsi pagavęs fideriu jų gal 20 – nusibodo traukti.

Kablys.lt
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Akcijos „Lydeka 2021“ reidai šiandien vėl vyksta Utenos rajone (10)

Šiandien Aplinkos apsaugos departamento Utenos valdybos pareigūnai, vykdydami akciją „ Lydeka...

Vykdydami reidus, aplinkosaugininkai tikrina deguonies kiekį vandens telkiniuose (7)

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai šią savaitę vykdydami reidus atlieka vandens telkinių...

Telšių aplinkosaugininkai atliko deguonies matavimus vandens telkiniuose (2)

Aplinkos apsaugos departamentas , užtikrindamas kontrolę ir atsižvelgdamas į permainingus orus,...

Lietuvos rekordininkas Aivaras Kimbirauskas: „Kai išvydau šią lašišą milžinę, man atvipo žandikaulis“ (35)

Ar žinote koks yra Lietuvos ribose Baltijos jūroje velkiavimo būdu pagautos žuvies rekordas? Tai...

Poledinės žūklės sezonas: laikykitės ir saugumo, ir žvejybos taisyklių (7)

Daugeliui ežerų pasidengus ledu, žvejoti išsirengia poledinės žūklės mėgėjai. Aplinkos...

Top naujienos

Vis daugiau paauglių randa itin pavojingą nusiraminimo būdą: nejučiomis panyra į priklausomybę, pastūmėja ir patys tėvai (12)

Naujausio ESPAD tyrimo duomenimis, penktadalis Lietuvos paauglių yra vartoję centrinę nervų...

Ekspertai stebisi: Rusijoje sklinda kalbos visai ne apie Putino išreklamuotą „Sputnik“ (276)

Rusiška vakcina nuo COVID-19 „ Sputnik V “ buvo įregistruota dar neprasidėjus pagrindiniams...

Gydytojos įvardijo didžiausias burokėlių paslaptis: štai ką galėtų reikšti pasikeitusi šlapimo spalva (4)

Ryškiai raudonos spalvos ir itin saldaus skonio burokėliai yra viena vertingiausių daržovių, kuri...

Izraelis jau grįžo į normalų gyvenimą: paskiepijus 40 proc. gyventojų, atidaryti barai ir restoranai (11)

Sekmadienį Izraelyje, kuriame maždaug 40 proc. gyventojų jau pasiskiepijo abiem vakcinos nuo...

Užkalnis šlovina sumuštinius: viskas, kas su kiaušiniais, man tinka (50)

Žinoma, ne taip viskas paprasta, nors esu sakęs praeityje, kad jei nori iš manęs gauti gerą...

Vieną iš labiausiai nukraujavusių sektorių pamilęs klaipėdietis: jei ne karantinas, nežinia, kada būtume tai padarę (5)

Karantinas sudrebino visą pramogų ir paslaugų sektorių. Daugelis verslų ir idėjų ėmė...

Pandemija nesutrukdė: iš didmiesčio persikėlė į Kėdainius ir įgyvendino savo svajonę (45)

Urtė Pučinskaitė ir Edgaras Pšenaška prieš trejus metus iš Kauno persikėlė gyventi į...

Lietuvos policija patruliuos internete: ką reiškia priemonė „bus efektyvi ir visais kitais klausimais“ (1110)

Virtualus patrulis – nauja Lietuvos policijos priemonė, kuria jau netrukus bus siekiama užkardyti...

Nekalti požymiai gali išduoti apie apsigyvenusią bakteriją: tai yra stiprus skrandžio vėžio rizikos veiksnys (20)

Skrandžio skausmas, pykinimas, apetito stoka, pilvo pūtimas – vieni iš ženklų, kad skrandyje...

Iš JAV atvykęs vyriškis dėmesį lietuvei rodė tol, kol nepateko į Kauną – nutikimas stoties rajone viską sužlugdė (9)

Jeigu manęs kas nors paklaustų, ar verta susidėti su užsieniečiu, tai atsakyčiau, kad...