aA
Šiuolaikiniame didelio tempo pasaulyje ištrūkti prie upės ar ežero kartais galima tik kelioms valandoms. Dažnai nei suplanuoti, nei susiruošti tokio tipo žvejybai neturime laiko. Vis dėlto, kokį gi žūklės būdą ir stilių pasirinkti tam, kad galėtumėte puikiai praleisti, kad ir labai trumpą laiko tarpą, su meškere rankose.
Ešerys ir lydeka
Ešerys ir lydeka
© Matas Jonaitis

Spiningas ir muselinė

Tai – turbūt „greičiausiai paruošiami“ žūklės būdai. Belieka pasiimti meškerę ir dėžutę su masalais. Ir, kaip sakoma: „Pirmyn į trasą!“. Kokį vandens telkinį pasirinkti? Žinoma, arčiausiai jūsų namų esantį. Kartais galite tikrai nustebti sužinoję, kad šalia jūsų namų tyvuliuojančioje „baloje“ gyvena žuvys. Ir nebūtinai tai turi būti kilograminiai ešeriai ar lydekos. Kartais ir neūžaugų nuodėgulinių grundalų (liaudiškai vadinamų „rotanais“) visiškai pakanka.

Juk žūklėje dažnai svarbiausiu akcentu tampa ne žuvies pagavimas, o jos pergudravimas. Tose iš pirmo žvilgsnio nelabai patraukliose balose dažnai tūno sunkiai perkandamos žuvys. Todėl tenka apsišarvuoti kantrybe ir apsiginkluoti gan subtiliais žūklės įrankiais. UL ar L klasės kotai, suderinti su jums pasitikėjimą keliančiais silikoniniais „valgomais“ masalais čia puikiai tiks.

Negalintys gyventi be muselinės, žavesį taip pat gali atrasti stovinčio vandens telkiniuose. Nebūtina ieškoti upės, upelio, melioracijos griovio, kur šiuo metu dar galime žvejoti (dėl lašišų ir upėtakių neršto) vien tam, kad pamiklintumėte ranką. Tas pats arčiausiai jūsų esantis prūdas, tvenkinys ar ežerėlis tam puikiai tiks. Pasiimkite 5 klasės muselinę, keletą nedidelių strymerių, ir pasivaikščiokite „balos“ pakrante. Vis tiek kokia nedidelė lydekutė „pasirašys“.

Plūdinė ir dugninė

Ne visiems patinka aktyvūs žūklės būdai. Kitiems arčiau širdies ramus meditavimas, žiūrint į plūdę ar dugninės meškerės viršūnėlę. Išeitis yra ir jiems. Greitai ir mobiliai žūklei pakaks meškerės, kelių masalų ir šių laikų trendo – granuliuoto jauko, pelečių.

Kodėl būtent jos? Jų nereikia taip kruopščiai maišyti, kaip įprastų birių jaukų, o paleistos iš laidynės, jos puikiai skrieja į žūklės vietą. Taigi, taupomas jūsų žūklės laikas ir neapsikraunama bereikalingais kibirais. Pelečių galima įsigyti įvairaus dydžio, todėl galite žvejoti ir labai delikačiai.

Plūdinės gerbėjai turbūt supras, kad žvejojant „balose“ šalia namų, kur meškeriotojų presingas gali būti itin didelis, o ir pačios žuvys baikščios, įrankiai turi būti pakankamai subtilūs: ploni valai, lengvos plūdelės.

Dugninės fanatams derėtų išbandyti itin mažas method tipo šėryklėles su suspaustomis drėkintomis granulėmis – peletėmis. Vertėtų atkreipti dėmesį ir į patį žūklės stilių. Kadangi laiko turime mažai, žuvies reikėtų ieškoti patiems, o ne bandyti prisijaukinti į mums patinkančią žūklės vietą.

