Jungtinės Amerikos Valstijose aplinkosaugos srityje dirbęs ir gamta visą gyvenimą besirūpinantis V. Adamkus žuvitakio per Kauno HE nebuvimą yra pavadinęs nusikaltimu prieš savo valstybę. Jis dėl to kaltino Aplinkos ministerijos valdininkus, kuriems šis projektas esą visiškai nerūpi ir kurie nesuvokia jo reikšmingumo.

„Mes turim tokius biurokratus, kuriems tie reikalai nesvarbūs, nerūpi, jie tuo nesirūpina. Su dideliu apgailestavimu turiu pasakyti, kad niekas mūsų Aplinkos ministerijoje neturėjo tiek ryžto, apsisprendimo tą reikalą stumti Vyriausybės lygyje, kad tas reikalas būtų padarytas. Kiekvienam gamtininkui klausimas, kodėl pralaida reikalinga, nekyla ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje”, –yra sakęs prezidentas V. Adamkus.

Nors V. Adamkus neabejoja, kad būtų galima pasinaudoti ES parama ir žuvitakį per Kauno HE pastatyti, pastaruoju metu kalbų apie šį projektą nebegirdėti. Mokslininkai skaičiuoja, kad iki Kauno HE pastatymo aukščiau dabartinių Kauno marių migruodavo maždaug pusė lašišų, šlakių ir žiobrių.

Vietinėms žuvų rūšims elektrinės atsiradimas taip pat turėjo pragaištingų padarinių. Iki Nemuno užtvenkimo dabartinių marių ribose buvo sugaunamos 33 žuvų rūšys, po užtvenkimo jų sumažėjo iki 24.