aA
Šį savaitgalį žūklei tegalėjau skirti gerą pusdienį, tad nusprendžiau kažkur labai toli nesibelsti. Juo labiau, kad ir oras, atvirai pasakius, didelio įkvėpimo nekėlė. Lietus, pereinantis į šlapdribą, o dar ir gana stipriu vėju tikrai gerų emocijų nekėlė. Tik kur pasiduoti? Ežerų savo krašte beveik neturime. O į nedidelius tvenkinius nesinori net eiti. Juos išsikasę draugai skundžiasi, kad žuvys arti dusimo ribos. Visokias talkas organizuoja, kad joms padėti. Kur jau ten tikėtis gero kibimo.
Akimirka iš poledinės ešerių žūklės
Akimirka iš poledinės ešerių žūklės
© Vytenis Pranskevičius

Viduržiemį iš tiesų mėgstu patvankas, kur bent kiek jaučiasi srovė. Žuvys čia visada būna aktyvesnės. Netrūksta joms deguonies, o ir maisto čia gal kiek daugiau. Todėl ir pasirinkau tos dienos žūklei patikrinti vieną iš Šešupės patvankų, kurių rajone turime ne vieną ir net ne tris. Pasiseks nepasiseks – bent jau ji arti namų.

Nuzvimbiau iki jos gretai, apsidairau – nė vieno žmogaus ant ledo. Tokiu oru, matyt, sėdi visi kur nors šiltai ir alutį ar ką stipresnio gurkšnoja. Nedaug yra tokių prisiekusių, kaip aš, kurie per lietų žvejotų. Dėl visa ko eketę prie kranto išsigręžiau, kad įsitikinti, kaip čia tas ledas laiko. Prie kranto visi 20 cm. Tačiau už kelių metrų, ties vaga, ploniau – tik 12 cm. Pakankamai saugu, tačiau jei žadamas atlydys bus ir visą sniegą paleis, kažin kiek ilgai ledas čia dar laikys. Pati Šešupė nuo ledų laisva – gali ten spiningu žvejoti.

Pirmąją dešimties ekečių seriją išsigręžiau maždaug ties vagos šlaitais. Beveik visada tai būna pačios perspektyviausios vietos tvenkinyje. Patikrinau jas blizgėmis – nieko. Tada išgręžiau kitą dešimtuką. Šįkart labiau į vagą. Vėl nė brakšt. Kai dar dvi tokias ekečių virtines pravirbinau, rodos, geriausiose vietose ir nė kibimo jose nemačiau – ausys truputį nulinko atgal. Nekimba. O čia dar toks vietinis meškeriotojas iš kažkur atpėdino, peikena apsiginklavęs. Su savo tradiciniu pasakojimu – va, savaitės pradžioje tai kibo. O šiandien – „na, nežinau jau, nežinau“. Kas jau kas, o vietiniai tai turbūt tikrai vietas žino ir ateina tik „susirinkti“ ešerių. Jeigu ir jis nepagauna, tai turbūt šiandien tikrai ne kas.

Paplepėjęs su vietiniu nusprendžiau paieškoti dryžuočių kur nors arčiau kranto. Jeigu jų nėra prie vagos, gal jie išėję kažkur sekliau? Turi gi jie kažkur būti, į sausumą neišlipo, tad gręžiau eketes ir gaudžiau, artėdamas prie meldų linijos.

Ne kartą pavasarėjant gražių ešerių yra tekę pagauti visai sekliai. Čia jie, matyt, kartais užklysta kokių saulažuvių ar kitos smulkmės pavaikyti. Vienoje vietoje iš tiesų – taukšt. Vidutinio dydžio ešeriokas prie eketės atsikabino. Daugiau kibimų nebuvo. Pasėdėjau kiek, kavos išgėriau ir nusprendžiau visai pakrantę patikrinti. Išsigręžiau naują ekečių seriją vos per metrą ar du už švendrų linijos.

Gylis čia vos metras, o dugne pati įvairiausia augalija. Nuo samanų iki didesnių žolių. Gal trečioje eketėje tik bumt – ešerys stvėrė dar beleidžiamą žemyn blizgę. Ir ne šiaip koks, o kokių 600 gramų kuprius. Puoliau jį fotografuoti, o paskui grįžau į tą pačią eketę. Vilties mažai buvo – retai kada tokie ešeriai ilgai vienoje vietoje stovi. Bet tik ne šią dieną – dar keturis panašaus dydžio gražuolius ant ledo paguldžiau, kol ši stebuklinga eketė ištuštėjo.

Tikrinu kitas eketes. Vienoj nieko, antroje irgi nieko, o trečioje – vėl kibimas. Ir vėl gražus ešerys lanksto spiningėlį. O po jo – antras. Abu gražuoliai – puskilograminiai. Visi čiupo blizgutes iškart, be jokių ten stuksenimų ar padaužymų. Matyti, kad žuvis aktyvi. Gręžiau eketes toliau ir žuvį rasdavau panašiose vietose.

Visos vietos, kuriose pagavau ešerių išsiskyrė tuo, jog tai buvo vadinamasis „langas tarp žolių“ – švaresnė vieta, palyginus su aplinkinėmis. Ten kur buvo daugiau žolių, ten nepagavau nė vieno ešerio. Ešerių aktyvumas truko maždaug porą valandų. Vėliau kibimų nebesulaukiau. Tačiau ir ilgai negaudžiau, nes reikėjo važiuoti pas šeimyną namo. Keista, bet vietinis žvejys, žvejojęs netoliese, nepagavo nieko.

