aA
Įsibėgėję atlydžiai palaidojo paskutines žūklės nuo Kuršių marių ledo gerbėjų viltis, tačiau sprendžiant pagal ilgalaikes prognozes, Damoklo kardas pakibo ir virš visų žūklės nuo ledo gerbėjų armijos. Bent jau taip atrodo šiandien, penktadienį, stebint populiariausias orų prognozių svetaines. Taigi, gali būti, kad saugiam ledui liko dienos ir savaitės (kalbant apie šiaurės rytų Lietuvą – gal šiek tiek daugiau) ir turime paskutinę progą nuo jo pažvejoti. Pasimėgauti vadinamuoju „paskutiniu ledu“ – vienu geriausių laikotarpiu kiekvienam žiemos žvejui.
Poledinė žvejyba
Poledinė žvejyba
© Shutterstock

Iš kitos pusės, turbūt būtų metas pasveikinti tuos, kurie žiemą nežvejoja ir laukia atviro vandens sezono. Jūsų maldos išklausytos – šiais metais pavasaris prasideda labai anksti. Tad laikas traukti iš podėlių spiningus ir meškeres, raišiotis pavadėlius ar pasipildyti prarastų masalų atsargas. Naujasis sezonas jau prasidėjo arba tuoj prasidės!

O dabar metas pasižiūrėti, kur kas kimba ir kokia situacija su ledu ir upių vandens lygiu.

Pietų Lietuva

Druskininkai. Žvejai kalba, kad gal jau paskutinės dienos ant ledo. Bet šį savaitgalį dar visi tikrai lips. Beveik visuose ežeruose puikia kimba balta žuvis. O ypač gerai – 150-300 g karšiokai. Gerų žinių girdėti ir iš Kaviškio, Juodojo Kauknorio, kitų ežerų. O štai su ešeriais ir toliau visai liūdesys. Patys labiausia užsispyrę „ešeristai“ iš Alytaus bando juos gaudyti Metelių ežere, šerdami trūkliais, bet jų rezultatai liūdnoki. Vos 5-8 žuvys per dieną.

Vietiniai žvejai pradėjo atvirame gaudyti Nemune. Vanduo čia drumstokas. Todėl daug kas naudoja vadinamuosius „veidrodėlius“ (kabliukus su prilituotomis akutėmis). Kimba dažniausia kuojos ir plakiai

Alytus. Prasti gandai iš Dusios ežero – ledas ten jau tapo pavojingas. Esą, ir įlūžusių. Tiesa, Metelių regioninis parkas teigia, kad ledas dar geras. Kita vertus, paskutinį kartą jo informacija bent jau šio straipsnio rašymo metu pateikta tik vasario 8 d. Tad kuo tikėti, spręskite jūs.

Kitų šio krašto ežerų ledas laiko ir tikėtina – dar savaitgalį drąsiai laikys. Neblogai daug kur kimba stintelės. Vienas bendras pažįstamas jų išsėdėjo 154 vienetus, bet prašė ežero pavadinimo neviešinti.

Aukštadvario apylinkės. Ledas lyg ir visur patikimas – penktadienį buvo apie 20 – 25 cm. Tik ties pakraščiais plonesnis ar net visai suiręs – geriau lipti per lieptelius ar panašius įrengimus.

Vidurio Lietuva

Kaunas. Kauno mariose ledas vis dar geras. Laiko jis ir aukštutinėje marių dalyje – ties Piliuona, Darsūniškiu ir kitos vietose. Gal tik pačių srauniausių vietų jau reiktų vengti. Apie kibimą kažkodėl niekas nekalba (gal nenori išsiduoti), tačiau ir nesiskundžia. Balta žuvis, matyt, kimba neprastai, nors gal ne visur vienodai.

Lampėdžių karjere ledas laiko, tačiau pakraščiai atšutę – reikia paieškoti patogios vietos, kur užlipti ir vengti nendrių zonos. Savaitės viduryje kibo vidutinio dydžio kuojos, o į savaitės galą lyg ir jau pajudėjo karšiai. Po daug dar nepagauna – vieną du, bet jau smagu.

Užtvankose (anot Tomo Mykolaičio) vanduo jau pradėjo drumstis ir tai bent jau gaudant plėšrūnus nieko gero nežada. Tačiau dryžuočiai dar kimba – jis savo akimis sakę matęs pagautą pora kilograminių. Pačiam taip nesisekė – švytuokle sugavo tik keletą mažesnių.

Nevėžio upėje vanduo pakilęs, ledas iškeltas – niekas ant jo nelipa. Bet jau tokia gavau informaciją iš antrų lūpų.

Rytų ir Šiaurės Lietuva

Vilnius. Ežeruose ledas storas ir laiko be problemų. Tačiau geru kibimu niekas negali pasigirti, todėl dauguma meškeriotojų gaudo stinteles ir seliavas. Neries upėje jau prasidėjo atviro vandens sezonas. Kas plūdine, kas fideriai neblogai pagauna karšių ir žiobrių. Su šlakiais Neryje situacija vis dar prasta. Beveik niekas nieko nepagauna. Todėl nemaža dalis spiningautojų persikraustė į Žeimeną ar Šventąją. Yra gerai gaudančių ir Vilnelėje. Upeliuose kimba ir upėtakiai, tik paskutiniu laiku pradėjo gana smarkia kilti upeliuose vanduo, tad ne visur gali patogiai prieiti.

Molėtai. Ledas visuose ežeruose puikus. Sniegas kiek aptirpo, tad vaikščioti labai patogu. Daugiau atlydžio žymių kaip nėra – šiame krašte vis dar gili žiema. Ešeriai nekimba niekur. Apsiramino ir seliavos. Luokesų ežere ketvirtadienį kas pagavo po kelias, o kas ir visa nieko. Užtat seliavos pasitaikė nemažos – apie 23 cm.

Stambokos stintelės neblogai gaudomos Aiseto ežere.

Šventosiosios aukštutinėje dalyje drąsiai galima spiningauti. Vanduo šiek tiek pakilęs ir pasidrumstęs, neša vieną kitą žolę bet iš esmės gaudomas. Tačiau pagautais šlakiais retas, kas gali pasigirti.

Zarasai. Didelių pokyčių nėra, Čičirio ežere seliava kimba vidutiniškai – 20, 30 ar 40 vienetų. Praeitą šeštadienį meškeriotojai iš Latvijos šiame ežere pataikė į ešerių „sukilimą – pagavo keletą 1,2 – 1,5 kg svorio kuprių. Sekmadienį, kaip ir reikėjo tikėtis, ant šio ežero ledo sugužėjo daug meškeriotojų, tačiau nieko geriau, kaip šimtgraminiai dryžuočiai nepagavo. Luodžio, Sartų ežere gerai kimba balta žuvis, ypač karšiokai, kuriuos ir toliau sėkmingai maišais tempia namo meškeriotojai iš Latvijos.

Antalieptės marių „razlivuose“ kimba stintelės. Tai pat vietiniai meškeriotojai pradėjo čia naktimis gaudyti vėgėles.

Vakarų Lietuva

Didysis potvynis Žemaitijos upėse jau prasidėjo. Jeigu savaitgalį kur ir bus gaudoma, tai nebent pajūrio Šventojoje. Vanduo ten, pasak Gintaro Zakso, šiuo metu yra ribinis. Jeigu daugiau nekils – šansų pažvejoti ir pagauti ten yra. O šlakiai kimba. Kiekvienoje žūklėje, anot jo, jis sulaukia kibimų ir dažniausia pagauna.

Stinta žvejojantiems iš Smiltynės pusės kimba, tačiau ne nuolat. Užėjo būrys ar aktyvumo momentas – sukimba. Praėjo – kibimą kaip ranka nuima. Gali ilgai sėdėti be jokio veiksmo. Žodžiu, tikra loterija.

Kaip bebūtų keista, ledas ant Kuršių marių vis dar laikosi. Ir ne, esą, vis dar atsiranda vienas kitas „mirtininkas“, rizikuojantis ant jo lipti. Bet jo dienos suskaitytos.

Naujienos iš Latvijos

Visą savaitė Jūrmaloje, kanale stintos dar buvo gaudomos. Kas pagaudavo po 100, kas – po 50 žuvelių. Šiandien žvejojantis meškeriotojas iš Utenos sakėsi per 3 valandas (nuo 5,30 iki 8,30) sugavęs apie kilogramą labai smuklių stintelių. Ledas čia gerokai suplonėjęs ir gali būti, kad latviai artimiausiu metu gali uždrausti ant jo lipti. Bent jau planavę ten sekmadienį važiuoti uteniškiai jau rimtai masto apie alternatyvas.

