aA
... manote, kad lydekos ir kiti žvynuotieji vandenų plėšrūnai minta vien žuvimi? Lydekos ar šamai taip tikrai nemano, ir visa tai kas pliuškenasi vandenyje, bei yra tinkamo dydžio, – laikoma jų teisėtu grobiu. O žūklės reikmenų gamintojai nesnaudžia...
"Savage Gear" masalai
"Savage Gear" masalai
© Gamintojo archyvas

„SAVAGE GEAR“ kiekvienais metais nustebina ne vienu nauju egzotišku masalu, ir bent vienas jų visuomet apdovanojamas kasmetinės EFFTEX parodos prizu.
Taigi, 2018-ųjų EFFTEX parodos laureatas:

3D SNAKE

Šis itin tikroviškai atrodantis masalas pagamintas panaudojant 3D skeneriu nuskenuotas tikrų gyvačių kūnų atliejas. Ir plaukia jis kaip tikra nedidelė gyvačiukė.

"Savage Gear" 3D Snake
"Savage Gear" 3D Snake
© Gamintojo archyvas

3D Snake – tai paviršinis daugianaris vobleris, gaminamas 20 cm (svoris – 25 g) ir 30 cm ilgio (svoris – 57 g). Šį masalą galima užkabinti dvejopai: pririštas už kilpos esančios prie pat liežuvėlio, šis gyvačiukas vinguriuos vandens paviršiumi, o užkabinus už kilpos esančios arčiau masalo nosies – plauks po vandeniu sprindžio ar dviejų sprindžių gylyje.

Galimi 3D Snake spalvinimo variantai: Black Adder; Steel Adder ir Green Fluo.

"Savage Gear" 3D Snake
"Savage Gear" 3D Snake
© Gamintojo archyvas

„Savage Gear“ masalų kūrėjas Mads Grossel pristato 3D Snake:

20 cm ilgio 3D Snake Prancūzijoje:

... ir Anglijoje:

3D BAT

Dar vienas egzotiškai atrodantis, tikrą šikšnosparnį primenantis Savage Gear masalas, apdovanotas 2017-ųjų EFFTEX ir JAV vykusios ICAST parodų prizais.

"Savage Gear" 3D BAT
"Savage Gear" 3D BAT
© Gamintojo archyvas

Ir vis dėl to, nepaisant šiurpokos išvaizdos, ši Betmeno ar grafo Drakulos reinkarnacija tai tradicinis paviršinis „crawler“ tipo masalas. Tokio tipo masalai JAV puikiai žinomi ir populiarūs jau nuo XX a. 4-ojo dešimtmečio.

Tam, kad išlaikytų pačias brutaliausias vandens plėšrūnių atakas, 3D Bat korpusas liejamas iš itin tvirtos ABS plastmasės, o atlenkiamos mentės pagamintos iš nerūdijančio plieno. Šie masalai gaminami 3 dydžių: 7, 10 ir 12,5 cm ilgio ir sveria 14, 28 ir 54 g.

"Savage Gear" 3D BAT
"Savage Gear" 3D BAT
© Gamintojo archyvas

„Šikšnosparnis“ tikrai neblogai skrieja, o traukiamas – stipriai krypuoja į šonus garsiai pliaukšėdamas „sparnais“, t. y. plieninėmis mentėmis. Beje, šis pliauškėjimas labai primena šaminės kvaklės skleidžiamus garsus, todėl gali suvilioti ne tik amerikietiškąjį basą ar lydeką, bet ir pavakare į seklumas medžioti patraukusį šamą...

"Savage Gear" 3D BAT
"Savage Gear" 3D BAT
© Gamintojo archyvas

Manote, kad lydekos neėda šikšnosparnių? Griebia ir dar kaip!

3D Suicide Duck

Šis Savage Gear masalas 2016-ųjų EFFTEX parodoje nugalėjo „Geriausio kietojo masalo“, „Metų inovacijos“ ir „Lankytojų pasirinkimo“ kategorijose, o netrukus JAV vykusioje ICAST parodoje – „Geriausio kietojo masalo“ kategorijoje.

"Savage Gear" 3D Suicide Duck
"Savage Gear" 3D Suicide Duck
© Gamintojo archyvas

„Savižudis ančiukas“ – paviršinis masalas. Korpusas liejamas iš itin tvirtos ABS plastmasės. Traukiamas jis čiuožia vandens paviršiumi palikdamas trikampį pėdsaką, o lanksčios ir tvirtos plastmasinės letenėlės, besisukančios ant plieninių ašelių lyg nedideli sraigtai, kelia triukšmą taškydamos vandens purslus.