Tokiai žūklei ypač praverčia method tipo šėryklėlė. Su ja galime išžvalgyti mums atrodančias perspektyvias vietas ir suradus tinkamą, gaudyti jau viename taške. Kodėl method šėryklėlė su granulėmis perspektyvesnė už įprastas atviro ar uždaro tipo šėryklėles su biriu jauku? O todėl, kad ji orientuota į mažą porciją jauko su masalu, bet ne į jaukinamo ploto darymą. Tai tampa ypač aktualu, kai telkinių vandens temperatūra krenta, o žuvys būna ne tokios aktyvios.

Kablys.lt
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Sugavo gyvenimo žuvį: šamas svėrė daugiau nei 90 kilogramų Papildyta žinomų žvejų komentaru 05.18 (100)

Rokiškėnas Skirmantas Spundzevičius savo pomėgiui – žūklei – atidavė daugiau nei 35-erius...

Utenos aplinkosaugininkai vėl sulaikė lydekautoją (21)

Vykdydami akciją „ Lydeka “, Aplinkos apsaugos departamento Utenos gyvosios gamtos apsaugos...

Už vieną šlakį pažeidėjui gali tekti sumokėti iki 1520 eurų (42)

Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai pagavo...

Akcijos „Lydeka 2021“ reidai šiandien vėl vyksta Utenos rajone (15)

Šiandien Aplinkos apsaugos departamento Utenos valdybos pareigūnai, vykdydami akciją „ Lydeka...

Top naujienos

Du migrantai dėl neteisėto sienos kirtimo pasiųsti už grotų: labai norėjo į Vokietiją, todėl prieglobsčio Lietuvoje atsisakė (266)

Iš Baltarusijos į Lietuvą atvykę du neteisėti migrantai pareiškė, kad mūsų šalyje likti...

Viktorija Chockevičiūtė | D+

Už daugiau nei 300 mln. eurų ieškinių turintis Marcinkevičius apie galimas šios istorijos baigtis: viena jų – visiškas finansinis krachas (10)

Tai – ko gero garsiausia verslo skyrybų byla Lietuvoje. Kilus vidiniams konfliktams, tarp...

Pyktis pasienyje – emocijas neteisėtas migrantas išreiškė mėtydamas akmenis (11)

Per praėjusią parą, nuo pirmadienio vidurnakčio iki antradienio, pasieniečiai neleistinose...

Pasiskaičiuokite: kuris elektros tiekėjas siūlo palankiausią kainą – pakanka įvesti vieną skaičių (121)

Pasirinkti elektros tiekėją tampa lengviau – antradienį startuoja skaičiuoklė, kurioje galima...

Nuo spalio 15 d. studentai už testus turės susimokėti: ministrė ragina pakeisti nuomonę dėl skiepų

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė primena, kad nuo spalio 15 dienos...

Ekspertas palygino įvairių šilumos būdų kainas: išskyrė, kuo šildytis pigiausia (164)

Vėstantis oras, norime to ar nenorime, primena apie artėjantį šildymo sezoną. Daugiabučių...

Garsiai nuvilnijusi Editos Mildažytės istorija priminė kitų eterio žvaigždžių gėdas: neblaivūs pasivažinėjimai baigėsi ir tragiškai

Pastarojo savaitgalio klaida televizijos laidų prodiuserei ir vedėjai Editai Mildažytei ramybės...

Giedrė Balčiūtė | D+

Viskas, ką norėjote sužinoti apie kraują: kiek yra grupių, kaip sužinoti savąją ir kas nutiks, parinkus netinkamą donorą (1)

Esame įpratę manyti, kad kraujo grupių yra keturios ir dar du skirtingi rezus (Rh) faktoriai....

Atrodo, kad pailsėti nepavyksta net po savaitgalio ar atostogų – medikai įspėja apie šio amžiaus ligą

Sukandę dantis laukiate savaitgalio, bet ir jam atėjus nesijaučiate gerai? Miegojote ilgai, tačiau...