Įdomiausia, kad bičiuliai, žvejoję tą pačią dieną kitoje patvankos pusėje, papasakojo panašią istoriją. Visą rytą jie nematė nė kibimo, ir jau beveik eidami nuo ledo pabandė laimę pakraštyje. Ir porą valandų traukė ešerius, kol jie staiga nurimo.

Tiesa, užmiršau dar pasakyti, kad ryte, kol dar buvo prietema, kaip įpratęs naudojau švytuokles su visokiais ten ultravioletiniais dengimais ir ryškiais šonais. Ešeriai jų net nebandė atakuoti. O dabar užsidėjau mėlynos su raudonu pilvuku 3 cm švytuoklę. Ji dažnai būna sėkminga žvejojant Suvalkijos vandens telkiniuose.

Keičiau ir žaidimu masalu būdą. Gaudydamas metro gylyje, kai dar yra 20 cm ledo storis, nori nenori, turi švytuoklytę kilnoti itin maža amplitude, kad į ledo kraštą neįsegtų. Ešeriams toks būdas bent jau tądien akivaizdžiai patiko.

O kokią padariau išvadą iš šios tikrai sėkmingos žūklės? O gi tokią, kad ne visada verta belstis kažkur toli – galima gerai pagauti ir prie namų. Jeigu tik ten žvejoji. Gal atėjo metas prisiminti vandens telkinius, kuriuos buvau kiek apleidęs?

Mes, žvejai, dažniausia galvojame, kad kuo toliau nuvažiuosi – tuo daugiau pagausi. Todėl ne karą ir ne du pasitaikydavo smagių situacijų susitikti kokioje nors pusiaukelės kolonėlėje žvejus iš Kauno. Mes važiuojame žuvauti pas juos į Kauno marias, jie važiuoja žvejoti į mūsų kraštą. Ir visi esame šventai įsitikinę, kad svetur yra žuvies daugiau.

Kablys.lt
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Sugavo gyvenimo žuvį: šamas svėrė daugiau nei 90 kilogramų Papildyta žinomų žvejų komentaru 05.18 (98)

Rokiškėnas Skirmantas Spundzevičius savo pomėgiui – žūklei – atidavė daugiau nei 35-erius...

Utenos aplinkosaugininkai vėl sulaikė lydekautoją (19)

Vykdydami akciją „ Lydeka “, Aplinkos apsaugos departamento Utenos gyvosios gamtos apsaugos...

Už vieną šlakį pažeidėjui gali tekti sumokėti iki 1520 eurų (41)

Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai pagavo...

Akcijos „Lydeka 2021“ reidai šiandien vėl vyksta Utenos rajone (15)

Šiandien Aplinkos apsaugos departamento Utenos valdybos pareigūnai, vykdydami akciją „ Lydeka...

Top naujienos

Dėlioja galimą Rusijos įsiveržimo scenarijų: įžengti būtų lengva, ištrūkti – ne (68)

Nepaisant daugiau nei 100 tūkst. Rusijos karių, šių metų balandžio mėn. atsiųstų prie...

Medienos kainų šuolis vos neuždarė 30 metų veikusios įmonės: šie metai mums smogė į paširdžius (5)

UAB „Tyla“ , taip vadinasi Biržų rajone įsikūrusi medienos gamybos įmonė. Jos direktorius...

Vaidas Mikaitis | D+

Rasistiniais išpuoliais garsėjančioje šalyje lietuviams prireikė apsaugos: čia pirma gausi peilį į šoną ir tik tada bus aiškinamasi, ką turi (3)

Rašau, būdavo tekstus apie keliones kaimyninėse šalyse, džiaugiuosi, kad žmonės skaito ir iš...

Jogintė Užusienytė | D+

Šešiasdešimtmetę apstulbino per pirmąjį pasimatymą nuskambėjęs pasiūlymas: ar aš senamadiška?

Pirmasis pasimatymas iš dalies gali priminti pokalbį dėl darbo. Jis yra neatsiejama besimezgančių...

Pasiruoškite: alinantys karščiai grįžta (1)

Šiandien šalies orus lems aukštesnio slėgio laukas. Rytas beveik visur išauš giedras.

Žaidynių karštį prisijaukinęs buriuotojas pasigenda vėjo – gal padės taifūno bučinys specialiai Delfi iš Tokijo (25)

Nuostabiu kraštovaizdžiu garsėjančioje Enošimos saloje sekmadienį savo pasirodymą Tokijo...

Žinomai menininkei – nemalonumai dėl agresyvaus vilkogaudžio (95)

Baro „Keulė Rūke“ bendraturčio Dominyko Českausko buvusi sutuoktinė Rūta Jankauskaitė ,...

Klaipėdos rajone verslą kuriantys Agnė ir Raimondas: daugelis konditerių desertus kepa, o mes priešingai (18)

Klaipėdos priemiestyje, Slengiuose, kur intensyviai auga gyvenvietė, noriai būstą įsigyja...

Vos 24 minučių skrydis virto tikru košmaru: galvas kraipo net ekspertai (74)

Bėdos prasidėjo praėjus kelioms minutėms po to, kai krovininis lėktuvas „ Boeing 737 “,...

Dėlioja kelis galimus rudens scenarijus: naują karantiną atlaikytų ne visi (24)

Pasigirstant perspėjimų apie ketvirtą koronaviruso pandemijos bangą ir galimą naują karantiną,...