Tokios naujienos. Tvirto jums ledo po dėže ar smagaus atviro vandens sezono atidarymo!

Papildymas: savaitgalį ant Kauno marių ledas jau bus pavojingas lipti žvejams.

Kablys.lt
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Bandymas slėpti įkalčius brakonieriui nepadėjo

Liepos pabaiga buvo ypač darbinga Aplinkos apsaugos departamento Alytaus valdybos Alytaus gyvosios...

Siūloma uždrausti žvejoti lašišas dar dvejose Nemuno atkarpose (10)

Aplinkos ministerija parengė Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių pakeitimo projektą,...

Siūloma didinti padarytos žalos žuvų ištekliams apskaičiavimo įkainius (8)

Aplinkos ministerija parengė įsakymo dėl Vidaus vandenyse padarytos žalos žuvų ištekliams...

Siūloma nustatyti prievolę per verslinę žvejybą naudoti telemetrinę stebėjimo įrangą (16)

Žvejai verslininkai privalo turėti ir nustatyta tvarka naudoti telemetrinę stebėjimo sistemą (...

Lietuvos ežerai gausiai įžuvinti šamų jaunikliais (36)

Vykdant Žuvų ir vėžių įveisimo į valstybinius vandens telkinius 2020 metų planą, didieji...

Top naujienos

Tūkstančiai piliečių Baltarusijoje išėjo į Minsko ir kitų miestų gatves: antrą naktį vyko susirėmimai, kilo barikados štabui pavyko susisiekti su Tichanovskaja; pildoma (1799)

Pirmadienio vakarą protestai vyksta įvairiuose sostinės rajonuose. Minske protestuotojai renkasi ne...

Gimusiųjų skaičius Lietuvoje per 30 metų nukrito daugiau nei dvigubai: mokslininkų prognozės – liūdnos (346)

Gimstamumo didinimas šiandien daugelyje Europos šalių yra aktuali tema. Lietuva – ne išimtis....

Nausėda: dabar jau esame įvaldę kitas poveikio priemones nei per pirmąją koronaviruso bangą (208)

Prezidentas Gitanas Nausėda mano, kad dėl represijų po rinkimų Europos Sąjungai atėjo laikas...

Patvirtintų COVID-19 atvejų skaičius pasaulyje viršijo 20 milijonų (9)

Pasaulyje patvirtinta per 20 mln. užsikrėtimo koronavirusine infekcija COVID-19 atvejų, rodo...

Incidentas prie Baltųjų rūmų: po pranešimo apie šūvius Trumpui teko evakuotis (13)

JAV prezidentas Donaldas Trumpas privalėjo nutraukti spaudos konferenciją po to, kai prie...

Rojumi žemėje pramintą salą ištiko ekologinė katastrofa: niekada neatsigausime po padarytos žalos (45)

Sunerimę Mauricijaus gyventojai krovė iš maišų su cukranendrių lapais užtvarą, kad...

Įvertino rinkimus Baltarusijoje: Lukašenka turi suprasti realybę – jo laikas baigėsi (153)

Skelbiama, kad sekmadienį Baltarusijoje daugiau nei 30 miestų ir miestelių vyko piliečių...

Poilsiaujant prie ežero sukandžiojo nežinomas gyvis: skausmas buvo toks stiprus, kad paėjau tik šlubuodama (151)

Į redakciją kreipėsi vilnietė, poilsiavusi prie Sienio ežero, netoli Aukštadvario, Trakų...

Karštis traukiasi – į Lietuvą atkeliauja šalto oro masė (3)

Antradienį Lietuvos orus lems virš Skandinavijos stiprėjanti aukšto atmosferos slėgio sritis, į...

Balkonas nuo namo nukrito neatsitiktinai: visi buvo prieš dvi dienas įspėti nebesinaudoti balkonais (184)

Penktadienį pranešta apie incidentą Lazdynuose – nuo vieno iš šio mikrorajono daugiabučių...

|Maža didelių žinių kaina