Šis masalas žavi ne tik savo dailia išvaizda ar neblogomis balistinėmis savybėmis, bet ir savo universalumu – tinka tiek ir atviro vandens plotams, tiek ir žūklei užžėlusiuose vandens telkiniuose. Žvejojant atviro vandens plotuose plunksnomis papuoštus masalo trišakius galima kabinti masalo apačioje, o apžėlusiose balose – perkelti ant nugaros.

„Ančiuką“ prie pavadėlio galima prisegti dvejopai: prisegtas už kilpos snapo apačioje masalas prisispaus prie vandens paviršiaus lyg sprunkantis ir bandantis pasislėpti vandens paukštis, o prisegtas už kilpos pakaklėje – plauks išdidžiai lyg iškylaujantis žąsinas... Masalą galima traukti tiek greitai, tiek ir lėtai, trūkčioti ar tampyti su ilgokomis pauzėmis tarp timptelėjimų.

"Savage Gear" 3D Suicide Duck
"Savage Gear" 3D Suicide Duck
© Gamintojo archyvas

3D Suicide Duck gaminamas 2 dydžių: 10,5 cm (svoris – 28 g) ir 15 cm ilgio, sveriantis 70g. Tikrai geras masalas amerikinių basų, lydekų ar šamų žūklei.

„Savage Gear“ masalų kūrėjas Mads Grossel pristato:

THE FRUCK (3D HOLLOW DUCKLING)

Tai lyg ir savotiškas hibridas – paviršinis ančiuką primenantis „frog“ tipo masalas. „Frog“ (angl.) – varlė, „Duck“ – ančiukas, taigi „Frog“ + „Duck“ = „Fruck“. Šis „ančiukas“ pasižymi visomis geriausiomis „frog“ tipo masalų savybėmis: minkštu tuščiaviduriu korpusu su prigludusiais, beveik paslėptais kabliais, nekliūvančiais masalui šliuožiant vandenžolių kilimu ar lelijų lapais, ir patikimai įsikertančiais plėšrūnui nasruose suspaudus masalą.

"Savage Gear" FRUCK
"Savage Gear" FRUCK
© Gamintojo archyvas

The Fruck subalansuotas taip, kad užmestas jis visada šlepteli į vandenį pilvu žemyn. Traukiamas jis vinguriuoja, o laisvai kabaluojančios masalo letenos papildomai vilioja iš apačios šį keistą padarą stebinčius plėšrūnus.

"Savage Gear" FRUCK
"Savage Gear" FRUCK
© Gamintojo archyvas

The Fruck in action:

3D RAD

Pasak Savage Gear masalų kūrėjo Madso Groselio (Mads Grossel), pati mintis sukurti žiurkę imituojantį masalą pasirodė tiek radikali, kad masalas iškart buvo pavadintas „RAD“. Ką gi, primena „Rat“ (angl. – žiurkė).

"Savage Gear" 3D RAD
"Savage Gear" 3D RAD
© Gamintojo archyvas

3D Rad – tai negiliai neriantis 3 dalių vobleris su įstatoma silikonine uodega, dekoruotas itin tiksliai nukopijuotomis ir pirkėjo akį džiuginančiomis detalėmis: styrančiais ūsais, dailiomis letenėlėmis... Beje, uodegas ir letenėles, šioms susidėvėjus ar tiesiog jas pametus, visai nesunku pakeisti atsarginėmis. Masalo korpusas išlietas iš itin tvirtos ir atsparios ABS plastmasė, o korpuso dalys sujungtos nailoninio pluošto juostelėmis tam, kad traukiamas masalas galėtų vinguriuoti visu kūnu. Šį voblerį prie pavadėlio galima prisegti dvejopai: prisegtas už kilpos snukelio apačioje masalas prisispaus ners į pusmetrio ar net metro gylį, o prisegtas už kilpos pakaklėje prie liežuvėlio – plauks keldamas bangas vandens paviršiuje, paniręs vos kelių centimetrų gylyje.

"Savage Gear" 3D RAD
"Savage Gear" 3D RAD
© Gamintojo archyvas

3D Rad gaminamas 2 dydžių (matuojama kartu su uodega): 20 cm ilgio (svoris 32 g) ir 30 cm ilgio bei 86 ir 90 g svorio. Neseniai natūralių spalvinių derinių gama (ruda, juoda, pilka, balta) buvo papildyta keliais ryškių spalvų deriniais (Bloody Red Belly, Golden Albino, Firetiger, Fluo Yellow).

"Savage Gear" 3D RAD
"Savage Gear" 3D RAD
© Gamintojo archyvas

3d Rad:

EFFZETT® EISVOGEL

Pasak Vikipedijos, tulžys (angl. – Kingfisher, vok. – Eisvogel) – vienas gražiausių Lietuvos paukščių...

