„Aplinkosauginių reidų tikslas – ne protokolų skaičius ar baudos, svarbiausia, kad augtų žvejybos kultūra Lietuvoje ir tokiu būdu mažėtų brakonierių. Tam, kad lašišų ištekliai atsinaujintų, ypač svarbu jas apsaugoti neršto laikotarpiu, todėl pastebėjus neteisėtos žvejybos atvejus, prekybą nudurtomis lašišomis ar šlakiais, gyventojų prašome iš karto pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112“, – sako Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnas Mindaugas Salys.

Per reidą aplinkosaugos pareigūnai vykdydami išaiškino asmenį, ichtiologiniame draustinyje, žeberklu nudūrusį keturis šlakius.

Paaiškėjo, kad pažeidėjas už 58 eurus pardavė du šlakius netoliese gyvenusiam asmeniui. Už neteisėtą žvejybą žeberklu asmeniui gresia iki 300 eurų bauda, taip pat teks atlyginti gamtai padarytą žalą – 11640 eurų.

Administracinėn atsakomybėn patrauktas ir asmuo, nusipirkęs šiuo metu saugomas žuvis (šlakius), jam gresia bauda iki 290 eurų.

Tą pačią dieną Klaipėdos rajone ichtiologiniame draustinyje draudžiamoje žvejoti vietoje nustatytas asmuo, meškere pagavęs 24 marguosius upėtakius, kurių gaudymui šiuo metu galioja draudimas. Pažeidėjui gresia bauda iki 300 eurų ir teks atlyginti žalą žuvų ištekliams – 17280 eurų. Taip pat paimta meškerė ir žuvys.

„Atlikę asmens ūkinių patalpų apžiūrą, šaldytuve radome žeberklu nudurtą lašiša. Asmuo teigė, kad lašišą pirko iš nepažįstamo asmens, todėl buvo patrauktas administracinėn atsakomybėn už saugomos žuvies įsigijimą. Dėl to jam gali tekti susimokėti iki 290 eurų baudą“, – pažymi M. Salys.

Tęsdami akcijos patikrinimus Klaipėdos rajone aplinkosaugininkai nustatė dar vieną pažeidėją, ūkinėse patalpose laikiusį traukiamą tinklą. Asmeniui gresia bauda iki 200 eurų, paimtas tinklas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt