Iš viso sodyboje rasti ir paimti 23 statomieji tinklai, kurių bendras ilgis – 1260 m, 20 ežerinių gaudyklių ir elektrinis žūklės aparatas, kuris bus perduotas ekspertams dėl jo tinkamumo naudoti žvejybai. Ekspertams nustačius, kad tai – veikiantis elektros žūklės aparatas, būtų inicijuojama baudžiamosios bylos procedūra. Už ne mėgėjų žvejybos įrankių laikymą neturint nustatytos formos leidimo sodybos savininkui gresia bauda nuo 60 iki 200 eurų kartu su šių priemonių konfiskavimu.

Taip pat patikrinimo metu nustatyta, kad sodybos savininkas buvo įsirengęs nelegalų žuvies perdirbimo cechą, kuriame rasta 30 kilogramų rūkytos žuvies produkcijos ir 200 kilogramų neapdorotos žuvies. Ši informacija toliau perduota tirti Alytaus maisto ir veterinarijos tarnybai.

Dar daugiau, sodyboje taip pat rasta neteisėtai įsigytų ir laikomų akcizinių prekių – kontrabandinių cigarečių ir 180 litrų dyzelinio kuro. Tyrimą dėl šių pažeidimų tęs Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato policijos pareigūnai.

Negana to, du toje pačioje sodyboje gyvenantys asmenys tęsiant patikrinimą sulaikyti už neteisėtą žvejybą statomaisiais tinklais Lazdijų rajone esančiame Palazdijo ežere. Už tai asmenims gresia baudos nuo 120 iki 300 eurų kartu su 5 statomųjų tinklų ir plastikinės valties konfiskavimu. Taip pat už 3 draudžiamu būdu sugautus karšius ir 2 kilogramus karosų asmenys turės atlyginti gamtai padarytą žalą, kuri siekia beveik 200 eurų. Sulaikyti asmenys aplinkosaugininkams gerai žinomi, nes anksčiau jau ne kartą bausti už žvejybą draudžiamais ne mėgėjų žvejybos įrankiais.

Top naujienos