Žymaus vokiečių žūklės reikmenų gamintojo D.A.M. padalinio EFFZETT sukurtas plaukiantis vobleris – mažytis meno kūrinys, savo grožiu turintis suvilioti vandens gelmėje tūnantį plėšrūną.

D.A.M. Effzett Eisvogel
D.A.M. Effzett Eisvogel
© Gamintojo archyvas

Šie masalai pasižymi geromis balistinėmis savybėmis. Gaminami dviejų dydžių: 11 cm ilgio ir 28 g svorio – neria iki 1,2 m, o 14,5 cm ilgio ir 35 g svorio – iki 1,8 m. „Tulžiai“ vilioja vandens plėšrūnus ne tik itin ryškiomis spalvomis, bet ir tankiais ir gana chaotiškais virpesiais. Pasak EFFZET produktų vadybininko Makso Miredererio, norėta sukurti kažką tokio, ko pasaulis dar nėra regėjęs, kažką meniško, nuostabaus ir inovatyvaus.

D.A.M. Effzett Eisvogel
D.A.M. Effzett Eisvogel
© Gamintojo archyvas

...kai medžiotojas tampa auka:

Partnerio turinys

Kablys.lt
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Sugavo gyvenimo žuvį: šamas svėrė daugiau nei 90 kilogramų Papildyta žinomų žvejų komentaru 05.18 (100)

Rokiškėnas Skirmantas Spundzevičius savo pomėgiui – žūklei – atidavė daugiau nei 35-erius...

Utenos aplinkosaugininkai vėl sulaikė lydekautoją (21)

Vykdydami akciją „ Lydeka “, Aplinkos apsaugos departamento Utenos gyvosios gamtos apsaugos...

Už vieną šlakį pažeidėjui gali tekti sumokėti iki 1520 eurų (42)

Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai pagavo...

Akcijos „Lydeka 2021“ reidai šiandien vėl vyksta Utenos rajone (15)

Šiandien Aplinkos apsaugos departamento Utenos valdybos pareigūnai, vykdydami akciją „ Lydeka...

Top naujienos

Du migrantai dėl neteisėto sienos kirtimo pasiųsti už grotų: labai norėjo į Vokietiją, todėl prieglobsčio Lietuvoje atsisakė (158)

Iš Baltarusijos į Lietuvą atvykę du neteisėti migrantai pareiškė, kad mūsų šalyje likti...

Viktorija Chockevičiūtė | D+

Už daugiau nei 300 mln. eurų ieškinių turintis Marcinkevičius apie galimas šios istorijos baigtis: viena jų – visiškas finansinis krachas (8)

Tai – ko gero garsiausia verslo skyrybų byla Lietuvoje. Kilus vidiniams konfliktams, tarp...

Pasiskaičiuokite: kuris elektros tiekėjas siūlo palankiausią kainą – pakanka įvesti vieną skaičių (28)

Pasirinkti elektros tiekėją tampa lengviau – antradienį startuoja skaičiuoklė, kurioje galima...

Ekspertas palygino įvairių šilumos būdų kainas: išskyrė, kuo šildytis pigiausia (122)

Vėstantis oras, norime to ar nenorime, primena apie artėjantį šildymo sezoną. Daugiabučių...

Giedrė Balčiūtė | D+

Viskas, ką norėjote sužinoti apie kraują: kiek yra grupių, kaip sužinoti savąją ir kas nutiks, parinkus netinkamą donorą (1)

Esame įpratę manyti, kad kraujo grupių yra keturios ir dar du skirtingi rezus (Rh) faktoriai....

Perspektyvi sritis, kurioje šiuo metu itin laukiami nauji talentai – per porą metų atlyginimas išaugs kelis kartus (2)

Darbą finansų srityje vis dar supa nemažai stereotipų, o vienas dažniausiai akcentuojamų, kad...

Tarsi veiksmo filme – Juodkalnijoje religinę ceremoniją lydėjo protestai (9)

Rugsėjo 5 dieną į sostą žengė naujasis Serbijos ortodoksų bažnyčios vadovas Juodkalnijoje –...

Monake – įspūdingas Jameso debiutas ir Motiejūno gimtadienis

Stambiausias „ AS Monaco “ klubo vasaros pirkinys – 31 metų Mike'as Jamesas – solidžiai...

Po vestuvių – nemalonumai: dainininkas Tomas Bagdonavičius sulaukė policijos dėmesio (45)

Neseniai vestuves atšokęs dainininkas Tomas Bagdonavičius susidūrė su nemalonumais. Ankstyvą...

Hospitalizuotas Europos Parlamento pirmininkas (16)

Europos Parlamento pirmininkas Davidas Sassoli buvo hospitalizuotas dėl plaučių uždegimo, bet jo...